Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos vaikų lavinimui

Taip išvedžiojant, tai kam tas baseinas? irnesakyk.gif Nuvežei vasarą prie upės, įmetei ir išmoks plaukt.
O kam ta keramika - molio į rankas ir lipdo taip pat.
O šokiai kam? Jei gabus, tai filmuką youtube paleidai ir pirmyn.
Ironizuoju, žinoma smile.gif

Atsakysiu apie kalbas: graudu, kiek daug besimokiusiųjų m-kloje vos pašneka ir atsiprašinėja dėl kalbos mokėjimo (mano karta ištisai taip smile.gif Dar graudžiau, kai paprastas the, vienam ze kitam, ve, fe ir pan. Teisingai, kaip bešnekėsi - susišnekėsi, gal to ir gyvenimui pakaks. Bet jei pats vaikas lanko noriai ir sau kelia kitokią kartelę, tai nėra tikslo jo smukdyt. Kiekvienais metais klausiam ar dar lankysi, nes užsiėmimai ilgi (3 val) ir šeštadienį. Galėtų žaist ar pramogaut, bet jei nori mokytis, lai mokosi. Ant kupros nenešios, naudos daug.
Papildyta:
QUOTE(Aimeja @ 2015 02 12, 08:26)
Man tai iš viso keista, kad visi būreliai ir užsiėmimai tik mokami pas visas.  g.gif Taigi visos mokyklos turi neformalų ugdymą, turi tam tikrų užiėmimų, kurie nieko nekainuoja, tik dalyvauti reikia, susirasti, išnaudoti galimybes.

Yra m-kloje nemokamų, bet nepatrauklūs matyt vaikams. Pasikalbėjom su klasiokų tėvais, tai tik vieną būrelį lanko keli klasiokai.
Nemokami pvz. 5-8 kl: tinklinis, krepšinis, m-klos renginių organizavimas, robotika..
Yra ir daugiau būrelių, bet matyt tik nuomojamos patalpos ir tie būreliai ne m-klos, bet mokami.
Mes m-klos būreliais domėjomės ir kasmet pasidomim, nes būna keičiasi.
Atsakyti
Idomi tema. Ka patartumet daryti jei keturmete nelanko jokio burelio ir jos kaip ir niekas netraukia? Noreciau vesti i sokius bet vaikas atsisako. Ar laukti kol paciai ateis ikvepimas ir noras kazkuriai sriciai ar bandyt vesti ten kur noriu as ir ziureti kas is to gaunas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ritinelis1: 12 vasario 2015 - 10:11
QUOTE(ritinelis1 @ 2015 02 12, 10:10)
Idomi tema. Ka patartumet daryti jei keturmete nelanko jokio burelio ir jos kaip ir niekas netraukia? Noreciau vesti i sokius bet vaikas atsisako. Ar laukti kol paciai ateis ikvepimas ir noras kazkuriai sriciai ar bandyt vesti ten kur noriu as ir ziureti kas is to gaunas?

as tai patarciau neversti 4u.gif bet pabandyti gudriai.. nuvaziuoti I kokias sokiu varzybas, nuvaziuoti I kokios gimnastikos varzybas, ar kokio smuiko ar pianino koncerta, kur vaikai groja.. tiesiog paciai zavetis ir stebeti jos reakcija, gal susidomes 4u.gif taip pat gal turite draugu, kur vaikai kazka lanko, pasiulyti kartu nueiti. nes vertimas duos atmetimo reakcija tai tikrai

man sunus, 6 metu, lanko:
mokykloje (priesmokyklinuku klase) - keramikos ir dudeliu grojimo bureliai - nemokamai;
sportas du kartus savaiteje - 35 eurai/men
privatus logopedas du kartus savaiteje - 60 euru/men

Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 02 12, 02:05)
Kažkaip keistai jūs čia bendraujat unsure.gif
Pati manęs paklausėt kodėl vaikai lanko tiek būrelių - atsakiau išsamiai, galvojau įdomu, tada ėmėt kritikuot, kokia temos esmė ir kad čia man reikia kažką parodyti.
Tai kam klausiat, jei to atsakymo nė nereik.

O kokie temų "išlaidos maistui" esmė? Ar kitų šio skyrelio temų esmė? Koks skirtumas kiek kas moka už šildymą?
Panašu, kad dauguma temų skirtos kalbėtis apie išlaidas.

Man tiesiog įdomu ir smalsu, kiek kokie vaikų užsiėmimai kainuoja  ir diskutuosiu kas man aktualu, nepaisant čia kažkokių interpretacijų. Taip, man įdomu kiek vid.išleidžia šeimos vaikams, maistui, butui, moterys - grožiui ir t.t.
Papildyta:

Mano dukra l.prašė individualių dainavimo pamokų, bet Vilniuje 20-30 Eur/pamoka doh.gif
O berniukams reikia daug rūbų sportiniams šokiams? Panelytėms, tai turbūt iškelia kainą suknių siuvimai, bet kokios ir bet kur nenupirksi..o dar avalynė, man viena mama aiškino, kad siuva specialią šokėjams g.gif

nu zinok reikia ir kelnes ir bodis ir batukai ant ju isleidau 230 lt 4u.gif cia aisku pirkau padevetus ne nauji tai jazua jazau kokia kaina cool.gif
Atsakyti
QUOTE(ritinelis1 @ 2015 02 12, 10:10)
Idomi tema. Ka patartumet daryti jei keturmete nelanko jokio burelio ir jos kaip ir niekas netraukia? Noreciau vesti i sokius bet vaikas atsisako. Ar laukti kol paciai ateis ikvepimas ir noras kazkuriai sriciai ar bandyt vesti ten kur noriu as ir ziureti kas is to gaunas?



O pas mus atvirkčiai, dukra viską nori lankyti, labai greitai užsidega noru ir tas noras greitai baigiasi doh.gif Tokiu būdų kiek buvo išmesta pinigų ant sportinių šokių suknelės kurią reikėjo siūtis (400 lt, + bateliai 100 lt kiekvienais metais), nors tiek, kad atlankė 3m.
Paskui lankė Niet Nat porą metų, pirkoma prangą, berods 150 lt.

Ir dabar nuolat šneka, kad nebelankysiu smuiko. Bet aš sakau griežtą, ne cool.gif Nors vieną būrelį turi pradėti ir užbaigti (atlankė 3 m. liko 4m.)
Kol kas apie gimnastiką nesako, kad nori nebelankyti (nors lanko tik nuo šių metų rugsėjo).

Aš suprantu, kad vaikui reikia daug ką išbandyti, bet tie bandymai kainuoja, ir nemažai. O galiausiai gaunasi taip, kad visur bando, o rezultatas 0 unsure.gif

Dėl nemokamų būrelių, yra mokykloje, bet irgi keista, kad niekas iš klasės jų nelanko g.gif
Atsakyti
QUOTE(panele Morta @ 2015 02 12, 11:57)
as tai patarciau neversti 4u.gif bet pabandyti gudriai.. nuvaziuoti I kokias sokiu varzybas, nuvaziuoti I kokios gimnastikos varzybas, ar kokio smuiko ar pianino koncerta, kur vaikai groja.. tiesiog paciai zavetis ir stebeti jos reakcija, gal susidomes 4u.gif taip pat gal turite draugu, kur vaikai kazka lanko, pasiulyti kartu nueiti. nes vertimas duos atmetimo reakcija tai tikrai

man sunus, 6 metu, lanko:
mokykloje (priesmokyklinuku klase) - keramikos ir dudeliu grojimo bureliai - nemokamai;
sportas du kartus savaiteje - 35 eurai/men
privatus logopedas du kartus savaiteje - 60 euru/men

Aciu uz nuomone smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 02 12, 00:05)
Kažkaip keistai jūs čia bendraujat unsure.gif
Pati manęs paklausėt kodėl vaikai lanko tiek būrelių - atsakiau išsamiai, galvojau įdomu, tada ėmėt kritikuot, kokia temos esmė ir kad čia man reikia kažką parodyti.
Tai kam klausiat, jei to atsakymo nė nereik.

O kokie temų "išlaidos maistui" esmė? Ar kitų šio skyrelio temų esmė? Koks skirtumas kiek kas moka už šildymą?
Panašu, kad dauguma temų skirtos kalbėtis apie išlaidas.

O kokia prasme kalbeti apie islaidas? biggrin.gif I sia tema ir renkasi tos, kam pinigu tema vienaip ar kitaip aktuali. Man, asmeniskai, norisi kuo maziau isleisti daugiau uzdirbant, uztat ir lankausi cia ideju pasigaudymui, islaidu palyginimui...
O bureliai uzkliuvo del to, kad mano akimis tevai smarkiai perlenkia lazda su ju skaiciumi ar vertinant vaiku gabumus. Mano vienas vaikas jau suauges, tai savo pagristas isvadas irgi galiu padaryti. Ir kazkoks vidurkio skaiciavimas neturi prasmes, nes bureliu skaicius priklauso nuo daugelio faktoriu, ir ... tevu vartotojiskumo mirksiukas.gif Suprasciau, jei butu klausiama "Vidutine kaina uz krepsinio bureli Vilniuje". Arba "Kiek kainuoja muzikos mokykla jusu vaikui". Gal tikrai butu idomu pasilyginti kainas skirtinguose miestuose ar skirtingose mokyklose. O kiek vaikas turetu/galetu/noretu lankyti bureliu - ta tema turetu buti ne Pinigineje.

Anglu kalbos pvz. labai prastas. Nes ir dabar yra kompiuteriniu mokymosi programu "su tarimu", kai istartas zodis yra skaitmeniskai ivertinamas ir pateikiamas nukrypimas nuo "normos", net neteisingai istarta skiemeni galima atsirinkti.

Taip kad tie kurie lanko viska - nebutinai mokes daugiau ar darys geriau, uz tuos, kurie mokosi savarankiskai ar dalyvauja nemokamuose bureliuose.
QUOTE(Aimeja @ 2015 02 12, 08:26)
Man tai iš viso keista, kad visi būreliai ir užsiėmimai tik mokami pas visas.  g.gif Taigi visos mokyklos turi neformalų ugdymą, turi tam tikrų užiėmimų, kurie nieko nekainuoja, tik dalyvauti reikia, susirasti, išnaudoti galimybes. Galima ,,apmokėti'' pagrindinį ugdymą pav. sporto mokykla, muzikos mokykla, o visa kita, tai tiesiog užsiėmimai ir tiek. Priklausomai nuo mokyklos, bet jų yra nemažas pasirinkimas.

Kartais man atrodo, kad tėvai persistengia.  smile.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
kaip tik apie muzikos mokyklą norėjau parašyti. tiesa, vaikas lankė tik metus, nes išvykome į užsienį. taigi Kauno mieste muzikos mokykla kainavo 60 Lt/mėn, o Garliavoje - 32 Lt/mėn. Mums patogu buvo ir viena, ir kita, taigi pasirinkome rajono.

bet ir mieste buvo puikių pigių būrelių. kelerius metus sūnus lankė folklorą Kauno tautinės kultūros centre, iš pradžių mėnuo kainavo 15 Lt, paskui pabrango iki 18. Užsiėmimai buvo 2 kartus per savaitę, vieną kartą 45 min, kita - 90 min.


atsakysiu ir dėl ko nelankė nemokamų mokyklos būrelių - kai kurie buvo neblogi, bet sutapo su kitais ar nedomino vaiko, o pora jų buvo tokie, kad tiesiog mokytojui papildomas pajamų šaltinis. pvz., kažkokia moksliukų akademija - skamba gražiai, pradėjo lankyti, bet greitai metė, nes tiesiog susodindavo kaip per pamoką ir duodavo atšviestus lapus spalvinti ir kažkokias užduotėles spręsti.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 02 12, 15:04)
O kokia prasme kalbeti apie islaidas?  biggrin.gif I sia tema ir renkasi tos, kam pinigu tema vienaip ar kitaip aktuali. Man, asmeniskai, norisi kuo maziau isleisti daugiau uzdirbant, uztat ir lankausi cia ideju pasigaudymui, islaidu palyginimui...

Anglu kalbos pvz. labai prastas. Nes ir dabar yra kompiuteriniu mokymosi programu.

Jūs šiame forume - ne visi. Neturiu tikslo mokytis taupyti, nes mano tikslai - daugiau uždirbti biggrin.gif Bet tema ne apie tai. Nematot prasmės šioje temoje, tai ieškokit prasmingesnių, kokia bėda? g.gif

Jau geriau būrelis nei smaksojimas prie kompo. Suaugusieji visądien smirstam prie tų ekranų, o vaikams dar gyvenimą gyvent.

Vaikai smalsūs, aktyvūs, nori lankyt, dalyvaut visur, turėt draugų, užsiimt sau įdomia veikla ir valio. Neturiu tikslo paleist slankiot gatvėmis ar sutupdyti prie kompų, kad tik sutaupyt.
Ir šita tema, tiesiog žinojimui, įdomu ir tiek, kiek kainuoja įvairūs vaikų užsiėmimai. Antrąkart tą rašau, tik niekaip nesuprantat.
QUOTE(muminukas @ 2015 02 12, 15:15)
kaip tik apie muzikos mokyklą norėjau parašyti. pvz., kažkokia moksliukų akademija - skamba gražiai, pradėjo lankyti, bet greitai metė, nes tiesiog susodindavo kaip per pamoką ir duodavo atšviestučs lapus spalvinti ir kažkokias užduotėles spręsti.

Tos muzikos mokyklos valstybinės kaip suprantu blush2.gif

Pradinėse klasėse pas mus tai nuoširdžiai pasakė, kad būreliai l.tinka vaikams (matematikos ar literatūros mylėtojų), kuriems reikia papildomos pagalbos. Tik kad vaikams būtų patrauklu, tai tą patį mokslą apvelka žaismingesniu rūbu.
Atsakyti
taip, valdiškos muzikos mokyklos. su specialybės ir solfedžio paokomis.

konkretaus būrelio atveju jokio ten žaismingesnio rūbo nebuvo, buvo susirašę stipresni klasės vaikai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 02 12, 15:46)
taip, valdiškos muzikos mokyklos. su specialybės ir solfedžio paokomis

Tai čia jau sudėtinga išbandyti - arba lankai, arba ne.Reik muziką jau gyvenimo tikslu matyt arba polinkį jai ryškų turėt..
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 02 12, 15:04)
Anglu kalbos pvz. labai prastas. Nes ir dabar yra kompiuteriniu mokymosi programu "su tarimu", kai istartas zodis yra skaitmeniskai ivertinamas ir pateikiamas nukrypimas nuo "normos", net neteisingai istarta skiemeni galima atsirinkti.



kad bet kokią kalbą namie savarankiškai mokytumeisi ir išmoktum reikia būti nepaprastai motyvuotam ir disciplinuotam. tikrai žinau, kad mano vyriausias vaikas toks nėra, todėl irgi svarstome apie labai stiprių anglų kursų galimybę, kuriuose būtų akcentuojamas kalbėjimas - gramatikos ir mokykloje gerai išmoko. tiesa, apie kursus kol kas domėjausi tik internete, grįžę jau gyvai važiuosime žiūrėti ir kalbėtis.
Papildyta:
QUOTE(Rasma @ 2015 02 12, 15:50)
Tai čia jau sudėtinga išbandyti - arba lankai, arba ne.Reik muziką jau gyvenimo tikslu matyt arba polinkį jai ryškų turėt..


nebuvo nei vieno, nei kito smile.gif aš norėjau, vaikui patiko. kažkaip gyvenime sutikau daug žmonių, kurie gailėjosi , kad tėvai neleido lankyti arba leido mesti muziką, negu tokių, kurie gailėjosi baigę muziką, net jeigu gyvenimas nesusietas su ja.
Atsakyti