Įkraunama...
Įkraunama...

Šagrenės oda, Honore de Balzac

QUOTE(Helianta @ 2011 07 06, 15:14)
tai va, ir neliktų nei romano, nei moralų, tik ilgas ir laimingas (ir skaitytojams nuobodus turbūt rolleyes.gif ) Rafaelio gyvenimas biggrin.gif

Laimingas gyvenimas visada nuobodus. Ir ne tik skaitytojams ax.gif
tutele, sutinku del knygos idejos.
Atsakyti
Pamačiau, kad diskusija jau į antrą puslapį pabėgo, tai keliu į viršų - gal dar kas prisijungs? mirksiukas.gif

QUOTE(tutele @ 2011 07 06, 17:24)
O mokytis prancuzu kalba skaitant Balzaka originaliai tektu su zodynu, sasiuviniu ir piestuku, nors nepatarciau pradeti nuo jo. biggrin.gif

aš irgi nerekomenduoju schmoll.gif Skaičiau Balzako "Eugenija Grande", kai dar tik mokiausi prancūzų kalbos - ojojoj, koks didelis iššūkis buvo doh.gif
Atsakyti
Gal ne visai i tema, bet is principo apie Balzaka.

Kazkas klause, ar verta skaityti "Kurtizaniu spindesys ir skurdas".
Skaiciau dar budama jauna ir grazi, kokiu niolikos metu. Tuomet ispudi paliko, jei skaityciau dabar nzn.
Atsakyti
Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad nebenorėčiau daugiau Balzako. schmoll.gif O kažkada, kai buvau jauna ir graži hihihi.gif , kaip Janna sako, skaityti Tėvas Gorijo, Gobsekas visai patiko. Ir turinys, ir idėjos "iš koto vertė". Deja, detalių nepamenu, todėl ir rašiau:
QUOTE(klopedija @ 2011 07 01, 14:22)
Ji, jeigu norite, - tai visuomenė.

Pastarasis, prisipažinsiu, gerokai nustebino. Kodėl? Parašysiu vėliau.  ax.gif
Dėkui Caralaitei, viską išaiškino. aciuks.gif
Prie savo žodžių norėčiau pridurti: nustebino mintis, kad visais laikais žmonės kratėsi atsakomybės. Tskant, "aš nekaltas, kalta aplinka". Reiškinys lyg ir savaime suprantamas, bet savotiškai sutrikdė. g.gif

Atsiprašau, ne iš Šagrenės odos, bet apie norą turėti.
"Na ir sekasi man, šunsnukiui, - galvojo jis. Aš tiek daug turiu, tiek daug gero yra aplink mane. Bet turiu ne viską. Norėčiau turėti dar daugiau, tikriausiai daugiau, nei pajėgčiau aprėpti. Tiesą sakant, turbūt noriu dalykų, kuriuos turėdamas jausčiausi nelaimingas. Tačiau net ir tai nėra blogai - tai tik pasitenkinimo dalis."
Iain Banks Tiltas.

Prisėdau prie PC, tiek minčių turėjau... ir tyyyyngiu rašyt... doh.gif Tuo ir skiriuosi nuo Balzako. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2011 07 08, 10:05)
kažkada, kai buvau jauna ir graži hihihi.gif , kaip Janna sako, skaityti Tėvas Gorijo, Gobsekas visai patiko. Ir turinys, ir idėjos "iš koto vertė".


va, va.... buvo laikas kai tikraja to zodzio prasme "sirgau" Balzaku.

pasakyti "gana", kai reikalas liecia malonius dalykus sunkiau, nei "noriu dar..."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 08 liepos 2011 - 10:10
QUOTE(klopedija @ 2011 07 08, 10:05)
Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad nebenorėčiau daugiau Balzako.  schmoll.gif  O kažkada, kai buvau jauna ir graži hihihi.gif , kaip Janna sako, skaityti Tėvas Gorijo, Gobsekas visai patiko. Ir turinys, ir idėjos "iš koto vertė".
Prisėdau prie PC, tiek minčių turėjau... ir tyyyyngiu rašyt...  doh.gif  Tuo ir skiriuosi nuo Balzako.  lotuliukas.gif

Pagalvojau, kad gal Balzaką reikia skaityti iki sulaukiant 'balzakiškojo amžiaus' biggrin.gif
(pagal jo romaną "Trisdešimtmetė moteris" - nors šiais laikais, sako, 'balzakiškasis amžius' pavėlintas g.gif )
Jei tu nuo kreditorių slapstytumeis, o už rašymą gautum pajamų, kuriomis tuos kreditorius bent laikinai nuvytum, kitaip kalbėtum mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
Nors ir pavėluotai, perskaičiau ir aš "Šagrenės odą"..
Paskaičiau jūsų diskusiją-iš esmės pritariu beveik visom mintims..
Nesigailiu, kad skaičiau-klasika yra klasika...Bet vietomis užknisdavo daugžodžiavimas, vietomis kažkokie nenaturalūs siužeto vingiai...Intriga ir filosofinis pagrindas tarsi ir neblogas, bet tikėjausi šiek tiek kitokio vystymo...Meilės istorija su Teodora kažkokia man be pabaigos..Gal galėjo kažką ten toliau išvystyt jau su ta šagrenės oda-kokį keršto planą ar dar kaip susukt...Paskui jau iškart ta baisinga meilė Polinai įsiplieskė...
Na, buvo neblogų vietų..Mane labiausiai kabino veiksmas su Teodora ir paskui tos pastangos neturėt norų...O nuobodžiausia tie visi samprotvaimai apie bele ką-įvairiose vietose...
Pabaiga irgi galėjo būt gudriau sudėliota..



QUOTE(klopedija @ 2011 07 04, 10:57)
Knyga nei patiko, ne nepatiko. Kaip daugelis rašo, "bangavo". Balzakas nesistengė atskleisti jokių dvasios subtilybių, filosofijos, jausmų gilybių, o tik juos paviršutiniškai aprašė, pažerdamas daugybę epitetų. Tarp dviejų siužeto žingsnių lavina tuščių samprotavimų. Rafaelio personažas išvis apgailėtinas: būdamas išsimokslinęs elgiasi kaip visiškas silpnavalis-bukagalvis.

Knyga nepateisino lūkesčių. Bet klasika yra klasika. Niekada nesigailiu skaitydama. mirksiukas.gif  4u.gif


drinks_cheers.gif

QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 05, 06:24)
šiaip didžioji visuomenės dalis matyt nori vaikų, kurie būtų vadybininkais, verslininkais, bankininkais - tai toks natūralus pinigų noras doh.gif



Nori, kad vaikai kuo daugiau PASIEKTŲ gyvenime....
Kartais nežinau, kokia prasmė sudedama į tą pasiektų... g.gif


QUOTE(Brūkšniukas @ 2011 07 05, 17:36)
Pagalvojau dabar apie Teodorą - man ji nepasirodė tokia jau ydinga - sakyčiau moteris gyveno ramiai, žinojo ko nori, žinojo ką daro, ir svarbiausia - jos žodžiai ir poelgiai sutapo - ne taip kaip Rafaelio biggrin.gif
Ir tikrai žinojo, kad nereikia neturtingo vyro lotuliukas.gif


drinks_cheers.gif

QUOTE(Forget @ 2011 07 05, 18:01)
Šiai citatai labai pritariu  lotuliukas.gif  ir šiaip, man pats įdomiausias personažas ir buvo Teodora, turint omeny laikmetį, protinga moteris kaip reta! Perpratusi žaidimo taisykles, ir vyrų mąstymo vingius.

Man patiko ir kažkuo siejosi su Dorianu Grėjumi  rolleyes.gif  Visi norime gauti nieko neduodami, norime būti gersni, gudresni už kitus, bet kad ir kaip būtų graudu viskas turi savo kainą.

Knyga labai tinkanti ir dabartiniams laikams savo moralinėmis nuostatomis. Pamąstymui, kaip manot, kaip iššvaistytų šagrenės odą dabartinis žmogus? 


Geri pamąstymai mirksiukas.gif
Atsakyti
Perskaičiau ir aš šią knygą, iš pradžių taip sunku buvo, sunkiai skaitėsi, maniau numirsiu iš nuobodulio, bet pusėje ėmė intriguoti, net nežinau kas....ir man pradėjo knietėti kaip tą šagrenės odą ištempti lotuliukas.gif tik deja-knygos pabaigoje supratau kodėl tai neįmanoma lotuliukas.gif
(nors jei aš būčiau ją turėjusi, būčiau paprašiusi jos, kad ji niekada nemažėtų)
Knyga patiko, labai... 4u.gif
Atsakyti
Kaip nustebau atradusi tokia temą! Kaip tik pradėjau skaityti šią knygą, kol kas sunkiai sekasi dėl įmantriausių apibūdinimų ir lavinos būdvardžių, bet manau greit įsivažiuosiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(diamondsAre4ever @ 2011 08 15, 22:16)
Kaip nustebau atradusi tokia temą! Kaip tik pradėjau skaityti šią knygą, kol kas sunkiai sekasi dėl įmantriausių apibūdinimų ir lavinos būdvardžių, bet manau greit įsivažiuosiu smile.gif



Pradzioje ir man strigo tie aprasymai, kol supratau apie ka tai ir kodel atejo ir puses knygos biggrin.gif , paskui pasidare idomu ir galu gale labai labai gera pabaiga, dziaugiusoi kad nemeciau skaityti puseje smile.gif Jus nemeskit irgi smile.gif
Atsakyti
Na ir puiku, kad kuo toliau tuo įdomiau, o ne atvirkščiai smile.gif Būtinai pabaigsiu knygą iki galo rolleyes.gif
Atsakyti
Paskutiniu metu perskaičiau 4 Balzaco knygas, Šagrenę skaičiau paskutinę ir labai sunkiai unsure.gif iš visų skaitytų ji man pasirodė pati neįdomiausia (o gal tiesiog jau buvau prisisotinus Balzakiško stiliaus rolleyes.gif ), neužkabino kaip kitos jo knygos (pvz. Kurtizanių spindesys ir skurdas bei Tėvas Gorijo), jas skaičiau su susidomėjimu, kas bus toliau ax.gif aišku siužetai, vingiai, posakiai ir visa kita kartojasi visose knygose, tačiau reikia atsižvelgti kada buvo rašyta knyga mirksiukas.gif Taigi, klasika lieka klasika, iš mūsų laikų turbūt keistai atrodo, tokie veikalai, bet džiaugiuosi perskaičius vieno žymiausių rašytojų kūrinius 4u.gif p.s. artimiausiu metu klasikos man jau pakaks blush2.gif
Atsakyti