Įkraunama...
Įkraunama...

Patiekalai greitpuodyje

Labas 4u.gif

Turbūt pamanysit, kad dubliuoju temą, nes jau yra tema apie tai, ką ruošiame greitpuodyje ir garpuodyje, bet, deja, ten beveik visos išsijuosusios šneka apie garpuodžius, ir, kai viena mama bando užvesti pokalbį apie greitpuodžius, jai yra pasiūlyta net naują temą užvest blush2.gif Pamaniau, kad gal ir teisinga pastaba g.gif .Tad tuo pagrindu, kad visoms būtų patogiau, iškeliu temą tik apie greitpuodžius 4u.gif

Problema ta, kad įsigijau netikėtai greitpuodį, bet net neįsivaizduoju, ką skanaus greitai jame būtų galima paruošti blush2.gif . Pas mane jis su tarkute, kur galima dar ir ant garų kažką ruošti, bet mane labiau domina ne maistas ruoštas garuose, o būtent pačiame greitpuodyje g.gif Tiktų ir paprasčiausi receptėliai, nes nesu patyrusi virėja blush2.gif

AČIŪ 4u.gif
Atsakyti
O as tai dar noreciau paklausti kur galima isigyti ir butent koki kokybiska greitpuodi?
Atsakyti
QUOTE(Semi Sweet @ 2009 01 14, 15:22)
O as tai dar noreciau paklausti kur galima isigyti ir butent koki kokybiska greitpuodi?

Teisingai drinks_cheers.gif, ir tegul mūsų gretos besidominčių valgio ruoša greitpuodžio pagalba didėja mirksiukas.gif
O jei rimtai, tai apie tai yra tema (deja nemoku įkelt nuorodos blush2.gif ) "Parduotuvės, prekės, nuolaidos" skyriuje. Daug čia apie tai nekalbėsiu, nes bus poster_offtopic.gif.
Sėkmės! Laukiam šioj temoj vėl 4u.gif
Atsakyti
Aha, gerai kad atskira tema, nes anoj tai suplakta viskas į vieną, sunku atsirinkt kur greitpuodžiui, o kur garų puodui ten tie receptai.
Dar gerai būtų, kad moderatorė perkeltų iš anos temos receptėlius.
Aš irgi esu greitpuodžio paieškose, apie juos diskutuoja ČIA
Atsakyti
Aš greitpuody be visų sriubų, dažnai darau tokią a la marmalynę- bulvės, morkos ir mėsytė kubeliais, prieskoniai ir šiek tiek vandens. Išsitroškina labai skaniai. Mums net skaniau nei špižiniam puode orkaitėj.
Atsakyti
QUOTE(gupija @ 2009 01 14, 21:48)
Aš greitpuody be visų sriubų, dažnai darau tokią a la marmalynę- bulvės, morkos ir mėsytė kubeliais, prieskoniai ir šiek tiek vandens. Išsitroškina labai skaniai. Mums net skaniau nei špižiniam puode orkaitėj.

VALIO-štai ir pirmasis receptas! thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

O dedi į greitpuodį viską iškart, t.y. visus ingredientus ir greitpuodžio nedarinėdama verdi? Kiek laiko tai užima? Jau minėjau, kad greitpuodis man-naujas ir dar nebandytas daiktas, tad įdomu viskas. blush2.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Labutis,
na ką ir aš parašysiu savo eksperimentus, nors tokį stebūkla turiu tik savaitė. Ir mano senas rusiškas 6 l.
Viriau plova. Labai bijojau dėl vandens ir ryžių santykio, bet viskas gavosi čiki. Viską dariau kaip ir kad daryčiau plovą paprastam puode, viriau 20 min ir iškart išjungus nuleidau garą per tą švilpuką ir atidariau. Dar iš pradžių buvo lyg ir skysčio viršuje, bet pamaišius viskas labai gerai gavosi. Kas dėl prieskonių nutaikymo. tai viską sudėjau užviriau, paragauvau ar visko užtenka ir tik tada uždriau.
Taip pat kaip ir mėsytę (viriau žvėrieną), pirmiausia užverdu, nuimu putas, tada sudedu prieskonius ir uždarau dangtį. viriau 20 min. palikau kol vsiškai atvėso. Tada tą mėsytę spjausčiau smulkiais gabaliukais ir patroškinau su daržovėm ir grietine. thumbup.gif Gavosi labai minkšta.
Atsakyti
QUOTE(Selga @ 2009 01 14, 14:12)
Turbūt pamanysit, kad dubliuoju temą, nes jau yra tema apie tai, ką ruošiame greitpuodyje ir garpuodyje, bet, deja, ten beveik visos išsijuosusios šneka apie garpuodžius, ir, kai viena mama bando užvesti pokalbį apie greitpuodžius, jai yra pasiūlyta net naują temą užvest blush2.gif Pamaniau, kad gal ir teisinga pastaba g.gif .Tad tuo pagrindu, kad visoms būtų patogiau, iškeliu temą tik apie greitpuodžius 4u.gif

problemėlė yra ir tame, kad mums visiems suprantamas greitpuodis (slėginis puodas) oficialiai vadinamas garpuodžiu nes viduje susirado aukšto slėgio garas.
net mano greitpuodžio oficialioje instrukcijoje tiek aglų kalba (steam), tiek lietuvių jis vadinamas garpuodžiu. painiava šiokia tokia.

šia šiaip, nuokrypis.... 4u.gif

o aš mėgstu ten troškinti raugintus kopūstus:

sudedu kopūstus, užpilu nedaug vandens (tiek, kiek man patinka valgyti šlapiai tuos troškintus - paprastai vandens į greitpuodį reikia pilti tiek, kiek prilkauso gatavame patiekale būti, nes jis į lauką labai mažai išgaruoja). troškinu antruoju režimu ū-10 min. tada išjungiu, nuleidžiu garą, atidarau, įdedu tą tarką - sietelį, jame sudedu skustas cielas bulves ir maltos mėsos dešreles, vėl uždarau garpuodį ir troškinu (dažniau pirmuoju režimu) dar 8-10 minučių (priklauso nuo bulvių dydžio ir minkštumo)

visos dalys būna įsigėrusios viena kitos aromato, man taip labai skanu 4u.gif

raugintiems kopūstams ištroškinti šiaip pakaktų 15 minučių, jei troškinsite tik juos.

tinka ir parūkytos medžiotojų dešrelės, bet jos greitai susprogsta, todėl tuomet patariu dėti supjaustytas bulves ir trumpėliau troškinti.

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(uolma @ 2009 01 15, 01:26)
Kas dėl prieskonių nutaikymo. tai viską sudėjau užviriau, paragauvau ar visko užtenka ir tik tada uždriau.
Taip pat kaip ir mėsytę (viriau žvėrieną), pirmiausia užverdu, nuimu putas, tada sudedu prieskonius ir uždarau dangtį. viriau 20 min. palikau kol vsiškai atvėso. Tada tą mėsytę spjausčiau smulkiais gabaliukais ir patroškinau su daržovėm ir grietine.  thumbup.gif Gavosi labai minkšta.

ačiū 4u.gif , šiandien pirmąsyk išbandžiau jau savo greitpuodį, tai šitie patarimai man labai patiko thumbup.gif . Kažkoks baisus žvėris man tas greitpuodis atrodė, bet šiandien išbandžiau ir žiūriu, kad nieko sudėtingo ten nėra. Net pasistebėjau, kaip ilgai aš be jo gyvenau, o jug taip patogu thumbup.gif Šiandien viriau rūkytus šonkauliukus-išbandymui nesirinkau ko nors sudėtingesnio blush2.gif. Puiku-mėsytę ir visiškas bedantis gali valgyt- minkštut minkštutėlė thumbup.gif. Kai prisimenu kaip virdavau mėsą paprastam puode valandų valandom tai doh.gif

QUOTE(Žanė @ 2009 01 15, 16:43)
o aš mėgstu ten troškinti raugintus kopūstus:
4u.gif

ačiū 4u.gif jau laukiu nesulaukiu kada išbandysiu troškintus raugintus kopūstus su bulvėm ir dešrelėm bigsmile.gif
Super geras receptėlis thumbup.gif
O tą tarkutę su bulvėm ir dešrelėm taip ant kopūstų viršaus ir uždedi, t.y. prispaudi ja kopūstus? g.gif Net keista, kad maltos mėsos dešrelės taip greit išverda thumbup.gif


Na gal dar kas kokį paprastą receptuką? mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Selga @ 2009 01 14, 21:05)
O dedi į greitpuodį viską iškart, t.y. visus ingredientus ir greitpuodžio nedarinėdama verdi? Kiek laiko tai užima?


va kaip tik šiandien tokį marmalą ir viriau, nes 11 tik namo grįžom, o apie 12 val maniškis mažius jau pietaut įpratęs.
Tai į greitpuodį sumečiau kubeliais bulves, morkas, mėsytę, įdėjau prieskonių, įpyliau verdančio vandens, kad greičiau užvirtų, uždariau greitpuodį ir viriau iki 12. Tai virė kažkur apie 40 min. Po to palaikiau išjungtą dar 15 min ir atsidariau valgyt. Buvo tikrai skanu.
Atsakyti
Aš irgi verdančiu vandeniu užpilu, kad jau būtų greičiau drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(gupija @ 2009 01 15, 20:10)
Tai į greitpuodį sumečiau kubeliais bulves, morkas, mėsytę, įdėjau prieskonių, įpyliau verdančio vandens, kad greičiau užvirtų, uždariau greitpuodį ir viriau iki 12. Tai virė kažkur apie 40 min. Po to palaikiau išjungtą dar 15 min ir atsidariau valgyt. Buvo tikrai skanu.

blink.gif blink.gif O ko tiek daug??? Aš tokį patiekalą darau labai dažnai, tai verdu apie 5min ir viskas. Puodas pas mane 8l ir darau VISADA pilna, užpilu verdančiu vandeniu(ir greičiau ir pigiau) blush2.gif ir viskas thumbup.gif Pas mane, kai vyriau uodegytės, kojytės šaltienai, po 15min virimo visi kaulai PATIS atšoko nuo mėsos, po 20-25min turbūt jau kaulai liktu apačioj, o mėsytė pavirstu karšta šaltiena tongue.gif

O šiaip, aš jame darau beveik viska: pradedant nuo šaltienos ir baigiant sriuba, bėja, kai darau sriuba, tai viska sudedu, užpilu virintu vandeniu, palaukiu kol pradės eit garai ir išjungiu, duodu pastovėt kiek laiko ir nuleidžiu likusius garus bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 28 sausio 2009 - 19:30