Įkraunama...
Įkraunama...

Šagrenės oda, Honore de Balzac

QUOTE(langana @ 2011 07 06, 11:24)
As dabar pamasciau, o kodel Rafaelis nepanoro gyventi iki simto metu sveikas ir turtingas, ir po to mirti staigiai? g.gif Man atrodo tai butu pats naturaliausias reikalas, bent jau naturaliau negu nuodytis opijumi ar uzsidaryti i futliara.

Buvo tokia frazė:
- Tegul mirtis ateina, kada nori, ... - Aš jau gyvenau! (nors tai buvo Polinos išsakyta, bet esmės, man regis, kad nekeičia)
Todėl, sekant iš to, man neatrodo, kad jūsų versija būtų labiau natūralesnė, nei autoriaus.
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2011 08 10, 14:58)
Meilės istorija su Teodora kažkokia man be pabaigos..Gal galėjo kažką ten toliau išvystyt jau su ta šagrenės oda-kokį keršto planą ar dar kaip susukt...Paskui jau iškart ta baisinga meilė Polinai įsiplieskė...

Taigi buvo kerštas, dar prieš pamilstant Poliną: tuščią Teodoros žavesio blizgutį atmetantis ir niekinantis žvilgsnis teatre, kai moters kerai vyrui jau netenka galios. Nes yra ištirtas kūnas ir siela, manipuliacijos ir dirbtinis koketiškumas, bei atsiranda labai aiški galimybė ją turėti... Todėl ir nereikia, nes nėra ką turėti, buvo vaikomasi tik todėl, kad valdė aistra pasiekti nepasiekiamą (juk ji iki galo nei vienam nebuvo prieinama, per daug pati savim žavėjosi)... o Polina lyg ir įkūnijo jo idealą: turtinga ir pinigais, ir siela smile.gif Kuri, beje, atsirado jo gyvenime, galutinai išsprendus situaciją su Teodora (ką ir parodo scena teatre).
Atsakyti
Na tai kaip? g.gif
Atsakyti