Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VI d.

QUOTE(ginte-pinte @ 2012 07 28, 09:18)
Labas merginos, domiuosi muilo gamyba namuose. Gal žinote kur Kaune nusipirkti natrio šarmo ir kiek maždaug kainuoja.


Aš pirkau bitininkų parduotuvėje, kg gal apie 10 lt. (galiu pasidalint pradžiai) smile.gif
Atsakyti
biggrin.gif Labas, tyluuuu.... Verksiu. Gaminau muilą su ožkos pienu. Grožis nesigavo kaip visada doh.gif Jau net nebegaminčiau kurį laiką kietų muilų, bet gi gražaus norisi... Taip norėjau balto su geltonu.
Kad pieno dalis pagelto, nieko, galiu susitaikyt, to ir tikėjausi, nes nesusilaikiau pagerinimui vilnos neįdėjus. Geltona dalis per tamsi, tokia prinokusio apelsino (ir kvape jų yra, tai gerai dera, ačiū Neringai.jn už mintį), nes padauginau kurkumos (o gal kad "turmeric" tamsiau dažo?) g.gif Dėjau į šaldiklį, kai pjausčiau trupėjo. Ar visada muilas nuo šaldymo trapesnis būna, ar čia tik mano nenormalus receptas? g.gif
Nenormalus, nes vėl badžiau įkomponuoti gintaro rūgštį. Dabar jau mažiau. 2 proc. Bet vis tiek sustingo! Pasakoju, kad žinotumėt, jei kuri su ja gaminsit - vos šarmas ištirpsta, pradeda dėtis pluta, reikia tuoj pat pilt ant aliejų, arba teks ant viryklės kaitinti. Tikėjaus to ir tirpinau metaliniam puode, kad galėčiau užkaist. Jokių temperatūros matavimų, nėra tam laiko...
Na dar kurį vakarą ožkos pienelio likutį naudosiu ir pasistengsiu (jei iškentėsiu) padaryt kuo paprasčiau, tiesiog muilas kad būtų be jokių pribumbasų, taip noriu gražaus schmoll.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 07 30, 21:09)
biggrin.gif  Labas, tyluuuu.... Verksiu. Gaminau muilą su ožkos pienu. Grožis nesigavo kaip visada doh.gif  Jau net nebegaminčiau kurį laiką kietų muilų, bet gi gražaus norisi... Taip norėjau balto su geltonu.
  Kad pieno dalis pagelto, nieko, galiu susitaikyt, to ir tikėjausi, nes nesusilaikiau pagerinimui vilnos neįdėjus. Geltona dalis per tamsi, tokia prinokusio apelsino (ir kvape jų yra, tai gerai dera, ačiū Neringai.jn už mintį), nes padauginau kurkumos (o gal kad "turmeric" tamsiau dažo?) g.gif  Dėjau į šaldiklį, kai pjausčiau trupėjo. Ar visada muilas nuo šaldymo trapesnis būna, ar čia tik mano nenormalus receptas? g.gif
  Nenormalus, nes vėl badžiau įkomponuoti gintaro rūgštį. Dabar jau mažiau. 2 proc. Bet vis tiek sustingo! Pasakoju, kad žinotumėt, jei kuri su ja gaminsit - vos šarmas ištirpsta, pradeda dėtis pluta, reikia tuoj pat pilt ant aliejų, arba teks ant viryklės kaitinti. Tikėjaus to ir tirpinau metaliniam puode, kad galėčiau užkaist. Jokių temperatūros matavimų, nėra tam laiko...
  Na dar kurį vakarą ožkos pienelio likutį naudosiu ir pasistengsiu (jei iškentėsiu) padaryt kuo paprasčiau, tiesiog muilas kad būtų be jokių pribumbasų, taip noriu gražaus schmoll.gif  4u.gif

Aš išėmusi iš šaldiklio dar palaikau dieną ar parą muilą kambario temperatūroje, tada pjaustau jis netrupa, bet būna glitus ir minkštas, kietumo lyg iš šaldiklio išimtas sviestas. Gal gintaro rūgštis tinkamesnė skystam muilui, ar bandyti ją kažkaip komponuoti po pėdsako g.gif ? Aš jau labai mąstau, kaip ją į šampūną dėti, paskaičiau, kad didelis gėris, net į vidų po mažai naudoti smile.gif
Baigiu savo paskutinio virto šampūno ekspermentinius skiedimus. Labai patiko mano šviesintiems plaukams 2 proc. BTMS, 2 proc pieno r (3 proc dėjau gamindama), 1 proc obuolių acto eko, 2 proc pieno r, 5 proc betaino, 2 proc cocosilikono, 2 proc inulino, 5 proc drėkinančio komplekso. Skiedžiau caragenino nuoviru-geliu.
Medus man per daug skystina šampūną, dėjau skiesdama galutiniame etape unsure.gif .
Jei mėginu numušti ph žemiau - riebina, tą ir pačios žinote rolleyes.gif
Labai patiko tikia nesąmonė – į savo skystą šampūną įmaišiau tarkuoto ir tirpinto šampūno gauto dovanų (Ramutės su šilku, vilna ir t.t) thumbup.gif ir dar praskiedžiau. Bet toks šampūnas nepakartojamas, tik eksperimentas.
Atsakyti
Merginos as su klausimu. Maisiau pries kelias dienas muila skalbimui. Ta diena buvo pati karsciausia. Paziurejau, kad muilas labai kaista, tai atidengiau (as pilu i medine forma ir dengiu su dangciu). Maisiau prie 40laipsniu. Virsu padariau lygu lygu. O atidengus va ka pamaciau, taip ir liko (fotografuota jau pries pjaustant)
user posted image
Toki pamacius issigandau, kad perkais ir del to atidengiau. Rezultate neperkaito, bet supjauscius va kokias demeles pamaciau
user posted image
Cia blogai ismaisyta, ar as jam gelio faze sutrukdziau? Ar dar kas?
Sita dariau paprasta sauskelnems pratrint, tai man jo negaila, bet nesinori ir kita kart, kad taip butu.
Atsakyti
Dėl tų šviesių dėmelių negaliu tiksliai pasakyt, man taip nebuvo. Gal per mažai maišyta? g.gif
Atėjau kitu reikalu. Atidarėm naują temą (pavadinimas nekaip įsikėlė, vėliau pataisys mergaitės arba kai naują atidarinės pakoreguos) - įrankių ir medžiagų įsigijimo, aptarimo klausimams. Juk ir čia kas antrame puslapyje klausia, kur pirkti šarmą, kokie indai tinka,. ir t.t. Muilo priedai - daugelis tie patys kaip ir kosmetikos gamybai. Aliejų, EA irgi visoms reikia. Ir gamina daugelis ir tą ir tą, tai manau nesusimušim biggrin.gif Pasiskelbsim kur kas apsimoka pirkti, kur kokia gaminančioms aktuali akcija, ne šiaip nuolaida kosmetikai. Taigi kveičiu lankytis, dalintis, norinčias kartu pirkti čia
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 08 06, 12:49)
Dėl tų šviesių dėmelių negaliu tiksliai pasakyt, man taip nebuvo. Gal per mažai maišyta? g.gif

Na man irgi pirma toia mintis buvo, kad per mazai maisyta. Nes labai greit atsirado pedsakas. Taip greit dar niekad nebuvo atsirades. Tai dar pilant i forma pagalvojau ar bus taip greit gerai issimaises.

Vakar dariau pirma kart su silku. Siaubas kaip jis man netirpo doh.gif nors ir sukarpiau mazais gabaliukais, suplesiau plonom sruogelem ,bet vistiek gavau sarma sildyt doh.gif Na bet galiausiai visa istirpinau, dabar lauksiu rezultato smile.gif
Papildyta:
QUOTE(bella272 @ 2012 08 06, 14:57)
Labas visoms smile.gif kur dingusi EVAH g.gif . Tikejausi juros sventej rasti ja prekiaujancia, pasigrozeti jos muiliukais wub.gif arba blogai ieskojau, arba gal nedalyvavo.

Evah ir cia senokai buvo uzsukus verysad.gif
Atsakyti
Taip, Evah kažkur dingusi g.gif . Nors pala, gl tosyogauja 4u.gif . Atsinešu pasirodyti savo skutimosi muilą, Kiek aš su juo vargau, kol iš formos ištraukiau doh.gif . Bet galų gale įveikiau jį smile.gif. Kvepia mėtomis, rozmarinu ir citrinžole.

user posted image
Atsakyti
Gražuolis, iš ko tokia švelniai melsva spalva? Ir skutimosi - tai su kuo jis, ką pritaikei tokiai paskirčiai? Rūpi gi... biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 08 09, 16:29)
Gražuolis, iš ko tokia švelniai melsva spalva? Ir skutimosi - tai su kuo jis, ką pritaikei tokiai paskirčiai? Rūpi gi... biggrin.gif  4u.gif


Melsvas nuo mėlyno pigmento smile.gif. Su daug daug taukmedžio, ricinos, dar kokosas, alyvuogės, migdolai, kakavos sviestas - iš esmės tie patys įprasti aliejai tik proporcijos kitos tam, kad labiau putojų ir ramintų jautrią odą po skutimosi smile.gif.
Atsakyti
Mergaitės, o darant muilą su pienu, ar jogurtu, reikia skaičiuoklėje pridėti pieno riebalus? g.gif Mačiau, ten yra toks punktas tarp aliejų - Milk Fat, any bovine (Pieno riebalų, bet galvijų). Jei pridedat, tai kaip paskaičiuoti? 4u.gif
Ir dar, ar galimą papildomai citrinos rūgšties kokį 1-2 proc įdėti, ar ten kas nors nesusidraugaus? 4u.gif
Atsakyti
Milk fat skaičiuoklėje atitinka Ghee sviestą(pasitikrink, yra ir toks, parametrai vienodi, pavadinimai tik skirtingi), tai gryni bet kokių galvijų pieno riebalai, ne pienas. Jei naudosi pieną, gali įskaičiuoti jo riebalus kaip pariebinimą, pvz. skaičiuoklėje rašai pariebinimas 5, ir žinai kad su pienu, tarkim 2,5 proc. riebumo, gausi pariebinimą jau 7,5, tai jei planuoji pvz. muilą plaukams plauti, pariebinimo skaičiuoklėje galima nebeskaičiuoti, ir t.t. Bet į skaičiuoklę pats pienas neįsiskaičiuoja, gal yra ir tokių, bet naudojuosi soapcakl, ten pieno nėra. Kai dariau muilą su kokosų grietinėle, apie 18 proc. riebumo, skaičiavau kiek joje gausis kokoso riebalų ir pridėjau prie kokosų aliejaus svorio. Jei nori pieno riebalus įrašyt skaičiuoklėje, tada būtų 100g 2,5 proc riebumo pieno - 2,5g pieno riebalų.
Dariau su ožkos pienu ir citrinos rūgštim, nieko nesuderinamo nėra, tik rūgštys greitina pėdsako atsiradimą, "svirlų" nelabai planuok. Ir dar nesu garantuota kaip geriausiai tai atlikt techniškai, aš tirpinau rūgštį truputyje vandens, tada ten supyliau šarmą, tada jau į ten pieną su priedais, o kitą kartą pieną pašildytą pyliau jau į aliejus su šarmu vos pamaišytus, irgi ne vien pienas gavosi naudoti. Visaip galima prisigalvot... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 11 rugpjūčio 2012 - 18:12
Ačiū, Agne/Ramute už paaiškinimą 4u.gif Nusipirkau jau ir ožkų pieno, bet pirmiausiai planuoju su jogurtu pabandyt gamint. tie pieno-jogurto muilai iškart šaldiklin keliauja, ar turi pereit gelio fazę? g.gif
Atsakyti