Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 9

LiusiLiu 4u.gif Uždengti tikrai nereikia, nes neapskrus sūris smile.gif

Aiste S, aš darau pagal tokį receptą:

Trupiniuotis

4 stiklinės miltų
250 g grietinės
200 g sviesto arba margarino
2 kiaušiniai
1/4 a. š. druskos
1/2 a. š. sodos

1 skardinė kondensuoto pieno

Sviestą išlydyti. Sodą sumaišyti su grietine. Visus produktus suminkyti ir padalijus porcijomis 2 valandoms įdėti į šaldiklį. Tešlą tarkuoti burokine tarka į skardą, kepti karštoje orkaitėje, kol trupiniai parus.
Pieną virinti 1 val. Šiek tiek praaušinti, sumaišyti su trupiniais, dėti į formą, šiek tiek paspausti ir dėti į šaldytuvą, kad sustingtų.

P. S. stiklinės čia paprastos, po 200 ml. tešlą šaldžiau tik valandą, bet to pakako... Kepiau iki 200º C įkaitintoje orkaitėje ~ 20 min. (gavosi dvi didelės skardos trupinių). Kepančius trupinius pamaišiau, kad tolygiai apkeptų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sonatina: 05 balandžio 2007 - 19:14
QUOTE(Sonatina @ 2007 04 05, 20:12)
LiusiLiu 4u.gif Uždengti tikrai nereikia, nes neapskrus sūris smile.gif

Aiste S, aš darau pagal tokį receptą:

Trupiniuotis

4 stiklinės miltų
250 g grietinės
200 g sviesto arba margarino
2 kiaušiniai
1/4 a. š. druskos
1/2 a. š. sodos

1 skardinė kondensuoto pieno

Sviestą išlydyti. Sodą sumaišyti su grietine. Visus produktus suminkyti ir padalijus porcijomis 2 valandoms įdėti į šaldiklį. Tešlą tarkuoti burokine tarka į skardą, kepti karštoje orkaitėje, kol trupiniai parus.
Pieną virinti 1 val. Šiek tiek praaušinti, sumaišyti su trupiniais, dėti į formą, šiek tiek paspausti ir dėti į šaldytuvą, kad sustingtų.

P. S. stiklinės čia paprastos, po 200 ml. tešlą šaldžiau tik valandą, bet to pakako... Kepiau iki 200º C įkaitintoje orkaitėje ~ 20 min. (gavosi dvi didelės skardos trupinių). Kepančius trupinius pamaišiau, kad tolygiai apkeptų...


as esu kelis kartus toki dariusi laaaabai seniai, kai dar buvau jauna kvaila ir nezenota lotuliukas.gif , tik dar dedu stikline kapotu graikisku riesutu labai dera su tais trupiniais tik man nekantriai blush2.gif sunku laukti, nes kita diena ji geriausia valgyti, buna skanesnis verysad.gif
Atsakyti
merginos, gal taupydamos temą nekopijuokime visų receptų ar žinučių ax.gif
Tuomet ir SONATINA bus su mumis ilgiau blush2.gif tongue.gif
Atsakyti
Sonatina Tuno užkepėlės , nerandų jų prie receptų ax.gif , ir norėjau paklausti, ar galima kepti ne formelėse o vienoje pvz. kekso formoje, tuo atveju gal ilgiau kepti ax.gif
Atsakyti
LINUTUKE 4u.gif

jurginėli 4u.gif

Nolina, visai pamiršau atsakyt... doh.gif Žinoma, kad galima kepti ir vienoj formoj - tiesiog stebėk, kada gražiai apskrus (greičiausiai, teks kept šiek tiek ilgiau...) smile.gif
Atsakyti
Sonatina, ar galima kiaulieną druskoje valgyti kaip šaltą patiekalą ax.gif
Atsakyti
As irgi galvoju kiauliena druskoje issikepti rytoj ir pateikti per Velykas. Kai galesi Sonatina,atsakyk.
Atsakyti
Nolina, ingutei, manau, kad galima valgyti ir šaltą, kaip ir bet kurią kitą mėsą... Tik nuėmus druską nelaikyti atvirai, kad neapdžiūtų... g.gif

Mama_Tania 4u.gif

Atsakyti
Laba dienele bigsmile.gif niu pasigirsiu Sonatina, kaip ir žadėjau vakar dariau "Višta su adžika kepimo ronkovėje", nu tiesiog pasakiškai viskas pavyko, o mėsytė kokia minkšta pirštelius apsilaižyti galima tongue.gif maniškis gyrė ir gyrė kokią karališką vakarienę gavo, dar kartą Tau dėkoju 4u.gif už nuostabias idėjas
Atsakyti
blush2.gif sonatina, labai gėda, bet iškart prie klausimų...


QUOTE(Sonatina @ 2007 04 05, 10:30)
Na ir, jei netingėsiu, gal vaikams iškepsiu kiaušinių ir ančiukų formos sausainių ir padekoruosiu...

blush2.gif negalėtum parašyti pagal kokį receptą darysi? (tai bus išspaudžiami sausainiai?)

dar vienas klausimas, o galiu Panettones (Velykiniai mieliniai pyragai) tešla daryti su sausais mieliais? jei tešla kildinti orkaitėje (kaip tu anksčiau rašei) ta visą nurodytą laiką reikia sumažinti? cukatai - tai kokie, kas? blush2.gif recepte nurodyta, kad tešla sudėti į 15 cm diametro formą, blush2.gif ar galima į 13-14 cm, be to tu popierinių formelių turiu tik 3, ar man jų užteks šiam (nurodytam recepte) kiekiui?

pati popierinė forma apie 9 cm aukščio, tai dar pridėsiu + 10 cm.? ir kiek reikia pridėti tešlos? tai yra ne iki formos kraštu? o iki kiek? gal vidurio?

Papildyta:
vakar užsakiau iš čia formeles, labai malonu ir džiugu, kad greit atsiuntė, vakar užsakiau, apmokėjau, o šiandien 9 val. jau užsakytos prekės atkeliavo nurodytu adresu thumbup.gif thumbup.gif tik nepagalvojau ir užsakiau pyragui forma 28 cm doh.gif negalvojau, kad bus tokia didelė mega_shok.gif


QUOTE(Sonatina @ 2006 04 15, 19:51)
Dar Velykoms iškepiau porą vištyčių smile.gif

Taip jos atrodė <...> pabaigtos 4u.gif

user posted image

blush2.gif
sonatina, negalėtum pakomentuoti kaip tu tas vištelės išgražinai (rašiau, kad Velykoms kepsiu gaidelius, tai irgi norėčiau taip pagražinti), kaip ta masę baltą "priklijavai" prie vištos? glajų receptą tu man jau nurodei, o kuo tu višta tepei? ir tuos gražius kiaušinius tu pati kepei?
Atsakyti
Laurita*, labai džiaugiuosi, kad višta gavosi skani smile.gif

Mama_Tania, sausainiai bus išspaudžiami, bet dėl recepto dar blaškausi... doh.gif

Mieles tikrai gali naudoti ir sausas - taip pat išmaišyk, kaip ir šviežias. Sausų mielių tada reikėtų apie 1,5 a. š. Dėl kildinimo - tiesiog stebėk, kada tešla pakils daugiau nei dvigubai...
Cukatai - tai cukruoti vaisių gabaliukai arba cukruotos apelsinų ar citrinų žievelės... Maximose būna daržovių skyriuje šaldytuvuose plastmasinėse dėžutėse cukruotų vaisių gabaliukų, kuriuos aš čia ir naudojau... O tu galvoji dvigubą porciją padalint į tris pyragus? g.gif Be to, aš buvau sunėrusi po dvi formeles vieną į kitą, kad būtų tvirčiau... Ar tu turi tris po dvi? Gal tikrai išskirstyk dvigubą porciją į tris ir jos gausis normalaus dydžio, nes man iškilo tai beprotiškai... Manau 9 + 10 cm aukščio turėtų būti kaip tik... Tešlos, man regis, dėjau iki pačios formelės viršaus... Tiksliau tešlą padalinau į dvi dalis ir kiek gavosi, tiek...
Smagu, kad formas taip greitai gavai, nes visai neseniai kažkuri mergina skundėsi, kad labai ilgai negauna...
Ta balta masė ant vištos - kokoso drožlės smile.gif Tiesiog vištą aptepiau pašildytu abrikosų ar apelsinų džemu ir apibarsčiau kokosais smile.gif O tie kiaušiniai - tai tiesiog pirktiniai saldainiai (riešutai glajuje) smile.gif
Atsakyti
Sonatina, rytoj darysiu torta "Marsa". Pirms karta, tikiuos viskas pavyks smile.gif Turiu klausima: o kodel forma reikia iskloti folija? Kad sausainiu mase nepriliptu prie tortines? Ir kokius sausainius geriausia naudoti? Aciu uz ats. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smale: 06 balandžio 2007 - 10:36