Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (2)

QUOTE(Una Li @ 2008 09 16, 12:09)
Patarkit, kaip išplaut galvą gulinčiam ligoniui g.gif ?

Plaunama dviese (vienas galvą laiko, kitas plauna). Galva turi išsikišti pro lovūgalį. Po apačia padedamas dubuo. Ant pagalvės (pečių lygis) patiesiama klijuotė, kad nesušlaptų. Reikia ąsotėlio su vandeniui ir kempinės. Plaunama sudrėkinta ir pamuiluota kempine. Jei ligonis neramus, išplauti sunkiau, bet jei galima susitarti, turėtų pavykti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 09 16, 17:17)
Plaunama dviese

Ačiū tau 4u.gif . Kaip keista, kad tokie, rodos paprasti, sprendimai neateina į galvą, kai staiga pasikeičia įprasta situacija mastau.gif .
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 16, 13:09)
Radvyle, kaip tavo tėčio sveikata? Ar dar ligoninėj?

Taip, sugebėjom per pažįstamą gydytoją perkelti į Terapinį skyrių, nes 2cm opa skrandyje nebekraujavo ir chirurginiame laikyt atsisakė. Bet penktadienį jau išrašo. Stenokardija vis tiek pasikartoja bent porą kartų per dieną, bet ne tokia stipri. Sakė, taip jau iki pabaigos bus. Sunkiai paeina. Bet šiaip kažkoks nebetoks kaprizingas, mielesnis pasidarė wub.gif (matyt dėl to, kad gauna šiek tiek raminančių/ stabilizuojančių). Kol kas nelabai žinom kaip čia namuose reikės tvarkytis g.gif Galvojam spec. poreikius tvarkyt jam, gal nebeprieštaraus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Radvyle @ 2008 09 16, 20:11)
Taip, sugebėjom per pažįstamą gydytoją perkelti į Terapinį skyrių, nes 2cm opa skrandyje nebekraujavo ir chirurginiame laikyt atsisakė. Bet penktadienį jau išrašo. Stenokardija vis tiek pasikartoja bent porą kartų per dieną, bet ne tokia stipri. Sakė, taip jau iki pabaigos bus. Sunkiai paeina. Bet šiaip kažkoks nebetoks kaprizingas, mielesnis pasidarė wub.gif (matyt dėl to, kad gauna šiek tiek raminančių/ stabilizuojančių). Kol kas nelabai žinom kaip čia namuose reikės tvarkytis  g.gif  Galvojam spec. poreikius tvarkyt jam, gal nebeprieštaraus  g.gif

Esu atkreipus dėmesį, kad širdininkai pikti tampa, kai blogai jaučiasi (mano tėvukas jau ir nelabai besupranta, kaip jaučiasi, bet jei piktas, viskuo nepatenkintas - puolu matuot spausdimo, skaičiuot pulso, garantuotai kažkas negerai, nes šiaip jis labai gerietis).
Gaila, kad tų ligų ne viena, sunku su tiek tvarkytis console.gif . Gal pamažėle, po vieną ir sugydysit - pagulės dėl opos daugiau ir širdelė tuo pačiu pailsės. Bet jau judviem su mama oi kaip nesaldu...
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 16, 20:25)
Gaila, kad tų ligų ne viena, sunku su tiek tvarkytis console.gif .


Tai jau... verysad.gif Kur trumpa, ten trūksta, ane?.. Ir smegenų ligos po vieną nevaikšto, deja.
Radvyle , stiprybės jums. Spec. poreikius būtinai tvarkykitės, jei tik galit. Vis papildomas litas...
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 09 10, 13:05)
Dabar esu oficiali savo mamos globėja, bet tapau ja nelengvai (nors po teismo išvados pasirodė, kad tik toks rezultatas ir turėjo būti – juk mudvi visąlaik su mama gyvenome). Išvargusi broliui ir seseriai vis prikišdavau, kad ir jiems priklauso mamą prižiūrėti, tai gal dėl to jie ir ieškojo kliaučių įrodyti, kad „mama visai nesirgo ir jos prižiūrėti nereikėjo“ arba jei ir prižiūrėjau, tai tinkamai nesugebėjau.  4u.gif  Dabar brolis su nutartimi susitaikęs, o sesuo gal tik šiomis dienomis, jaučiu, bando rasti, kur jai įsiterpti į priežiūrą. Nes kai likau tapusi globėja visiškai viena „ant ledo“ (lyg būčiau vienturtė), be jokios artimųjų pagalbos, pavyko apsitvarkyti gyvenimą taip, kad išgyvenčiau lyg būčiau tikrai viena šeimoje (turiu gerą slaugę). Artimieji turbūt galvojo, kad viena neištversiu, bet, atrodo, ištvėriau (nors, aišku, su darbu kol kas sunku). Galbūt jau ir svetimi jiems pasako: o ir jūs prižiūrite?  mirksiukas.gif
Taigi, tokia mano šiandiena. Tikiuosi, ji vis gerės.  4u.gif

Nesuprantu kai tokie dalykai dedasi tarp artimų žmonių. Tikiuosi, kad dėl to man neteks su sese pyktis, nors kažko tai nusimato man vienai tėvų karšinimas, nes sesuo Anglijoje, ir neaišku ar grįš. O jei ir grįš nelabai tikiu, kad ji apsiimtų globot tėvus. Na bent jau gal finansiškai parems. Kažkaip dar stengiuosi apie tai per daug negalvoti. Nors mano tėvai jau nebejauni ir tėčiui paskutiniu metu visokių ligų išlindo. Bet pakolkas mama puikiai su viskuo susitvarko pati. Stipri moteris. Prieš pora metų mirė baba (mamos mama), ją prižiūrėjo mano mama, o jos brolis gyveno kaime, biškį irgi buvo pykčių, nenorėjo babos pensijos atiduoti. Bet mama viską susitvarkė teisiškai. Dabar prižiūri tetą. Jei su baba buvo sunku, tai su teta labai sunku, nes ji psichinis ligonis. Jei tik negeria vaistų, tai prasideda nesąmonės. Mama prisiteisė globą, padėjo susiremontuoti tetai namuką, o žiemai parsiveža į namus.
Mano mama yra kartą pasakiusi, kad nenorėtų jog mes ją karšintume, jau geriau į senelių namus ar į slaugos. Sakė, kad nenori ant kaklo užsikarti, o senelių namuose tai bent su bendraamžiais pabendrautų, o jei jau gulintis ligonis taptų, tai į slaugos namus, kur priežiūra būtų visą parą. Dabar atrodo lyg ir gera mintis, bet kai teks su tuo susidurti realiai kažin ar sugebėsim atiduoti savą žmogui svetimiem prižiūrėt? Žinoma tas dar toli, abu dar darbingi ir dirba. Na bet vis tik .....
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2008 09 17, 16:57)
Mano mama yra kartą pasakiusi, kad nenorėtų jog mes ją karšintume, jau geriau į senelių namus ar į slaugos. Sakė, kad nenori ant kaklo užsikarti, o senelių namuose tai bent su bendraamžiais pabendrautų, o jei jau gulintis ligonis taptų, tai į slaugos namus, kur priežiūra būtų visą parą. Dabar atrodo lyg ir gera mintis, bet kai teks su tuo susidurti realiai kažin ar sugebėsim atiduoti savą žmogui svetimiem prižiūrėt? Žinoma tas dar toli, abu dar darbingi ir dirba. Na bet vis tik .....


Mintis, žinia, gera. Ir klausimas netgi ne tame, ar sugebėsi atiduot savą žmogų, kaip sakai, svetimiems prižiūrėt. Jei užklups ligos, o pati dar būsi darbingo amžiaus, kitos išeities nebus - tik svetimi žmonės. Gal slaugos namų darbuotojai, o gal samdytos slaugės.
Sunkiausia (mano manymu) štai kas - mūsiškių slaugos (ar senelių) namų padėtis. Ten tvyranti neviltis. Darbuotojų abejingumas. Kadangi mums labai aktualu, dairomės kur galim. Ir ką - neįsivaizduoju, kur galėčiau palikt savo ligonį, kuris pats nebeapsitarnauja ir nebepavalgo, kad būčiau rami, jog juo bus deramai pasirūpinta. Praeitą savaitę lankėmės vienuose privačiuose... vargo vakarienė verysad.gif Ta priežiūra visą parą... Gal... bet aš nežinau, kur tokie namai. Deja.
Atsakyti
QUOTE(Alan @ 2008 09 17, 17:17)
Gal... bet aš nežinau, kur tokie namai. Deja.

Teko lankytis Vokietijoj senelių namuose (net ne namai,o visas miestelis). Šalia botanikos sodas, priežiūra (beje, slaugės - ukrainietės, rusaitės blink.gif ). Ir vis dėlto mane baugina ta senų žmonių koncentracija vienoje vietoje (lygiai, kaip ir vaikų), kažkokia nenormali suituacija, bereikšmiai veidai, jų daugybė, tvyrantis keistas kvapas (žinoma, ne toks stiprus, kaip mūsiškiuose, bet...). Aplink tuos senelių namus dar galintys apsitarnauti perkasi butus, kad būtų arčiau, gal kartais kitas sutuoktinis jau senelių namuose, o sveikesnis aplanko šalia gyvendamas. Nesužavėjo... Žinoma, tai išeitis. Ir vis dėlto, geriau su mažesne priežiūra kūnui, bet artimųjų apsupty, tarp įvairaus amžiaus žmonių būtų maloniau, tegu ir mažyčiam kambarėly, bet tarp savų.
Alan, Simense, po kiek už valandą mokat savo slaugutėm šiuo metu?
Atsakyti
maciau apie galveles plovima kalba ejo. pazystama dirba amerikoje, slauge. sake kai tik nuvaziavo jautesi baisiausias kaimas... ten tiek visokiu priemoniu yra kad palengvinti prieziura sunkiais ligoniais. pvz.: purskiamas sampunas - pasalina susiriebalavima ir nemalonius kvapus. aisku kas kazkelinta karta geriau isplauti vandeniu, bet turint sunku (turiu omeny ir svori ir busena) ligoniuka tai tikrai padetu. ir dar daug visokiu ciudiu ji vardyjo. nezinau gal ir pas mus yra, tiesiog nezinodama tokio dalyko ir neieskai... kiek visko daug valstybe kompensuoja...
o turint labai labai rimta ligoniuka - pvz velyva vezio stadija, jis perduodamas kazkokiai sistemai (HASPI ar kazkaip panasiai vadinasi) . tai reiskia kad ligonis nereanimuojamas, ir greitoji pas ji nevaziuos, BET jam suteikiama absoliuciai visa reikiama medicinine iranga kad namie butu kaip ligoninei, slauge, bet kada gali pasiskambinti ir issikviesti savo gydytoja, jam gali bet kada skambinti. o kai ateina tas baisusis momentas, ir supranti kas dedasi, gali issikviesti zmogu, kuris pabus salia, palaikys. ir viskas nemokama..... kaip patys turejom dede su ketvirta vezio stadija - dabar suprantu kaip tokia pagalba butu daug ka pakeitusi... mes net ir laselines patys pirktis turejom...
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 17, 19:49)
po kiek už valandą mokat savo slaugutėm šiuo metu?

Mokėjau po šešis su trupučiu (apvalindavau už dieną, o kadangi pažįstama, tai dar ir primesdavau šiek tiek, nors tarėmės dėl šešių), plius maistas. Dabar pakėlė slaugai, tai reikės didinti ir man. 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Gorada @ 2008 09 18, 12:04)
pazystama dirba amerikoje, slauge. sake kai tik nuvaziavo jautesi baisiausias kaimas... ten tiek visokiu priemoniu yra kad palengvinti prieziura sunkiais ligoniais.

Visur gerai, kur mūsų nėra. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 09 18, 21:58)
Mokėjau po šešis su trupučiu (apvalindavau už dieną, o kadangi pažįstama, tai dar ir primesdavau šiek tiek, nors tarėmės dėl šešių), plius maistas. Dabar pakėlė  slaugai, tai reikės didinti ir man.  4u.gif

Ačiū, Simense, ieškau žmogaus, noriu maždaug žinoti apie kokią sumą eina kalba.

Nuostabu, Gorada, kad kažkas domisi sergančiųjų poreikiais, atranda vis naujų priemonių slaugai pagerinti - jau vien sauskelnės, vienkartinės paklodės, drėgnos servetėlės kiek palengvina. Aš dar atsimenu laikus, kai basono negalėjai gauti schmoll.gif . Blogai, kad daug pinigėlių reikia išleisti, bet dar blogiau, kai visai negali įsigyti, to, ko tau reikia.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 19, 10:18)
ieškau žmogaus, noriu maždaug žinoti apie kokią sumą eina kalba.

Sumos labai skirtingos ir paslaugos už jas labai skirtingos. Nuo nuo trijų iki dešimt litų (gal ir dvylika). Viena pažįstama dirba slaugute po keturias valandas. Jai moka po dešimt. 4u.gif
Bet pas mus tas vadinamas didmiestis. Gal pas jus pigiau? g.gif
Atsakyti