Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

Mamos padekit, buvau pas gastroenterologa del kepenu, taciau jos geros, bet aptiko tulzies akmenu! sake ateity reiks operacijos..Labai bijau, o dar su pilna narkoze, sake daznai po gimdymo moterims buna. Man po pirmo niekas netikrino..tai nezinau, vaiksciojau sau rami. Gal kas susiduret su sia problema?
Gydytoja sake atseit kitu budu gydyti nera, tik kazkas panasaus i naturopatija, kur reikia vegetariauti, keist gyvenima 180 laipsniu kampu irtt. Nors enciklopedijoj paskaiciau, kad mazus akmenis galima sutirpdyti su tamtikru mineraliniu, ar arbatom specialiom
Atsakyti
VIENINTELIAI KURIE TIRPDO AKMENIS MIN. VANDENYS YRA NARZANAS IR BORZOMIS, TAD JEI NORI GALI PABANDYTI. PATI ESU PASIDARIUSI IR VISKAS OK.
Atsakyti
As turejau patirties del tulzies akmenu ;)Tik nenoriu taves isgazdinti,nes kiekvienam buna kitaip.Dar nestumo metu uzeidavo toks bjaurus skausmas toi vietoj mazdaug kur skrandis ir toje pat vietoj nugaroje,atrodydavo jog koki virbala man kiaurai kas butu perveres.bet paskui lyg apstojo ir pamaniau nieko rimto,gydytojai itare nervu sakneliu uzdegima. Buvo praejes 1 menuo po gimdymo kai nakti uzejo nepakeliamas skausmas(baisesnis uz gimdymo skausmus)man eme trukti oro.Galvojau kad mirsiu ta nakti nors tada buvo man tik 19 metu.Nesupratau kas dedasi su manimi g.gif Vyras mane nuveze i priemamaji,nes greitajai nejo priskambyti o as labai siaubingai jauciaus.Ten buvau apziureta , suleido vaistu berods nospos ir analgino.Skausmas siek tiek aprimo.Kita ryta buvo padaryti skrandzio tyrimai,ultragarsu apziurejo kepenis ir t.t. ir pamate kas tulzyje yra akmenuku.Buvau skubiai isoperuota iseme tulzy,narkoze buvo pilna,bet jos nereikia bijot.Operavo laparaskopiniu budu padare 1 didesny pjuvi ir 2 mazesnes skylutes.Seniau pjaudavo pilva nemaza pjuvi darydavo. Aisku po norkozes buvo siek tiek sunkiau,nes pykono mane stiprei,bet cia ne kiekvienam taip.Gijau atrodo normalei tik kraujo tyrimai rode kad kazkas ne taip,po savaites gydymo atsiduriau kauno klinikose nes itarimas mano gyd buvo jog vienas akmenukas per ta priepuoli issoko i kepenu latakus o pas mus neturejo tokios aparaturos kad ji pasalinti.Taip nukeliavau i klinikas ten padare ultragarsa ir nusprende kad reikia (tokiu budu panasei kaip tiria skrandy ryji zarna )isimti ta akmenuka.Dave tokia trumpa narkoze taciau as visvien ryjau jausdama ta zarna(kitos sake nieko nejaute is vis)matyt man narkoze truputy veliau suveike.Kaip prarijau ta zarna atsijungiau,ir tik girdziu gydytojas sako nu va saunu jau pasalinom ta akmenuka.Taip kad nieko praktiskai neskaudejo tuo metu,tik nei valgyt nei gert nebuvo galima ta diena.Po triju dieneliu kraujo tyrimai rode kad viskas taisosi ir as gryzau namuciu. thumbup.gif thumbup.gif Nezinau apie kitoki buda pasalinti tuos akmenukus,gal tas mineralinis padeda rolleyes.gif Bet man viska per velai pamate,todel teko pabuvoti ir operacinej. Tu laiku pastebejai,tai gal eis kazkaip kitaip tuos akmenukas pasalinti thumbup.gif Laikykis!!! wub.gif
Atsakyti
IEWA, o butinai turejo isimt tulzi, kaip paskui be jos?
Atsakyti
Na nezinau bet turbut kad kitaip ne neina,nes yra toks tulzies kapselis turbut neina kitaip ja isima ir tiek.O kaip toliau ,taip ir gyveni,is pradziu sunkoka buvo,tik virtas maistas.Tai ir pradedavau nuo virtu bulviu,makaronu ir t.t.Jokiu keptu duonu,riesutu,kepsniu,rukytu gaminiu,desrytes,viskas kas kepta buvo priesas nr1.Bet palengva pripratau viska po truputy bandziau ir ziurejau kas darosi mano organizmui ir dabar valgau praktiskai viska thumbup.gif ,ir kepsniukus ir kotletukus,reciau kepta duona ir riesutus,o cipsu kazkaip net nelabai ir noriu.Pati pajausdavau kad kazkas negerai imdavo dilgcioti ne pamenu desini ar kairy sona ten kur kasa yra. doh.gif O ypatingai tai nuo kiausiniu keptu,dar po siai dienai stengiuosi ju retai valgyt,ir niekad po tos operacijos negalejau vakarais nei virto nei kepto kiausinio , nes sustodavo skrandis arba nakty visa prakvailiodavau nes jausdavausi negerai. g.gif Taip ir gyvenu be tulzies jau ketvirti metai rolleyes.gif wink.gif
Atsakyti
Mineralinis gal ir tirpdo akmenukus tai buna inkstuose, bet kokiu budu jis gali tirpdyti tulzy?

Man irgi padaryta tulzies akmenuku pasalinimo operacija - laporoskopija. Liko keturi mazi randukai, kurie atrodo kaip ibrezimai, ir nezinodamas nepasakysi kad ten operacija daryta.
O del maisto, tai mane irgi pradzioj prigasino ivairiom dietom - tipo be druskos, be prieskoniu, tik virta ir pan, O paskui pasikonsultavau su seimos gydytoja, tai ji man patare tik stebeti, taigi po dvieju savaiciu po operacijos prisisveiciau kinietisko astraus maisto ir nieko nebuvo. Tai nuo to laiko ir nesisaugau - valgau viska kas man patinka, net saslykiukus vasara smile.gif

Beje po operacijos, po keliu valandu tik isejus narkozei jau suoliavau kolidoriais, o trecia diena jau keliavau namo. Po gimdymo tikrai ilgesnio laiko reikejo atsigauti.

Ka galiu patarti, jei tikrai itaria akmenukus, juos geriau isvalyt kuo anksciau. Be tulzies tikrai isgyvensi, o jei ilgai nevalysi akmenuku, tai gali kilti labai daug komplikaciju, nes pradeda gesti visa virskinimo sistema. Prasideda uzdegimai ir pan. O tada tai jau gydymas labai sunkus buna ir operacija sunku pernesti. Cia man viena mociute taip patare kai pries operacija labai pasimetus buvau. Beje, jai tie uzdelsti akmenukai komplikavosi iki tiek kad sveiko virskinamojo organo nebuvo... Kaip ji sake, vis per tas baimes ir atideliojima.
Atsakyti
Kiek teko girdeti, tulzies akmenis alina tik sutulzim,kaip merginos ir raso - ji toks organas, kurio nesusiusi... sad.gif Apie tirpdyma ir skaldyma girdeti neteko, nors straipsniu nemazai perskaiciau - sesuo po gimdymo irgi turi sia beda. Ruosiasi operacijai. Kol kas tik moraliskai....

Kaim idomu :

http://www.sveikas.l...21&id2=&linkID=


o spalio 16 d. Liet.ryte buvo irgi nemazas straipsniukas (gyvenimo bude).
Atsakyti
jau susitaikau su ta operacijos mintim, dar siek tiek veliau, nes maitinu pati 8 men suneli. tik ik galo nesuprantu, tai pacios tulzies pusles neisima, jei nepaveluoji?
Atsakyti
Taip salina su tulzimi, as jau 7 metai po operacijos ir va nieko valgau viska, du vaikus pasigimdziau, viskas gerai. O del mineralinio man kyla abejoniu todel, kad tulzis nera toks organas kuris valytusi, cia juk ne inkstai, bet girdejau nuomone, kad galima tirpinti juos... wink.gif
Atsakyti
Gal galite parekomenduoti, kur ir pas kokį gydytoją šalinti tulžies pūslę? Vieni giria Antakalnio ligoninę, šeimos gydytoja rekomenduoja operuotis Santariškių klinikose... unsure.gif Gal kas nors neseniai operavotės? Kur? Kokie įspūdžiai, atsiliepimai?
Atsakyti
Turiu ir aš tą džiaugsma kaip palikimą biggrin.gif Taigi ilgai ieškojau visokios informacijos, nes visai nesinori gulti ateityje po skalpeliu, turiu mažučius, bet jų daugėja pamažu..ieškojau ką siūlo liaudies medicina...radau...elementarus dalykas, tik aš per savo tingumą apleidau...ir veltui...taigi tuos akmenukus gerai tirpdo pienių lapų sultys...nekas ir kad miesto ribose tuos lapus skindaau, bet neturiu kitos išeities, kasdien reikia skintis, na max kad dvi dienas, pusė stikliuko praskiestų su vandeniu vienas prie vieno, prieš valgį, min du kartus per dieną, rytą vakare ( kita laikyti šaldytuve ne daugiau kaip dieną pataria )...tai va vaikščijau skyniausi ( geriausia pavasarį, kol tie lapai neįtraukia visokių toksinų ) nepamenu kiek išlaikiau, gal tris savaites...akmenukai iš tiesų aptirpo, bučiau išlaikius keturis mėnesius ar daugiau būtų ištirpę...štai ir visa liaudies medicina...nes kitaip jų išimti neeina, nes pūslė pažeižiamas organas...va laukiu pavasario....nedažnai mane tie akmenukai kankina, bet perspektyva nedžiugina, vėl mėginsiu ugdyti valią 4u.gif jau ir blenderį turiu, nereikės mėsmale maltis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Euforija: 13 vasario 2006 - 19:03
Is karto sakau, kad liaudies metodais netikiu, bet yra vaistu, kurie salina akmenis, taciau jie turi but ypatingos formos. deja, manisiai buvo kitokie, ir vaistai nebutu padeje. Beje, ju susidaryma leme nestumas - tokia buvo mano organizmo reakcija..

operacija man dare pries menesi, vilniaus greitosios pagalbos universitetinej ligoninej, kuri siaip yra pilvo chirurgijos centras vilniuj (i antakalni veza nestukes, o santariskese siuose dalykuose jie nesispecializuoja). tai va - operacija yra slamstas, tik randai yra, o vat narkoze - man ji ir pridare bedos, is tiesu po operacijos viskas buvo OK, trecia diena as dingau is tos ligonines, tik pradejo reikstis salutiniai pozymiai, pvz. skauskmai rankose, galva sunki, negaliu kelti sunkiu daiktu, vaiko negalejau pakelt, nes pykino.siaip cia tikrai ne visom taip, man taip buvo, nes jau daug narkoziu - sesios, tad naturalu, kad organizmas vis kitaip reaguoja

jei kuriai reik - darykites tas operacijas. aisku, is pradziu dieta bus, man pvz apetitas dingo visai, nt ir ko galejau valgyt - nenorejau, bet blogiau bus jei delsite ir istiks priepuolis - variantai ivairus, - akmenukas latake, kasos uzdegimas, galu gale gelta ir pan. va tada laporaskopija nepades - reik daryt pjuvi, ir randai, ir gyja sudetingiau, o ir vaistus reik vartot blink.gif
Atsakyti