Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

QUOTE(loruki @ 2015 05 27, 14:13)
Gerai sakote  drinks_cheers.gif


Aš žvakei pirkau sijoną su gėlėm, atrodė gražiai smile.gif
Atsakyti
Ateinu su praktiniais klausimais, gal kas rasite laiko atsakyti 4u.gif Vaikas nori prieiti pirmosios komunijos. Aš apie tai nenusimanau. Kiek teko girdėti, reikia visus mokslo metus lankyti sekmadieniais mišias vienoje bažnyčioje ir po jų pamokėles. Čia žinios ir baigiasi. Kokio amžiaus vaikai gali prieiti pirmos komunijos? Kas daroma praleidus kelis sekmadienius (kažkada kolegė pasakojo, kad nė vieno praleisti negalima)? Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2015 11 11, 03:29)
Ateinu su praktiniais klausimais, gal kas rasite laiko atsakyti  4u.gif Vaikas nori prieiti pirmosios komunijos. Aš apie tai nenusimanau. Kiek teko girdėti, reikia visus mokslo metus lankyti sekmadieniais mišias vienoje bažnyčioje ir po jų pamokėles. Čia žinios ir baigiasi. Kokio amžiaus vaikai gali prieiti pirmos komunijos? Kas daroma praleidus kelis sekmadienius (kažkada kolegė pasakojo, kad nė vieno praleisti negalima)?  Ačiū  4u.gif


Maniskiai kaip tik ruosiasi PK tai situacija tokia: pamokeles prasideda nuo spalio 1d. Lankyti reikia viena karta per d. savaite ir sekmadieni. Jei esi isvykes, tai ten i baznycia nueini ir po misiu pas kuniga, kad pasirasytu. Jei sergi ir nedalyvauji ne pasaulio pabaiga. Uz paruosima PK auka 15euru, bet gavo pratybas ir maldyneli.
Maniskiams pamokeles tikrai patinka ir po ju buna gerai nusiteike, nors kai reikia eiti ruostis buna visokiu nenoriu, neisiu ir tt.
Tiesa, is mano aplinkos patirtis rodo, kad svarbiausia papulti pas jauna katecheze.
Vaikai ruosiami nuo 3 klases.
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2015 11 11, 06:29)


Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2015 11 11, 06:29)
Maniskiai kaip tik ruosiasi PK  tai situacija tokia: pamokeles prasideda nuo spalio 1d. Lankyti reikia viena karta per d. savaite ir sekmadieni.  Jei esi isvykes,  tai ten i baznycia nueini ir po misiu pas kuniga,  kad pasirasytu.  Jei sergi ir nedalyvauji ne pasaulio pabaiga.  Uz paruosima PK auka 15euru, bet gavo pratybas ir maldyneli.
Maniskiams pamokeles tikrai patinka ir po ju buna gerai nusiteike,  nors kai reikia eiti ruostis buna visokiu nenoriu,  neisiu ir tt.
Tiesa,  is mano aplinkos patirtis rodo,  kad svarbiausia papulti pas jauna katecheze.
Vaikai ruosiami nuo 3 klases.

siaubas, jaučiu savo vaikų pirmos komunijos neprivesiu. nebent patys norės. man tie kas savaitiniai ėjimai į bažnyčią doh.gif džiaugiuos, kad mes praslydom be to. pirmos komunijos ėjau prieš kokius 17metų gal g.gif labai nemėgstu bažnyčių. tikiu Dievu, bet man šlykšti šiuolaikinė bažnyčia unsure.gif verslas ir tiek. tik mokesčių kažkodėl nemoka. jei jau gali pasakyti, kiek reikia mokėti už kiekvieną paslaugą doh.gif
Atsakyti
QUOTE(padraika22 @ 2015 11 15, 18:49)
siaubas, jaučiu savo vaikų pirmos komunijos neprivesiu. nebent patys norės. man tie kas savaitiniai ėjimai į bažnyčią doh.gif džiaugiuos, kad mes praslydom be to. pirmos komunijos ėjau prieš kokius 17metų gal g.gif  labai nemėgstu bažnyčių. tikiu Dievu, bet man šlykšti šiuolaikinė bažnyčia unsure.gif  verslas ir tiek. tik mokesčių kažkodėl nemoka. jei jau gali pasakyti, kiek reikia mokėti už kiekvieną paslaugą doh.gif

Tai ir neveskit, ko čia baisitės?
Atsakyti
Turiu klausimą. Kas apskritai yra Pirmoji komunija? g.gif T.y. ji ne sakramentas ir iš Sutvirtinimo sakramento aprašo netgi suprantu, kad ji po krikšto nėra būtina g.gif

http://www.rietavopa...2-sutvirtinimas


Klausiu ne dėl ginčijimosi, o pažintiniais tikslais smile.gif Gyvenime neteko girdėti atvejo, kad sutvirtinimo eitų be Pirmos komunijos arba apskritai prieina tik Pirmos komunijos, bet be Sutvirtinimo sakramento ir tuokiantis kunigas klausia tik apie komuniją unsure.gif
Atsakyti
Sveiki. Kas gali papasakoti apie pirmosios Komunijos paskaitas vaikams Vilniaus katedroje. Kiek kartų per savaitę? Kiek mokėjot? Kokių dokumentų reikia norint lankyti? Kaip suprantu jos vyksta nuo rudens?
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 01 09, 18:03)
Turiu klausimą. Kas apskritai yra Pirmoji komunija?

Vienas iš įkrikščionijimo sakramentų (Kristaus Kūnas, dvasinis krikščionio maistas)
Yra trys įkrikščionijimo sakramentai:
Pirmasis Krikštas
Antrasis Eucharistija (tai ką mes supaprastintai vadinam Pirmąja Komunija. Supaprastintai, nes Eucharistija yra Šv. Mišios, o priėmęs pirmąkart Komuniją (Kristaus Kūną) žmogus jau turi teisę jose nuolat dalyvauti pilnutinai, t.y. priimdamas Švč. Sakramentą)
Trečias ir atbaigiantis sakramentinį įkrikščionijimo (tapimo krikščionimi) procesą yra Sutvirtinimas.

Jis katalikų Bažnyčios praktikoje niekada neina prieš Eucharistijos sakramentą, nebent suaugusiam nekrikštytam žmogui po atitinkamo pasiruošimo būtų teikiami visi trys vienu metu: Krikštas, Sutvirtinimas, Eucharistija. Per Velyknakčio Mišias transliuojamas iš Vilniaus katedros, tai galime matyti. Sutvirtinimo be Eucharistijos nebūna, nes kaip jau minėta - jis atbaigia sakramentinį ikrikščionijimo procesą. O jei nepriiminėjama Šv. Komunija, dar kaip ir nėra ko atbaiginėti. Norint priimti sutvirtinimą ji tikrai būtina. smile.gif


O besiruošiantis vaikas susiduria ir pradeda praktikuoti ir dar vieną sakramentą - atgailos (išpažintį). Šis iš jau vadinamųjų gydymo sakramentų. (Gydymo yra du: Atgaila ir Ligonių patepimas. Ir yra dar du, tarnavimo bendruomenei: kunigystė ir santuoka.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 04 kovo 2016 - 17:34
hi, ačiū smile.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
Prasau patarimo,-musu giminaitis berniukas eis komunijos,-klausimas ka dovanu? monetos "neikasim",nezinau ar grandineles dovanoja berniukams? aplamai ka berniukams dovanoja sia proga? pasidalinkit prasau ,labai aciu atsakymus!
Atsakyti
smile.gif Šypsenėlė (:+2016 04 11, 07:42-->
QUOTE(smile.gif Šypsenėlė (: @ 2016 04 11, 07:42)
Sveikutes 4u.gif
Prasau patarimo,-musu giminaitis berniukas eis komunijos,-klausimas ka dovanu? monetos "neikasim",nezinau ar grandineles dovanoja berniukams? aplamai ka berniukams dovanoja sia proga? pasidalinkit prasau ,labai aciu atsakymus!

g.gif labai sunku berniukui, mes ejome tai dovanojom 200eur
Atsakyti