Įkraunama...
Įkraunama...

Akvariumas


BENDRAUJAME, KLAUSIAME IR ATSAKOME BEI DALINAMĖS SAVO PATIRTIMI user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

UŽDUODANT KLAUSIMĄ REKOMENDUOJAMA APRAŠYTI:
Kokio dydžio akvariumas? koks jo amžius (nuo paskutinio „restarto“)?
Jei akvariumas jaunas (iki 3 mėn.) smulkiai aprašykite „paleidimo“ eigą.
Koks filtras, ar visą parą jis veikia?
Kokia akvariume vandens temperatūra?
Koks priežiūros režimas (vandens keitimai, maitinimas)?
Ar yra akvariume gyvų augalų? kiek ir kokių?
Koks akvariume apšvietimas? kiek val. per parą šviečia? ar gaunama saulės šviesa?
Kiek ir kokių akvariume žuvų? kokio dydžio/amžiaus jos yra?
Ar naudojamos „aukštosios technologijos“: co2, trąšos, anglis, durpės, vaistai, kt. chemijos?
Kokie požymiai, kuriais remdamiesi, sprendžiate kas negerai?


PIRMIEJI ŽINGSNIAI:
Akvariumo įrengimas

Akvariumo parinkimas ir suderinamumas

Formulė pasiskaičiuoti grunto kiekiui:
(akvariumoilgis X akvariumoplotis X gruntostoris_cm)/1000=gruntokiekis_litrais

FILTRAVIMAS, FILTRŲ RŪŠYS:
Akvariumo filtravimas
Filtrai
Akvariumo filtrų priežiūra
Nuoroda - filmukas kaip išplauti filtrą ("bačką")

APŠVIETIMAS:
Akvariumo apšvietimas ir šildymas
Lempos, lempų tipai
Apšvietimo įranga
Apie lempas ir akvariumo apšvietimą (forumas)

CO2:
CO2 SISTEMA (iš gesintuvo) (pasidaryk pats)
CO2 pet taroje (pasidaryk pats)
CO2 įranga už 5Lt
CO2 difuzorius (medinis) (pasidaryk pats)
CO2 difuzorius (vata) (pasidaryk pats)
CO2 kontrolė (pasidaryk pats)
CO2 kiekio priklausomybė nuo KH ir pH reikšmių
CO2 ir šviesos įtaka augalų augimui

DUMBLIAI:
Įžanga į dumblių kontrolę
Dumblių kontrolė
Dumbliai – naikinimas (neturintiems co2)
Dumbliai – naikinimas (akvariumai su co2)
Dumblių naikinimas – pavojingas būdas:

PIRMINIAI MAISTO MEDŽIAGŲ TRŪKUMAI AUGALUOSE:
Maisto medžiagų trūkumo požymiais augalams (paveikliukas)
Maisto medžiagų trūkumo požymiais augalams (aprašymas)

TRĄŠOS:
Emasolutions trąšos (lietuviškos)
Vimi trąšos (lietuviškos)
Kurios trąšos geriausios?
Užsienio gamintojų trašų sudėtis
Matavimo vienetai
Programa trąšų skaičiavimui
Vandens fizinės ir cheminės savybės: daug atsakymų

KAI SERGA ŽUVYS:
Žuvų ligos ir gydymas
Dažniausiai akvariumuose pasitaikančios žuvų ligos
Akvariumo ligos

Azoto ciklas arba kodėl žuvys miršta taip keistai...

Druskos panaudojimas gėlo vandens akvariume

PARDUOTUVĖS:
Zooplius
Nesefauna
Reriz
Zoocentras
Kika
Hipika
Stalma
Hepatus
Žuvytės.com

AKVARIUMŲ GAMYBA:
Noriuakvariumo.lt (Klaipėda)
Atlantidos projektas (Vilnius)
Stalma (Vilnius)

ŠALDYTO MAISTO RŪŠYS IR APRAŠYMAI:
Šaldyti maistai
Gyvas žuvų maistas

Katalogas produkcijos SERA (rusu k.): įranga, akvariumai, aksesuarai, pašarai, vitaminai, testai ir t.t.

CIKLIDINIAI AKVARIUMAI:
Ciklidai.lt
Ciklidinės žuvys
Afrikos-ciklidai
cilkidai
American cichlids (rusų kalba)
Ciklidų akvariumo įrengimas. (Malavio ežero)

SRAIGĖS:
Akvariuminės sraigės (lietuvių kalba)
Ampuliarijos (anglų kalba)
Apie įv. sraiges (rusų kalba)

KREVETĖS:
Forumo tema apie krevetes
Krevečių pirkimas internetu
Krevetės ir sraigės (anglų kalba)

VARLĖS:
Akvariuminės varlės (anglų kalba)

GUPIJOS:
Svetainė apie gupijas (anglų kalba)
Gupijos (lietuvių kalba)

Susimodeliuok akvariumą pats

ĮVAIRIOS FOTOGALERIJOS.
Pasisemkite idėjų akvariumo apželdinimui ar šiaip akis paganykite:

AGA akvariumo dizainų konkursai (dalyviai iš viso pasaulio)
Įv. akvariumų nuotaukos
Fotogalerija
Oliver Knott akvariumai
Akvariumų galerija

AKVARIUMISTŲ FORUMAI IR PUSLAPIAI:
Aquarium.lt
Aquascape.lt
Akvamanai.lt
Akvariumas.lt (kartais neveikia)
Akvariumas.net
Aquaclub.lt
Akvariumas.com
Akvariumai.ucoz.com
Freewebs
Akvariumas.weebly
Aquazoo.lt
Cichlasoma.lt (ciklidai)

Sena tema čia


Atsakyti
Dekoju už naujus namučius 4u.gif 4u.gif
QUOTE(arvydas. @ 2014 12 15, 21:01)
Ale atradau kita pritaikyma: tam kam paskambinu... nu tas randa zydo pamesta pinigine aba siaip sau jam sekasis  smile.gif
Tai Tau dzin, dzilin!!  4u.gif

Oi Arvydai, gal bunate kada Panevezy ? Noreciau ta dzin dzilin gyvai isgirsti, nepamaisytu ir man ta zydo pamesta pinigine lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Noriu paklausti visu nuomones apie VIMI trasas... Ar tikrai jos tokios geros kaip teigia gamintojas ?
Atsakyti
QUOTE(kristutex @ 2014 12 16, 11:25)
Noriu paklausti visu nuomones apie VIMI trasas... Ar tikrai jos tokios geros kaip teigia gamintojas ?

viskas su jom ok, tik reikia pasirinkti tinkamas ir tinkamai dozuoti. Nesvarbu koks gamintojas, reikia orientuotis į augalo poreikius. Yra tręšimo metodika Estimative Index

plačiau bendram supratimui : http://www.aquascape...stimative-index
Papildyta:
Aš pati naudojau ir Vimi ir Ema trąšas.
Vimi patogu, kad nereikia atskirai pilstyti elementų, jei kažko augalui trūksta- tiesiog padidini kiekį.

bet turint 500ltr akvariumą, man didinti bendrą trąšų kiekį dėl kelių elementų darėsi brangoką, rodėl emiau emos atskirai, mikro, makro, geležį, kalį darbo daugiau, reikia laikytis tręšimo grafiko, bet mažesnė išeiga.

katinų akvariume naudoju tik vimi all in red

mano manymu nėra blogų trąšų, reikia tik pasirinkti priimtiniausią metodą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tuomce: 16 gruodžio 2014 - 11:43
QUOTE(Tuomce @ 2014 12 16, 12:51)
viskas su jom ok, tik reikia pasirinkti tinkamas ir tinkamai dozuoti. Nesvarbu koks gamintojas, reikia orientuotis į augalo poreikius. Yra tręšimo metodika Estimative Index

plačiau bendram supratimui : http://www.aquascape...stimative-index
Papildyta:
Aš pati naudojau ir Vimi ir Ema trąšas.
Vimi patogu, kad nereikia atskirai pilstyti elementų, jei kažko augalui trūksta- tiesiog padidini kiekį.

bet turint 500ltr akvariumą, man didinti bendrą trąšų kiekį dėl kelių elementų darėsi brangoką, rodėl emiau  emos atskirai, mikro, makro, geležį, kalį darbo daugiau, reikia laikytis tręšimo grafiko, bet mažesnė išeiga.

katinų akvariume naudoju tik vimi all in red

mano manymu nėra blogų trąšų, reikia tik pasirinkti priimtiniausią metodą.

Aciu Tuomce 4u.gif bet man net ta didziuli straipsni skaitant, susidaro vaizdas, kad tureciau pirmiausia baigti kokius hemijos mokslus ar dar kokius, kad suprasciau ten apie visus mikro ir makro. PH , PO, NH ir t.t. doh.gif ... As nesuprantu, ar as cia vieno tokai tundra, ar cia visoms moterelems ausktasis pilotazas ta hemija ir tuos akvariumus priziureti blush2.gif
Tuoj prarasiu vilti tureti kada nors grazia akva, nors Arvydas ir paskambino man su tuo dzvambaliuku lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristutex: 16 gruodžio 2014 - 12:07
QUOTE(kristutex @ 2014 12 16, 11:59)
Aciu Tuomce  4u.gif  bet man net ta didziuli straipsni skaitant, susidaro vaizdas, kad tureciau pirmiausia baigti kokius hemijos mokslus ar dar kokius, kad suprasciau ten apie visus mikro ir makro. PH , PO, NH ir t.t.  doh.gif ...  As nesuprantu, ar as cia vieno tokai tundra, ar cia visoms moterelems ausktasis pilotazas ta hemija ir tuos akvariumus priziureti  blush2.gif
Tuoj prarasiu vilti tureti kada nors grazia akva, nors  Arvydas ir paskambino man su tuo dzvambaliuku  lotuliukas.gif

tai va tam , kad neriktų sukti galvos ir kuriami tokie produktai "viskas viename" mirksiukas.gif taip straipsnis tikrai "ne žaliam" bet vis tiek šiek tiek duodantis supratimo ir naujokui.

jei akvariumas nėra/ nebus super "užturbintas" tai dažniausiai "viskas viename" tipo trąšos yra geras pasirinkimas. kol nebuvo reiklesnių augalų, tręšimu per daug nesirūpinau, bet kai norima didelės masės, geros būklės augalų, tenka pradėti domėtis kokių medžiagų augalams reikia, pagal požymius ar testų pagalbą nustatoma ko trūksta augalui ir pakoreguojamas tręšimas.
Papildyta:
radau neblogą įvadą apie trąšas:
trąšos tiek kad ten apie ema ir senokas straipsnis, bes šiek tiek supratimo pridės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tuomce: 16 gruodžio 2014 - 13:19
QUOTE(Tuomce @ 2014 12 16, 14:17)
tai va tam , kad neriktų sukti galvos ir kuriami tokie produktai "viskas viename"  mirksiukas.gif  taip straipsnis tikrai "ne žaliam" bet vis tiek šiek tiek duodantis supratimo ir naujokui.

jei akvariumas nėra/ nebus super "užturbintas" tai dažniausiai "viskas viename" tipo trąšos yra geras pasirinkimas. kol nebuvo reiklesnių augalų, tręšimu per daug nesirūpinau, bet kai norima didelės masės, geros būklės augalų, tenka pradėti domėtis kokių medžiagų augalams reikia, pagal požymius ar testų pagalbą nustatoma ko trūksta augalui ir pakoreguojamas tręšimas.
Papildyta:
radau neblogą įvadą apie trąšas:
trąšos tiek kad ten apie ema ir senokas straipsnis, bes šiek tiek supratimo pridės smile.gif

Tuomce KIECIAUSIA lotuliukas.gif Net ner apie ka postringaut schmoll.gif (Jei mano "talmudas" nors kiek priestaraus, tai ant 90 proc. Tuomce teisi).
Tik gaila, kad jin parduoda mus uz katinukus verysad.gif Tuomce, KA?? bigsmile.gif Nebeprapulk!! LABAI PRASAU. Man regis, kad Tu cia kur kas vertingesne negu apsimetelio-tigro prikakota dezute nesiodama biggrin.gif
P.S. Kai kurios kitos mergicos irgi kala 1X1!!! lotuliukas.gif , bet Tuomce dar reikia persiviliot (nors jin ir pati regis mielai viliojasi) ax.gif
Cia geras tinklapiukas! thumbup.gif Pasimaivyt galima. (Net i piligrimu zygi papult)!! biggrin.gif O kai atsiranda piktosios dvasios - ore pastatom i vezias! (Nu gal ir nera gerai tas, bet juk akvu tema islaikom ir nepersimetam apie visiskus kliedesiukus? ax.gif Jei kokia tik vidutiniskai durna naujoke papuola tai juk gauna kruva naudingu atsakymu? g.gif g.gif O ar tiki (aba skaityt nemoka) tai cia jau kitas klaustukas.
Pagaliau juk visi kazkada buvom durniukais. Tik va ka noriu pasakyt: tuomet tokios pagalbos kaip dabar SM niu net svajot nebuvo imanoma schmoll.gif
Atsakyti
Arvydai, na suprantu, kad jau cia jus visi profai tuose akvariumu platybese, bet ka jus veiktumete be musu zaliuku... numirtu tema turbut, jus gi protingi viska zinantys, jau jums nebera nei apie ka cia ir bediskutuoti tarpusavy lotuliukas.gif o mes va su savo klausymais, vis pagyviname temute, tuo paciu ir jus pajuokinam su savo klausimais doh.gif

Tai va, prie to pacio, vel noriu paklausti... Kaip ten su tom savadarbem CO2 gaminimo brogem http://www.atlantido...psniai-co2.html ... einu dabar kaip tik gamintis ir va niekaip nesuprantu, ka cia man uzmaut ant tos slangeles, kad burbuliukus pasmulkinti ?
P.S. tik prasau nesijuokite gerai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kristutex @ 2014 12 16, 14:45)
Tai va, prie to pacio, vel noriu paklausti... Kaip ten su tom savadarbem  CO2 gaminimo brogem http://www.atlantido...psniai-co2.html ... einu dabar kaip tik gamintis ir va niekaip nesuprantu, ka cia man uzmaut ant tos slangeles, kad burbuliukus pasmulkinti ?
P.S. tik prasau nesijuokite gerai  ax.gif

man labiausiai savadarbę patiko per vatą tirpint.
http://www.aquascape...14-co2-per-5min
Atsakyti
QUOTE(Tuomce @ 2014 12 16, 15:50)
man labiausiai savadarbę patiko per vatą tirpint.
http://www.aquascape...14-co2-per-5min
Net neziuredamas i nuorodas jau zinau, kad bambalis ir pedkelnes vis tiek bus trigubai geriau biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Papildyta:
Pagaliau ir Kubilina mumis apmove! bigsmile.gif Toki tarpini varianta su pirmapradem nuotraukom padare, kad niekam pikta nebutu schmoll.gif
ACIU, Kubiliuk!!!
P.S. Bet juk Tu ne blondine?? Ania?? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tuomce @ 2014 12 16, 15:50)
man labiausiai savadarbę patiko per vatą tirpint.
http://www.aquascape...14-co2-per-5min

Aciu tuomce 4u.gif
Badysiu kazka susikonstruoti biggrin.gif
kolkas augaliukus turiu tik tris ir tie tik saknis sveikas turi ir 4 mm lapo islinde, bet gal atsigaus nuo mano geru noru lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kristutex @ 2014 12 16, 15:46)
Aciu tuomce  4u.gif
Badysiu kazka susikonstruoti biggrin.gif
kolkas augaliukus turiu tik tris ir  tie tik saknis sveikas turi ir 4 mm lapo islinde, bet gal atsigaus nuo mano geru noru  lotuliukas.gif

jei mažai augalu, co2 nepaleidinėk, nieks nesuvartos to co2
Atsakyti
CO, CO ir dar karta CO verysad.gif Pas mane zelia ir be jokiu navarotu bet ciort s nim: jei dorai paaiskinsit kas prie ko sutinku i savo kibiriuka kiek nors gazuoto vandens ipilt. Vot tada ir paziuresim ar jusu tas uz pora stuku, ar mano uz 2 litus nupirktas galonas gazovkes geriau veikia. thumbup.gif
Tik jokiu proporciju nezinau. Mazu kas atrasit?? Juk turetu but kazkokia skaiciuokle? g.gif
Ir dar reiktu kokio nors padoraus "lakmuso". (Nu, kad mazdaug vienodus augaliukus arti kartu pasisodintume ir zietume kas gausis).
P.S. Duodu zodi, kad nesukciausiu ax.gif
Atsakyti