Įkraunama...
Įkraunama...

Šagrenės oda, Honore de Balzac

QUOTE(Forget @ 2011 07 05, 20:01)
Pamąstymui, kaip manot, kaip iššvaistytų šagrenės odą dabartinis žmogus?  Kažkodėl manau, ka distorija skirtūsi tik restoranų pavadinimai  rolleyes.gif  o tuštybė būtų tokia pati. Bet jau didžioji procentinė dauguma.


Labai kirbejo ir paciai si klausima uzduoti biggrin.gif
Manau rezultatas butu toks pats.

Prilyginus si odos gabala islostam teleloto milijonui, statistiskai, nei vienas milijonas "gautas" toku budu nei vienam laimes neatnese.
Atsakyti
biggrin.gif papasakojau savo beveik devynmečiui, ir sakau - kaip manai, ko gi jis labiausiai norėjo? O jis sako: šeimos? wub.gif

gal aš jį gerai auginu, visgi..... nes aš tai nežinočiau ko norėti biggrin.gif gerai, gerai, jis irgi tikriausiai norėtų viso pasaulio žaislų triniti.gif hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 05, 21:34)
biggrin.gif papasakojau savo beveik devynmečiui, ir sakau - kaip manai, ko gi jis labiausiai norėjo? O jis sako: šeimos? wub.gif




Jis dar neužaugo lotuliukas.gif
Atsakyti
Beveik ta pacia tema, vaikams, buvo toks senas rusiskas filmukas: cvetik-semicvetik

viso 3 dalys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 05 liepos 2011 - 21:45
QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 05, 21:34)
biggrin.gif papasakojau savo beveik devynmečiui, ir sakau - kaip manai, ko gi jis labiausiai norėjo? O jis sako: šeimos? wub.gif

gal aš jį gerai auginu, visgi..... nes aš tai nežinočiau ko norėti biggrin.gif gerai, gerai, jis irgi tikriausiai norėtų viso pasaulio žaislų triniti.gif  hihihi.gif

Šaunuolis.
thumbup.gif

Žinai, akys ko tai užkliuvo už:
Žymus muzikas pašaipiu si bemol balsu guodė jauną politikos veikėją, kuris neseniai nusirito nuo tribūnos ir jam nieko neatsitiko...
Nesu dar to mačiusi, girdėjusi taip pat. Įdomu.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 05, 21:34)
biggrin.gif papasakojau savo beveik devynmečiui, ir sakau - kaip manai, ko gi jis labiausiai norėjo? O jis sako: šeimos? wub.gif

gal aš jį gerai auginu, visgi..... nes aš tai nežinočiau ko norėti biggrin.gif gerai, gerai, jis irgi tikriausiai norėtų viso pasaulio žaislų triniti.gif  hihihi.gif


O dieve, uzauges bus svajoniu vyras wub.gif biggrin.gif
Atsakyti
As dabar pamasciau, o kodel Rafaelis nepanoro gyventi iki simto metu sveikas ir turtingas, ir po to mirti staigiai? g.gif Man atrodo tai butu pats naturaliausias reikalas, bent jau naturaliau negu nuodytis opijumi ar uzsidaryti i futliara. Nors, aisku, tada Balzakas negaletu isrutulioti savo pamokslo, kad gaudamas turi ir duoti. Juk oda galejo ne tik materialius dalykus ispildyti. Atsimenat, jis paprase, kad Polina ji myletu, ir oda nesusitrauke, nes ji jau ir taip mylejo Rafaeli. Bet jei dar nebutu pamilusi, tai oda butu ispildzius Rafaelio nora.
As ko gero prasyciau sveikatos ir ilgo laimingo gyvenimo man ir artimiesiems. Kazi, kaip tada oda suktusi is padeties? Is vienos puses ji trauktusi nuo noru, is kitos, negaletu manes numarinti per anksti, nes tada priestarautu ilgo gyvenimo norui... g.gif rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2011 07 06, 11:24)
As ko gero prasyciau sveikatos ir ilgo laimingo gyvenimo man ir artimiesiems. Kazi, kaip tada oda suktusi is padeties? Is vienos puses ji trauktusi nuo noru, is kitos, negaletu manes numarinti per anksti, nes tada priestarautu ilgo gyvenimo norui... g.gif  rolleyes.gif
Manipuliatorė! lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2011 07 06, 10:24)
As ko gero prasyciau sveikatos ir ilgo laimingo gyvenimo man ir artimiesiems. Kazi, kaip tada oda suktusi is padeties? Is vienos puses ji trauktusi nuo noru, is kitos, negaletu manes numarinti per anksti, nes tada priestarautu ilgo gyvenimo norui... g.gif  rolleyes.gif


kazin ar sureaguotu oda i toki prasyma g.gif
gal kartais prabiltu ir ,iszvelgus siame prasyme 4 norus, ir priverstu pasirinkti viena. tarkim: arba ilga gyvenima, arba laiminga ir sau; arba tie patys variantai tik artimiesiems g.gif biggrin.gif

kazin, o jei jos butu paprasyta taikos visam pasauliui, kaip ji pasielgtu biggrin.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 06 liepos 2011 - 10:39
Taip, taip, su tokiomis klastūnėmis kaip mes, šagrenė susivyniotų ir pabėgtų lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2011 07 06, 10:24)
As dabar pamasciau, o kodel Rafaelis nepanoro gyventi iki simto metu sveikas ir turtingas, ir po to mirti staigiai? g.gif

gera mintis thumbup.gif

QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 06, 11:50)
Taip, taip, su tokiomis klastūnėmis kaip mes, šagrenė susivyniotų ir pabėgtų lotuliukas.gif

tai va, ir neliktų nei romano, nei moralų, tik ilgas ir laimingas (ir skaitytojams nuobodus turbūt rolleyes.gif ) Rafaelio gyvenimas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2011 07 04, 18:24)
Perkeliu Tutele`s žinutę.  mirksiukas.gif  Tutele, pakoregavau tą vieną netikslumą, tikiuosi, labai nemušimirksiukas.gif hihihi.gif

Uzpelengavai mane ir dar visus apsizioplinimus istaisei - o as jau galvojau tyliai, tyliai... tongue.gif

Beje, knygos i galo taip ir neperskaiciau... Bet is jusu diskusijos isskirciau si langanos pastebejima:

QUOTE(langana @ 2011 07 04, 18:17)
O del odos greito traukimosi, tai as supratau, kad ne todel, kad jis kazko daug norejo, o todel, kad ji traukesi nuo visokiu smulkmenu. Juk uzsidares namuose jis sukure sudetinga sistema, kad tik netycia nepagalvotu, kad jam reikia jo rubu, maisto, kazkokio konretaus patiekalo, gerimo ar dar ko. Kad nebutu ne kiek per salta ar per silta, kad nereiketu ne sekundes palaukti karietos, ar kol vezikas atsises i savo vieta. Tai pagalvokim, kiek kartu mes per diena taip pamastom: noriu valgyti, gerti, kur dingo mano raktai, mobilusis ir t.t.


kazkodel manau, jog "tarnyste" odai yra butent "tarnyste" savo poreikiams, kurie isties tera antraeiliai. Nes, pvz., noras valgyti ir palaikyti savo gyvybinguma yra naturalus (jam odos nereikia), o noras kelti puota, prisiryti ir prisilakti yra efemeriska euforija ir butent faktas, kad oda nesumazeja panorejus merginos meiles, nes ji tikrai ji mylejo tik patvirtina, jog knygos ideja yra prioritetu pasirinkimas. Herojaus tragedija, kad jis pasidave savo viziju impulsams, kurie ji nuvede i prazuti - panasiai kaip posakyje "po manes nors ir tvanas", nes nuo momento "cia ir dabar" nesvarbu kas bus paskui... Tik pasirasius pakta su mirtimi, kas is tikruju ir buvo sagrenes oda, ji tapo nebeisvengiama kokio pobudzio tie norai bebutu... Reikia ismokti matyti tai, kas yra tikra, o ne taip atrodo vien tik todel, kad mes to norime, nepasiduoti instinktams ir pradeti pasitiketi intuicija, net jei tuo momentu sprendimai neatrodytu geriausi... Vnz, cia toks mini reziume is to, ka perskaiciau pati ir ka parasete jus. smile.gif

P.s. dar apie vertimus - Balzako kalbos grozis suzavejo butent tuo, kad kiekvienas palyginimas, epitetas ar apibudinimas buvo unikalus neiprastu saskambiu, zodziu zaismu ir pacia iskalba, ko nepastebejau is keliu ikeltu lietuvisku citatu... Rusiskos pasirode artimesnes. O mokytis prancuzu kalba skaitant Balzaka originaliai tektu su zodynu, sasiuviniu ir piestuku, nors nepatarciau pradeti nuo jo. biggrin.gif
Atsakyti