Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

Gaure, o kodėl tu savąją Cambria'ą persodint pavasarį žadi?? g.gif

Aš irgi žadėjau saviškę gelbėt ir persodinėt, kai nužydės, nes jos orinės šaknys visos nudžiūvę buvo verysad.gif Tačiau aš jas prieš kokią savaitę pabandžiau atkrapštyt, tiksliau, nurinkau visokius šūdgabaliukus, kuriais jos substrato paviršius buvo pardoškėj apkrautas, tai dabar po truputį tos šaknys lyg ir atsigauna, gal, sakau, nebereiks jos persodinėt unsure.gif Juolab kad pas mane tik 2 dideli gumbai ir vienas naujas iš žemės lenda - gal dar nereik jos judint g.gif

O kiek pas taviškę tų gumbų yra?? Fotkėj tai neatrodo, kad daug būtų g.gif
Atsakyti
Gerai tada, kad savo cambrios nekirpau ziedkocio, dar toks zalias, didelis, grazus.
Atsakyti
ax.gif
QUOTE(Andra* @ 2008 02 21, 14:24)
SKM,aciu  wub.gif pasiemiau siandien siuntinuka  4u.gif

dar man paiskinkit  doh.gif
vulkanines uolienos priberiau i lekstute ir apipurskiau vandeniu tada uzdejau savo phal, TEISINGAI? 4u.gif
nezinau dabar ka su kiminais daryti  blush2.gif prideti aplink orchideja ir apipursti ar kaip?  blush2.gif

einu skaityti apie reanimacija,nes saviskiui nukarpiau visas saknis i stiklini inda pridejau as tos uolienos apipurskiau vandeniu,phal apdejau kiminais. Visa inda uzdengiau stikliniu dangciu,gal negerai?oro ten nelabai turbut patenka  g.gif



Andra*, kiminais reikia ne phalaenopsį apdėti, bet ant jų jį paguldyti. Jei į dugną pabėrėt uolienos, tada ant jos dėkite drėgnus kiminus, o ant jų paguldykite augaliuką. Su kiminais aš taip darau: pasiimu į ranką pluoštelį kiminų, pakišu juos po vandeniu, tada nugręžiu ir viskas ax.gif paruošta naudojimui ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Andra* @ 2008 02 21, 13:24)
SKM,aciu  wub.gif pasiemiau siandien siuntinuka  4u.gif

dar man paiskinkit  doh.gif
vulkanines uolienos priberiau i lekstute ir apipurskiau vandeniu tada uzdejau savo phal, TEISINGAI? 4u.gif
nezinau dabar ka su kiminais daryti  blush2.gif prideti aplink orchideja ir apipursti ar kaip?  blush2.gif

einu skaityti apie reanimacija,nes saviskiui nukarpiau visas saknis i stiklini inda pridejau as tos uolienos apipurskiau vandeniu,phal apdejau kiminais. Visa inda uzdengiau stikliniu dangciu,gal negerai?oro ten nelabai turbut patenka  g.gif

Andra, reanimuojamą phal reikia padėti ant drėgnų kiminų, o ne uždengti jais. Indą reikia pravėdinti, kad nepradėtų pelyti.
Vulkaninės uolienos ar kito drenažo reikia priberti į indą, užpilti vandens ir ant to darinio statyti orchidėją su vazonu, kad vazono apačia nesiektų vandens. Vanduo garuodamas drėkina gėlytę. Kai vanduo išgaruoja, jo vėl reikia pripilti smile.gif
Normaliai pasodintas phal apdedamas drėgnais (bet ne šlapiais) kiminais, kad ne taip greit išgaruotų drėgmė.
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2008 02 21, 13:07)
rena, tavo nuleipėlės šaknys nelabai kažkokios  schmoll.gif  Gal tu ją trauk lauk ir daryk reviziją? Gal visai neužsilenktų  g.gif

reiks pasirupint persodinimu g.gif
Atsakyti
rena, Gaurė teisi, kad Jūsų Phalaenopsio šaknys nėra geros būklės, reikėtų kirpti žiedkotį ir traukti gėlytę iš vazonėlio.
Atsakyti
Skm, o kaip tu pakomentuotum mineta atveji del cambria ziedkocio?
Atsakyti
QUOTE(mikke @ 2008 02 21, 13:24)
Gaure, o kodėl tu savąją Cambria'ą persodint pavasarį žadi?? g.gif

Aš irgi žadėjau saviškę gelbėt ir persodinėt, kai nužydės, nes jos orinės šaknys visos nudžiūvę buvo verysad.gif Tačiau aš jas prieš kokią savaitę pabandžiau atkrapštyt, tiksliau, nurinkau visokius šūdgabaliukus, kuriais jos substrato paviršius buvo pardoškėj apkrautas, tai dabar po truputį tos šaknys lyg ir atsigauna, gal, sakau, nebereiks jos persodinėt unsure.gif Juolab kad pas mane tik 2 dideli gumbai ir vienas naujas iš žemės lenda - gal dar nereik jos judint g.gif

O kiek pas taviškę tų gumbų yra?? Fotkėj tai neatrodo, kad daug būtų g.gif

Gal iš smalsumo lotuliukas.gif Iš tiesų, tai dabar ji žydi ir, kaip jau gyriausi, dar naują žiedkotį iš miegančios akutės leidžia. Kol žydės, tai tikrai nieko nedarysiu. Yra dvi senos didelės bulvės viena nedidukė ir dabar jau nauja nemaža užaugusi. Orinių šaknų nėra daug, bet gražios.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2008 02 21, 13:42)
Skm, o kaip tu pakomentuotum mineta atveji del cambria ziedkocio?

Ir man labai įdomu, ar čia normalu, ar kokia anomalija?
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 02 21, 14:42)
Skm, o kaip tu pakomentuotum mineta atveji del cambria ziedkocio?



ar dėl Gaurės cambrios? o ką komentuoti? ax.gif Juk Gaurės cambria leidžia žiedelius ant naujo žiedkočio. Juk Gaurė ir parašė, kad leidžia iš miegančios akutės. Antrą kartą iš tos vietos tikrai nežydės, lygiai kaip ir Phalaenopsis jau neišleis šakelės iš išnaudotos akutės ax.gif
Atsakyti
vakar nusipirkau stai tokia kerepla doh.gif bet saknys ir ne kokios buvo.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2008 02 21, 13:54)
ar dėl Gaurės cambrios? o ką komentuoti?  ax.gif  Juk Gaurės cambria leidžia žiedelius ant naujo žiedkočio. Juk Gaurė ir parašė, kad leidžia iš miegančios akutės. Antrą kartą iš tos vietos tikrai nežydės, lygiai kaip ir Phalaenopsis jau neišleis šakelės iš išnaudotos akutės  ax.gif

Bet klausimas, ar tai normalu, t.y. ar tai įprasta cambrioms, kaip phaleanopsiams? Cambrios nužydėjusio žiedkočio nereikia nukirpti ir tikėtis, kad pražys? Nes aš tikrai būčiau nukirpusi ir neturėjusi naujo žiedyno. Gerai, kad dar žydi blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2008 02 21, 13:38)
rena, Gaurė teisi, kad Jūsų Phalaenopsio šaknys nėra geros būklės, reikėtų kirpti žiedkotį ir traukti gėlytę iš vazonėlio.

aciu 4u.gif
Atsakyti