Įkraunama...
Įkraunama...

Kroatija 2013 sezonas

QUOTE(Zipsius @ 2013 03 28, 10:28)
Mes per Booking buvom rezervavę kambarius, tai atvykę sumokėjom už viską. Už kambarius eurais, turisto mokestį paprašė, jei turime, kunomis duot. Dokų neėmė. Matyt duomenis iš bookingo pasiėmė.

Booking registruojiesi juk vienas žmogus , o atvažiuoji pvz keturiese ,tai visų duomenų jie neturi . O jei dokų neprašė , tai matyt jiems reikalingas tik žmonių skaičius ?

Na , čia tik mano pamąstymai . Tiesiog galvoju keista , jei šeimininkas vaikšto registruoja kiekvieną naują gyventoją . O jei jie kasdien keičiasi ? g.gif

Atsakyti


All foreign citizens are required to register with the local police within a 48 hour period of arriving in Croatia. This can usually be done at your accommodation and hotels, guesthouses and other accommodation services including campsites, are obliged to register their guests. A standard fee of circa €1 will usually be charged on your accommodation bill for this service.

It is possible to register at the local police station, or at tourist offices in cities and large towns. Failure to register may result in a fine of up to €500 or in being forced to leave Croatia.

Further information can be found on the website of the Ministry of Interior: http://www.mup.hr/1266.aspx

Papildyta:
Registruoja, nes mokesciu moka uz turistus.
Atsakyti
QUOTE(tindiriuška @ 2013 03 27, 17:44)
nesu tokia bjauri tetulė, nereik man čekių biggrin.gif nesu buvus Kroatijoj, nesu važiavus į kelionę su autobusu ir ekskursijom, neįsivaizduoju, kaip visas tas reikalas vyksta  doh.gif o čia paleisti "mažyles", kurios mano akyse visada tikriausiai ir liks mažom  doh.gif nors imk ir pati važiuok kartu biggrin.gif

tai kaip suprantu, ir maitinimas neiskaičiuotas g.gif tures pirktis maista ir gamintis ar pusgaminiais, ar kavineje... Nors sakau, glai buti, kad pusrycius duos ax.gif
Siaip, orientacijai, maisto kainos panasios, kaip LT. Picos skanios kavinese, 1 vnt apie 35-40 Lt. vidutines.
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2013 03 28, 11:56)
tai kaip suprantu, ir maitinimas neiskaičiuotas  g.gif tures pirktis maista ir gamintis ar pusgaminiais, ar kavineje... Nors sakau, glai buti, kad pusrycius duos  ax.gif
Siaip, orientacijai, maisto kainos panasios, kaip LT. Picos skanios kavinese, 1 vnt apie 35-40 Lt. vidutines.

sunku pasakyt ar pakaks 30-40 lt dienai. jei tarkim kavinese maitinsis, kepsniai apie 70 kunu kainuoja ir daugiau. idekit LT desryciu, surio- kad is bado nenumirtu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(88888888 @ 2013 03 28, 11:38)
Laukiu temos vyrų komentarų   g.gif Mane suintrigavo ta registracija  biggrin.gif
Papildyta:
Na , argi reikia lyginti nuomotoją su pasieniečiais  mirksiukas.gif

tikrai registruoja seimininkai, kempinguose taip pat. bet nereiskia kad atvaziavus atima is taves pasus. tiesiog paduodi, kol susikraustai, isikuri, jie atnesa ir atiduoda. arba isvaziuojant privaciam kempinge surase nuo pasu duomenis. bet atskirai nepraso susimoket euro ar kunos uz registravima-buna i kaina iskaiciuota. o vat italijoj kempinge imamas atskiras mokestis nuo galvos berods 1 eura(o gal ir po 1,5 euro, nepamenu gerai). nes kempinga kaip uzsisakai, juk mokam uz masina, uz tenta, uz galvas, uz elektra, tad buna isdetalizuota uz ka kiek mokama, bet yra ir galvos mokestis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eceris: 28 kovo 2013 - 12:27
Sakyk kas plaukėte į salas kaip Brač, Havar, kokios kainos? Ir kokie variantai? Galima turistiniu laivu kur su pietumis ir keltais iš Splito ar kito miesto, kas labiau apsimoka, gal su mašina dienai pigiau gaunasi?
Atsakyti
QUOTE(M.Rasele @ 2013 03 28, 11:05)
Tada  iseina, ka nuomotojas verciasi nelegalia veikla, o jus rizikuojate buti nubausti, kertant siena, t.y. isvaziuojant is Kroatijos, nes jie turi bendra sistema, kur matosi, kad jus kirtote siena, buvote kazkiek laiko Kroatijoje, bet nelegaliai...


Kai išvažiavom iš Kroatijos tik žvilgtelėjo į dokumentus ir viskas. Atia. Niekur ten netikrino.
Tai gerai,o gal aš mašinoje miegu, gal aš pas draugus važiuoju. Mes nubausti? g.gif Visur buvo toks į įmautę įdetas popierius, supratau, kad kažkas panašaus į mūsų verslo liudijimą.
O tai ką man daryti, priversti tuos nuomininkus mane užregistruoti, aš pagaliau net įstatymų nežinau tos šalies, ta prasme mokesčių sistemos, gal jie ten kitaip mok. moka, pav. kaip verslo liudijimas, individuali veikla. Tai pav. pas mus Druskininkuose, kas kaltas , kad nesumokėjo pagalvės mokesčio, turistas iš Baltarusijos ar viešbutis/privatininkas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aimeja: 28 kovo 2013 - 13:36
QUOTE(Aimeja @ 2013 03 28, 14:35)
Kai išvažiavom iš Kroatijos tik žvilgtelėjo į dokumentus ir viskas. Atia. Niekur ten netikrino.
Tai gerai,o gal aš mašinoje miegu, gal aš pas draugus važiuoju. Mes nubausti? g.gif Visur buvo toks į įmautę įdetas popierius, supratau, kad kažkas panašaus į mūsų verslo liudijimą.
O tai ką man daryti, priversti tuos nuomininkus mane užregistruoti, aš pagaliau net įstatymų nežinau tos šalies, ta prasme mokesčių sistemos, gal jie ten kitaip mok. moka, pav. kaip verslo liudijimas, individuali veikla.  Tai  pav. pas mus Druskininkuose, kas kaltas , kad nesumokėjo pagalvės mokesčio, turistas iš Baltarusijos ar viešbutis/privatininkas.

nereikia sutirstinti spalvu smile.gif niekas jusu nenubaus, jei nepavoget, neuzmuset nieko tongue.gif prie sienos visus kartus kiek teko kirst vaziuojant i ar is kroatijos, tik pernai ivaziuojant idejo stampukus i pasus, bet jie nieko nereiskia. o ju privatininkas ar registruoja jus ar ne, tai jo reikalas. tik jie dazniausia registruoja, nes ju mastymas kitoks nei musu-mokesi mokescius valstybei, ji bus turtingesne. o pas mus visi masto kitaip-isdursi valstybe, tapsi pats turtingesnis. pripazinkim patys sau, kad esam sutrikusio intelekto gyventojai tuo klausimu tongue.gif jie vakarietisko mastymo, mes sugadinto doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Bozenyte @ 2013 03 27, 15:18)
Turistai kazkokius mokescius turi moketi, delto matyt ir reikia registruot kad paprasciau butu sukontroliuoti. as cia tik speju 4u.gif
bet nuomos savininkai uz mus sumoka
ar ne?

Pernai keitem 3 nakvynes vietos, buvom ir šiaurinej, ir centrinej, ir pietinej Kroatijoj, bet VISUR privačiam sektoriuje šeimininkai praše dokumentus, nurašydavo duomenis ir iškart atiduodavo, sake jie kažkur registruoja ir moka mokesčius, nustebau kad taip sažiningai moko, niekas gi netikrino, bet mes papildomai nieko nemokėjom
Del Bosnijos sienos, į vieną pusę patikrino visus dokumentus, pasus butina, atgal bevažiuojant tik numuoja ranka kai bandem paduoti, dar tikrino prie Vengrijos sienos
Papildyta:
QUOTE(Bussinkka @ 2013 03 27, 17:18)
Dar toks klausimas, kiek kainuoja sveikatos draudimas? g.gif

2 suauge +vaikas 15 dienų sumokėjau apie 100Lt
Atsakyti
QUOTE(Rencike @ 2013 03 28, 14:30)
Sakyk kas plaukėte į salas kaip Brač, Havar, kokios kainos? Ir kokie variantai? Galima turistiniu laivu kur su pietumis ir keltais iš Splito ar kito  miesto, kas labiau apsimoka, gal su mašina dienai pigiau gaunasi?


Mes kėlėmės keltu be jokių kavinių į Hvar salą berods iš Zaostrog į Sucuraj su kemperiu, kaina kelto buvo didelė, jau nepasakysiu kiek, bet gal apie 150-200 Lt. Kėlė apytikriai valandą laiko. Su lengva mašina pigiau, dar mes 5 žmonės buvom. Po to važiavom per visą salą iki Stari Grad ir Hvar miestelių - kelias ilgas ir vingiuotas, atstumas gal apie 50 km, bet kalnai ten, vaizdai liuksusiniai, levandos wub.gif Su sustojimais, aikčiojimais važiavom gal 2 jeigu ne daugiau valandas.

Jeigu kelsitės be mašinos, tai reikėtų iš kito punkto tiesiai į miestelius Hvar ar Stari Grad taikyti, bet manau be mašinos ten būtų nekas, nes visas kaifas ta puslaukinė gamta, kurią išvysti tik važiuodamas mašina. Sucuraj miestelis nieko gero. Gražiausias Hvaras. Prie Stari Grad gyvenom savo svajonių kempinge. wub.gif

Salose labai faina, nes turistų mažiau, ramiau.
Atsakyti
QUOTE(eceris @ 2013 03 28, 15:27)
nereikia sutirstinti spalvu smile.gif niekas jusu nenubaus, jei nepavoget, neuzmuset nieko tongue.gif prie sienos visus kartus kiek teko kirst vaziuojant i ar is kroatijos, tik pernai ivaziuojant idejo stampukus i pasus, bet jie nieko nereiskia. o ju privatininkas ar registruoja jus ar ne, tai jo reikalas. tik jie dazniausia registruoja, nes ju mastymas kitoks nei musu-mokesi mokescius valstybei, ji bus turtingesne. o pas mus visi masto kitaip-isdursi valstybe, tapsi pats turtingesnis. pripazinkim patys sau, kad esam sutrikusio intelekto gyventojai tuo klausimu tongue.gif jie vakarietisko mastymo, mes sugadinto doh.gif

Aš kaip sąžininga mokesčių mokėtoja kažkaip tą ir užfiksavau , kad sako - nubaus g.gif Suprantu ,kad mokesčius privalau mokėti , tik ir galvoju , o jei "bobutė" neužregistruos manęs sąmoningai , tai liksiu kalta g.gif biggrin.gif Bet sutinku su eceriu , jų mąstymas kitoks mirksiukas.gif
Nu blogiausiu atveju teks su policija pabendrauti biggrin.gif
Atsakyti
Kiek pamenu, visos dienos isvyka su pietumis turistiniu laivu i Hvar ir Brac kainavo apie 30 euru, gal 28.
Atsakyti