Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Motinystės pašalpa

Tėvystės pašalpa

Motinystės (tėvystės) pašalpa


"Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2011 m. liepos 1 d. bus 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma bei sudarys 4680 Lt su mokesčiais (1170 x 4 = 4680 Lt), 3704 Lt be mokesčių."


SENA TEMA.
Papildyta:
QUOTE(SuperLaura @ 2011 07 26, 16:00)
Kokios yra dekretinių lubos? Irgi 4680 Lt?

taip ir dekretiniu tokios pat lubos.(Maksimalus mėnesio kompensuojamasis uždarbis– einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios mėnesį, 4 dydžių suma.)

26
Atsakyti
Merginos pakomentuokit toki Sodros telefonini atsakyma apie NGA ir pirmojo vaikucio VPA uz antrus mokejima "Sodra sunervavo. Pirma karta kai skambinau, sake, kad atejus dekretui gausiu dekreto pinigelius, ir dar uz vaika, kurie priklauso iki 2 m. Dabar paskambinau pasitikslint, tai pasake, kad gausiu tik uz dekreta, nes negali moketi daugiau 100 proc buvusios algos. " Anksciau buvo diskutuota, kad dekreto pinigeliai nesipliusuoja i ta 100 proc. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Labiuke: 26 liepos 2011 - 16:54
Sveikos,

Skaiciau praejusia tema, bet vis tiek nesuprantu...

Esu vaiko auginimo atostogose, kol vaikui sukaks 3m. Jos baigiasi 2011.11.01

Pirmas menuo kaip laukiuosi antro leliaus. Kaip suprantu papuolu i ta kai "Jeigu nors viena diena papuola is jusu pirmo vaiko VPA i NGA ir VPA antro vaiko,tai galesit rinktis kaip jums geriau kad skaiciuotu".
Tai kas tas geriau???

Seniau mums skaiciavo is ketvirciu. Dabar kaip suprantu is metu. Tai man butu galima rinktis is dvieju variantu:

1. skaiciuotu is algos kuri buvo 12men. pries isejima i dekreta ar vaiko prieziuros atostogas (priklausomai nuo pasalpos) ar pagal sena suskaiciuota pirmam vakui ismoka moketu (nors tada neeme is 12menesiu.)?

2. Jei grizciau i darba tai kaip skaiciuotu tuos 12menesiu - isdirbta dabar laika iki antro vaiko dekreto ir vaiko prieziuros atostogu laika (trecius metus gi nieko negaunu) ar isdirbta laika dabar iki dekreto ir tuos menesius kai dar dirbau pries pirmo vaiko dekreta???


Klausiu, nes telefonu niekaip man neisaiskino. Skambinau i du skyrius siandien. sako galesite rinktis geresni varianta, o kas tas geresnis ir nesuprantu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arettele: 26 liepos 2011 - 16:47
QUOTE(Arettele @ 2011 07 26, 17:43)
Sveikos,

Skaiciau praejusia tema, bet vis tiek nesuprantu...

Esu vaiko auginimo atostogose, kol vaikui sukaks 3m. Jos baigiasi 2011.11.01

Pirmas menuo kaip laukiuosi antro leliaus. Kaip suprantu papuolu i ta kai "Jeigu nors viena diena papuola is jusu pirmo vaiko VPA i NGA ir VPA antro vaiko,tai galesit rinktis kaip jums geriau kad skaiciuotu".
Tai kas tas geriau???

Seniau mums skaiciavo is ketvirciu. Dabar kaip suprantu is metu. Tai man butu galima rinktis is dvieju variantu:

1. skaiciuotu is algos kuri buvo 12men.  pries isejima i dekreta ar vaiko prieziuros atostogas (priklausomai nuo pasalpos) ar pagal sena suskaiciuota pirmam vakui ismoka moketu (nors tada neeme is 12menesiu.)?

2. Jei grizciau i darba tai kaip skaiciuotu tuos 12menesiu - isdirbta dabar laika iki antro vaiko dekreto ir vaiko prieziuros atostogu laika (trecius metus gi nieko negaunu) ar isdirbta laika dabar iki dekreto ir tuos menesius kai dar dirbau pries pirmo vaiko dekreta???
Klausiu, nes telefonu niekaip man neisaiskino. Skambinau i du skyrius siandien. sako galesite rinktis geresni varianta, o kas tas geresnis ir nesuprantu...

Geresnis tas variantas kuris didesnis,sodra paty paskaiciuos,man pvz geresnis kai buvau VPA,tai is to laikotarpio ir is tu pajamu skaiciavo,kitiems geriasnis,kai skaiciuoja kaip ir pirmam vaikui is to DU.
Papildyta:
QUOTE(Labiuke @ 2011 07 26, 17:35)
Merginos pakomentuokit toki Sodros telefonini atsakyma apie NGA ir pirmojo vaikucio VPA uz antrus mokejima "Sodra sunervavo. Pirma karta kai skambinau, sake, kad atejus dekrui gausiu dekreto pinigelius, ir dar uz vaika, kurie priklauso iki 2 m. Dabar paskambinau pasitikslint, tai pasake, kad gausiu tik uz dekreta, nes negali moketi daugiau 100 proc buvusios algos. "

"Kai moteriai, gaunančiai motinystės (tėvystės) pašalpą, suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos ir ji įgyja teisę gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogas, jai mokamos abi šios pašalpos, tačiau bendra pašalpų suma negali viršyti 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio. Šios nuostatos netaikomos, kai viena iš šių pašalpų paskirta pagal iki 2011-06-30 galiojusias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas."
Vat ir visas atsakimas,jums turi uzmoketi ir NGA ir pirmo vaiko VPA,nes i VPA jus isejot iki liepos menesio.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 07 26, 17:56)
"Kai moteriai, gaunančiai motinystės (tėvystės) pašalpą, suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos ir ji įgyja teisę gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogas, jai mokamos abi šios pašalpos, tačiau bendra pašalpų suma negali viršyti 100 procentų pašalpos gavėjos kompensuojamojo uždarbio. Šios nuostatos netaikomos, kai viena iš šių pašalpų paskirta pagal iki 2011-06-30 galiojusias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas."
Vat ir visas atsakimas,jums turi uzmoketi ir NGA ir pirmo vaiko VPA,nes i VPA jus isejot iki liepos menesio.


skaitau istatyma, ir neberandu jusu raudonai parasyto sakinio blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Labiuke @ 2011 07 26, 19:21)
skaitau istatyma, ir neberandu jusu raudonai parasyto sakinio blink.gif

http://www.sodra.lt/index.php?cid=329

Motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 26 liepos 2011 - 18:31
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 07 26, 19:31)
http://www.sodra.lt/index.php?cid=329

Motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimas


cia ne pats istatymas, o tik jo isaiskinimas blush2.gif As paciam istatyme neradu, ta ka randu jusu nuorodoj, vadojausi Sodra skirdama pasalpas istatymais g.gif O istatymas to nenumato g.gif
Atsakyti
Apsvieskit mane kasnors prasau, nes nu niekaip blondine nesuprantu smile.gif

tarkim moteris dirba ir gauna i rankas 1000 lt, pastoja.... Kaip ,kada ir kiek butu ismokama? Kaip pasiskaiciuot tokius dalykus?

Antra situacija butu tokia, moteris dirba gauna ta pati 1000 i rankas, ir nuo rugsejo ja atleidzia. Kaip butu tokiu atveju ,jei jinai pastotu jau po atleidimo? ta prasme tada,kai jau nebedirbtu.

Trecias variantas analogiskas antram, moteris dirba,gauna 1000 i rankas, nuo rugsejo nebedirba, pastoja pvz lapkriti koki,suzinojus apie nestuma isidarbina tarkim ir gauna pvz 2000 lt i rankas. Kaip ir ka jai skaiciuotu ir kokia suma kada jai moketu?

Ir dar idomu,ar pvz atlygis, gautas pagal autorines sutartis jau po pastojimo isiskaiciuotu i pasalpu skaiciavima?

Labai dekoju tiems,kas sugebes man paaiskint blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Via @@@: 27 liepos 2011 - 09:25
QUOTE(sandrii @ 2011 07 27, 10:54)
Sveiki,
gal kas zino kaip yra. Per EGAS matau, kad pasalpos ismokejimo data yra 07.22, bet iki siol saskaitoj pinigeliu nera. Ar man verta kazin sunerimti? Gal pamirso mane sad.gif

nereikia,ismokes,man taip pat buvo,ismokejimo data viena buvo parasyta,o gavau tik po savaites.
Papildyta:
QUOTE(Via @@@ @ 2011 07 27, 10:23)
Apsvieskit mane kasnors prasau, nes nu niekaip blondine nesuprantu smile.gif

tarkim moteris dirba ir gauna i rankas 1000 lt, pastoja.... Kaip ,kada ir kiek butu ismokama? Kaip pasiskaiciuot tokius dalykus?

Antra situacija butu tokia, moteris dirba gauna ta pati 1000 i rankas, ir nuo rugsejo ja atleidzia. Kaip butu tokiu atveju ,jei jinai pastotu jau po atleidimo? ta prasme tada,kai jau nebedirbtu.

Trecias variantas analogiskas antram, moteris dirba,gauna 1000 i rankas, nuo rugsejo nebedirba, pastoja pvz lapkriti koki,suzinojus apie nestuma isidarbina  tarkim ir gauna pvz 2000 lt i rankas. Kaip ir ka jai skaiciuotu ir kokia suma kada jai moketu?

Ir dar idomu,ar pvz atlygis, gautas pagal autorines sutartis jau po pastojimo isiskaiciuotu i pasalpu skaiciavima?

Labai dekoju tiems,kas sugebes man paaiskint  blush2.gif

1.Ziurint kiek jinai dirba ir ar pastoviai tiek gaudavo,nes ima 12 men vidurki iki de4kreto ar iki VPA praleidziant viena menesi pries jas.Jeigu toks buvo pastovus uzdarbis visus tuos 12 men,tai gaus kazkur apie 4000 lt,cia dekretas.
2.Jeigu ji bus bedarbe tuo metu,tai nieko negaus is sodros.
Bet buvau radusi,kad jeigu moterys atleista po liepos 1 dienos,bet ji turi pakankamai stazo pasalpai gauti,tai jai mokes sodra pasalpa,kai surasiu,imesiu nuoroda,aisku 100% nezinau ar tai tiesa.
http://www.delfi.lt/...a.d?id=47024561
"Naujoji tvarka gerą žinią neša tiems tėveliams, kurie neteko darbo. Nuo liepos 1-osios atleisti iš darbo, tačiau turintys reikiamą stažą žmonės galės pretenduoti tiek į motinystės, tiek į motinystės (tėvystės) pašalpas, nepriklausomai nuo to, kokia yra darbo sutarties nutraukimo priežastis. Tokią teisę turės ir tie, kurie buvo atleisti iš darbo, tačiau augindami vaiką iki 3 metų susilaukė dar vieno. "
3.skaiciuos kaip ir pirmam variante,ims 12 men vidurki,bet kai kurie menesiai kol moterys nedirbo,bus su 0 pajamom,todel ir pasalpa bus jau maziasne.

Na jeigu kazkur sugribavau,tai mane mergynos pataisis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 07 27, 11:08)
nereikia,ismokes,man taip pat buvo,ismokejimo data viena buvo parasyta,o gavau tik po savaites.
Papildyta:

1.Ziurint kiek jinai dirba ir ar pastoviai tiek gaudavo,nes ima 12 men vidurki iki de4kreto ar iki VPA praleidziant viena menesi pries jas.Jeigu toks buvo pastovus uzdarbis visus tuos 12 men,tai gaus kazkur apie 4000 lt,cia dekretas.
2.Jeigu ji bus bedarbe tuo metu,tai nieko negaus is sodros.
Bet buvau radusi,kad jeigu moterys atleista po liepos 1 dienos,bet ji turi pakankamai stazo pasalpai gauti,tai jai mokes sodra pasalpa,kai surasiu,imesiu nuoroda,aisku 100% nezinau ar tai tiesa.
http://www.delfi.lt/...a.d?id=47024561
"Naujoji tvarka gerą žinią neša tiems tėveliams, kurie neteko darbo. Nuo liepos 1-osios atleisti iš darbo, tačiau turintys reikiamą stažą žmonės galės pretenduoti tiek į motinystės, tiek į motinystės (tėvystės) pašalpas, nepriklausomai nuo to, kokia yra darbo sutarties nutraukimo priežastis. Tokią teisę turės ir tie, kurie buvo atleisti iš darbo, tačiau augindami vaiką iki 3 metų susilaukė dar vieno. "
3.skaiciuos kaip ir pirmam variante,ims 12 men vidurki,bet kai kurie menesiai kol moterys nedirbo,bus su 0 pajamom,todel ir pasalpa bus jau maziasne.

Na jeigu kazkur sugribavau,tai mane mergynos pataisis  4u.gif

Kai psuprast dekretas (sory,as visai zalia situose reikaluose) ? 4000 cia butu kazkokia vienkartine ismoka? Ar kaip? O paskui,vaikui gimus kaip?
O pvz treciuoju atveju nieko tokio,kad moteris isidarbina jau budama nescia? Ar cia kreivai neziures i toki dalyka?
Atsakyti
QUOTE(Via @@@ @ 2011 07 27, 11:15)
Kai psuprast dekretas (sory,as visai zalia situose reikaluose) ? 4000 cia butu kazkokia vienkartine ismoka? Ar kaip? O paskui,vaikui gimus kaip?
O pvz treciuoju atveju nieko tokio,kad moteris isidarbina jau budama nescia? Ar cia kreivai neziures i toki dalyka?

dekretas,tai nestumo ir gimdymo atostogos,126 dienos,uz jas moka iskart kai isleidzia i dekreta,tai iseina apytyksliai uz 4 menesius,o po ju eina vaiko prieziuros atostogos uz kurias moka kas menesiO gimus vaikui ismokama vienkartine pasalpa 1430 lt,bet ji yra is soc.centro,o ne is sodros.
o treciam pvz,kas cia gali buti blogo,kad moteris isidarbino,nors ir nescia ir nieks kreivai neziures.
Atsakyti
Tai kokia suma paskui kas menesi as gauciau pirmus metus nuo 1000 lt ? Ir paskui kiek antrus?
Atsakyti