JAV Akušerijos ir ginekologijos koledžas(ACOG) neseniai išleido gydytojo vadovą, kuriame aprašytas nėščiųjų pykinimo sindromas, rizikos faktoriai, praktinės rekomendacijos bei profilaktikos priemonės. Nors patikimų duomenų apie šio reiškinio priežastis nėra, veikalo autoriai pabrėžia, kad šiais laikais atsirado efektyvių profilaktinių priemonių, galinčių padėti įveikti šį nemalonumą. Pykinimas ir vėmimas nėštumo metu pasireiškia gana dažnai – 70-85% atvejų.


Paprastai, nėščiąsias pykina pirmas 9 savaites, o pykinimo intensyvumas gali būti pats įvairiausias – nuo nežymaus negalavimo, iki sugadintos moters gyvenimo kokybės.  Laimė, kad sunkiausia forma (hyperemesis gravidarum) pasitaiko itin retai – ne daugiau  kaip 2% nėščiųjų. Tokiu atveju būsima mama jau pirmajame nėštumo trimestre guldoma į ligoninę ir yra prižiūrima bei gydoma medikų viso nėštumo metu. Didžiausia hyperemesis gravidarum išsivystymo rizika gresia toms kurių nėštumas daugiavaisis, ir kurių giminėje jau buvo tokių atvejų, taip pat moterims, kurias pykina važiuojant transportu, serga migrena.

Daugelis moterų visai niekaip negydo pykinimo nėštumo metu, nes abejoja, ar tai saugu vaisiui. Tai nėra visiškai teisinga. Nes kai kuriais atvejais pykinimo ir vėmimo simptomai progresuoja, ir tai vėliau apsunkina gydymą. Nėščioji turi žinoti, kad reikalingas net ir nestipraus  pykinimo sindromo gydymas - tai gyvenimo būdo koregavimas  ir dietos rekomendacijos. O žymiai sudėtingesniais atvejais pritaikomas atitinkamas efektyvus ir saugus gydymas.

Šiuolaikinės rekomendacijos pykinimui ir vėmimui gydyti remiasi kokybiškais mokslinių tyrimų rezultatais:

• Planuojančios nėštumą moterys prieš pastodamos turi pradėti vartoti polivitaminus, kurie mažina pykinimo sindromo tikimybę;

• Jei nėščiąją pradėjo pykinti, rekomenduojama saugi ir efektyvi priemonė – vitaminas B6 arba jo kombinacijos su antihistamininiais preparatais.

• Mažiau moksliškai pagrįsta priemonė, tačiau jos vartojimas labai paplitęs visame pasaulyje – imbieras.

Ir nepamirškite – kuo anksčiau, pajutusios pirmuosius simptomus, pradėsite gydytis, tuo mažesnė tikimybė, jog negalavimo forma progresuos į sunkesnę.

Dar daugiau naudingų patarimų, kaip kovoti su nemaloniuoju nėštukių „palydovu“ rasite Forume "Nėščiosios sveikata".


Šaltinis: medinfo