Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(DeiRup @ 2014 09 22, 09:31)
MAn labai patiko šviežiai spaustos sultys: moliųgas+obuoliai
Tiesiog super buvo!!! smile.gif

tokios sultys ne tik sviezios SUPER bet ir uzkonservuotos ziemai! Papildomai nedejom nieko, nei cukraus nei konservantu jokiu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(matuke @ 2014 09 27, 19:01)
tokios sultys ne tik sviezios SUPER bet ir uzkonservuotos ziemai! Papildomai nedejom nieko, nei cukraus nei konservantu jokiu  thumbup.gif


Tokias sultis spaudžiau su lėtaeige sulčiaspaude. Irgi daugiau nieko nedėjau smile.gif Skonis super! thumbup.gif
Atsakyti
Mieste kuriame gyvenu yra toks nuostabus brazilisku lietiniu kioskelis. Vieni mano megstamiausiu su moliugu ir ozkos surio idaru. Tiesiog i iskepta lietini susuka saujele spinatu, pakepintu sudytu moliugo kubeliu ir ozkos surio... Apsivalgymas:)
Atsakyti
Savaitgalį gaminau makaronų apkepą su moliūgais, pomidorais ir ricota - buvo labai gerai thumbup.gif . Pagal Jamie Oliver
Atsakyti
Aš nuo šiandienos pradedu operaciją "naikiname moliūgus". Prisirinkau bazinių receptų, kaip ką padaryti, kad moliūgas būtų valgomas ir kaip saldus, ir kaip pagrindas kažkam mėsiškui ar vegetariškam nesaldžiam stiliuje. Jei receptai pasitvirtins, parašysiu. Bet "Konservavimo" temoje, nes žadu tą didelį kiekį sukišti į stiklainius, kad žiemą atsidarei stiklainį ir sunaudojai, kaip pagrindą lazanijai ar pagardą prie keptos vištienos. Saldžius džemus verdu jau keletą metų My Webpage
Tik šiemet bandysiu konservuoti su obuoliais, nes tai pasirodo senas klasikinis derinys (na, koks kaip ir klasikinės vedybos tarp vyro ir moters lotuliukas.gif ).
O dabar permečiau temą, tai tokių receptų atrodo nemačiau:

Kepti moliūgo griežinėliai garnyrui

500 gr. moliūgo supjaustyto riekelėmis,
alyvuogių aliejaus,
1/2 a.š. kmynų,
1/2 a.š. maltos kalendros,
1/2 a.š. imbiero (aš naudojau šviežią stipriai susmulkintą),
1/2 a.š. rudojo cukraus,
pipirų (aš naudojau dar ir džiovintos paprikos "drožles").

Visus prieskonius sumaišykite su cukrumi. Moliūgo gabalėlius sudėkite į kepimo nepridegančią skardą ir užbarstykite prieskonių mišiniu, apšlakstykite aliejumi ir kepkite iki 200C įkaitintoje orkaitėje kol iškeps. Aš kepiau apie 15 min., bet tai priklauso nuo moliūgo griežinėlių dydžio.

Šiltos moliūgų salotos su rukola

moliūgo,
rukolos,
parmezano sūrio,
moliūgų sėklų,
džiovintų spanguolių,
druskos, pipirų,
aštrių čili pipirų ir jei norite paprikos dribsnių,
alyvuogių aliejaus,
granatų sirupo "Naršarab".

Jau be odelės moliūgą supjaustykite plonais vidutinio dydžio gabalėliais (apie 0,5cm.x 6cm.). Ir išklokite juo nepridegančią kepimo skardą. Užberkite druskos, pipirų ir apšlakstykite trupučiu alyvuogių aliejus. Kepkite 200C temp. įkaitintoje orkaitėje, kol moliūgas iškeps (apie 15 min.). O kol jis kepa keptuvėje pakepkite moliūgų sėklas.
Iškeptą, dar karštą, moliūgą dėkite į lėkštes užberkite aštrių čili pipirų ir jei norite dar paprikos dribsnių, moliūgų sėklų ir džiovintų spanguolių. Uždėkite rukolos. Bulvių skustuko pagalba papjaustykite sūrio drožlių. Salotas apšlakstykite granatų sirupu ir alyvuogių aliejumi.
Galite nedėti džiovintų spanguolių, o granatų sirupą keisti Balsamico de Modena sirupu. Galite salotas apšlaikstyti citrinų sulčių ir alyvuogių, bei medaus padažu.



Atsakyti
Moliūgą supjaustau kubiukais, suverčiu į puodą, šiek tiek užbarstau cukraus ir palieku per naktį. Kitą dieną būna išsiskyrę šiek tiek skysčio, dar šliukšteliu pieno, viską užkaitinu. Kai atvėsta, sutrinu į tyrę (dar galima ir cinamono įbert). Šita masė ideali visokiausiems blynams - paprastiems (plakti kiaušiniai ir miltai), varškės blynams, čirviniams vafliams, nu kam tik norit! Spalva nuostabi, moliūgo (jei kas nemėgsta) visai nesijaučia. Tikrai rekomenduoju.

O šiaip, kas be ko, iš moliūgų skaniausia trinta sriuba su kokosų pienu ir vištienos troškinys su kiniškais prieskoniais smile.gif
Atsakyti
Šeimynai patiko smile.gif
http://www.alfa.lt/s...skinys-su-farsu
Atsakyti
Vakar gaminau picą su moliūgu ax.gif
http://bulviukose.lt...-ir-brie-suriu/
Atsakyti
Gal jau buvo įkeltas toks receptas, bet mums labai labai patiko 4u.gif
fondiu moliūge
http://kumucia.wordp...fondiu-moliuge/
Atsakyti
http://www.lamaistas...s-gaminti-44652
Atsakyti
As megstu tirstas sriubas, todel atejus moliugu sezonui daznai verdu ju sriuba.

Moliugas
Kokosu aliejus
Bulve
Morka
Sultinys 500ml.
Dziovintos metos
Ziupsnelis cinamono

Viskas labai paprasta ir skanu.

Moliuga supjaustau kubeliais ir pakepinu kokosu aliejuje. Bulve ir morka supjaustau, idedu i puoda, dadedu pakepinta moliuga,ipilu sultini. Verdam kol isvisrs morkos ir bulves, tada padarom tirtas sriuba, jei reikia dapilam verdancio vandens,iberiam metu,siek tiek cinamono. Man labai skanu,o daryti nera ka 4u.gif
Atsakyti
Man irgi labiausiai patinka trintos sriubos, bet dariau su kokosų pienu. 4u.gif Receptas
Nors skanu ir tiesiog moliūgai ir įvairios daržovės. smile.gif

O iš saldžių patiekalų labiausiai patinka keksiukai su daug prieskonių. Galima vietoje moliūgo panaudoti ir morkas, taip pat labai skanu.
Jei neturiu tyrės arba tingiu gaminti, tuomet moliūgą sutarkuoju smulkia tarka. ax.gif
Mėgstamiausi moliūgų keksiukai 4u.gif
O šiaip moliūgas yra labai vertinga daržovė. Ir nuostabi tuo, kad galima padaryti visko nuo sriubų iki desertų.
Kadangi pati naikinau moliūgus ir, tiesą sakant, skaniai, tai išbandžiau ir blynus, ir troškinius, ir sriubas, ir keksus, ir keksiukus. Tai nusprendžiau, kad moliūgas yra mano mėgstamiausia daržovė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indonezija_: 17 spalio 2016 - 15:10