Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

Sveiki, aš irgi turiu tokį turtelį tulžies pūslėje jau daugiau nei 10 metelių. biggrin.gif Rugpjūčio mėnesį žadu juo atsikratyti, nes su vyru planuojame leliuką, o gydytoja patarė nelaukti nieko. Nes jei pastočiau, mažulis pilvelyje augtų ir spaustų vidaus organus. Tai gali būti nelabai gerai tulžies pūslei, neduok Dieve, koks priepuoliukas būtų verysad.gif Tai patariu nelaukti nieko ir išsioperuoti, beje dar minėjo, kad tulžis ir kasa turi bendra lataką, tai kasai labai kenkia tie akmenukai.
Atsakyti
Sveikos, norėjau jūsų paklausti, ar kuri nors vartojote geriamus kontraceptikus prieš susirgdamos akmenlige?...atrodo, kad man bus pasireiškęs šis pašalinis poveikis...
Atsakyti
man po gomdymo irgi atsirado akmenuku. labai nenorejau operuotis, nors skausmai buvo siaubingi, uzeidavo dazniausiai naktimis. kadangi ilgai maitinau vaika, tai operacija vis atideliojau ir net buvo minciu visai nesioperuoti, o gal bandyti su liaudies medicina juos istirpdyti. kai baigiau maitinti vaika, gydytoja prispaude operuotis, nes po truputi pradejo slubuoti visa virskinimo sistema blink.gif . pasiryzau operacijai. viskas praejo sauniai, atsigavau greiciau nei po gimdymo ir siandien jau galiu pasakyti, kad buvau kvaile kad nesidariau anksciau operacijos. savijauta zymiai pagerejo, daug geriau jauciuosi. o pries operacija budavo ilgiau vaika ant ranku palaikau ir isskausmo vos nerekiu, nes labai skaudedavo po sonkauliais.
o del liaudies medicinos - kiek teko po to su gydytojais sneket, tai jie sako geriau operuotis, negu gerti tas visokias nesamones. tuo labiau kad ir pati bandziau ir tikrai nieks nepadejo - akmenys nemazejo, o vis ju daugejo. ir jei buciau anksciau issioperavusi, gal buciau ir kepenu nesugadinusi, nes dazni akmenliges priepuoliai turbut jas man ir suvare.
taip kad geriau patariu konsultuotis ir operuotis, negu klausytis ivairiu keistu patarimu.
Atsakyti
Man kazkaip keistai ir pries operacija ir po jos liezuvis geltonas, geltonas. Niekaip nesuprantu ar tai kaip nors surista su tulzim. Ar cia pas mane viena ar pas visus taip, nieko nesuprantu doh.gif
Atsakyti
labas gerdi smile.gif
As irgi turiu ta akmenuka, ir irgi noriu operuot, nes esu jauna ir noriu vaikiuko biggrin.gif
Gal tu jau pasalinai tulzi? Kokioj ligoninej atlikai operacija? As tai ruosiuos raudono kryziaus ligonineje Vilniuje. Tik nezinau kokiu metu operuotis geriau. Esu suplanavus vasario menesiui.
Norečiau patart mamytem - atsargiai su liaudes medicina, nes jei akmenys užstrygs išeidamos iš tulžies tai gali but negerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo buzialis: 27 rugsėjo 2006 - 09:25
Sveikutes..ir as jungiuosi ir jau laukiu operacijos .Rado nedideliu akmenuku ir gydytojai liepia nelaukti priepuoliu ir ryztis operacijai.Pasiryzau iskart kaip buvo diagnozuota tulzies puslies akmenlige ir as nepripazystu ir netikiu jokiais liaudies medicinos budais salinti akmenis,paprasciausiai bijau rizikuoti savo sveikata,nes neaisku ar pades ar ne schmoll.gif ...geriau rinktis operacija .Tai jau dabar pradedu drebeti pagalvojus vien apie operacija.Kiek laiko trunka operacija?Gal galite parekomenduoti koki gydytoja KMUK ligoninej 4u.gif Papasakokit viskaaaa nuo ...iki ,gal drasiau tada pasijusiu unsure.gif
Atsakyti
Labas Buziali 4u.gif
As jau beveik trys menesiai kaip be savo tulzies. Ir jauciusi visai neblogai Pradzioj po operacijos nevalgiau kepto ir rukyto maisto, bei zaliu darzoviu: pomidoru, agurku ir t.t. O dabar jau valgau viska tik ne po daug, ir kepsni pas mama suraitau O pati operacija visai nebaisi buvo, na pirmas tris dieneles sunku vaikscioti buvo, bet tikrai istverti nesunku. Sunkiausia pasiryzti siai opercijai. Tad nebijok ir pasiryzk. o as operavausi Panevezio ligonineje. suzinojau kuris chirurgas geriausias ir asmeninskai su juo susitariau del operacijos.


Papildyta:
Santa,
Na nebijok nera taip baisu. rolleyes.gif Operacinej uzmigsi ir atsibusi jau po viskam. Pilvukas bus sutvarstytas, pravestas vamzdelis valymuisi. Gausi akola nuskausminamuju ir tikrai neskaudes. Na jausi toki sunkuma ant pilvelio, lyg butu uzdetas akmuo ant jo. Pirma diena neleido vaikscioti, o antra jau vaiksciojau po palata, trecia jau po kolidoriu marsiravau. Ir su kiekviena diena jegu bus vis daugiau. Ligonineje mane laike 4 dieneles.
Atsakyti
Labukas merginos smile.gif as jau dvi dienos po operacijos. Tikrai nieko baisaus nebuvo. Man dare laparoskopu t.y padare pilve keturias skylutes, per viena issiurbe tulzi su visais akmenukais ir viskas. Sake, kad operacija trunka apie valanda. Po narkozes labai norejosi miegoti ir gal truputi sunkokai jauciausi, toks jausmas, kad niekaip neprabusiu ( matyt narkoze pagerinta gavau), buvo sunku pasikelti, bet sugebejau pati nueiti iki tuliko kelis kartus... bet net nepraejus 24 val. po operacijos mane paleido namo. Beje kai daro ta laparoskopine operacija ( o gal ir kitas) i pilva pripucia duju, kad butu lengviau prie tulzies prieiti, bet jos paskui iseidamos kazkokiu budu uzspaudzia nerva desineje peties puseje, todel po operacijos daugiausia skauda peti, o ne pilva (bent jau man). dabar geriu nuskausminamuosius ir jauciuosi visai gerai. Vakar (28 val po operacijos) net nuejau pasiimti vaiko is darzelio.. is pradziu baisoka buvo, bet kuo daugiau judejau tuo geriau daresi..
bet va baisu, kad apetitas zymiai pagerejo g.gif man gydytojas sake, kad galima iskarto valgyti viska (net kiausinius) bet saikingai, bei stebeti ir apsispresti ,ka valgyti, pagal savo organizma... Jokios dietos! ir liepe kuo daugiau is kart po operacijos judeti ir gyventi taip, kaip pries ... o po savaites i darba...
taip, kad nieko baisaus ir tikrai neverta kankintis su akmenukais ax.gif
Atsakyti
Turiu klausimėlį kurios išsioperavo akmenukus, gal tyrėte juos iš ko jie susidaro tie akmenukai. Girdėjau kad galima juos išsitirti ir sužinoti ko reikia vengti. Na nežinau ar aiškiai parašiau....
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Aš irgi antra diena po tulžies pūslės šalinimo operacijos. Operacija lieka operacija, tikrai nepasakyčiau, kad tai lengvas ir malonus išgyvenimas, bet priepuoliai (ypač kaip man, kai vos ne kasdien pradėjo kartotis) yra dar baisesnis dalykas. Sakiau, geriau penkiskart pagimdyti, nei kęsti tokius skausmus. Pas mane buvo susidarę daugybė smulkių akmenukų, o tokie yra patys bjauriausi. Kiekvienas akmenukas-garantuotas priepuolis, o kiekvieno priepuolio metu yra dirginama visa virškinimo sistema, gali pasidaryti kasos uždegimas, o tai yra pats blogiausias variantas. Taigi teko ekstra gultis po peiliu, nors ant rankų poros savaičių kūdikis. Dabar tikiuosi kuo greičiau susveikti ir toliau gyventi savo gyvenimą bei auginti savo mažylį, nebijodama, kad bet kada užeis baisusis skausmas, kai net žindyt nebepajėgi.
Atsakyti
sveikos visos "akmenuku fejos" biggrin.gif draugas mane taip vadina. Ruosiuosi taip pat tulzies salinimo operacijai. I daugeli klausimu jau radau atsakymus tik dar vienas neramina doh.gif Kiek zinau sisdaryti akmenukams palankus metas - nestumas, as dar negimdzius, tai dabar isioperuosiu tulzi o veliau pastosiu ar nebus rizika kad akmenys vel susidarys kokiam latake. Tai ka tada daryt tulzis jau bus pasalinta doh.gif
Atsakyti
QUOTE(birgiolita @ 2006 12 06, 12:09)
sveikos visos "akmenuku fejos"  biggrin.gif  draugas mane taip vadina. Ruosiuosi taip pat tulzies salinimo operacijai. I daugeli klausimu jau radau atsakymus tik dar vienas neramina  doh.gif  Kiek zinau sisdaryti akmenukams palankus metas - nestumas, as dar negimdzius, tai dabar isioperuosiu tulzi o veliau pastosiu ar nebus rizika kad akmenys vel susidarys kokiam latake. Tai ka tada daryt tulzis jau bus pasalinta  doh.gif

Šiandien buvau siūlų išsitraukti, tai paklausiau gydytojo, ar gali akmenys dabar latakuose susidaryti. Sakė, labai maža tikimybė, nes dabar tulžis niekur nebesikaups ir nebus galimybės jai nusistoti, kad akmenys susidarytų.
Atsakyti