Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Dalinkimės patirtimi ir rūpimais klausimais apie atostogėlesuser posted image

Cia yra sena tema wink.gif

DUK wink.gif

Motinystės pašalpa wink.gif

Tėvystės pašalpa wink.gif

Motinystės (tėvystės) pašalpa wink.gif

Dėl vienkartinių išmokų cia ir cia wink.gif

"Motinystės pašalpa skiriama, jeigu:
Jums išduotas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas;
esate apdrausta ligos ir motinystės socialiniu draudimu;
dėl nėštumo ir gimdymo atostogų nedirbote ir praradote darbo pajamas;
Jums nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
pirmajai nėštumo ir gimdymo atostogų dienai turite ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą. Nuo 2009 m. liepos 1 d. – reikia turėti ne trumpesnį kaip 9 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius, nuo 2009 m. spalio 1 d. – ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą." Kompensuojamasis uždarbis nustatomas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 9 kalendorinius mėnesius, nuo 2009 m. liepos 1 d. – per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį. Pavyzdžiui, jeigu nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos nuo 2009 m. gegužės mėnesio, motinystės pašalpa bus skaičiuojama pagal laikotarpio nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. iki 2009 m. balandžio 30 d. draudžiamąsias pajamas.
Čia taip viskas "sumalta", kad paprašysiu man paaiškinti: 2007-06-01-2008-08-27 dirbau viename darbe. Po mėnesio stojau į darbo biržą. Dirbu nuo 2009-03-17. Prašau paaiškinti, jei pastočiau, tarkim šiandien, ar man priklausys motinystės pašalpa, kompensuojamas darbo užmokestis??? Dėkoju

http://www.supermama...howtopic=488822
Atsakyti
Laba diena,
gal galėtumetė man paaiškinti, šiuo metu esu neščia darbdavys sumažino man algą į dekretą išeinu balandžio mėnesį, gimdysiu birželį, tai man skiačiuos dekretinės už visus mėnesius iki balandžio taip? anksciau gaudavau padoru atlyginimą, dabar paliko ant minimumo, reiškia ir pašalpas gaudyniesiu tik pagal ta minimumą, o ne pagal anksciau uždirbtą atlyginimną?
Atsakyti
skaiciuosis is 12 men iki balandzio, tai dar dalis jusu geros algos i dekretinius paklius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gerasoras @ 2009 12 22, 11:13)
gal galėtumetė man paaiškinti, šiuo metu esu neščia darbdavys sumažino man algą į dekretą  anksciau gaudavau padoru atlyginimą, dabar paliko ant minimumo,

pagal darbo kodeksa darbdavys neturi teises mazinti daro uzmokescio nesciai moteriai, ar ne? g.gif
Atsakyti
ne. gali mažinti jei yra darbuotojo sutikimas / mažinama pagal kolektyvinę sutartį / grupei darbuotoju.
Atsakyti
gal kam pravers ši info. Jei gaunamas kažkoks atlyginimas vaiko priežiūros atostogų metu, tai pašalpos ir to atlyginimo skirtumą sodra moka ne kaip įprastai apie 15 mėnesio dieną, o 23 dieną 4u.gif man deja sodros konsultantės šito telefonu negalėjo išaiškint, vakar teko važiuot į sodrą, tik taip sužinojau kodėl iki šiol nesu gavusi pinigėlių doh.gif
Atsakyti
noriu pasiteiraut...
lapkricio 30 diena isejau gimdymo atostogu. Popieriai visi pristatyti Sodrai. Telefonu sodros man paaiskino kad per 10 dienu nusprendzia ar moket pinigelius, o per kitas penkias darbo dienas juos ismoka... Taciau jau praejo daugiau laiko o jokiu pinigeliu vis dar ner. blush2.gif
Gal yra dar koks kabliukas kur nezinau? Jokio rasto ar laisko nesu gavus kad kazkas ne taip g.gif
Atsakyti
Man irgi ta pati problema.Dokumentus pristaciau gruodzio 15,paskaiciavima EVV pamaciau 17d.ryte,o pinigeliu iki sio laiko nera.Zinau,kad per 15 darbo dienu ismoka,bet forumiete is to paties miesto pristate gruodzio 14 ir jau praeita penktadieni(gruodzio 18)gavo.
Atsakyti
QUOTE(nykstuke 7 @ 2009 12 23, 13:29)
Man irgi ta pati problema.Dokumentus pristaciau gruodzio 15,paskaiciavima EVV pamaciau 17d.ryte,o pinigeliu iki sio laiko nera.Zinau,kad per 15 darbo dienu ismoka,bet forumiete is to paties miesto pristate gruodzio 14 ir jau praeita penktadieni(gruodzio 18)gavo.

nebandet i sodros skyriu klaust?
As jauciu bandysiu, nors kazkaip daug nesitikiu, visad siuncia nuo vieno prie kito ir nieks nepaaiskeja doh.gif
Atsakyti
sveikutes,


Pas mane toks klausimas, ar gali darboviete (buhaltere) sutvarkyti dokumentus sodroje uz nesciaja? Jai buvo paduotas is gyd gautas dekretinis biliotenis ir ji nuejusi viska sutvarke. Kazkaip man cia keistai pasirode g.gif
Atsakyti
Sveikos,

norėčiau paklausti. Perskaičiau praeitą temą ir liko dar vienas klausimėlis. Dabar esu vaiko auginimo atostogose. Mažiukui 1m.8mėn. Laukiamės antro ir į dekretą turėčiau išeiti gegužės 18, o vaiko auginimo atostogos prasidetų kažkada rugsėji. kaip supratau vaiko auginimo pinigėliai bus skaičiuojami kaip ir pirmajam, nes vis dar busiu auginimo atostogose.
O kaip yra su dekretu. Jei dabar auginu vaikeli ir į darbą turėčiau grižti tik kai jam bus 3 metukai, tai į dekretą mane dar kartelį ta pati darbovietė turi išleisti, nors aš ir nedirbau? Ar man visgi reikia grižti į darbą nors kelioms dienoms, kad jie vėl galėtų mane į dekretą išleisti?
Papildyta:
QUOTE(auksimilijana @ 2009 12 23, 15:41)
sveikutes,
Pas mane toks klausimas, ar gali darboviete (buhaltere) sutvarkyti dokumentus sodroje uz nesciaja? Jai buvo paduotas is gyd gautas dekretinis biliotenis ir ji nuejusi viska sutvarke. Kazkaip man cia keistai pasirode g.gif



Kai mane su pirmuoju išleido į dekretines irgi buhalterė viska sutvarkė
Atsakyti
QUOTE(bonza @ 2009 12 23, 12:45)
noriu pasiteiraut...
lapkricio 30 diena isejau gimdymo atostogu. Popieriai visi pristatyti Sodrai. Telefonu sodros man paaiskino kad per 10 dienu nusprendzia ar moket pinigelius, o per kitas penkias darbo dienas juos ismoka... Taciau jau praejo daugiau laiko o jokiu pinigeliu vis dar ner. blush2.gif
Gal yra dar koks kabliukas kur nezinau? Jokio rasto ar laisko nesu gavus kad kazkas ne taip  g.gif

viskas taip smile.gif tos penkiolika darbo dienų yra labiau orientacinis laikotarpis, nes pastaruoju metu nemažai išmokų vėluoja. jokio kabliuko nėra.
QUOTE(kvikte @ 2009 12 23, 14:51)
O kaip yra su dekretu. Jei dabar auginu vaikeli ir į darbą turėčiau grižti tik kai jam bus 3 metukai, tai į dekretą mane dar kartelį ta pati darbovietė turi išleisti, nors aš ir nedirbau? Ar man visgi reikia grižti į darbą nors kelioms dienoms, kad jie vėl galėtų mane į dekretą išleisti?
Papildyta:
Kai mane su pirmuoju išleido į dekretines irgi buhalterė viska sutvarkė

nereikia.
Atsakyti