Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 30 tema

QUOTE(remiga @ 2015 01 13, 20:10)
Reiktų dar pasidomėti ar tokias lubas galima naudoti kaip garų barjerą. Nors sandarumo ji ko gero neužtikrintų.

Kažkaip jos man vis tiek neimponuoja.
Atsakyti
Ar supranti kad jai siltinsi perdanga, gipsininkai greiciausiai nores kad gipsa kabintum tvirtinant karkasa kiaurai pir i medines stygas?

QUOTE(cibulis @ 2015 01 13, 15:23)
Aš tai suprantu ir palaikau Biesą, kad su Knaufu geriau nesiginčyti, bet viengubas karkasas ir viegubas GKP atrodo nerimtai. Jei Mintas darys tarp sienų, gal ir nieko. Bet aš kalbėjau apie savo dvišlaitį stogą, o medinė konstrukcija labiau vaikšto.
Papildyta:

Atsakyti
QUOTE(*** @ 2015 01 13, 21:48)
Ar supranti kad jai siltinsi perdanga, gipsininkai greiciausiai nores kad gipsa kabintum tvirtinant karkasa kiaurai pir i medines stygas?

Žinoma, kad suprantu. Čia ne tik perdangos esmė. Prie gegnių, kurios eina nuo murloto, irgi eis PIR, o per jį bus tvirtinamas ir GKP.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2015 01 13, 09:49)
ok, kadangi GKP dar neprisukau, dar nevėlu ką nors keisti. Kas tau tenai nepatinka?


Man visiskai nepriimtina gipsas skersai profiliu o ne isilgai. Plius net isilgai dėdami visalaik dedame kas 40 cm. O cia? Viskas ore kybo. Tiesa,pas mane lubos kurios susijungusios su stogu uzdetos dvigubu gipsu. Svarbiausia kad nebutu itrukimu,plius garso izoliacija. Draugas susidejo vienguba,dabar gailisi,nes yra lubose įtrukimu. Dabar detu dviguba.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2015 01 13, 16:28)
Klysti. Ne kuo pigiau, o optimaliai. Ir pagal isbandytus (darytus) variantus.
Cia, kaip DOSIA reklamoj.... Kam moket daugiau, jei galima paprasciau ir taupiau.
Yra dalyku, kur diskutuot iki begalybes gali, teisybes nerasi - kriterijai skirias.
Ir yra elementarus, pvz gipso paprastos lubos (nesudetingos).
Ne treniruotes cia - gyvwenimas,  dalinai- hobis.  mirksiukas.gif

p.s. 20lt- isdiskutuotos papild islaidos vedinimui, kurios atbaido  biggrin.gif


jei viena karta pavyko sumontuoti gipsa ant medinio karkaso,taip kad netrukinetu,tai nereiskia kad tai taisykle. Tiesiog pasiseke.. Mano manymu ant medinio karkaso montuoti gipsa yra beprotyste biggrin.gif As jau nnemazai maciau įtrukimu... Man jau gana.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 01 13, 13:56)
O tai pats į ką pūstum ekovatą: tiesiai į difuzinę? Ar dar kažkas yra padaryta?

Jei butu puciama ekovata tai tarp gegniu ji remtusi tiesiai i difuzine arba i priesvejine vata su mintim kad nepadarytu to kalniuko (juk priesvejine yra kieta).

QUOTE(cibulis @ 2015 01 13, 13:56)
Taip, ekovatos liamda tikrai prasta. Tik mano supratimu, kad tikrai turėtum ekovatos privalumus, reikia atitinkamai paruošto stogo. Aš tiesiai į difuzinę nepūsčiau - visiška nesąmonė. Ekovata išpūs difuzinę, todėl kondensatas bėgs ne per difuzinės vidurį, o link makaronų ir juos pūdis. O gal  ji labai stipriai neišpučia tos difuzinės? Mane nuo ekovatos dabar stabdo ta MPP. Jei ji jau būtų uždėta iš lauko pusės, pūsčiau ekovatą ir galvos nesukačiau. Dabar ją galima sudėti ir iš vidaus. Mes čia net sistemą išduskutavom, bet ji tikrai nėra tobula. Iš bėdos. Ypač dėl to reikia ar nereikia tarpo tarp MPP ir dufuzinės?

abejoju ar ten realu suputi. kondensatas ne zliaugiantis lietus ir plius ten juk vedinama.

QUOTE(cibulis @ 2015 01 13, 13:56)
Kad su vata bus atraižų nemanau, kad tai didelė problema. Didesnė problema: ar galima su vata padaryti darbą kokybiškai? Ar geras priėjimas, ar niekas nemaišo. Jei kažkas garantuotų, kad sudės vatą 9-9,5 balams iš 10 tikrai dėčiau.

Jei ignoruojam atraizas tai man iki stygu gautusi su vientisu rulonu, kas irgi sumazina galimu klaidu. Virs stygu, kur turiu statramscius (M raide), vis tiek butu ekovata. Su paprasta vata nerealu kokybiskai ten padaryt.
Atsakyti
QUOTE(VilkasPilkas @ 2015 01 14, 00:04)
1. Jei butu puciama ekovata tai tarp gegniu ji remtusi tiesiai i difuzine arba i priesvejine vata su mintim kad nepadarytu to kalniuko (juk priesvejine yra kieta).
abejoju ar ten realu suputi. kondensatas ne zliaugiantis lietus ir plius ten juk vedinama.

2. Jei ignoruojam atraizas tai man iki stygu gautusi su vientisu rulonu, kas irgi sumazina galimu klaidu. Virs stygu, kur turiu statramscius  (M raide), vis tiek butu ekovata. Su paprasta vata nerealu kokybiskai ten padaryt.

1. Kai jie pučia ekovatą tarp gegnių, tai sukuria tikrai nemažą slėgį. Palaidai supučia iki 35 kubų į kvadratinį metrą, o su slėgiu gali supūsti iki 60 kubų. Sako, kad norint, jog vata šlaitiniame stoge nesukristų reikia, kad būtų pučiama 50-55 kubai į kvadratinį metrą. Akivaizdu, kad toks pūtimas sudaro nemenką slėgį ir svorį. Vadinasi, išsipūtusi difuzinė/kondensacinė tikrai nesugrįš atgal į savo vietą. Galimas variantas, kad plėvelė tiek išsipūs, kad remsis į grebėstus (bent jau mano stoge šiek tiek pastūmus difuzinę, ji lengvai pasiekia grebėstus). O grebėstai eina skersai stogo maždaug kas 40 cm. Jei difuzinė/kondensacinė taip išsipūs, tai jokio vėjo vaikščiojimo tikrai nebus, todėl stogas bus realiai nevedinamas. O kur dar kondensatas, drėgmė, kuri užsidarys tarp grebėstų viršuje ir apačioje ir tarp "makaronų" šonuose. Aišku vienintelis dalykas yra toks, kad plėvelė išsigaubs tik per vidurį, o ties kraštais liks mažyčiai tarpeliai. Bet ar pakaks tų tarpelių vėdinimui, ir kas bus su plėvele, kuri glaudžiasi prie grebėsto? Tikėtina, kad toje vietoje galimas pelėsis, puvimas.

2. Aš irgi galvoju, kad gal tarp gegnių sudėti vatą (stiklo/akmens), o ant stygų supūsti ekovatą. Vienas iš įmanomų variantų.
Atsakyti
QUOTE(VilkasPilkas @ 2015 01 14, 00:04)
1. Jei butu puciama ekovata tai tarp gegniu ji remtusi tiesiai i difuzine arba i priesvejine vata su mintim kad nepadarytu to kalniuko (juk priesvejine yra kieta).
abejoju ar ten realu suputi. kondensatas ne zliaugiantis lietus ir plius ten juk vedinama.

2. Jei ignoruojam atraizas tai man iki stygu gautusi su vientisu rulonu, kas irgi sumazina galimu klaidu. Virs stygu, kur turiu statramscius  (M raide), vis tiek butu ekovata. Su paprasta vata nerealu kokybiskai ten padaryt.

1. Kai jie pučia ekovatą tarp gegnių, tai sukuria tikrai nemažą slėgį. Palaidai supučia iki 35 kubų į kvadratinį metrą, o su slėgiu gali supūsti iki 60 kubų. Sako, kad norint, jog vata šlaitiniame stoge nesukristų reikia, kad būtų pučiama 50-55 kubai į kvadratinį metrą. Akivaizdu, kad toks pūtimas sudaro nemenką slėgį ir svorį. Vadinasi, išsipūtusi difuzinė/kondensacinė tikrai nesugrįš atgal į savo vietą. Galimas variantas, kad plėvelė tiek išsipūs, kad remsis į grebėstus (bent jau mano stoge šiek tiek pastūmus difuzinę, ji lengvai pasiekia grebėstus). O grebėstai eina skersai stogo maždaug kas 40 cm. Jei difuzinė/kondensacinė taip išsipūs, tai jokio vėjo vaikščiojimo tikrai nebus, todėl stogas bus realiai nevedinamas. O kur dar kondensatas, drėgmė, kuri užsidarys tarp grebėstų viršuje ir apačioje ir tarp "makaronų" šonuose. Aišku vienintelis dalykas yra toks, kad plėvelė išsigaubs tik per vidurį, o ties kraštais liks mažyčiai tarpeliai. Bet ar pakaks tų tarpelių vėdinimui, ir kas bus su plėvele, kuri glaudžiasi prie grebėsto? Tikėtina, kad toje vietoje galimas pelėsis, puvimas.

2. Aš irgi galvoju, kad gal tarp gegnių sudėti vatą (stiklo/akmens), o ant stygų supūsti ekovatą. Vienas iš įmanomų variantų.
Atsakyti
Ne kubu, o kilogramu gal g.gif ir tai i koki kv.m. gal i kubini metra? Galima ir taip daryti imti rulonine vata, pas tave zingsnis gegniu ivairus, ir nebus tiek atraizu, negu imtai lakstais, visi argumentavo, kad zingsnis nepritaikytas vatai, bus daug atraizu, tik idomu kokio storio rulonine maksimaliai gali buti:hm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noriukas5: 14 sausio 2015 - 12:39
QUOTE(Noriukas5 @ 2015 01 14, 12:32)
Ne kubu, o kilogramu gal g.gif ir tai i koki kv.m. gal i kubini metra? Galima ir taip daryti imti rulonine vata, pas tave zingsnis gegniu ivairus, ir nebus tiek atraizu, negu imtai lakstais, visi argumentavo, kad zingsnis nepritaikytas vatai, bus daug atraizu, tik idomu kokio storio rulonine maksimaliai gali buti:hm

Supainiojau. 4u.gif Kg į kubą. Aš irgi tą patį galvojau, kad su rulonine vata būtų mažiau atraižų arba jų beveik nebūtų. Tik Paroc neturi ruloninės vatos. Tokiu atveju tektų imti Rockwoolą. Statybininkai sako, kad Rockwoolo vata prastesnė nei Parocko, nes labiau dulka. Man dar imponuoja Knauf Unifit 032 vata. Tai stiklo vata skirta specialiai šlaitiniams stogams. Lietuvoje parduoda tik su liamda 0,035, bet atvežtų ir 0,032. Tik ji brangoka. Kainuoja apie 170-180 Lt. Ji ne tik labai šilta, bet tuo pačiu jos tankis padidintas iki 30 kg/m3. Turėtų būti tikrai neblogas produktas.

Kaimynas pradėjo ardyti statybinį vagonėlį, kuris apšiltintas Isover stiklo vata. Tas vagonas vien pas jį prabuvo apie 3-4 metus. Dar aišku ir kitiems statybininkams tarnavo. Tikėtina, kad tam vagonui kokie 10 metų. Vata sudėta į sienas ir plokščią stogą. Jokio sukritimo, kaip nauja. Tik toje vietoje, kur buvo skylės geltona vata parudavusi. Sako, kad kai vėjas prapučia, tai pripučia į ja visokių dulkių ir ji pakeičia spalvą, suprastėja jos šiluminės savybės.
Atsakyti
Rockwool vata labiau luzta, negu Paroc, Isover labiau dulka, o Knaufine vata siuo metu sake skandinavai pamege, alia ekologiska su zaliu lapeliu, o kiek tos ekologijos tai patys suprantame doh.gif O kaina tai savaime suprantame, kad bus aukstoka, jeigu liamda tokia, palyginam EPS 70 ir Neopora. O pvz. ta pacia Isover vata palaikius ant saules, prades balti, o po to juoduoti ir net kaip sakoma sudula, nes pas mane darbe yra sudeta pries desimt ar net daugiau metu po stiklu ir saule veikia tiesiogiai, tai sakyti galima nieko neliko, kur saule nepasieke viskas liuks. O uzsakysi Knaufines ir atvez, tiktai reikes jauciu imti pilnais padeklais. O pagal nuoroda yra 20 cm storio tai kaip tik iseina du sluoksniai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noriukas5: 14 sausio 2015 - 13:32
Kiek domejaus, pagal uzsakyma buna ir 20 cm storio (akmens), o siaip yra 15 (2x7,5), mineraline.

Dabar vyniojam Issover, tai palygint su Rockwoll - ji man nedulka smile.gif . Tik sunkiai pjaunasi.
Tik nesumastai, ka ant jios nuo vejo uzkloti. Jei plevele, reikia klijuoti, sunku prieiti... doh.gif

QUOTE(Noriukas5 @ 2015 01 14, 11:32)
Ne kubu, o kilogramu gal g.gif ir tai i koki kv.m. gal i kubini metra? Galima ir taip daryti imti rulonine vata, pas tave zingsnis gegniu ivairus, ir nebus tiek atraizu, negu imtai lakstais, visi argumentavo, kad zingsnis nepritaikytas vatai, bus daug atraizu, tik idomu kokio storio rulonine maksimaliai gali buti:hm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 14 sausio 2015 - 13:33
Isover vata yra minkstesne negu Paroc ir Rockwool, o kokia Knauf vata liamdos 0.032negaliu pasakyti, nes jeigu paimsime 0.039 minstesne negu Paroc ir Rockwool. Na kaip sakant akmens vata yra akmens, o mineraline yra mineraline jinai minkstesne ir pjaustosi sunkokai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noriukas5: 14 sausio 2015 - 13:43