Įkraunama...
Įkraunama...

Lenkų mokyklos Vilniuje

QUOTE(mamutas @ 2012 05 25, 11:38)
Jūsų temoje atsitiktinai, bet labai pritariu šiam postui. Mūsų šeima lietuvių, gyvenam net ne Vilniuje, bet aš labai norėčiau, kad šalia anglų kaip antrą užsienio kalbą Lietuvos mokyklose galima būtų rinktis lenkų kalbą. Deja galima rinktis rusų, prancūzų, vokiečių ar pan., bet tik ne lenkų  unsure.gif O gaila, deja vis dar esam keistų stereotipų ir istorinio palikimo gniaužtuose, nenorim žiūrėt į ateitį, vis gręžiojamės kas buvo blogo praeity.  verysad.gif


Pritariu Jums. Nes pasižvalgus po darbo skelbimus, vis dažniau aptinku lenkų kalbos mokėjimą kaip nemažą privalumą. Tačiau kitataučiai jau leidžia vaikus į lietuvių mokyklas tik dėl to, kad "tapti lietuviais ir nebūti diskrimimnuojamais" (cituoju vieną pažįstamą). O gaila. Labiausiai gaila, kad tautas supriešina ne kas kitas, o politikai ir įvairios kvailos laidos per tv.

Sorry už offtopiką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo free4life: 25 sausio 2013 - 18:23
Sveiki smile.gif
norejau paklaust, gal kas zino mokytojas: Lilia ir Irena is Jono Pauliaus pagr mokyklos? pas kuria geriau leist vaika? Vaikas eis i pirma klase.
Atsakyti
Aš pažistu ir Ireną ir Lilią. Geriau pas Ireną 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamos,
gal kas zino apie spec. klase isteikta Jono Pauliaus mokykloje,
ka apie ja zinote, kokie reikalavimai ir kriterijai vaikams. kaip vyksta mokymai, ar sunku i ja patekti?
Aciu
labai laukiu atsakymo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ralicija @ 2006 09 28, 10:02)
Ir man pasidarė labai įdomu. Nors atmosfera lenkų klasėse tikrai labai gera ir draugiška.
Tai tu manai kad lenkų vaikai turi eiti į lietuvišką mokyklą? Tada tai mes tikrai jau niekada nekalbėsim savo gimtąja kalba.  Be to vaikai jaučiasi visi savi, o lietuvių kalba dėstoma  yra nuo pirmos klasės, nors mano vaikai jau darželyje gerai lietuviškai kalbėjo.

Man sitas uzkliuvo labai. Jusu vaikai gime ir auga Lietuvoje. O tai ju gimtoji kalba nera lietuviu? As pati esu ukrainiete pagal tautybe ir lietuve pagal pilietybe, bet mano gimtoji kalba lietuviu, as gimus Lietuvoje, augus Lietuvoje ir man galvon nesautu, kad mano, Lietuvos pilietes, gimtoji kalba galetu buti ne lietuviu. Nebent jusu seima i Lietuva yra emigravusi is Lenkijos ir jus cia tik laikinai, kaip emigrantai. Tokiu atveju atsiprasau, kad 'prisiknisau'.
Atsakyti
QUOTE(Pavasario saulė @ 2018 01 01, 00:03)
Man sitas uzkliuvo labai. Jusu vaikai gime ir auga Lietuvoje. O tai ju gimtoji kalba nera lietuviu? As pati esu ukrainiete pagal tautybe ir lietuve pagal pilietybe, bet mano gimtoji kalba lietuviu, as gimus Lietuvoje, augus Lietuvoje ir man galvon nesautu, kad mano, Lietuvos pilietes, gimtoji kalba galetu buti ne lietuviu. Nebent jusu seima i Lietuva yra emigravusi is Lenkijos ir jus cia tik laikinai, kaip emigrantai. Tokiu atveju atsiprasau, kad 'prisiknisau'.


Šaltinis Vikipedija:
"Gimtoji kalba yra kalba, kurią asmuo išmoksta pirmiausia. Gimtosios kalbos išmokstama be formalaus mokymo, paprastai iš kitų šeimos narių.
Asmuo gali mokėti dvi (ar net daugiau) gimtųjų kalbų. Tai vadinama dvikalbyste.
Kadangi žmogaus tautybė priklauso nuo individualaus pasirinkimo, gimtoji kalba ir tautybė ne visada sutampa: pavyzdžiui, 18,2 % Lietuvoje gyvenančių baltarusių ir 15,4 % ukrainiečių savo gimtaja kalba laiko rusų kalbą."

Jei Jūsų šeimos nariai, ar kuris vienas iš tėvų buvo lietuvis, suprantama kad Jums lietuvių kalba yra gimtoji.
Atsakyti