Įkraunama...
Įkraunama...

Bėgimas XIX

Sveiki, apsilankę Bėgimo temoje!
user posted image
Kaip pagaliau ryžtis pradėti bėgioti?
Kaip teisingai bėgioti?
7 patarimai pradedantiems
Kaip pasiruošti maratonui per 12 savaičių?
kaip užsirišti batelius bėgimui

patarimai apšilimui
treniruočių tipai

Maksimalaus pulso apskaičiavimai, remiantis XVIII temos diskusijomis:
1. Galima skaičiuoti taip: 207 – 0.7*(amžius) - (apytiksliai).
2. Spec. testas: čia
Dar apie pulsą: čia
Greičiui lavinti: skaityti čia

ankstesnė, XVIII tema
---
bamba, sakai 0 poveikio? Aš suku tą paprastą, mažą, vaikišką lotuliukas.gif Bet tai net saldu, kaip tuos raumenis ties skrandžiu užgelia. Va šnd jaučiu visą dieną. rolleyes.gif Ir įtempus jaučiu raumenis ant pilvo. Tik nelabai tas džiugina, nes jie, deja deja, slepiasi po riebalais mad.gif , o ne kaip nors išdidžiai pūpso :/.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rastafarinas: 16 balandžio 2016 - 14:21
QUOTE(rastafarinas @ 2016 04 16, 13:00)

bamba,  sakai 0 poveikio? Aš suku tą paprastą, mažą, vaikišką  lotuliukas.gif Bet tai net saldu, kaip tuos raumenis ties skrandžiu užgelia. Va šnd jaučiu visą dieną.  rolleyes.gif Ir įtempus jaučiu raumenis ant pilvo. Tik nelabai tas džiugina, nes jie, deja deja, slepiasi po riebalais mad.gif , o ne kaip nors išdidžiai pūpso :/.

na žiūrint kokio poveikio nori unsure.gif gal jei maistą prižiūri ir suki lanką (dar ir sakai jauti raumenis, ko man nebūdavo), tai padės formom. Bet vistiek 90proc turbūt mityba įtakoja, man visi sportai naudos 0, nes aš ĖDU ir nesamones, o ne maistą. Tik iš bėgimo naudos yra, tiesa psichologinės labiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bamba @ 2016 04 16, 14:37)
na žiūrint kokio poveikio nori unsure.gif gal jei maistą prižiūri ir suki lanką (dar ir sakai jauti raumenis, ko man nebūdavo), tai padės formom. Bet vistiek 90proc turbūt mityba įtakoja, man visi sportai naudos 0, nes aš ĖDU ir nesamones, o ne maistą. Tik iš bėgimo naudos yra, tiesa psichologinės labiau smile.gif


Tai jau tu turbūt užsisportavus, dėl to tau nesijaučia? Jau reikia sunkesnių pratimų? smile.gif

Iš bėgimo ir man psichologinė nauda drinks_cheers.gif Nes per jį priaugau 2-3 kg doh.gif Vis tiek bėgu. wacko.gif biggrin.gif
Norėčiau kad nukristų... Kur tau. Net nesąmonių neėdimas nelabai padeda. - Tad tu tik džiaukis biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(rastafarinas @ 2016 04 16, 16:20)
Tai jau tu turbūt užsisportavus, dėl to tau nesijaučia? Jau reikia sunkesnių pratimų? smile.gif

Iš bėgimo ir man psichologinė nauda  drinks_cheers.gif Nes per jį priaugau 2-3 kg  doh.gif Vis tiek bėgu.  wacko.gif  biggrin.gif
Norėčiau kad nukristų... Kur tau. Net nesąmonių neėdimas nelabai padeda. - Tad tu tik džiaukis  biggrin.gif  thumbup.gif

nu ne, tiesiog tikrai lengvas lankas ir gal nuo mažai minučių sukt pradėjau. Arba jau pamiršau, kad skaudėjo kąnor biggrin.gif Aš išvis nelabai sportininkė didelė, nedarau visiškai jokių pratimų be bėgimo (ir kažkiek akademinio irklavimo, bet tai jau irgi praeity).
Dėl svorio, aš irgi priaugu bėgdama. Kuo daugiau km bėgu savaitėje, tuo didesnis svoris laikosi. Kai dėl kokių nors priežasčių pradėdavau mažai bėgiot, numesdavau gerus 5kg. Manau čia su apetitu siejasi smile.gif Bet man svarbiau gera savijauta, negu svoris. O gera savijauta man neatsiejama nuo bėgimo.
Atsakyti
Sutinku, - su paskutiniu sakiniu ypač smile.gif .
Atsakyti
prisiminiau vieną 'bajerį', kuris puikiai apibūdina mano sportiškumo lygį. Po bėgimo sugalvojau, gal reik pasitampyt, suradau youtubėj tempino pratimus kur daro, bet ne statinius kur laikyt, o dinaminius, na pvz pasilenki 8 kartus prie kojos ir t.t. Tai buvo ten pratimas, gulint ant šono, 8 kartu pakelt koją į viršų. Pakėliau. Poto 4 dienas užpakalio raumenis skaudėjo biggrin.gif maratoną nubėgus, nieko neskauda, o vat kojos pakėlimas pasirodo žudo. Matyt vieninteliai ištreniruoti mano raumenys yra tie, kurie naudojami bėgimui. Kitur- tuščia biggrin.gif

rastafarinas, o tu darai kąnors dar apart bėgimo? na pvz įtūpstus, pritupimus? aš po to nesėkmingo pasitampymo, kartais padarau 1 pratimą, užtrunku 1 minutę biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bamba: 16 balandžio 2016 - 18:16
Sveikos 4u.gif

Dėl 0 laipsniu ir su šortais, tai man būtų gaila nuolant šalančių raumenų.

Dėl nedarymo jokių spec pratimų, laikui bėgant kaip bamba sakė jie tampa tušti, todėl užsiimant , bet kokia kita veikla juos skauda. Yra kita medalio pusė, stiprūs tik kai kurių grupių raumenys, silpnina kitus raumenukus, ko pasakoje kažkada ateina traumos ir tam tikri skausmai.

Nedarymas tempimo pratimų, tai raumuo lieka kietas ir neištemptas, tai jam ne į naudą. Po treniruotės daromi tempimo pratimai padeda išsivaikščioti pieno rūgštims.
prieš treniruotę padeda apšildyti raumenyną, sumažina traumų riziką.
tempimo pratimai gerina lankstumą
Lankstumo pratimai taip pat gerina ir ištvermės pratimų kokybę, nes suteikia didesnę judesio laisvę. Kuo lankstesnė, pvz. pėda, tuo lengviau ji susidoroja su pėdos smūgio į žemę impulsu. Netamprūs blauzdos sąnariai gali varžyti įvairių žingsnių atlikimą. Naujausi tyrimai rodo, kad geresnis lankstumas leidžia geriau atlikti ir ištvermės pratimus, todėl gaunami geresni rezultatai. 

Tad būkim atsakingos už savo sielos namelius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bamba @ 2016 04 16, 18:14)
prisiminiau vieną 'bajerį', kuris puikiai apibūdina mano sportiškumo lygį. Po bėgimo sugalvojau, gal reik pasitampyt, suradau youtubėj tempino pratimus kur daro, bet ne statinius kur laikyt, o dinaminius, na pvz pasilenki 8 kartus prie kojos ir t.t. Tai buvo ten pratimas, gulint ant šono, 8 kartu pakelt koją į viršų. Pakėliau. Poto 4 dienas užpakalio raumenis skaudėjo biggrin.gif maratoną nubėgus, nieko neskauda, o vat kojos pakėlimas pasirodo žudo. Matyt vieninteliai ištreniruoti mano raumenys yra tie, kurie naudojami bėgimui. Kitur- tuščia biggrin.gif

rastafarinas, o tu darai kąnors dar apart bėgimo? na pvz įtūpstus, pritupimus? aš po to nesėkmingo pasitampymo, kartais padarau 1 pratimą, užtrunku 1 minutę biggrin.gif



Aš darau prieš ir po. prieš apie 25-35 min, mažiausiai 15. Nugarai (pražioj pratampau, šonus, rankas ir t.t.), hanteliukus paskui pridedu [rankoms], jei dar maža tą lanką pasuku, atsilenkimų, atsispaudimus [pabaigai čia jau, nes man jie iššūkis; stiprią lenta labai suimu biggrin.gif], kojas pratampau-pralankstau per sąnarius. Pastebėhau, kad gerai apšilus daaaug smagiau bėgti yra.
Po bėgimo jau tik pratampau, jėgos kažkaip nedarau pratimų.
Va einu daryt kaip tik smile.gif
Papildyta:
QUOTE(ataka26 @ 2016 04 17, 07:41)


drinks_cheers.gif Gerai užmotyvavai thumbup.gif
Atsakyti
na ataka, tu teisybę rašai bendru atveju smile.gif sutinku su viskuo, ir raumenis gerai treniruot ir tempimas gerai ir šalti nėr gerai.
Aš jaučiu, kai kažkas man negerai, bet pastaruoju metu viskas puiku, sanariai puikiai jaučias, bėgas puikiai, traumų jokių nėr. Tempimo pratimų tai padarau kažkiek parbėgus, tik kad mažai. Bet bendrai paėmus aš gan lanksti, galiu ir špagatus ir tiltelius daryt be problemų smile.gif
Tiesiog gal kitus tokie pasisakymai gali suklaidint, nes kas tinka man, nebūtinai tiks kitiems.
Pvz dėl šalčio, aš esu gan neįprasta, aš žiemą ir šiaip einu trumpom rankovėm ar nuogom kojom, užtat prie +20 esu arti alpimo būsenos.

Rastafarinas mačiau endomondo jau link finišo juda, idomu idomu smile.gif

dar pastebėjau, kad greitėju. Intervalus darau, tempo kartais darau ir per kiekvieną treniruotę esu netoli savo geriausio 5km arba 3km laiko (antrą geriausią vis pasigerinu). Seniai jau taip nebuvo.
Atsakyti
bamba, ataka ir visi kiti - nu kaip fainai tas trail biggrin.gif !Tos dumbluotos rankos, slydimai nuo šlaitų [eina sau kaip slidu buvo, molio daug smile.gif]. Super.
Tik štai supratau kad žemyn kaip arklys bėgt nemoku biggrin.gif doh.gif Paskui kiek įsidrasinau, bet baisoka kažkiek buvo.

Bamba
- tikrai gerai patarei. Man mano distancijos užteko 100 proc. Tip top buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rastafarinas: 17 balandžio 2016 - 17:31
QUOTE(rastafarinas @ 2016 04 17, 16:31)
bamba, ataka ir visi kiti - nu kaip fainai tas trail biggrin.gif !Tos dumbluotos rankos, slydimai nuo šlaitų [eina sau kaip slidu buvo, molio daug smile.gif]. Super.
Tik štai supratau kad žemyn kaip arklys bėgt nemoku  biggrin.gif  doh.gif Paskui kiek įsidrasinau, bet baisoka kažkiek buvo.

Bamba
- tikrai gerai patarei. Man mano distancijos užteko 100 proc. Tip top buvo.

nu va, džiaugiuos, kad patiko smile.gif sakau, smagu trailas, nemonotoniška, idomi tokia atrakcija gaunas.
ir tu gan greit nubėgai, tikrai geras rezultatas, sveikinu 4u.gif

man su nusileidimais tas pats drinks_cheers.gif Pirmus kartus išvis lipau mažais žingsneliais už krūmų laikydamasi, kaip blondinė kokia biggrin.gif dabar jau įsidrasinus, gan drasiai varau, bet labai greit nepasileidžiu, stabdau, bijau skrist smile.gif

nežinau ar matei https://www.facebook...n...2405&type=3
gal save atrasi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bamba: 18 balandžio 2016 - 08:58
QUOTE(bamba @ 2016 04 18, 08:55)
nu va, džiaugiuos, kad patiko smile.gif sakau, smagu trailas, nemonotoniška, idomi tokia atrakcija gaunas.
ir tu gan greit nubėgai, tikrai geras rezultatas, sveikinu 4u.gif

man su nusileidimais tas pats drinks_cheers.gif  Pirmus kartus išvis lipau mažais žingsneliais už krūmų laikydamasi, kaip blondinė kokia biggrin.gif dabar jau įsidrasinus, gan drasiai varau, bet labai greit nepasileidžiu, stabdau, bijau skrist smile.gif

nežinau ar matei https://www.facebook...n...2405&type=3
gal save atrasi


Ačiū ačiū smile.gif Palaikyti moki tu 4u.gif Svarbu tas. Kažkaip per tas varžybas labai smagu, kai palaiko (nors ir nepažįstamii smile.gif], dar paskatina koks: "bėgam bėgam bėgam" biggrin.gif - Toks vieningumas, ar tai kai susirūpina visi jei koks nuslysta. Nu tai labai smagu.
Mačiau, radau biggrin.gif
Jau net kitą žiūrėjau, bet nežinau, 06 12 į Kauno maratoną užsiregistravau, o šitas "kitas" 06 18, ir ten minimum 10 km distancijos. O tu gal į tą palnuoji, Vilnius - Kernavė?
Atsakyti