Įkraunama...
Įkraunama...

Rotveileriai

user posted image
Rotveileris - protingas, stipraus charakterio tarnybinis šuo. Veislė išvesta Vokietijoj, pavadinta Rotveilio miesto vardu. Anksčiau rotveileriai buvo naudojami galvijų bandoms ginti, tempti vežimėlius, saugoti šeimininką ir jo turtą. Dabar jie sėkmingai tarnauja policijoje, armijoje, muitinės ir gelbėjimo tarnybose.
Rotveileriai - darbui skirti šunys. Jie netinka įvaizdžiui palaikyti arba būti paprastu kiemsargiu. Jiems būtinas bendravimas su žmogumi. Jie mėgsta darbą ir noriai mokosi. Dresuotas rotveileris - puikus šeimos draugas ir sargas.
Rotveilerių veislynai:
“Miražas” http://www.rotveileris.com

“Iš rojaus slėnio” http://www.rotveileris.lt/

“Tai fokstrotas” http://tai-fokstrotas.lt

“Iš Tuskulėnų dvaro” http://keliones.dtiltas.lt/veislynas




Atsakyti
Na Sierovasss saunuolis Jus thumbup.gif ant tiek pagyvinot tema, kad net teko nauja kurt thumbup.gif
O as atejau pasiguosti, neturiu suns verysad.gif na suo yra, gyva ir sveika ji, BET jau ne man priklausanti doh.gif isdavike karoce uzauginau lotuliukas.gif as pasirodo jos akyse visai ne seimininke, o jos suduku rinkeja, maisto daveja, na aptarnaujantis personalas , o vat mano vyras - jai Dievas biggrin.gif nors tik viena dalyka ka jis daro ,tai durniuoja su ja ir leidzia jai viska . Tai va dabar sedziu ir galvoju g.gif taip norejau suniuko SAU ,o isejo kad to suniuko SAU kaip ir neturiu doh.gif
Atsakyti
O kas ją dažniausiai dresuoja? Na, ar nebūtinai konkrečiai dresuoja, o aiškina gyvenimo tiesas? Paprastai tas, kuris šuns akyse yra autoritetas, ir ir yra tikrasis vedlys, tikrasis šeimininkas. O visi uci-puci, kąsneliai ir komfortas šuniui be abejo yra smagu, bet jis tai priima kaip savaime suprantamą dalyką. biggrin.gif Šunys baisūs egoistai ir dėkingumo jausmo jie neturi.

P.S ačiū už naują temą. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 08 26, 19:56)
O kas ją dažniausiai dresuoja?


Dresuoju, na gal labiau tiktu zodis- aukleju tik as ir klauso ji mane idealiausia,i toL kol namo neparvaziuoja vyrelis, tada jokie draudimai ir zodis Fu jai nustoja egzistuoti, visas demesis jos buna nukreiptas i vyra ir i seliones, o i mane visai neziuri , lyg nustociau jai egzistuoti doh.gif

LABAS RYTAS
user posted image
Atsakyti
Sveiki rotveilerių mylėtojai,

Jungiuosi į jūsų gretas ax.gif . Vis tyliai paskaitydavau, bet labai jau tema pamirojus buvo. O į dienos šviesą mane išvilko Sierovassss biggrin.gif Pati dar esu tik būsima rotveilerio turėtoja kažkurioje tolimesnėje ateities dalyje, tačiau domiuosi tiek veisle tiek veislynais gal jau koks pusmetis. Taigi, leisiu sau pasireikšt, gal mano patirtis kiek padės ir Sierovui renkantis biggrin.gif . Pirmiausiai, tai tikrai nuoširdžiai patariu atkreipt dėmesį į ankstesnius merginų patarimus, atmetus visus verslumus. Tiesiog, kaip rinktis šunį. Pradžioj atsakykit į klausimą, KAM šuo bus reikalingas: apsaugai, parodoms, veisimui, šeimai. Aš kadangi ieškau šunio - šeimos draugo, taigi mano pagrindiniai kriterijai yra puiki psichika (namuose mažas vaikas, todėl šitas man yra itin svarbu, o ir šuo bus "lovai", o ne voljerui) ir sveikata. Tik po to eina eksterjeras. Tikrai neplanuoju veisti. Iš karto noriu padėkoti mikei-pūkuotukui už kantrias konsultacijas į visokius, net ir pačius kvailiausius klausimus 4u.gif . Taigi apie veislę suskaičiau beveik viską, ką radau (nu gerai gerai, vienos rusų k. knygos, vis dar "nedamušiau", bet ji guli pas mane miegamajame ant spintutės, aš ją vis tiek pabaigsiu biggrin.gif ) Spėju, Sierovui šis punktas atkrenta, nors renkantis šuniuką galbūt irgi padėtų išsirinkti gal kiek geresnį, žinant kaip turi atrodyt šuo. Tada pradėjau važinėti po parodas ir kibti prie žmonių, atvedusių rotveilerius. Aišku tuo pačiu ir nepraleisdama progos pačiupinėt ir pačius šunis. Tikrai labai teisinga patirtis, tačiau gana daug info reikia atsisijoti, nes kaip ir visur, čia pilna visokių povandeninių srovių dėl veislynų gerumo, kurių šunys yra patys pačiausi, o va kitų tai jau fuifuifui. Šitą info aš praleidau pro ausis, o tiesiog žiūrėjau į pačius šunis, kaip jie atrodo, kaip elgiasi, ar šeimininkai be nerimo akyse leidžia tiek man, tiek vaikui čiupint šunį. Taip pat, įsiprašiau į veislynus. Ir ten irgi čiupinau šunis ir bendravau su šeimininkais. Dar vienas gana svarbus etapas, nepatingėti pasikelti tėvų dokumentus ir gerai pasinagrinėti. Buvo situacija, kad bendradarbė grįžusi iš parodos, sako vokietijoj yra vada. Super duper, na kaip jūs sakot "mercedes'ai". Pradėjau žiūrėti geneologiją, o ten net tėvo displazijos tyrimai nedaryti, info apie senelius iš viso nėra (neatmetu varianto, kad tiesiai kreipiantis į veislyną, jie būtų pateikę šiuos dokumentus). Tai taip ir likau nesupratus, kurioj vietoj ten ta "auksinė vada". Dar vienas niuansas, rimti užsienio veislynai, gali sau leisti neparduoti jums šuns. Arba paprašyti rekomendacijų.
Dabar apie Lietuvos veislynus, jų tikrai yra mažai. Bet aš kaip tik priimu kaip pliusą, kad šuniuko reikia laukti apie metus. Reiškia veislynas užsiima ne veislės dauginimu, o augina šunis - draugus. Šunys, ne katės, jiems reikia žmogaus, dėmesio, bendravimo. Yra veislynų berods latvijoj (iš karto atsiprašau jei klystu), kurie visada turi šuniukų. Ten šunų gal apie 40-60, tai tik bandau spėliot, kokios psichikos yra šunys. O veislė nėra iš paprastų, su ne kokia psichika pasiėmus šunį, gali baigtis labai liūdnai.
Dėl kainų, nepatingėjau palandžioti ir po kitų šalių veislynus, tai show klasės šuniukai kainuoja maždaug nuo 2000 USD (tokią kainą radau mažiausią viename Vokietijos veislyne). Taigi, Lietuva niekuo lyg ir nesiskiria, jei šunys geri, tai kaina manau visai normali.

Žodžiu, kol kas tiek skubaus minčių kratinio (darbiniai popieriai kvėpuoja į nugarą), tikiuosi, kad supratot ką norėjau papasakot ir galbūt kuo ir pagelbėjau biggrin.gif . Jei įdomu, galit kreiptis asmeniškai, pasidalinsim patirtim. biggrin.gif

Dar klausimas patrysioms, o Miražas vis dar veisia rotveilerius?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oragė: 27 rugpjūčio 2013 - 07:09
Ai, ir dar tokią mintį išaudžiau, ar ne geriau, Sierovai, būtų leisti rinktis brolio šeimai tiek veislyną, tiek šunį, kadangi jie, spėju, tą veislę žino tikrai geriau nei, kad jūs. Jūs galit tik finansuoti šį reikalą, jei norit dovanoti biggrin.gif

Dėl mercedes'ų jums tikrai niekas neatsakys, čia garantijos taikomos tik tam tikros, skirtingai nei automobiliams biggrin.gif Reikia labai nemažai namų darbų atlikti, kad išsirinkti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Oragė @ 2013 08 27, 07:55)
Sveiki rotveilerių mylėtojai,




thumbup.gif drinks_cheers.gif
Labai tiksliai ir aiškiai.
Bandžiau spėti, kas slepiasi po šituo niku. Ir žinau tik vieną žmogų, kuris pas mane buvo svečiuose ( tiksliau ne, buvo dviese biggrin.gif ) tiesiog paniurkyti mano šunų. Įdomu, ar tai tas pats žmogus?... g.gif mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Oragė @ 2013 08 27, 07:55)


Dar klausimas patrysioms, o Miražas vis dar veisia rotveilerius?


Jie šunų tikrai turi, bet vadų jau antri metai- ne. Ir parodose nustojo dalyvauti. Atvažiuoja, žiūri, domisi, bet savų šunų nebestato.
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 08 27, 11:15)
thumbup.gif  drinks_cheers.gif
Labai tiksliai ir aiškiai.
Bandžiau spėti, kas slepiasi po šituo niku. Ir žinau tik vieną žmogų, kuris pas mane buvo svečiuose ( tiksliau ne, buvo dviese biggrin.gif ) tiesiog paniurkyti mano šunų. Įdomu, ar tai tas pats žmogus?... g.gif  mirksiukas.gif

Jie šunų tikrai turi, bet vadų jau antri metai- ne. Ir parodose nustojo dalyvauti. Atvažiuoja, žiūri, domisi, bet savų šunų nebestato.


pioneer.gif pioneer.gif tikrai taip, tas pats žmogus, tiksliau žmogė biggrin.gif

Aaaa, aišku, nes kažkaip niekur jokios info neradau normalios, veislyno psl irgi toks pamirojęs sakyčiau.
Atsakyti
QUOTE(Oragė @ 2013 08 27, 11:17)
pioneer.gif  pioneer.gif tikrai taip, tas pats žmogus, tiksliau žmogė  biggrin.gif




Parašiau jums AŽ. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 08 27, 12:05)
Parašiau jums AŽ. mirksiukas.gif


Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas,

Dabar dar aš turiu keletą klausimų ax.gif Kadangi iš natūros esu popierinė žiurkė ir mėgstu visokius dokumentus žiūrinėt, tai benagrinėjant visokias genelogijas Pedigree puslapyje kilo toks klausimas. Kaip yra vedami duomenys į šį psl.? Patys veisėjai veda? Klausiu todėl, kad informacija kaskart vis skirtinga apie tuos pačius dalykus yra, pvz.: vienur rašo AD-, HD -, kitur rašo HD 0, AD 0, dar kitur rašo HD, AD free. Jei teisingai suprantu, šių užrašų reikšmės yra tos pačios, kad dislazijos nėra? Ar suprasti, kad ten kur "-" displazijos tyrimas nedarytas? Ir aplamai, jei kiekvienas veda kaip nori, kiek galima pasitikėti informacija? Yra koks "garbės kodeksas" ar atsakomybės už informacijos teisingumą? Nes tarkim jei ne visai sąžiningi veisėjai, gali surašyti ten močiutės sapną, reiškias nuvykus į veislyną reikia prašyti kilmės dokumentų tiek tėvo tiek motinos?
Atsakyti
QUOTE(Oragė @ 2013 08 28, 07:51)
Labas rytas,

Dabar dar aš turiu keletą klausimų  ax.gif Kadangi iš natūros esu popierinė žiurkė ir mėgstu visokius dokumentus žiūrinėt, tai benagrinėjant visokias genelogijas Pedigree puslapyje kilo toks klausimas. Kaip yra vedami duomenys į šį psl.? Patys veisėjai veda? Klausiu todėl, kad informacija kaskart vis skirtinga apie tuos pačius dalykus yra, pvz.: vienur rašo AD-, HD -, kitur rašo HD 0, AD 0, dar kitur rašo HD, AD free. Jei teisingai suprantu, šių užrašų reikšmės yra tos pačios, kad dislazijos nėra? Ar suprasti, kad ten kur "-" displazijos tyrimas nedarytas? Ir aplamai, jei kiekvienas veda kaip nori, kiek galima pasitikėti informacija? Yra koks "garbės kodeksas" ar atsakomybės už informacijos teisingumą? Nes tarkim jei ne visai sąžiningi veisėjai, gali surašyti ten močiutės sapną, reiškias nuvykus į veislyną reikia prašyti kilmės dokumentų tiek tėvo tiek motinos?


Veda patys šuns šeimininkai arba veisėjas. Bet kad kažkaip meluotų- manau, nelabai įmanoma. Kaip jau kažkada sakiau, šunininkų pasaulis mažas, visi trinasi tose pačiose parodose, vieni kitus pažįsta, mato vieni kitų pasiekimus ir nesėkmes. Taip kad jei prirašysi savo šuniui nebūtų titulų- iš karto atsiras geranorių, kurie pasakys:" ne ne ne, šitas šuo tikrai neturi INTER CH titulo, nes jis net į užsienį nė karto nebuvo išvažiavęs..." biggrin.gif Be to, tėvų titulai rašosi į šuniukų kilmės dokumentus ( čia jau oficialiai viskas), taip kad tėvų titulus matysite ir ten.
Dėl displazijos tyrimo- tas pats. Jei šuniui oficialus displazijos laipsnis neleidžia turėti oficialių palikuonių, tai jų ir negalės turėti. Kinologinės organizacijos to neleidžia. Tik reikėtų žinoti, kad skirtingose šalyse tie leidimai/neleidimai yra skirtingi. Pvz. Vokietijoje, Estijoje- leidžiama kergti šunis turinčius A,B,C, Latvijoje- A,B,C,D, Lietuvoje gi- tik A,B.
Kaip rašo tą displazijos laipsnį- skirtumo nėra. Ten kai suvedinėji duomenis, išmeta lentelę ir gali rinktis, pagal kokią kinologinę organizaciją nori parašyti. Jei FCI- turėtų būti HD-A/B/C/D, ED-0/1/2, jei pagal AKC ar kitokią- dar kitaip...Tai matyt, žmonės pasirenka, kaip gražiau atrodo. Nes iš esmės- tai tas pats.
Atsakyti