Įkraunama...
Įkraunama...

Paryžius

Prašau visu keliautoju, buvuvsiu Paryžiuje pagalbos! Planuoju skristi kelioms dienoms (na, tipo savaitgaliui) į savo svajoniu mesta. Ir noriu ji pamatyti pati tikriausią. Please, parasykite viską:

- ka privalau pamatyti (ne pagal kelioniu bukleta o is tikruju tikruju);
- kur geriausiai pigiai nakvoti (jei F1, tai kokiam rajine?)?
-nuostabiausios kavines???
- super vieteles?
- parduotuves pigiai ir blusus turgus - kur jis????
Na, ir viska viska, kad pasijusciau paryziete! P.S. kalbą moku...
O, beje, kada geriau skristi - savaitgaliui ar eilinėmis dienomis??? Ir dar - kas pigiausiai skraidina???
Atsakyti
Jeeetus, kaip man patinka zmones, kuriems patinka Paryzius ir Prancuzija. Kaip sakant, tokiu atveju, klausk, ir tau bus atsakyta drinks_cheers.gif .

1. Pirmas klausimas - kokiu tikslu vaziuoji - pasikulturint, pasizmonet, apsiprekint ar siaip pasiautet? Aisku, BUTINA aplankyt Eifelio boksta, Triumfo Arka, Notre Dame, pasitampyt po Champs-Elysees, uzsikart i Sacre-Coeur, kad galetum pajaust ta tikra paryzietiska dvasia ir Montmartre atmosfera. Visa kita galetu nueit i antra plana. (p.s. Luvras antradieniais nedirba)

2. Kokio komforto nori? Ar svarbu pigiai? Formule 1 viesbuciai yra siaip jau ne paciam Paryziuj, o uzmiesty, tai reiktu dar varyt iki jo - nepatogu, nors pakankamai pigu (nuo 26Eu). As galeciau pasiulyt kokius nors jaunimo namus, jei ieskai tik nakvynes, o ne zvaigzdutinio aptarnavimo. O ir siaip nuodeme tokiu metu laiku sedet viesbuty - VISA laika galima isnaudot Paryziui (metro vazineja iki 1h nakties).

3. Kavines - vaje, kiek ju daug ir tokiu superiniu. Keli adresiukai. O siaip jau ilisi i kokia kavinuke tose siaurose gatvelese netoli Notre Dame - patikek - liuks wub.gif Champs-Elysees pasisedet brangiau, bet kaifas irgi nerealus, kai pries akis Eifelis blizga.
"L'Assomoir"- 12, Rue Girardon, 75018.
"Brasserie Bofinger"- 3, Rue de la Bastille, 75004.
"L'Escargot"- 38, Rue Montorgueil, 75001
Galeciau mestelt geriausiu Paryziaus "bandeliniu" adresus - man tai isvis kazkas tokio nerealaus buvo atsikelus ryte iseit is namu ir iskart i ta croissant ir visokiausiu gardziausiu bandeliu kvapa ilist. O dar kai sninga, tai isvis atrodo, jei mirt reiktu, tai tokiu momentu... velnias, kaip noriu greiciau sugrizt verysad.gif

Sitoj kavinej renkasi priemiesciu "virsuneles", na, gal ir nelabai "virsuneles", bet tas sluoksnis. Idomu pasisedet ir pasizvalgyt 4u.gif :
Sir Winston Churchill - 5, Rue de Presbourg - 75016 Paris
Aisku, pasijaust paryziete galima ir prisedus kur nors Trocadero. Manau, kad lauko kavines dabar suklestes, taigi pats tas fainumas sedet ir zvalgytis. (Kaip zinoma, pagrindinis paryzieciu moteru bruozas - sedet kur nors kavinej, zvalgytis i praeivius ir apsnekinet isvaizda, apranga, etc.) rolleyes.gif

4. Apsiprekint varyk i la Defense - metro tai 1linija paskutine stotele - tai 21 Paryziaus rajonas, itin moderni architektura, kaip 3 Akropoliai centras. O paciam stainy gali pasikelt liftu i virsu, is kur pasimato superiniai Paryziaus vaizdai ir priemiesciai.

5. Blusturgiai:
ALIGRE, Place d'Aligre, 75012. (pirmadieni nedirba)
Porte de Montreuil (metro vaziuoti iki "Porte-de-Montreuil"). (dirba sestadieni, sekmadieni, pirmadieni)
ST. QUEN (didziausias) (metro iki "Porte-de-Clignancourt) (dirba sestadieni, sekmadieni, pirmadieni)
Siaip jau sendaikciu nemazai galima rast prie Senos arba Lotynu kvartalo parduotuvytese ir vitrinose.

6. Aisku, varinek metro: 10 bilietu vadinamasis CARNET kainuoja 10,50. O be to tik metro su savo specifiniais kvapais ir pasijauti Paryziuj. O be to, i akis paganyt ojojojojojojojojoj kur yra thumbup.gif ax.gif

Jei dar kas domina, rasyk. Ka zinosiu, pasakysiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
O man nefainiausias atradimas buvo tas, kad pirmas tris dienas Paryžiuj absoliučiai nieko nevalgiau (tik kava), kitas dienas kartą per dieną pamaitindavo mane (tai kinų, tai japonų restorane...), galvojau, jau po šitų 11d. grišiu namo kaip manekenė - ale šššššš.... - atsiprašant, visą laiką pusbadžiu gyvenau, o kaip buvo 50kg, taip ir liko - nė gramo nepamečiau. Nė gramelio doh.gif Ir visas dienas pravaikščiodavau - visgi kalorijų deginimas. Užtat negaliu patikėt. Įtariu, tokia bombelė ir mirsiu verysad.gif doh.gif Nesuprantu tada išvis, kaip tas svoris žmonėms krenta unsure.gif O gal vien nuo žiūrėjimo į tas šokoladines bandeles soti buvau...
Atsakyti
Tiesa, jei nori pasikultūrint, tai siūlau eit ne į Luvrą (vis tiek tik menką dalelę tesuspėtum pamatyt+daug laiko sugaištum), o į Centre Pompidou: http://www.cnac-gp.f...tunnel?OpenForm
Man tai liuks įspūdis+kai pamatai garsius paveikslus, apie kuriuos tik girdėjai, tai išvis thumbup.gif + tokių crazy kūrinių pamatyt galima. Pvz., mane, švelniai tariant, nustebino vienas "šedevras" - įrėminti septyni sukraujuoti vatos gabalai, pavadinimas - "Septynios mano mėnesinių dienos" (o metai - 197- kažkelinti doh.gif ). Prašom neišsigąsti - čia tik pirmuose aukštuose tokie modernizmai - aukščiau prasideda Picasso, Matisse, Kandinsky, etc. thumbup.gif
Atsakyti
Dėl malonių dalykų malonu padėt drinks_cheers.gif . Šiaip toj auberge prie Bastilijos naktis tekainuoja 15Eu. Bet laaabai populiari ji, tad jei gali, rezervuok iš anksto vietelę internetu. Kambariai yra 2, 3, 4 vietų. Šiaip chebra labai faina, o ir yra su kuo pakalbėt vakare (aš su kambarioke viena itale ojoj kaip pavarinėjau po prestižines vieteles, o ir itališkai buvo proga pakalbėt thumbup.gif ) . Nors dažniausiai visi po Paryžių varinėja, o kambary tik bagažas stovi. Jei kažkokių turtų vešiesi, gali laikyt rakinamose spintelėse prie personalo. Švara - liuks - kiekvieną rytą viskas valoma, keičiami patalai. Dušai, tūlikai švarus. Komfortas minimalus, bet ne medaus mėnesiui važiuoji, o koks skirtumas, už kokią kainą tašes laikysi. Įleis, kad ir nestudentė - as irgi jau nebe. Be to, mačiau kelis žmogelius, kurių gal tik anūkai į jaunimo kategoriją tiktų biggrin.gif Už šią kainą dar gausi prancūziškus pusryčius - bagečių, uogienės, sviesto, kavos (arbatos, kakavos...) - kiek lenda biggrin.gif Na, man tinka, bet dėl kitų galvos neguldau rolleyes.gif Žvilgtelk čia:
http://www.aijparis.com/
Čia truputį brangiau:
http://www.fuaj.org/...he.php?aj_id=59
Dar pora atsargai adresų: Aloha Hostel, 1 rue Borromee, 75015 Paris, tel. 01.42.73.03.03 (16-20Eu)
Viesbutukas:
Hotel du Marais, 16, rue de Beauce, 75003 Paris (3 ligne: Arts et Metiers). tel. 01.42.72.30.26 (25Eu)

Na su skrydžiais patart niekuo negaliu - aš busiukais varinėju. O dėl savaitgalio kelionės - jei nori pajaust visą paryžietišką šurmulį, pasižvalgyt į grietinėlę - važiuok, bet savaitgaliais parduotuvės dažniausiai uždarytos arba pusiau dirbančios (suvenyrų irgi).

Suvenyrų klausimas: tik nepulk pirk iš juodukų prie Eifelio ar dar blogiau - pačiam Eifely. Daug pigiau yra prie Sacre-Coeur (nors irgi gretimose parduotuvytėse kainos svyruoja). Geriausia - išlipk iš metro stotele anksčiau prie Sacre-Coeur - čia arabų kvartalas, pasivaikščiok po parduotuvėles, tai pamatysi, kokių gerumynų gali rast už per pusę mažesnę kainą thumbup.gif Tiesa, savaitgaliais čia dar turgelis dirba - irgi papigiai suvenyrų gali rast.

O jau tom kelionėm+viešbutis nesižavėk schmoll.gif - nuplėšia babkes už nieką.

O dabar - tam tam tam - imesiu į AŽ, kaip rast GERIAUSIĄ Paryžiuj "bandelinę" - mano durys buvo už kelių metrų, tai jau kaip įsimylėjau tuos kvapus - negaliu. O jau kokios eilės "negeru" laiku būna doh.gif - per kelis namus nusitęsia - tai reiškia, turi savo vardą, ar ne? mirksiukas.gif wub.gif Ir dar kitos populiarios adresiuką įmesiu. Man ta visa atmosfera - kažkas tobulo wub.gif . Mano draugo sunus (8m.) pasake viena dalyka, kai vaikščiojom sningant tam ore: "Čia dabar taip, kaip stikliniam burbule, kai sukratai, ir sninga". Gal aš nuprotėju, bet iš tikrųjų man dar ta "stiklinio sningančio burbulo" būsena išlikusi - net graudu verysad.gif wub.gif Vienu žodžiu - aš be proto ir vilties įsimylėjusi wub.gif
Atsakyti
As Paryziuj Monge aikstej turejau labai gera pasimatyma, kad net taip ir pasivadinau smile.gif
Atsakyti
Dar truputi info mestelsiu 4u.gif

Jei galesi, būtinai nuvaryk i Delambre gatvę - ji garsi kavinėmis ir blyninėmis (čia Monparnasas) - niam niam vadinamieji crepes.

Dar nurodau porą mielų garsių ir šiaip laaabai laaabai kavinių: garsioji Les deux magots kavinė - ji yra menininkų ir rašytojų lizdas. O šalia jos - kita "šventovė" - Cafe Flore. Jos yra Saint Germain bulvare.
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Maša @ 2005 04 13, 23:13)
Agneklimjan, gal gali parekomenduoti, kur Paryžiuj galima stipriai ir nebrangiai pavalgyti? ax.gif Mano vyras labai ėdrus, o kiek girdėjau, Paryžiuj maistas brangus. Visokiais blynais jo nepamaitinsiu, o restoranams pinigėlių neužtenka blush2.gif Ar nėra ten kokių nors alia valgyklų ar pan?


Klausimas, kas yra "nebrangu" g.gif .
1. Pvz. to paties Defense kavinukėj gali karštų sumuštinių (galingų) su daržovių salotom prikišt uz 2,5-3,5Eu (man pusės užteko, o visu apsiėdžiau visai dienai).
2. Restoranėliuose ~10Eu papietaut galima.
3. "Geresnėj" kavinėj galima pavalgyt salotų už 8-10Eu (dvi normalios moteriškės apsivalgo vienos porcijos - aš net tokios didelės lekštės namie neturiu kaip tie salotų "pusdubeniai" - 1,5h stengiausi suvalgyt turinį)
4. "Papigiai" maisto diedui užkišt geriausia eit į "ED" parduotuvę (čia tinklas - kaip "Saulutės",etc. - daug jų visur) - čia pigiausias maistas, už 10 Eu visai dienai vyrą prikiši ir pati soti būsi. Arba į kito tinklo - "Monoprix" - parduotuves - čia irgi nebrangu (kaip "maximos"). Užsipirkus kokio maistelio galima ramiai eit į kokį parkelį pasėdėt ir pavalgyt, o nusipirkus pyragaičių, croissant'ų - varyt į kavinę kavos - nieks ten nevaiko, kaip Lietuvoj, jei savo gardumynų atsineši - užsisakai kavos, privalgai savo bandelių - liuks, ko nepigu? ax.gif

Dėl vyno ir kt. alkoholio - aišku, jo pilna visur ir už visokias kainas. Bet geriausia pirkti gėrimų tinklo "Nicolas" parduotuvėse - čia labai dažnai gėrimams daromos akcijos, taip kad gero vyno galima nusipirkt už gerą kainą (aš užsivežiau drinks_cheers.gif ).
Atsakyti
Parašau kai kurias kainas, kad galėtumėt orientuotis:

1. Defense "Croque Monsieur" - lietuviškai gal suvožtinis - didelis karštas sumuštinis (įdarą pasirinkt galima)+salotos bus 3,5 Eu. Grafinas vandens nemokamai.
2. "Crepe" - blynelis blyninėse ~2-4Eu.
3. 1kg bananų - 1,49Eu (~5Lt)
4. 1kg obuolių - 1,79Eu (~6Lt)
5. 10 bandelių - 0,94Eu (~3,19Lt)
6. 8 indeliai lieso jogurto - 0,99Eu (3,40Lt)
7. 2l apelsinų sulčių - 1,32Eu (4,49Lt)
8. Dešrelės (sasyskos) - 1,36Eu (4,62Lt) (nežinau, kiek ten pakely)
9. Sausi pusryčiai - 2,31Eu (7,85Lt)
10. Pienas - 0,79Eu (2,69Lt)
11. Biscote, baguette (batonas ilgas) - 1Eu (3,45Lt)
12. Kava kavinėj - 1,50-3Eu (5,1-10,2Lt)
13. Didžiausia lėkštė salotų - nuo 8Eu (27,8Lt)
14. Pelėsinis sūris dėžutėj - nuo 1,69Eu (5,8Lt)
15. Prekybos centruose croissant'ai ar šokoladinės bandelės - nuo 1Eu 2vnt. (3,45Lt) - geroj prestižinėj bandelinėj mokėsi nuo 2Eu už vnt. (6,9Lt)
16.Arbata (atneša arbatinuką - du tikrai nemaži puodukai telpa) - nuo 1,5Eu (5,1Lt).
17. Juodi šokoladai (kuriuos aš dievinu) - nuo 0,49Eu (1,69Lt).
18. Vyrą užkišt praktiška ilgais sumuštiniais iš bandelinių - 2,5Eu (visokių rūšių) (8,6Lt)

Beje, arbatpinigių palikt nereikia (nebent esi labai patenkinta aptarnavimu) - jie jau į sąskaitą įskaičiuoti yra.

Atsakyti
QUOTE(Zvirblis @ 2005 04 15, 16:59)
  papasakok, kas Tau labiausiai žmonėse įstrigo. Mano draugė grįžusi labai buvo susižavėjusi paryžietėm...


Aš tai paryžiečiais susižavėjusi biggrin.gif ax.gif . Bet prancūzais, o ne juodukais ir kitokiais. Na man labai labai žmonės patinka. Nors daug kas kaltina paryžiečius "grandeur" - pasikėlimu, man visai patinka bendravimas (o gal tiesiog tik ant gerųjų papuolu).

Paryžietės... Jei graži ir madinga - ne paryžietė, jei žavi ir stilinga - paryžietė rolleyes.gif . Gal taip galima atskirt unsure.gif . Nors ką žinau - manęs irgi kelis kartus patys prancūzai klausė kelio ar aikštės kokios, tai aš irgi toookia paryžietiškai pasikėlusi pasijaučiau biggrin.gif biggrin.gif Dėl moterų - nu, blembački, tikrai jos žavios. Gal ne gražios, bet tikrai didelio šarmo turi (moteriškai pavydžiu). Bendraujant jaučiasi šioks toks pasikėlimas, kažkaip jos pačios sukuria atstumą.
Paryžiečiai... Nu man apskitai prancūzai - wub.gif thumbup.gif , mano skonio vyrai - gražūs, malonūs, dažnai sakoma, kad bobiški, bet aš įvardyčiau, - švelnūs. Labai mėgsta akių kontaktą - kasdienybė. Tikras prancūzas paryžietis nedažnai prieina pasakyt komplimentą ar šiaip susipažint, kavos pakviest, bet jau tų juodukų ir a la alžyriečių-marokiečių kartais neatsigini schmoll.gif . Dar vienas įstrigęs paryžiečių bruožas - šiaip jau jie yra drovūs, rimtai.
Tai čia toks paviršutiniškas žvilgsnis į paryžiečius - pirmas susidarantis aplinkiniams įspūdis, o apie artimesnius santykius irgi galėčiau papasakot iš "jaunystės fondų", bet čia jau ne turistiniai dalykai ax.gif rolleyes.gif

Sakoma, kad romantikos mitas jau išsisėmęs, bet tai NETIESA. Visam Paryžiuj (tegu ir smirdančiam metro) visada yra ta meilės atmosfera+pavasaris - išvis fantastika. Net pats oras romantika dvelkia. Na, gal taip šneku labai subjektyviai wub.gif , bet tikrai manau, kad ne iš debesų Paryžius laikomas meilės sostine, o prancūzai romantiškiausi vyrai rolleyes.gif ax.gif
Atsakyti
[ O tu tikrai išsinuomojai butuką? Jei tik internetinė sutartis, kad paskui nebūtų tokių bajerių, kad "dingsta" nuomotojas unsure.gif

Jei tikrai gyvensit bute, tada jokių problemų su maistu - prekybos centruose pilna tų pusfabrikačių (tikrai niam niam - visokios lašišytės, mėsytės, etc.) - nusiperki didesnį maišelį, ir už 5Eu abiem skani vakarienė+vynelio+sūriuko+naktinis pasivaikščiojimas thumbup.gif . Jei ką - nepamirškit, kad metro tik iki 1h varinėja.

Na, kad nemokat prancūziškai, labai labai blogai, nes ten nieks nesivargina kalbėt angliškai, net dėl turistų (išskyrus geresnes vieteles), nors mokykloj visi mokosi. Taigi patariu bent jau bendras frazes išmokt (būtinai vežkis tokiu atveju pasikalbėjimų žodynėlį - jis ~5-6Lt kainuoja), aišku, sveikintis ir dėkot visur biggrin.gif .
Atsakyti
Išsinuomojom per nekilnojamo turto agentūrą, tai tikiuosi, kad viskas bus gerai. Turim sutartį su parašais su savininku ir dar vieną su agentūra, dar išrašai iš banko, kad agentūra nuskaičiavo agentūrinį mokestį, bet viskas tik elektroniniam variante. Aišku, truputį vis tiek neramu, bet nutarėm surizikuoti ax.gif
Butas - tai tik skambus pavadinimas biggrin.gif Ten viso labo 12 kv.m, bet telpa lova, virtuvytė ir dušas su tualetu, tai ko daugiau tereikia? Juk norim miestą pamatyt, o ne namuose sėdėt smile.gif

Dėl kalbos - turiu porą knygų apie Paryžių ir ten gale yra pasikalbėjimų žodynėlis. Aš jį dabar mintinai bandau išmokti, bet bijau, kad nebus realios naudos. Gal nebent išskyrus pačias paprasčiausias frazes pasisveikint, atsisveikint, padėkot ir pan. unsure.gif
Atsakyti