Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 91 laida

QUOTE(Alchemie @ 2015 03 26, 13:56)
Ir Haufas ir Andersenas pakarpyti pakeisti, atrinkti, labai daug dalyku nezinome, butent delto, kad buvo neverstos, ikandziotos pagal santrakos nuomone. jei skaitai originala, randi daugybe dalyku. deja Haufo negaliu originalo skaityti..bet jis ir taip man baisus buvo blush2.gif


pasaka apie nukirstą ranką? ar vaiduoklių laivas? ar šaltoji širdis? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2015 03 26, 15:54)
pasaka apie nukirstą ranką? ar vaiduoklių laivas? ar šaltoji širdis? cool.gif


Šaltoji širdis unsure.gif
Atsakyti
Dabar skaitau irgi baisoką pasaką "Užburtas ratas". unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Akmenskeltė @ 2015 03 09, 19:47)
Aš visada taip. Išskyrus kol skaičiau Kazragesą ( Doloresą Kazragytę, knygos pavadinimas ..."be pabaigos" ir nors ir kaip taupiai skaičiau-kalbejausi - pabaiga atėjo verysad.gif


Aš irgi labai myliu Doloresos Kazragytės knygas. Perskaičiau visas nuo pirmosios iki.... be pabaigos. biggrin.gif Nieko, regis, ypatingo nerašo, o gelmė akivaizdi. Ir jos tikėjimas man patinka. Būtent, tikėjimas, o ne proginis religingumas. Ne bendruomeninis, o asmeninis. Keista, jos knygas skaičiau, įskaitytų knygų įrašų klausiau, tačiau kaip teatro aktorės jos nepažįstu. Todėl labai apsidžiaugiau, kad ji vaidins Kristiano Lupos "Didvyrių aikštėje" pagal Thomo Bernhardo pjesę Vilniaus akademiniame dramos teatre. Ta proga nusipirkau bilietus ir eisiu žiūrėt. Be to, ten vaidins tokie scenos grandai, kaip V. Masalskis, E. Gabrėnaitė. Jau laukiu. smile.gif


QUOTE(klopedija @ 2015 03 21, 13:30)
Nors knyga, sakyčiau, akademinė, skaitosi lengvai. Nenuostabu, kad tapo New York Times bestseleriu.


Dar neskaičiau, bet, manau, imsiuosi. Mano pažįstamas teologas, kurio nuomonę gerbiu ir paisau, šią knygą pavadino totaliu moksliškumo ir nemokšiškumo mišiniu, taip ir pasakė - tokio moksliškumo ir nemokšiškumo derinio vienoje vietoje dar nebuvau sutikęs. Dar labiau suintrigavo. Tikrai skaitysiu.


Šiuo metu skaitau K. Navako "Begarsį skambutį". Skaitau lėtai, labai lėtai, nes jo novelės kupinos tokio intensyvaus vidinio judesio ir gyvenimo, kad tiesiog negali greit skaityti...


Beje, buvo labai įdomu skaityti Jūsų diskusijas, gerbiamosios žuvėdros 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2015 03 26, 16:55)
teologas, (...), šią knygą pavadino  totaliu moksliškumo ir nemokšiškumo mišiniu,
Visai norėčiau paskaityti teologų komentarus. Jei kur nors atsirastų, įmesk nuorodą. aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2015 03 26, 15:54)
pasaka apie nukirstą ranką? ar vaiduoklių laivas? ar šaltoji širdis? cool.gif

Bendrai yra tokia siaubo atmosfera, kaip ir gotikinese pasakose, kaip ir Anderseno Seselyje...nezinau as matyt per lakia, o gal per jautria vaizduote turejau vaiksyteje, o ir dabar man dar veikia, kad perkaicius kazka gerai baisaus parasyta, negaliu miegoti doh.gif
Pamenu po "Lavono be galvos" kankinausi savaite, perskaicius "Kastratus" irgi toks vidinis neskanumas buvo, po Ivanauskaites "Pakalnuciu metu" is viso doh.gif ejau miegot su mama blush2.gif
Tiesa po Dhalai Lamos biografijos verkiau keleta dienu, prisiminus, kiek ten ne tik patirta, bet kas baisiausia, kad jau prarasta ir sunaikinta verysad.gif naktimis sapnavau ta vidini siauba, kad nebera tautos kalbos, kulturos
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2015 03 26, 13:31)
o aš norėčiau pilno 1001 nakties. Pilnutėlio.... iliustruoto....  cool.gif

prieš kokius 20 metų leido pilną rinkinį (nors ir ne iliustruotą) - berods 8 tomai gavosi.
Pirmuosius kelis pirkau, bet net nežinau, kur jie dabar yra doh.gif
Beje, Brūkšniuk, radau truputį daugiau informacijos apie tą Emile Julliard - atsiųsiu tau mirksiukas.gif

QUOTE(Darbinga @ 2015 03 26, 16:55)
Šiuo metu skaitau K. Navako "Begarsį skambutį". Skaitau lėtai, labai lėtai, nes jo novelės kupinos tokio intensyvaus vidinio judesio ir gyvenimo, kad tiesiog negali greit skaityti...

Ši knyga manęs lentynoje laukia. Būtent taip ir planuoju skaityti - labai lėtai, niekur neskubant.

QUOTE(Alchemie @ 2015 03 26, 20:03)
Bendrai yra tokia siaubo atmosfera, kaip ir gotikinese pasakose, kaip ir Anderseno Seselyje...nezinau as matyt per lakia, o gal per jautria vaizduote turejau vaiksyteje, o ir dabar man dar veikia, kad perkaicius kazka gerai baisaus parasyta, negaliu miegoti

oi man tas pats - aš net ir Tapino "Maro dienos" kai kurių vietų vėlai vakare nenorėjau skaityti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Darbinga @ 2015 03 26, 17:55)
Aš irgi labai myliu Doloresos Kazragytės knygas. Perskaičiau visas nuo pirmosios iki.... be pabaigos.  biggrin.gif Nieko, regis, ypatingo nerašo, o gelmė akivaizdi. Ir jos tikėjimas man patinka. Būtent, tikėjimas, o ne proginis religingumas. Ne bendruomeninis, o asmeninis. Keista, jos knygas skaičiau,  įskaitytų knygų įrašų klausiau, tačiau kaip teatro aktorės jos nepažįstu. Todėl labai apsidžiaugiau, kad ji vaidins Kristiano Lupos "Didvyrių aikštėje" pagal Thomo Bernhardo pjesę Vilniaus akademiniame dramos teatre. Ta proga nusipirkau bilietus ir eisiu žiūrėt. Be to, ten vaidins tokie scenos grandai, kaip V. Masalskis, E. Gabrėnaitė. Jau laukiu.  smile.gif

Beje, buvo labai įdomu skaityti Jūsų diskusijas, gerbiamosios žuvėdros  4u.gif



Vadinasi, vienodai jaučiam. Mano mamos lentynoje gulėjo vaikystėje Doloresos knygos, atradau ją, mama pasakojo apie ją kaip apie aktorę (mama režisierė buvo), susižavėjau ri būdama dešiomtoje klasėje per lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitą kalbėjau apie Doloreos knygą "Kasdienybės rožinis", teko ir gyvai su ja susidurti, padovanojau nūdama studente "Suokalbyje" po renginio jai geltoną rožę, atviruką, tokio šiltumo žmogaus reikia paieškoti, stebėjosi, kad mes, tuo metu jaunos mergaitės, žinome ją, sako - šiaip mane žino vyrensi žmonės, mums tuomet po 21 metus buvo...O kaip aktorės irgi jos nepažįstu, bet man tai nėra svarbu. Tik atsimenu, kad vaiksytėje Doloresa vaidino ir pan. mūsų mokykloje Tauragėje ir iki dabar atsimenu, kad mane labai sužavėjo, kaip ji vaidino raganą smile.gif Daugiau nieko neatsimenu, tik šitą faktą ir kad labai pakerėjo mane, na, ir ,žinoma, mačiau intarpų jos vaidinimų keliuose pristatymuose ir susitikimuose su ja Vilniuje. Apie spektaklį girdėjau ir skaičiau jos knygoje, planuoju irgi eiti, tik vėliau...Papasakosi įspūdžius, bus įdomu išgirsti.
Papildyta:
QUOTE(Helianta @ 2015 03 27, 00:24)

Beje, Brūkšniuk, radau truputį daugiau informacijos apie tą Emile Julliard - atsiųsiu tau mirksiukas.gif
Ši knyga manęs lentynoje laukia. Būtent taip ir planuoju skaityti - labai lėtai, niekur neskubant.




Knygyne perskaičiau vieną kūrinuką iš šios knygos - patiko.....dabar apskritai kažkodėl mane traukia eseistika, žmonių dalijimasis, mintys....Ką tik baigiau Dalios Staponkutės "Iš dviejų renkuose trečią", dabar pradėjau Gintarės Adomaitytės "Upeivę", o štai paimta "Vilko valanda" guli lentynoje - pradėjau skaityti ir padėjau, tiek veikėjų surašyta, tiek tų vardų, baisu ir pradėti, galva neveikia, migrena 4 dienas, paliksiu kitiems laikams tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2015 03 26, 16:50)
Dabar skaitau irgi baisoką pasaką "Užburtas ratas"unsure.gif


įdomu - čia tu tokias renkiesi, ar tik tokias skandinavų knygas verčia, ar jie tik tokias pastaruoju metu rašo - niūriai niūrias g.gif

QUOTE(Darbinga @ 2015 03 26, 16:55)

Dar neskaičiau, bet, manau, imsiuosi. Mano pažįstamas teologas, kurio nuomonę gerbiu ir paisau, šią knygą pavadino  totaliu moksliškumo ir nemokšiškumo mišiniu, taip ir pasakė - tokio moksliškumo ir nemokšiškumo derinio  vienoje vietoje dar nebuvau sutikęs. Dar labiau suintrigavo. Tikrai skaitysiu.



ko gero geriausiai mano girdėtas skitymo motyvas biggrin.gif

QUOTE(Alchemie @ 2015 03 26, 20:03)
Bendrai yra tokia siaubo atmosfera, kaip ir gotikinese pasakose, kaip ir Anderseno Seselyje...nezinau as matyt per lakia, o gal per jautria vaizduote turejau vaiksyteje, o ir dabar man dar veikia, kad perkaicius kazka gerai baisaus parasyta, negaliu miegoti doh.gif



biggrin.gif aš bijodavau kai kuriuos puslapius liesti Haufo pasakose - rankovę užsitempdavau ant pirštų versdama puslapį biggrin.gif o tualetas ir vonia rusyje buvo - tai reikalui atėjus kompanijos ieškodavau....

o ir dabar - po įtemptesnės knygos ar filmo nesinori su šuniu į lauką eiti... o jau į rūsį - tai ir iš viso biggrin.gif viskas tada gali ryto palaukti cool.gif

QUOTE(Helianta @ 2015 03 26, 23:24)
prieš kokius 20 metų leido pilną rinkinį (nors ir ne iliustruotą) - berods 8 tomai gavosi.
Pirmuosius kelis pirkau, bet net nežinau, kur jie dabar yra doh.gif



nu unsure.gif kaip tai nežinai blink.gif

Man regis "Namuose" rašė, kad pirmasis 1001 pasakos vertėjas net negalėjo leisti iliustruotų pasakų, tai leido dalimis, kaip žurnalo priedą, ar kaip ten g.gif
juk ir arkliui aišku, kad Šechrezada negalėjo tris metus apie Mukus ir Aladinus pasakoti ir gyva likti biggrin.gif
Atsakyti
1001 Sechrezados pilkas atspalvis biggrin.gif
A, as pasirodo normlai esu thumbup.gif Pamenu, kad syki buvau viena namie ir bijojau nueiti i savo kambari sviesa uzsidegti, Paskambinau draugei (laimei telefonas buvo ant iiiiiiiiiilgo laido) ir paprasiau, kad su manim pakalbetu, kol as sviesa isijungsiu doh.gif buvau kokiu 16 metu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2015 03 27, 10:11)
A, as pasirodo normlai esu thumbup.gif Pamenu, kad syki buvau viena namie ir bijojau nueiti i savo kambari sviesa uzsidegti, Paskambinau draugei (laimei telefonas buvo ant iiiiiiiiiilgo laido) ir paprasiau, kad su manim pakalbetu, kol as sviesa isijungsiu doh.gif buvau kokiu 16 metu blush2.gif


Mes tai su sese, kai paauglės buvom, pasižiūrėjusios siaubeką kartu ėjom į kambarį šviesos užsidegti, nes baisu buvo po vieną biggrin.gif O šiaip knygų retai aš taip bijau, dažniau su filmais būna, kai prisižiūri visokių iš už kampo šokančių maniakų unsure.gif O Haufo paauglystėje nebijojau - man jis patiko visai. Man apskritai baisios pasakos labiau patinka nei nebaisios rolleyes.gif
Atsakyti
Man tas zmogiskumo praradimas, sielos....kai pvz. Kalifas gandras, juk del nuobodulio, azarto tai daro is tustybes..va tas baisu, zmogaus silpnybe, del kurios praranda tai, kas ji daro zmogumi.
Bendrai pasakose juk laimi geris, issprendzia kazka butent delto, kad sirdis drasi, siela sviesi, o cia eina kompromisas, riba ir mane ima tada siaubas unsure.gif
Atsakyti