Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 6

Buvau šiandieną prie Medeinos namo nuvažiavęs. Informacija daugiau nei prieštaringa. Namo architektas sako, kad per visą žiemą tenas prisuka apie 150 Lt elektros. Jis gyvena vienoje namo dalyje. Kitos dalies savininkas sakė maždaug taip: tikrai pigiai, kiek nežinau. Maždaug už visą namo elektrą per mėnesį būna apie 300 kWh, panašiai atsieit ir vasarą. Na, žodžiu, sako, kad gal tenas per mėnesį prisuka kokius 20-30 Lt. Sakau, kažkaip keista, kai internetinis monitoringas rodo, kad praeitų metų sausį prisuko apie 200-260 Lt. Be to, sakau keista, kad monitoringistas duomenis ištrynė. Sako, ten buvo klaida, ar filtrai užsikišę. Atsieit viskas gerai.

Dar įdomiau tai, kad abiejuose namuose Paul Focus. Architektas orą pumpuoja su entalpiniu, o kaimynas - su paprastu. Ir sako, kad abu panašiai prisuka elektros. O dar įdomiau, kad kad paprastas Paul Focus name palaiko apie 45-50 proc. drėgnumą. Neva jie daug gamina valgyti ir skalbia. Tai gal ir tiesa, bet vis tiek galai nesueina.

Ir dar kitas įdomus dalykas. Pas vieną sudėti skardiniai ortakiai, pas kitą - lankstūs. Sako, kad per lanksčius girdisi mažiau triukšmo, jie tylesni.

Turime du vienodus namus su gana skirtingomis vėdinimo sistemomis, bet informacija labai prieštaringa. Galėtų monitoringą paleisti, bet specialiai tyli, slepia ir gražina informacija. Aš savaitės pradžioje su Paul pardavėjais kalbėjau dėl elektros sąnaudų ir t.t. Sakau, baikite meluoti ir grąžinti skaičius, nes nuvažiuosiu ir gyvai žmonių paklausiu. Tai gal įspėjo. Kitaip čia nepavadinsi. O gal iš tiesų tas Paul ar su membrana ar be jos tikrai ne daug prisuka elektros. Tada ir GŠŽ nereikia.
Atsakyti
Sildymas irgi burtus rodo.
http://energypro.lt/...ildymo-sistema/
gryztamas didesnis uz paduodama.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 01 30, 16:21)
Buvau šiandieną prie Medeinos namo nuvažiavęs. Informacija daugiau nei prieštaringa. Namo architektas sako, kad per visą žiemą tenas prisuka apie 150 Lt elektros. Jis gyvena vienoje namo dalyje. Kitos dalies savininkas sakė maždaug taip: tikrai pigiai, kiek nežinau. Maždaug už visą namo elektrą per mėnesį būna apie 300 kWh, panašiai atsieit ir vasarą. Na, žodžiu, sako, kad gal tenas per mėnesį prisuka kokius 20-30 Lt. Sakau, kažkaip keista, kai internetinis monitoringas rodo, kad praeitų metų sausį prisuko apie 200-260 Lt. Be to, sakau keista, kad monitoringistas duomenis ištrynė. Sako, ten buvo klaida, ar filtrai užsikišę. Atsieit viskas gerai.

Dar įdomiau tai, kad abiejuose namuose Paul Focus. Architektas orą pumpuoja su entalpiniu, o kaimynas - su paprastu. Ir sako, kad abu panašiai prisuka elektros. O dar įdomiau, kad kad paprastas Paul Focus name palaiko apie 45-50 proc. drėgnumą. Neva jie daug gamina valgyti ir skalbia. Tai gal ir tiesa, bet vis tiek galai nesueina.

Ir dar kitas įdomus dalykas. Pas vieną sudėti skardiniai ortakiai, pas kitą - lankstūs. Sako, kad per lanksčius girdisi mažiau triukšmo, jie tylesni.

Turime du vienodus namus su gana skirtingomis vėdinimo sistemomis, bet informacija labai prieštaringa. Galėtų monitoringą paleisti, bet specialiai tyli, slepia ir gražina informacija. Aš savaitės pradžioje su Paul pardavėjais kalbėjau dėl elektros sąnaudų ir t.t. Sakau, baikite meluoti ir grąžinti skaičius, nes nuvažiuosiu ir gyvai žmonių paklausiu. Tai gal įspėjo. Kitaip čia nepavadinsi. O gal iš tiesų tas Paul ar su membrana ar be jos tikrai ne daug prisuka elektros. Tada ir GŠŽ nereikia.


Sausis šiltas buvo, temperatūra nežinau ar buvo kada labai ilgam žemiau -5 nukritusi, tai sąnaudos tikrai panašios ir bus abiem atvejais. O dėl viso kito - na įsivaizduok nusiperki daiktą, naudoji metus ar du ir labai klausytum, kai to daikto pardavėjas paskambintų ir paprašytų pameluot? Realu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 01 30, 20:18)
O dėl viso kito - na įsivaizduok nusiperki daiktą, naudoji metus ar du ir labai klausytum, kai to daikto pardavėjas paskambintų ir paprašytų pameluot? Realu? smile.gif

O kodėl ne? Kodėl nemeluoti? Namas tai komercinis. Gavo rekūpą už gerą kainą, servisas dar bus, kodėl vienam kitam klientui nepagražinus, kad dar daugiau klientų būtų.

Bet aišku, kad aš noriu vis dar to Paulo. Ir tikrai negailėčiau 10 000 Lt už naudingiausią rekūpą pasaulyje. Ypač jei nereikėtų GŠŽ.

Ai, beje, tas ne architektas sakė, kad namui tikrai darytų gruntinį ŠŽ. Klausiu kodėl, elektros daug žiemą prisuka? Ne, sako, dėl vėsos vasarą.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 01 30, 20:18)
Sausis šiltas buvo, temperatūra nežinau ar buvo kada labai ilgam žemiau -5 nukritusi, tai sąnaudos tikrai panašios ir bus abiem atvejais.

Beje, čia kalba eina ir apie praeitų metų gruodį. O tada šitas puslapėlis rodė, kad sausį (ar vasarį) buvo prisukta 200-260 Lt vien rekuperacijai. Čia ne aš sugalvojau. Paklausk kitų nuomonės. Čia daug žmonių, kurie matė ir žino. Tik Kauno kompuose duomenys dingo.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 01 30, 23:33)
Beje, čia kalba eina ir apie praeitų metų gruodį. O tada šitas puslapėlis rodė, kad sausį (ar vasarį) buvo prisukta 200-260 Lt vien rekuperacijai. Čia ne aš sugalvojau. Paklausk kitų nuomonės. Čia daug žmonių, kurie matė ir žino. Tik Kauno kompuose duomenys dingo.

Senose pernyksciu metu pasyvaus nano ar vedinimo temose net galima rasti aptarinejima ir paminetus skaicius .
Papildyta:
Ir is vis man ismetama temperatura is namu nepatinka ,paskaiciuokite naudingumo koeficienta su juo... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2015 01 29, 13:15)
As pasidariau jungikli prie sviesos jungiklio kuris ijungia overraida. Ty 4tra rekupo greiti.


***, nuo rekupo iki jungiklio keli laidai turi ateiti skad aktyuoti sia funnkcija?

Klausimas placiai auditorijai. Jei rekupas naudojamas vasara, tai gaunasi kad namai bus greiciau prisildomi. Tarkime uz lango +28, o viduje namo +22 ir ijungiam rekupa. Tiesa ?
Atsakyti
QUOTE(VilkasPilkas @ 2015 01 31, 00:05)
***, nuo rekupo iki jungiklio keli laidai turi ateiti skad aktyuoti sia funnkcija?

Klausimas placiai auditorijai. Jei rekupas naudojamas vasara, tai gaunasi kad namai bus greiciau prisildomi. Tarkime uz lango +28, o viduje namo +22 ir ijungiam rekupa. Tiesa ?

Rekupas gali sugrazinti kaip ir siluma taip ir vesuma o kai nakti vesiau turi silumokaicio apejimo sklende arba rotaciniame stabdo rotoriu .
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2015 01 30, 21:40)
Senose pernyksciu metu pasyvaus nano ar vedinimo  temose net galima rasti aptarinejima ir paminetus skaicius .
Papildyta:
Ir is vis man ismetama temperatura is namu nepatinka ,paskaiciuokite naudingumo koeficienta su juo... smile.gif

4u.gif Ir dar kas įdomiau. Tai kai tam pasyvaus namo gyventojui pasakiau, kad kažkaip čia nerealiai ir monitoringas rodė daugiau, tai jis gynėsi ir mažai klausė, ką aš šneku. Maždaug - nusišneku.

Bet įdomiausia, kad kai išvažiavau iš jų kvartalo ir Elektrėnų senukuose žiūrėjau plytelės, jis paskambino ir sako, kad suskaičiavo, kad delta T nuo -20 iki 0 su Paul Novus/Focus turėtų būti apie 0,65 kWh per valandą. Sakau, kažkaip keista, nes per parą toks dalykas turėtų prisukti 14-15 kWh, o jei šalčiai ilgesni ir daugiau, jis kažką dar kalbėjo, bet sakau, kad negaliu kalbėti. Žodžiu, briedas ir nupirktos mintys.

Ir beje, chebryte, jei skaitote šiuos duomenis - tai linkėjimai. Baikite meluoti. Aš gal ir pirkčiau jūsų Paul Novus 300 ir galiu sumokėti 2000 Lt daugiau, bet nemeluokite. Jei meluosite, tai būsite tik melagiai. Gėda.
Atsakyti
QUOTE(VilkasPilkas @ 2015 01 30, 22:05)
***, nuo rekupo iki jungiklio keli laidai turi ateiti skad aktyuoti sia funnkcija?

Klausimas placiai auditorijai. Jei rekupas naudojamas vasara, tai gaunasi kad namai bus greiciau prisildomi. Tarkime uz lango +28, o viduje namo +22 ir ijungiam rekupa. Tiesa ?


Paprasciausias trumpas. Dvi gyslos. Bet jai yra keli wc reiktu kazkoki perjungikli daryt.
Atsakyti
Galiu M.Dagiui nusiųsti nuorodą, bet garantuoju, kad neprisijungs ir nieko neparašys. Jau ne vienam siunčiau. Meluoja arba bijo kažką pasakyti. Žodžiu, dabar pat išsiųsiu. Tegul pasako, kad aš meluoju, jei neturi ką meluoti. Savaitės bėgyje pamatysime melagis ar šiknius aš esu. O gal tik aš buvau neteisus? Jei aš neteisus, prisižadu nupirkti Paul Novus 300.
Atsakyti
Ką tik keliems žmonėms nusiunčiau tokį laišką.

Sveiki,

mane domina jūsų atstovaujami/parduodami/eksploatuojami rekuperatoriai Paul. Ypač modelis - Paul Novus 300. Labiausiai nerimauju dėl energijos sąnaudų žiemos metu. Esu susisiekęs su gamykla, bet realiai ji nieko nepasakė. Vieno iš gamyklos atstovo atsakymus buvo toks:
An average novus 300 for a single family house with appr. 180 m³/h with ca. 100 Pa external pressure drop needs 36W. à315kWh/year
A preheater needs in Germany electrical energy between 20…30 Euro per season.
I hope, this will help you.

Atrodytų gražūs skaičiai, bet mes su mano pažįstamu bendruomėne stebime ir žinome, kad tai nėra tiesa. Štai šis namas rodė, kad praeitų metų sausį vien rekuperacinė sistema sriebė apie 200-260 Lt per mėnesį. Štai linkas: http://energypro.lt/...dinimo-sistema/

Jūs turite du sublokuotus namus. Vienas su Paul Focus 200, kitas - Su Paul Focus F 200. Vamzdžiai irgi skiriasi: pas vieną skardiniai, pas kitą - plastikas. Žodžiu, man dzin kokias jūs ten sistemas eksploatuojate ir ką jūs ten darote, bet realūs skaičiai nesutampa su realybe.

Jei este rimti žmonės ir turite ką pasakyti, prašome mielai čia prisijungti ir pasakyti reikalo esmę: http://www.supermama...;#entry68387223. Jei neturite, ką pasakyti pardavinėkite toliau makaronus. O gal galite paaiškinti, kur mes klystame, nes mes nieko pikto nenorime tik žinoti tiesą. Beje, jei jau galvojate, kad nesijungsite prie supermamų klubo, atsakymus siųskite man, aš juos viešai paskelbsiu. Jei nesiųsite, vis tiek šis laiškas bus paviešintas.

Su geriausiai linkėjimais. Mindaugas
Papildyta:
Pirmas atsakymas:
Mindaugai, negerk tiek dauk biggrin.gif
Jo autorius - Gediminas, kuris prižiūri sistemą ir kuris visus duomenis ištrynė. Gal bičiukas geria mažiau ir pasakys, kur aš klystu.

Beje, Gedimai, nuo Naujų beveik negeriu ir numečiau 6 kg. Prisijungsit?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 30 sausio 2015 - 23:08