Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 90 laida

QUOTE(klopedija @ 2015 01 27, 12:38)
Saintlina, kažkada bendrai skaitėm ir diskutavom apie "Dangaus prieglobstį". Nepamenu, ar jungeisi.  g.gif


diskutuot nemokėjau, bet knygą perskaičiau smile.gif Ir visai nebloga buvo smile.gif
Atsakyti
"Na ir tegul" gal lengviau skaitosi, siužetas aiškesnis nei "Dangaus prieglobsty".
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2015 01 27, 12:58)
"Na ir tegul" gal lengviau skaitosi, siužetas aiškesnis nei "Dangaus prieglobsty".


tada pamačius nesibaidysiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2015 01 27, 00:27)
Aš šiuo metu dideliai savo gėdai rimtai skaitau tik įvairius forumus apie knygas ir siunčiuosi viską, kas sudomina, ir ką randu laisvai prieinamą.

Jei tu dar čia, langana, kokius forumus apie knygas skaitai?
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2015 01 26, 19:31)
Mat kaip?  g.gif Man kažkada patiko. Įjungus vaizduotę būta šiurpių vietų, bet tekstas labai gražus, vietomis mistiškas, beveik poetiškas.


Kalbant apie vaizduotes, tai maniškė praktiškai neįsijungia (jungiklis sugedo biggrin.gif ) Todėl man įvairūs gamtos ir pan. aprašymai nelabai patinka - nematau aš jų ax.gif Tiesa, pasitaiko tokių knygų, kurias net aš, kai valgau skaitydama, pagalvoju ką rinktis - ar čia skaityt toliau, ar valgyt lotuliukas.gif

QUOTE(Juritute @ 2015 01 26, 20:22)
Šiemet jau perskaičiau 12 knygų,bet dabar turbūt bus pertrauka,jaučiuos šiam periodui knygų poreikį patenkinusi smile.gif


Draugė drinks_cheers.gif
Aš vakar dvyliktą savo pabaigiau - J. Irvingo "Kol tave rasiu". Šiaip Irvingas manęs negąsdina ir netrikdo, bet jau tos jo knygų apimtys doh.gif Per tą laiką spėja ir sudomint, ir pabost, ir pamigdyt, o pabaigoj užtai visai pakili nuotaika liko, tik nežinau, ar kad pabaigiau, ar vis dėlto kad knyga taip viltingai baigėsi biggrin.gif

QUOTE(Brūkšniukas @ 2015 01 26, 22:19)
aha unsure.gif kartais pagalvoju, kaip jam pačiam su savim turėtų būti baisu unsure.gif


lotuliukas.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(klopedija @ 2015 01 27, 12:24)
Pasiguosiu: šiais metais jau patyriau du nusivilymus. Vienas labiau dėl savęs, kitas dėl knygos.
Taigi...
Robert Musil, Svajokliai. Neturiu priekaištų knygai, bet supratau, jog negebu skaityti pjesių.  unsure.gif  Nekabino visiškai, gaila...
Ota Pavel, Puikiųjų stirninų mirtis. Kaip aš sutikau žuvis. Nepateisino lūkesčių.  unsure.gif  Humoras primityvokas, paauglių lygio. Nebuvo juokinga.

Nepasitenkinimą su kaupu kompensavo Paul Bowles, Na ir tegul. Išskirtinis santūrus stilius, ryškūs veikėjų charakteriai. Čia Diaras, slegiamas psichologinių problemų, bando išsivaduoti iš nuobodulio, neveiklos. Apgaubtas kvaišalų miglos stumia gyvenimą tarp realybės ir kliedesių. Nuolat junti, kad pražūtis neišvengiama.
LLLLL pagal Darių Pocevičių.  biggrin.gif


Pavelo aš taip ir nepabaigiau blush2.gif Nepatiko jis man.

O Bowles dar laukia ir "Na ir tegul", ir "Dangaus prieglobstis". Kaip ir Musil "Svajokliai" ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nihilistė @ 2015 01 27, 14:11)
įvairūs gamtos ir pan. aprašymai nelabai patinka - nematau aš jų ax.gif
Daug dėmesio ir aš neskiriu, bet kai tie aprašymai - neatsiejamas turinio fonas, tai gražu. biggrin.gif Pvz., Le Clézio, Dykuma be tų aprašymų būtų nykuma. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2015 01 27, 15:43)
Le Clézio, Dykuma be tų aprašymų būtų nykuma.  biggrin.gif

O su aprašymais - dykuma. lotuliukas.gif
Įdomu, aš ją skaičiau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2015 01 27, 13:13)
Jei tu dar čia, langana, kokius forumus apie knygas skaitai?

Sita tongue.gif Ir dar labai megstu Exlerio (rusiskai). Ten daug apie audio knygas kalbasi, yra atskira tema. Nuorodos darbiniame kompe neturiu, jei reikia, vakare imesiu. Dar Goodreads uzkimbu kartais ant kokios recenzijos, taip ir kaupiasi skaitykleje knygos smile.gif
Atsakyti
gal klystu
(ir vėl)
bet taip toli
nuo kranto
kur nuneša tavo
plaukų bangos
dar nebuvau.

gal klystu
(taip, vėl)
kad toks aklas
kaip liesdamas
tavo odą
ir pirštais praregėjęs
dar niekad nebuvau.

gal velniškai
neteisus esu

ir esu.

nes noriu plaukt
nematyt.

užtenka jaust.

Mantvydas Leknickas
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2015 01 27, 08:53)
viskas aišku. Mes mokėmės nuo antros klasės, aplink tos kalbos buvo pilna - bent jau pas mus ir parduotuvėj pardavėjos ne visad lietuviškai suprasdavo (Vilniaus centre), ir mokykla rusų netoliese buvo (garbės reikalas pasižodžiuot), ir per TV tos kalbos buvo daugiau nei gimtosios, ir pusė vaikų kieme taip kalbėjo. Nepamenu jau net nuo kurios klasės rusų kalba knygas skaitydavau.

mano santykiai su rusų kalba labai įdomūs. pakalbėt galėčiau elementariais klausimais, klausant pagrindinę mintį suprantu, bet skaityt ir rašyt visiškai nemoku. kalbinių niuansų nepagaunu. nors kažkada laisvai kalbėjau, nes mano vaikystėj visi multikai ir laidos vaikams buvo rusų kalba. ir viską suprasdavau (mama pasakojo, kad tikrindavo, kaip supratau tą ar aną).
mokykloj mokiausi anglų ir vokeičių. dabar gi turiu porą draugių rusių, tai kai jos kalba suprantu. kai porą mėnesių gyevnom kartu užsieny, buvau pradėjus visai pakenčiamai kalbėt. bet skaityt nu niekaip neišeina. darbinius dokumentus dar galiu, bet grožinė literatūra jau sunkiai ir lėtai tektų kastis.
šimtąkart paprasčiau anglišką susirast. nors ir gaila, kad rusų autorių negaliu originalo kalba skaityt...

QUOTE(giluze @ 2015 01 27, 11:24)
Taip patraukliai ir intriguojančiai pristatytą knygą skaitysi ne vien tu, įtariu.  lotuliukas.gif

mane taip patogi baisiai suintrigavo bigsmile.gif

QUOTE(nihilistė @ 2015 01 27, 14:11)
Kalbant apie vaizduotes, tai maniškė praktiškai neįsijungia (jungiklis sugedo biggrin.gif ) Todėl man įvairūs gamtos ir pan. aprašymai nelabai patinka - nematau aš jų ax.gif Tiesa, pasitaiko tokių knygų, kurias net aš, kai valgau skaitydama, pagalvoju ką rinktis - ar čia skaityt toliau, ar valgyt lotuliukas.gif

mano vaizduotė labai laki. net jei nėra aprašymų, susikuriu pati vietoves, veikėjus (pvz, patinkantys aktoriai atlieka savo "vaidmenis", pagal tai ir veikėjus lengviau atsirinkt po to)
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti