Įkraunama...
Įkraunama...

3 miomos ir planuojamas nėštumas

Sveiki, Daktare,

Esu 37 metų, planuojame I nėštumą. Prieš metus pas mane rado 3 miomas. Viena iš jų apie 4 cm. Prieš savaitę vėl buvau pasitikrinimui. Miomos nepaaugo, daugiau neatsirado. Atlikus ultragarsinį tyrimą daktaras sakė, kad didelių kliūčių pastojimui nemato. Bandysiu pastoti naturaliai, su miomomis. Jei nepavyktų, tada skirs vaistus miomoms mažinti. Daktaras minėjo, kad išrasti nauji, prieš 1,5 metų, efektyvūs vaistai. Gyvenu DE.
Mano klausimai:
- ar gali miomos įtakoti vaisiaus vystymąsi,
- kokį šalutinį poveikį turi vaistai, kurie mažina miomas,
- ar miomos atauga po sumažėjimo, po kiek laiko,
- jei miomas pavyko sumažinti, ar nėštumo metu jos neatauga?

Dėkoju už atsakymus.
Atsakyti
Laba diena,

dėkoju už klausimą.

Vaisiaus vystymuisi miomos įtakos neturi, bet daugybinės, didelės kai kurių lokalizacijų miomos padidina savaiminio persileidimo ir priešlaikinio gimdymo riziką, gimdant gali trikdyti gimdymo biomechanizmą.

Remiantis klinikiniais tyrimais galima teigti, kad ulipristalio acetatas yra saugus ir efektyvus vaistas, sumažinantis miomų tūrį 21-53 proc. ir normalizuojantis su tuo susijusį gausų kraujavimą bei mažakraujystę. Šalutinis poveikis nepavojingas, 95 proc. švelnus ar vidutinis ir tik 2 proc. pacienčių dėl jo nutraukia gydymą. Jis pasireiškia mėnesinių išnykimu, karščio pylimu, padidėjusiu prakaitavimu, nerimu, svaiguliu, galvos, kaulų, sanarių, pilvo skausmais, skysčių susilaikymu, akne. Paprastai šie simptomai būna neišreikšti ir dauguma moterų gydymą gerai toleruoja. Pakartotinas gydymo kursas susijęs su ženkliai mažesniu šalutiniu poveikiu.

Pastebėjus, kad miomos pradeda didėti, gydymo kursas gali būti kartojamas. Dažniausiai esamos miomos susitraukia ir nesukelia didesnių problemų, bet yra galimybė joms vėl didėti ir augti naujoms miomoms.

Nėštumo metu miomos gali padidėti.

Jei turite papildomų klausimų - mielai atsakysiu.

Pagarbiai,
Rolandas Žiobakas

QUOTE(Eguta @ 2014 11 28, 13:07)
Sveiki, Daktare,

Esu 37 metų, planuojame I nėštumą. Prieš metus pas mane rado 3 miomas. Viena iš jų apie 4 cm. Prieš savaitę vėl buvau pasitikrinimui. Miomos nepaaugo, daugiau neatsirado. Atlikus ultragarsinį tyrimą daktaras sakė, kad didelių kliūčių pastojimui nemato. Bandysiu pastoti naturaliai, su miomomis. Jei nepavyktų, tada skirs vaistus miomoms mažinti. Daktaras minėjo, kad išrasti nauji, prieš  1,5 metų, efektyvūs vaistai. Gyvenu DE.
Mano klausimai:
- ar gali miomos įtakoti vaisiaus vystymąsi,
- kokį šalutinį poveikį turi vaistai, kurie mažina miomas,
- ar miomos atauga po sumažėjimo, po kiek laiko,
- jei miomas pavyko sumažinti, ar nėštumo metu jos neatauga?

Dėkoju už atsakymus.
Atsakyti