Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

QUOTE(Lera @ 2008 10 21, 22:08)
jei lešos leidžia toks puodas butu super tavo ir visų su panašioms bėdom ir atvejais , arba kas bendari nori sveikai maitintis, aš tai užsiknysau su tuom grotelėm ant puodo sad.gif tai jau negarinu senokai ax.gif

Lesos leidzia. Juolab tokiam dalykui tai man tikrai negaila pinigu. Reiks ieskot. Juos kazkada per tv pardavinejo, o mano draugele kazkaip perpus pigiau gavo kazkur. Reiks pasidomet.
Atsakyti
Yra tikrai pirkti topo centre ne karta mačiau visokių firmų didžių ir spalvų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 10 21, 22:39)
Yra tikrai pirkti topo centre ne karta mačiau visokių firmų didžių ir spalvų biggrin.gif

Aha. Ka tik patikrinau internete. Uz 99 lt. galima nusipirkti. Tai tikrai manau nera brangu.
Sestadieni vaziuosiu Klaipedon dukrai dzinsu pirkti, tai ir sau jau zinau ka nusipirksiu. Tai galesiu eksperimentuot virtuvej.
Atsakyti
Na aš tai vakar prisidirbau kaip reikalas doh.gif Net gėda rašyti cray.gif
Na žodžiu. Ėjom į svečius. Pasiėmiau sau grūdėtos varškės ir duoniukų, kad turėčiau ką valgyt. Ir negazuoto mineralinio, kad turėčiau ką gerti.
Ten nešėm šaldytų krevečių. Draugė jas išvirė. Chebrai prie alaus. Sako gali ir tu jų truputį pavalgyt. Nes jos virtos, be jokių prieskonių. Baltymai, fosforas. Naudinga ir sveika. Tik ne daug. Na tiesą sakant aš niekada gyvenime nesu valgiusi krevečių. Kaip ir visokių kitokių jūros gėrybių. Mano draugė pati be tulžies pūslės, jeigu ji sako, kad galima, na tai galvoju paragausiu. Kažkiek aš jų suvalgiau. Tikrai ne daug. Nes nepasakyčiau, kad ir skanu būtų buvę.
Dar sėdėjom ilgokai, kai išalkau suvalgiau savo varškę su duoniukais. Ir tik grįžom namo - prasidėjo doh.gif Vos iki lovos darėpliojau. Taip suėmė, kad šakės. Kaip ir anksčiau, prieš operaciją. Toks baisus priepolis buvo, kad prakaitas pylė, verkiau, susireitus gulėjau. Košmaras. Juk išėmė tuos akmenis, o jausmas, kaip anksčiau, net stipriau verysad.gif Išgėriau porą nošpos, o priepolis tik stiprėjo. Atrodo, kad kas diržą būtų užveržęs ir jį vis veržtų, veržtų. Ir kairiame ir dešiniame šone vis pakaitom suduria kaip su peiliu... Vyras sako - pabandyk po šiltu dušu palyst, padeda kai skrandis streikuoja. Arba į ligoninę...
Palindau po dušu ir iškart pajutau, kad lengvėja. Pastovėjau šiek tiek po dušu ir parėjau miegot jau nebeskaudančiu pilvu...
Blembački doh.gif Čia man tos krevetės taip pridarė? Kaip sakė gydytojas - valgyt galima daug ką išskyrus rūkytus, keptus, riebius. Atsirinksi pati ko negali, pajausi. Nu nieko sau. Jeigu tokiomis pasėkmėmis viską atsirinkinėti reiks doh.gif Košmaras. O man nedavė sarašo, ką galima ir ko ne. Tai kaip man žinot?
Bijau net dabar ir valgyt ką nors verysad.gif
O vakar dieną džiaugiaus. Nusipirkau garų puodą. Tai taip skaniai vištytės ir kalafiorų, brokolių pavalgiau. Dar čia paskaičiusi patarimų, pasigaminau sau prieskonių. Susimaišiau džiovintų peletrūnų, petražolų, mairūno, baziliko, smulkintų džiovintų česnakų. Net druskos dėt nereik. Skanu ir sveika.
Bet fantazijos man trūksta doh.gif . Ką tam puode dar virti? Nežinau juk ką galiu, o taip ekspirementuoti kai vakar - nebenoriu....
Atsakyti
sveika vargšiuke console.gif
būtinai padaryk pakartotinai eho.
o dėl dušo juk sakiau kad negalima nei šildyt nei šaldyt tos vietos priepuolio metų schmoll.gif
kitas dalykas nemanau kad tau čia krevetės galėjo pakenkt , greičiau grūdėta varške galėjo nei krevetės, nors kiekvienai skirtingai...
man pirma karta po operacijos paragavus tos varškes tuoj pat vidurius paleido doh.gif dabar valgau kiekviena rytą ir nieko .. tai kadangi tau mažai laiko praėjo turi dar šilta maistą pavalgyt ..
galėjo buti kad varške buvo šalta dėl to sureagavo.. matai čia kiekvienai skirtingai man tas netinka budavo kad iškart vidurius paleisdavo, mb puskes mamai pradeda galva plyšt pykina bloga kaulus laužo , kita giminaite po OP jau rūkyta višta valge ir stikliuką kelė , manau tai individualu.
dėl garu puodo gali daryti kotletukus, vištytė, omletus, daržoves, troškinius, žuvi (net lašiša) ryžiū- vištos cepelinukai kaip aš juo vaidinu , sūnui gaminu čia vaikiškas patiekalas bet.. virtus ryžius ir višt. krūtine sumali mesmale prieskoniu , sutarkoji virta morka tada darai iš ryžiu paploteli į visu sudėdi virta morka (galima ir virta kiaušą) ir suformuoji nedidukus cepelinu formos kukuliukus , kai iškepa patepi sviestukų mmm niam skanu sveika ir neriebu essen.gif: plova gali garint su vištiena , ir tt ir pan viska ką ankščiau kepei dabar garink wink.gif
nepamiršk bet koki "šalta" maistą užgerk šilta (bet ne karšta) arbatą.

nu kas dar?.. nu jei ką klausk bandysiu padėt 4u.gif
Papildyta:
Nauja tema bus čia
Papildyta:
Nerašykit ten kol nepabaigsim šitos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 10 26, 18:51)
būtinai padaryk pakartotinai eho.
o dėl dušo juk sakiau kad negalima nei šildyt nei šaldyt tos vietos priepuolio metų  schmoll.gif
kitas dalykas nemanau kad tau čia krevetės galėjo pakenkt , greičiau grūdėta varške galėjo nei krevetės, nors kiekvienai skirtingai...


Dėl echoskopijos jau irgi pagalvojau, nes kažkaip dažnai man tą skrandį (bent taip atrodo) skauda. O juk nieko tokio nevalgau...
O dėl dušo tai aš maniau, kad tik neoperuotom negalima g.gif
Tą varškę aš valgiau jau ne pirmą kartą po operacijos, kartais rytais darbe pusryčiams suvalgau. Mano vyras sako, kad gal sureagavo taip varškė nes ją suvalgiau po krevečių. Juokiasi, kad dar silkę pienu užgėrus gali taip būti...
Labai ačiū už receptuką, manau ne man vienai pravers.
Reiktų paieškoti kur nors internete daugiau visokių receptų, būtent tokioms kaip aš ir tam puodui tinkamų. Tas valgymas dabar patapo kaip koks ritualas. Ne taip kaip anksčiau - bile skrandį prikimšt. Kaip šiukšledėžėn kokion doh.gif .
Stengiuosi prisižiūrėti ir net nėra man sunku. Kaip kiti už mane dejuoja biggrin.gif Oi tu vargšė nei valgyt normaliai, nei gert. O man ir netrūksta. Man toks naujas gyvenimo etapas, išmėginimas savęs. Tik tiek, kad kai susideda mano pooperaciniai negalavimai su mano PA - tai jau negerai verysad.gif Sunku kartais susiimti, bet stengiuosi nepasiduoti. O štai vakar vakare jau buvau kaip reikalas išsigandusi verysad.gif
Atsakyti
nu nieko po biškuti po biškuti įsivažiuosi wink.gif svarbiausia nenusimink..
aš niekada nevalgiau bele ko bet vistiek nėštumas padarė savo..
tavo PA turi didele įtaką skausmams turėk tai omeni , kartais tavo PA gali išprovokuot skausmą ten kur jo labiausiai bijai, patikėk gal skamba nelogiškai bet taip būna (kalbu iš patirties) bet PA versti visko irgi negalima, reikia pasitikrint ..
nenusimink tiesiog žinok visoms skirtingai smile.gif bet nenustok valgyt , būtinai valgyk tik..
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 10 26, 16:42)
Na aš tai vakar prisidirbau kaip reikalas doh.gif  Net gėda rašyti cray.gif


Pabarsiu... smile.gif

Mane operavo chirurgas, kuris tai daro jau 40 metų. Mokslų daktaras, turintis Dievo dovaną gydyti žmones. Tai jis kiek susikrimtęs man paporino, jog nors dabar kitos mados, bet jis siūlo bent 3-6 mėn. pasilaikyti dietos, ir įdavė atmintinę, kur nurodyta ką galima/negalima valgyti. Ši atmintinė, beje, jo sudaryta, kabo VGPUL (Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė) tinklapyje, bet kažkodėl šiuo metu yra neprieinama.

Mano daktaro kolega, tik Santariškėse, paporino labai keistą dalyką – tulžies šalinimo operacija pagerina situaciją tik maždaug pusei pacientų. Kodėl? Tulžiapūslė iki operacijos gali suspėti prigadinti ir kasą, ir skrandį, ir 12-pirštę, ir dar ką nors žemiau. Prigadina ji todėl, jog tulžis liejasi ne tada kai to reikia, o kai reikia – nesilieja. Todėl dažnai per priepuolius skauda ne tik dešinį šoną, bet ir kairį (kasa) bei centrą (skrandis). Operacija tulžies normavimui ir liejimuisi laiku tikrai nepadeda. Jei iki operacijos buvo problemų su aukščiau išvardintais organais, jos niekur nedings. Ir ypač jei jiems nepadėsime tinkamai maitindamiesi.

Čia kiek paskaitai, tai nemažai žmonių yra susikūrę valgymo kultą, t.y. jei nepavalgys ko nori, tai gyvenimas patampa bergždžiu dalyku. Tačiau sveikas maistas yra, kaip taisyklė, neskanus. Bet prie jo galima priprasti, ir dabar gyvenimas tam suteikė progą.

Aš iki operacijos buvau gurmanė, o dabar mano pusryčius sudaro: 5 dienas per savaitę - varškės sūrio ~100 gr., 2 prancūziški džiūvėsiai ir balinta arbata, 1 diena – virtas kiaušinis, 1 diena – 4 grūdų arba avižinė arba grikių košė. Ir man skanu, nors galiu sau leisti ką noriu ir kartais leidžiu. Tik negaliu griešinti pastoviai, leiskim, kelias dienas valgyti belenką.

Grūdėta ar paprasta varškė yra sunkiai virškinamas produktas, kai yra apgadintas skrandis ir kasa. Geriau varškės sūris su medum ar be jo. Nei mes, nei dar kas nors nesuvardins visko, ko negalima valgyti. Yra bendros taisyklės, kurios čia jau buvo surašytos, o toliau savo meniu reikia sudarinėti bandymų ir klaidų metodu – kas netiko, atmesti. Jei šnapsas tiks – pirmyn ir su daina. smile.gif

Sėkmės.

Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 10 26, 19:17)
nu nieko po biškuti po biškuti įsivažiuosi wink.gif  svarbiausia nenusimink..
aš niekada nevalgiau bele ko bet vistiek nėštumas padarė savo..
tavo PA turi didele įtaką skausmams turėk tai omeni , kartais tavo PA gali išprovokuot skausmą ten kur  jo labiausiai bijai, patikėk gal skamba nelogiškai bet taip būna (kalbu iš patirties) bet PA versti visko irgi negalima, reikia pasitikrint ..
nenusimink tiesiog žinok visoms skirtingai smile.gif bet nenustok valgyt , būtinai valgyk tik..

Bet tai kaip dabar kvailai doh.gif Va ką tik pasigaminom vakarienę. Kol kas mano šeimai irgi įdomu ir skanu su manim valgyt garintą maistą. Tik jie aišku dar druskos užsiberia sau. Va dabar pavalgėm garuose pavirtos mėsytės, kiaulienos, bet visiškai be jokio lašinuko ir bulvių. Toks visai kitoks maistas gaunasi. Tos pacios paprastos bulvės visai kitokios nei virtos. Va dabar ir galvoju jau - kažin kaip čia man bus? Ar nepasidarys vėl blogai? Blembački, dabar dar ir maisto bijot pradėsiu, mažai man problemų doh.gif Gerai nors tiek, kad negaliu būti visai nevalgiusi, nes irgi skauda. O tai jaučiu iš tos baimės visai nustočiau valgyt verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2008 10 26, 19:55)
Ši atmintinė, beje, jo sudaryta, kabo VGPUL (Vilniaus greitosios pagalbos ligoninė) tinklapyje, bet kažkodėl šiuo metu yra neprieinama.
Grūdėta ar paprasta varškė yra sunkiai virškinamas produktas, kai yra apgadintas skrandis ir kasa. Geriau varškės sūris su medum ar be jo. Nei mes, nei dar kas nors nesuvardins visko, ko negalima valgyti.

Ačiū už patarimus. Kabinuosi kaip skęstantysis į šiaudą...
Va tos atmintinės ir aš norėjau. Tik man nedavė nes jie (Klaipėdoj) neturėjo tokio dalyko. O kiek kur klausinėju tai niekas nebeturi, o ir internete nuorodos visos neveikiančios. Tai vat ir bandau pati.
Taip matyt bebandydama ir užsiroviau ant tos grūdėtos varškės doh.gif Tikrai nemaniau, kad ji gali netikti. Man toks sveikas ir nekaltas produktas atrodė doh.gif Tai gal aš ir jogurtus be reikalo valgau? Gal irgi negerai?
Man tai netrūksta to ano, anksčiau valgyto maisto. Man tik labiausiai trūksta daržovių. Mėgdavau paprastų daržovių salotų daug prisidaryt. Dėdavau agurkų, pomidorų, salotų lapų, paprikos, druskos aliejaus. Galėdavau vien tokiom salotom maitintis. Arba brokolių ar kalafiorų, tarkuotų morkų, saulėgražų, druskos ir aliejaus. O dabar kiek supratau man nei vienos nei kitos salotos nėra tinkamas patiekalas...
Aš pastebėjau, kad tas kas anksčiau nepatikdavo ar atrodė neskanu - dabar patinka. Ir atvirkščiai - visokių dešrų rūkytų, kepsnių, padažų - net nenoriu, fui...
Vat kopustų, ypač raugintų, sriubos pasiilgstu. Bet... Žinau, kad negaliu ir ramiai sau verduosi vištienos, ar daržovių, net pieniškas sriubas.
Svarbiausia, kad to maisto skonį dabar jaučiu. Negadina jo visokie kečupai, majonezai ar kokie keptuvės riebalai. Be to taip lengva būna pavalgius...
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti