Įkraunama...
Įkraunama...

vaiko piešiniai

Iš karto sakau ačiū už išsamius jūsų atsakymus. Malonu, kad taip noriai paaiškinate vaikiukų "psichologiją". man kilo dar vieans klausimas...Mes žinome, kad vaiko piešiniai "pereina" tam tirką "stadijiškumą'..paprasti taškeliai, vėliau jungiami brūkšneliais, vėliau piešiniuose pasirodo ir galvakojai. Vaikui augant ir tobulėjant galvakojai jau "atranda' kūną, jie pradedami piešti su tikslesnėmis detalėmis. Aš norėčiau paklausti: ar 8 metų vaiko (gražiai piešiantis, netgi piešinių konkursų laureatas) piešiniuose vaizduojami žmonės be ausų ką nors gali reikšti ar ne? Viską nupiešia su smulkiomis detalėmis, bet ausis pamiršta ir pamiršta..(prisimena tik "paprašytas" arba kai paklausi "kodėl nenupiešei?"). Ar tai gali būti įsitikinimo, jog tos ausys gaunasi negražios, padarinys ar kažkokia keista kitokia priežastis? Pats vaikas niekada neatsako į tą klausimą (geriausiu atveju trukteli pečiais)..Kodėl man keista? O todėl, kad kai kažkada tam vaikiukui skaudėjo ausį, tai jis žmogų su tooooookiom ausim nupiešė, jog buvo didesnės už galvą ohmy.gif Išvis ar galima iš vaiko piešinių kaip nors susidaryti įspūdį apie jo raidą? Ar yra kažkokių įspėjamųjų ženklų, jog reiktų atkreipti dėmesį į vaiko "vystymąsi"..Net nežinau, kaip tiksliau suformuluoti  :smile.gif Ačiū už dėmesį iš anksto ;D
Atsakyti
kiek esu piesus -niekad nepagalvojau apie ausis  ;D ;DTikrai nesu niekad ju piesus.Nors piest teko tik mokykloj,arba kai maziai zyzia-teta nupiesk...Net juokas paeme,kad "beausius" piesiau.Gal irgi del to,kad nuo pat kudikystes daug kartu sirgus ausu uzdegimu (pirma karta susirgau budama 2 savaiciu) ,o kai buvo 12 metu truko ausu bugnelis net. Idomu pasidare ir man  ;D ???
Atsakyti
Bliamba ir as visa gyvenima beausius piesdavau! O ausu uzdegimas buvo mano pagrindine vaikystes liga...  :o
Nors, po teisybei, maneo sesiametis  vyresnelis irgi be ausu piesia, nors gyvenime su ausim problemu neturejo... Kita vertus,  jis is viso be smulkmenu piesia, kad tik su kardu ar sautuvu rankoj butu ;D
Atsakyti
turiu knygelę, kurioje paaiškinta, kaip pagal vaikų piešinius pažinti, kas dedasi vaiko galvelėje, kokios psichologinės problemos, polinkiai ir t.t.
Atsakyti
maniskes ,tai oho ho kokias ausis nupiesia,bet tik tam ,kad auskarus butu kur nupiesti ;D
Atsakyti
QUOTE
kiek esu piesus -niekad nepagalvojau apie ausis  ;D ;DTikrai nesu niekad ju piesus.Nors piest teko tik mokykloj,arba kai maziai zyzia-teta nupiesk...Net juokas paeme,kad "beausius" piesiau.Gal irgi del to,kad nuo pat kudikystes daug kartu sirgus ausu uzdegimu (pirma karta susirgau budama 2 savaiciu) ,o kai buvo 12 metu truko ausu bugnelis net. Idomu pasidare ir man  ;D ???

atsiprasau kad ne i tema, bet zinok ir man bugnelis trukes buvo 12-os  metu  :o
Atsakyti
Iš vaiko piešinių galima spręsti apie jo intelektinęraidą (bet tik apytiksliai), ir apie psichologines problemas. Tam tikslui dažniausiai piešiama žmogaus figūra. Piešiant vaikui duodama speciali instrukcija ir psichologas įvertina piešinį, pieštą kabinete- tada informacija objektyvesnė.
Tai, kad nenupiešia ausų, nelaikoma patologišku ženklu ne tik vaiko, bet ir suaugusiojo amžiuje. Piešdami žmogų dažnai ausų nenupiešia gerai prisitaikę, neturintys jokiospsichopatologijosžmonės. Esu skaičiusi, kad taipyra todėl, kad ausys yra mažai matomos,net ir žiūrint į veidrodį, jas dažnai uždengia plaukai.
Kais skaudėjo ausį, tai jos tapo labai svarbiu dalyku, todėl tokias dideles ir  nupiešė.
Atsakyti
Nenorėjau atidaryti naujos temos, nes kaip ir tiktų mano klausimas čia...  :smile.gif kažkur skaičiau, kad spalvos dominuojančios vaikų piešiniuose irgi turi savo reikšmę... mano beveik trejų metų jaunėlis įsilylėjo juodą  ??? spalvą-spalvina puslapį po puslapio knygutėj juodai... ar čia normalu ar tai kažkokia išraiška kažko? nuspalvina visą paveiksliuką nepalikdamas tuščios vietos.
Atsakyti
Norint interpretuoti vaiko piesinius, yra duodama speciali uzduotis (psichologo kabinete) piesti- tada galima kazka pasakyti apie vaiko emocijas.
Jusu vaikas dar labai mazas, kad ka nors butu galima pasakyti. Gali buti, kad jis tyrineja juoda spalva, ji jam patinka, nes tai pakankamai ryski, intensyvi spalva. be to, gal ne taip seniai ismoko spalvinti? gal tada praktikuojasi. Gal jam su kita spalva neiseitu uzspalvinti knygutei visko taip, kad nesimatytu? turiu omenyje- su juoda geriausiai eina uztusuoti.
Tai normalu.
Atsakyti
QUOTE
Nenorėjau atidaryti naujos temos, nes kaip ir tiktų mano klausimas čia...  :smile.gif kažkur skaičiau, kad spalvos dominuojančios vaikų piešiniuose irgi turi savo reikšmę... mano beveik trejų metų jaunėlis įsilylėjo juodą  ??? spalvą-spalvina puslapį po puslapio knygutėj juodai... ar čia normalu ar tai kažkokia išraiška kažko? nuspalvina visą paveiksliuką nepalikdamas tuščios vietos.

Rigedora, zinai, maniskis labai buvo pameges juoda spalva po rugsejo 11 ivykiu Amerikoje. ohmy.gif Gal, sakau, ir taviskis kokiu filmu buvo paziurejes ar ka ???
Bet tada jo piesinai siaubingi buvo, o jis dar visada pavadinimus tokiu ilgus jiems sugalvodavo...
Cia biski ne i tema, bet pamenu, kai buvo kazkur 3 metu, nupiese piesini ir pavadino ji: " sunkvezimis traukia egles saka" ohmy.gif biggrin.gif
Atsakyti
  Mano vyresnysis irgi vienu metu, kai jam buvo gal treji, viska piese tik juodai. Viena popieriaus lapa buvo nuspalvines visiskai juodai. ,,Kurini'' pavadino ,,sliekas po zeme, o slieko nesimato''. Pastebejau, kai vakams kas nors nesiseka, ar sirdelei neramu, piesiniai visada tamseja ir juoduoja.
Atsakyti
;D ;D ;D  http://www.zashibis.ru/deti/zashibiska/001.php
Atsakyti