Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkai

O kaip su tinklo paruošimu žiemai? Bent jau mes nebenaudojame plastikinių tinklų nei agurkam, nei žirneliams- pusdienį reikia sedėti ir "valyti" augalų likučius (MB sekatorium keletą akučių prakirpo, susinervino ir pažadėjo kasmet paruošti medinę konstrukciją agurkams auginti vertikaliai). Dabar galvoju ar pasiteisintų agurkų auginimas ant pasvyrusios plokštumos? Gal kuri bandė? Kokios išvados? g.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2016 02 17, 22:02)
O kaip su tinklo paruošimu žiemai? Bent jau mes nebenaudojame plastikinių tinklų nei agurkam, nei žirneliams- pusdienį reikia sedėti ir "valyti" augalų likučius (MB sekatorium keletą akučių prakirpo, susinervino ir pažadėjo kasmet paruošti medinę konstrukciją agurkams auginti vertikaliai). Dabar galvoju ar pasiteisintų agurkų auginimas ant pasvyrusios plokštumos? Gal kuri bandė? Kokios išvados?  g.gif

Važiuodama į sodą, mačiau, kaip vienam darže buvo pastatytas karkasas primenantis jurtą ir ant jo paleisti agurkai. Kad vietos sutaupo - faktas, tik man klausimas kilo kaip jie surenka iš vidaus ir nuo viršaus agurkus.
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2016 02 18, 08:45)
Važiuodama į sodą, mačiau, kaip vienam darže buvo pastatytas karkasas primenantis jurtą ir ant jo paleisti agurkai. Kad vietos sutaupo - faktas,  tik man klausimas kilo kaip jie surenka iš vidaus ir nuo viršaus agurkus.


vat ir aš galvoju apie vigvamą agurkams. kaip matau, svarbu tankiai nerišti karkaso ir per daug neprisodinti, ir galima bus agurkus iš vidaus rinkti.
Atsakyti
noriu ir aš dėl sėklų paklausti.. kažkaip nesiruošiau auginti agurkų, bet parduotuvėj renkantis sėklas ėmiau ir sugalvojau, kad reikia ir agurkų laugh.gif kadangi geriausių veislių nežinau ir kažkur girdėjau, kad "tiek tų veislių priveista, bet Rodničiok vistiek geriausi", tai ir pasičiųpau tą Rodničiok... gal kuri pakomentuotumėte, jei auginat/auginot smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2016 02 18, 10:12)
noriu ir aš dėl sėklų paklausti.. kažkaip nesiruošiau auginti agurkų, bet parduotuvėj renkantis sėklas ėmiau ir sugalvojau, kad reikia ir agurkų laugh.gif kadangi geriausių veislių nežinau ir kažkur girdėjau, kad "tiek tų veislių priveista, bet Rodničiok vistiek geriausi", tai ir pasičiųpau tą Rodničiok... gal kuri pakomentuotumėte, jei auginat/auginot smile.gif


man atrodo, kad tai iš serijos "kiek tų batų prikurta, bet vis tiek kaliošai geriausi". o jei rimtai, tai kol pati nerasit geriausių sau, tai niekas kitas nepatars. ieškokit, bandykit ir pati nuspręsit
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2016 02 17, 22:02)
O kaip su tinklo paruošimu žiemai? Bent jau mes nebenaudojame plastikinių tinklų nei agurkam, nei žirneliams- pusdienį reikia sedėti ir "valyti" augalų likučius (MB sekatorium keletą akučių prakirpo, susinervino ir pažadėjo kasmet paruošti medinę konstrukciją agurkams auginti vertikaliai). Dabar galvoju ar pasiteisintų agurkų auginimas ant pasvyrusios plokštumos? Gal kuri bandė? Kokios išvados?  g.gif

https://www.google.c.....c6ZLoAWX0ljM: pas mane vejai labai dideli,tai tiesi atrama netiko,nupusdavo agurkus.padare tokiu principu-paprasti kuolai,ir horizontaliai istempem virves.paaugusius prie zemiausios virves vistik teko prisegt,paskui isikabino patys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo girene: 18 vasario 2016 - 10:48
Aš auginu tokiu principu. Kiek užtrunki, kol kilomentrus špagato suruoši, rudenį irgi kažkiek laiko susinaudoja virvių "atlaisvinimui". Špagatas keliem sezonam, bet tie paruošiamieji darbai doh.gif Galvoju apie pasvyrusią plokštumą (pvz. panaudojant medines paletes ar tankų ir standų metalinį tinklą), nukreiptą į pietus (kaip saulės elementai).
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2016 02 18, 10:29)
vat ir aš galvoju apie vigvamą agurkams. kaip matau, svarbu tankiai nerišti karkaso ir per daug neprisodinti, ir galima bus agurkus iš vidaus rinkti.

Pusines vigvamo konstrukcijas naudoju vijoklinių šparaginių pupelių auginimui. Įėjimas į vigvamą nuo daržo krašto/takelio pusės. Įkalu į pusapskritimio centrą (prie pat daržo krašto) aukštą kuolą, nuo jo nuleidžiu 4-6 virves, pritvirtinu kuoliukais (kaip palapinės kraštus). Priklausomai nuo to, koks apkritimo spindulys, virvių kiekis gali didėti. 1 agurkas=1 virvė.
Atsakyti
Dar variantai parisimo
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2016 02 18, 10:12)
noriu ir aš dėl sėklų paklausti.. kažkaip nesiruošiau auginti agurkų, bet parduotuvėj renkantis sėklas ėmiau ir sugalvojau, kad reikia ir agurkų laugh.gif kadangi geriausių veislių nežinau ir kažkur girdėjau, kad "tiek tų veislių priveista, bet Rodničiok vistiek geriausi", tai ir pasičiųpau tą Rodničiok... gal kuri pakomentuotumėte, jei auginat/auginot smile.gif

tikro Rodničioko sėklų niekur nerasit. Žmonių apgaudinėjimas dabar tik vyksta. Bet kokie geriausi ir skaniausi, jau patiems reiks išsiaiškint. Gerų atsiliepimų turėjo Dirigent, Mandy, Melody, Motiva, Aztec, Atomic, Merengue wink.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2016 02 18, 11:12)
noriu ir aš dėl sėklų paklausti.. kažkaip nesiruošiau auginti agurkų, bet parduotuvėj renkantis sėklas ėmiau ir sugalvojau, kad reikia ir agurkų laugh.gif kadangi geriausių veislių nežinau ir kažkur girdėjau, kad "tiek tų veislių priveista, bet Rodničiok vistiek geriausi", tai ir pasičiųpau tą Rodničiok... gal kuri pakomentuotumėte, jei auginat/auginot smile.gif

Nu Radničiokas man tikrai geriausias kol kas blush2.gif Iš kiek veislių augintų, tai toj pačioj žemėj, tom pačiom sąlygom, taip pat laistomiems, bet Radničiokas viskam atspariausias, nekartus ir gausus.
Šįmet išbandysiu pramoninę veislę-Octopus ir Pasalimo. Jei jau Kėdainių ūkininkai tokias augina, vadinasi, neveltui biggrin.gif
Atsakyti
Bandžiau agurkus kelti ant nuožulnios į šiaurę nukreiptus plokštumos; ant kukurūzų; ant horizontalių virvių; ant "pusės vigvamo"; ant tinklo. Visi variantai atrodo patraukliai aprašymuose, kur kas mažiau patraukliai - darže. Ko gero, geriausia vigvamas ir tinklas. Pagrindinė problema visais atvejais - koks pusmetris nuo žemės dėl šoninių ūglių gaunasi džiunglės, kaip bekelsi. Gal, jeigu auginama veislė/hibridas gausiai žydi ir mezga prie pagrindinio stiebo, pašalinus ūglius ir išsispręstų. Tada beliktų formuoti kaip rekomenduojama šiltnamiuose. O bet tačiau, kai lauke daigų daug, visas šitas vargas kažin ar atsipirktų... O tiesiog auginant, vien pakėlimas kad ir duota, bet labai nedaug privalumų.
QUOTE(saulyte525 @ 2016 02 18, 12:00)

Atsakyti