Įkraunama...
Įkraunama...

Abortas - 3

Žiūrėjau ir aš abu filmus..Žiauru..Kaip ir bet koks internatinis auklėjimas. kuomet vaikai auga be tėvų..Nors filmuojant buvo remiamasi daugeliu tikrų faktų, bet , žinoma, scenarijai dar šiek tiek sutirštinti..

Kodėl Airija? Panašūs pensionai veikė ne tik joje- tiesiog puritoniškajai Anglijai (filmai- Anglijos-Airijos kooprodukcija) paranku rodyti ir formuoti sadistų- katalikų įvaizdį..Patys airiai- viena talentingiausių pasaulio tautų- į šių filmų kūrimą žiūrėjo daugiau iš meninės prizmės..Medžiaga filmams , o ir patys filmai,- nuostabūs..

Sutinku, kad tikintieji turėtų gyventi pagal išpažįstamas tiesas, veidmainiavimo čia negalėtų būti..Bet taip darydami, jie baudžia patys save- Dievas viską mato..Kita vertus, yra labai daug kilnių profesijų (gydytojai, mokytojai, social. darbuotojai), kurių atstovai nesielgia taip, kaip reikalauja iš jų pareiga ...Laiks nuo laiko apie juos išgirstame dar žiauresnių dalykų..O jeigu jie turėtų tokią valdžią, kokia buvo suteikta vienuoliams..

Atsakyti
Tu teisi, Dalile, sakydama, kad daugelį tiesų galima rasti ir filosofijos, psichologijos raštuose..Turbūt sutiksi, kad religijas kuria žmonės ( nepripažindami kitų dievų teigiame, kad ir tos religijos yra sukurtos)...Kiek daug jų dogmų galima atrasti net ir pagonybėje..Kai kurios tikįjimai netgi įvardijami ne kaip religija, greičiau kaip pasaulėžiūra(pvz. sintoizmas)... Daugelis garsių filosofų kurdami savo traktatus rėmėsi religijų sukurtais fundamentais..Todėl moralės kriterijai jau yra suformuoti seniai seniai..Belieka tik jų laikytis..O kiekvienas renkasi tuos žodžius ir simbolius, kuriuos geriausiai jaučia ir supranta...

Grįžtant prie abortų..Nemanau, kad staigus įstatymas apie abortų uždraudimą būtų naudingas mūsų visuomenei..Na taip, jų skaičius sumažėtų( statistikoje liktų tik būtini, kai nėštumas kelia pavojų motinai ar vaisiui, abortai bei nestatistiniai kriminaliniai). Tačiau ar nepadaugėtų mūsų depresyvinėj tautoj savižudybių? Ar nepadidėtų paliktų, nužudytų kūdikių skaičius?

Gelbėti gali tik visuomenės prevencija- ilgas ir nuoširdus atitinkamų tarnybų ir kiekvieno iš mūsų darbas..
Atsakyti
QUOTE(Dalilė @ 2006 04 27, 01:52)
Blyn, pažiūrėjau tik ką Didžiosios Britanijos ir Airijos filmą "Magdalietės" per LTV apie Airijoje iki 1986 metų veikusias Magdalenos prieglaudas, tai prisiminiau Getter, ji kaip tik gyvena Airijoje ir sužavėta Airijoje priimtu abortų uždraudimu, tai dabar visai nesistebiu, kad Airijoje veikia toks įstatymas. Beje, šis filmas susilaukė Vatikano pasmerkimo, nes atskleidė ilgais slėptus katalikų pasaulio skaudulius.


Mačiau ir aš šį filmą, verkiau jį žiūrėdama... cray.gif Ypač sugraudino scena, kai prie prieglaudos tvoros ateidavo Kristinos sesuo su jos sūneliu, o mama tik vogčiom iš tolo galėdavo pasigrožėti savo sūneliu...Arba kai visos moterys buvo išrengtos nuogai ir vienuolės iš jų tyčiojosi...
Beje, vakar per LNK snobo filmą irgi rodė kitą airišką filmą "Mažojo skarmaliaus daina" apie berniukų internatinę mokyklą.Sukrėtė scena, kai kunigas išprievartavo berniuką... blink.gif
Tikuosi moderatorės neužpyks, kad aš čia ne į temą.
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 04 28, 00:31)

Ir dar....viskam yra atpildas...ankščiau ar vėliau...


Sutinku drinks_cheers.gif bet reikia gyventi svaria sazine,ne tik bijoti bausmes.Ir dar ,man atrodo daug kas skuba smerkti kita......Sunkiausia ira suprasti.
Atsakyti
QUOTE(oziaragis @ 2006 04 28, 19:08)
Sutinku  drinks_cheers.gif bet reikia gyventi svaria sazine,ne tik bijoti bausmes.Ir dar ,man atrodo daug kas skuba smerkti kita......Sunkiausia ira suprasti.

drinks_cheers.gif oziaragi pritariu tau del supratimo.manau tai viena isdidziausiu zmogaus dorybiu,kuria pasigirti gali ne kiekvienas
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 04 28, 03:31)
Ir dar....viskam yra atpildas...ankščiau ar vėliau...


Aš taip pat manau drinks_cheers.gif
Atsakyti
Tai gal tada verta mastyti prieš padarant abortą, koks atpildas už tai laukia????
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 04 29, 16:38)
Tai gal tada verta mastyti prieš padarant abortą, koks atpildas už tai laukia????

Žinoma,kad verta mąstyti mirksiukas.gif ,nes vėliau gali būti per vė
lu mirksiukas.gif ir sielą kankins dvasinės kančios smile.gif . Kam to reikia...? blink.gif 4u.gif

Atsakyti
O as manau kad abortas butu geresne iseitis negu paskui ka tik gimusi kudiki nuzudytu ir ismestu i siukslyna g.gif Kaip be butu ziauru bet kai kuriom moterims tai tenka rinktis
Atsakyti
QUOTE(babania @ 2006 04 29, 15:47)
O as manau kad abortas butu geresne iseitis negu paskui ka tik gimusi kudiki nuzudytu ir ismestu i siukslyna g.gif  Kaip be butu ziauru bet kai kuriom moterims tai tenka rinktis

Aš visiškai pritariu drinks_cheers.gif ,pažiūrėkite kas dedasi,vos ne kiekviena diena praneša apie nužudyta ir i konteineri išmesta naujagimi,va tai ištiesu žiauru.O abortas aš manau yra tik tai moters apsisprendimas,gi daug kas priklauso nuo sveikatos,aplinkybiu galu gale finansines bukles.Aišku,prieš viena karta nupjaunant reikia 10 kartų pamatuoti.Aišku yra ir tokiu moteru kurios galvoja kad aborta pasidaryti tai kaip sloga išsigydyti,nieko čia tokio,jos visiškai negalvoja apie moraline puse.Kitoms tai net iena i mada jos gyriasi viena kitai kas daugiau yra padares.Manau geriau jau panaudoti konc.priemones negu ištisai darytis valimus.
Atsakyti
sutinku su tavim vikte,kad abortas neturetu buti viena is apsisaugojimo priemoniu,bet buna atveju ir situaciju,kai moteriai geriau pasirinkt aborta negu...
Atsakyti
jokiu budu nesmerkiu tokiu moteru aš rašiau kad viskas priklauso nuo aplinkybiu.Turiu 2 mergaites, su viriausiaja jau bandžiau šio klausimu kalbet.manau kad labai baisu kai 11-12 metu mergaites pradeda litini givenima,visiškai nieko nenusimanančios apie kontracepcija o kai buna per velu ka tada daryti? Lieka tik vienintele išeitis,abortas,o kaip toliau gyventi kai ant pečiu jau tokia sunki našta?
Atsakyti