Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

QUOTE(yuki @ 2008 08 21, 16:31)
4 m blink.gif  bigsmile.gif , parodyk visą kaip atrodo, pas mane toks yra (dar jaunas), irgi tuoj žydės, reiks persodint, kai sulyginsim sklypą, tai norėčiau vietą tinkamą rast smile.gif


Na jis ne pas mane auga- eidama pro šalį pamačiau. Toks šiek tiek į krūmą panašus ir siekia 2 aukšto viršų. Viso net nefotkinau- nes telefonu neišeina tokio didelio paimt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 08 21, 16:36)
...o kitas labai fainas paprastasis ar vaistinis dar ji vadina salvia oficinalis

tokio sėklų turiu ir kažkaip neprisiruošiau pasėti. Jei sakai, kad tikrai dailus augalas, reikės kitąmet išbarstyti, o galgi as išdygs... g.gif O gal ir dabar išbėrus dar sudygtų g.gif žiemai pridengčiau, kad jaunas neiššaltų... ax.gif bet gal jau nebeverta vargti ir augalo varginti... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 08 21, 14:56)
Žydi nuo gegužės galo ikiliepos vidurio.
Papildyta:

Aš gyvenu Kuršėnuose, aplankyti galima bet kada, tik prieš tai reikia pranešti,  kad būčiau  namie. Nuo rugsėjo pasileisiu per muges, praktiškai būsiu visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.



O kada būsi Alytuje?
Atsakyti
QUOTE(Mergelė @ 2008 08 21, 20:12)
O kada būsi Alytuje?

Nežinau ar rudenį darys Alytus kokiąmugę, jei sužinosipranešk, gal ir atlėksiu, bet pakolkas planuose Alytaus nėra.
Atsakyti
Kas galejo nutikti pentiniui ir ka kita karta tokiu atveju daryt? Prazydejo karta birzeli, viskas buvo ciki, nukarpiau ziedkoti. Kai antra syki eme listi- daigas jau buvo praktiskai is karto parudaves, rudavo kol visai sunyko. Dabar nebegyvas.

Kitas pentinis islindo sveikas, dabar ji kazkas apkramte, (as ji insekticidais pavaisinau), bet toks ispudis, kad nuo to pakramtymo sustojo jo augimas. O trecia zali amarai uzpuole doh.gif Nu kazkas ryskiai uzkeike man juos siemet..
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2008 08 20, 23:37)
tai jau nelaikyk paslaptyje, pasigirk grobiu 
gal užmatei ermitaže ko nors įdomaus nupiginto?

5 ivairiu sp./formu silokai [po3lt], 2eraicinai, 1zole imperata, 1viksva garbanota [visi po 4], 1virzis gelt.pagr./bordozied. [7lt]. kainos, gal netikslios, bet viskas 42lt.
Yra daugiameciu augaliuku po 3-5lt nemazai thumbup.gif , o iki 10lt juo labiau.
sudomino zieme margais lapais [juk viszale turi but],
meta su lapais baltu pakrasteliu wub.gif ypac dekoratyvi, siaip nemazai prieskoniniu, ir augaliukai geros formos.
I medelius nesigilinau, neismanau blush2.gif , kazkokie nuvarge pasirode.

QUOTE(Tina* @ 2008 08 21, 08:50)
Gal galit man kokia virziu prekyvietes nuoroda mesteleti. Uzsikabainau dabar jau.

Vln siaures miestely prie Rimi [berods ''jusu sodui''] ypac didelis virziu pasirinkimas, lauke ir po stogine. po 9lt.
vos nenusigrauziau nagu, kad per anksti kitur nusipirkau verysad.gif

QUOTE(Melynake:) @ 2008 08 21, 13:32)
Turiu tokius vilkdalgius kurie siemet nezydejo, bet nezinau ar todel kad pavasari persodinau (gelbejau is pievos, kad nesuartu, nes vejai ruosem zeme) ar todel, kad per tankiai. Kadangi paskaiciau, kad dabar tinkamas laikas persodint, tai bandyciau, jei cia per tanku, jei ne tai palikciau ir kita vasara laukciau ziedu...

reikejo menesiu anksciau, bet nieko baisaus, jei kuo greiciau tai padarysi. mano nuom per tanku. sodink negiliai, ant sakniastiebiu ne daugiau 5cm zemes.

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 08 21, 15:36)
salvia oficinalis - daugiametis

jau beveik ikalbejot 4u.gif , kitiems metams ruosiu vieta darze salia metu ir melisos.

QUOTE(smth1 @ 2008 08 21, 20:43)
Kas galejo nutikti pentiniui ir ka kita karta tokiu atveju daryt? Prazydejo karta birzeli, viskas buvo ciki, nukarpiau ziedkoti. Kai antra syki eme listi- daigas jau buvo praktiskai is karto parudaves, rudavo kol visai sunyko. Dabar nebegyvas.

Kitas pentinis islindo sveikas, dabar ji kazkas apkramte,  (as ji insekticidais pavaisinau), bet toks ispudis, kad nuo to pakramtymo sustojo jo augimas. O trecia zali amarai uzpuole doh.gif  Nu kazkas ryskiai uzkeike man juos siemet..

g.gif nzn ka patart
na amarai tikrai neturetu nugalabyti augalo. mano pirmasis pentiniu derlius buvo siaubingai amaruotas, bet ziedams tas itakos neturejo. aisku, purskaiu,bet jau zydincius.
dabar augant naujiems [ziedynkociai jau kyla, metras koks], jau purskiau ir fung., ir insekt. [score ir karate], tai viskas ciki, isskyrus 1 keruka,kuris itariu myroja - maziukas susmulkejes, 10-15cm.
jei pentiniai ''pacific'' grupes [labai tankios ziedu zvakes, sunkios -pas mane dauguma], tai kerai neisskirstyti ir nepersodinti isgyvena ne ilgiau kaip 3-4metus. [pgl knyga]
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2008 08 20, 08:51)
user posted image

cia mano pirmametes puseles smile.gif ,parsiveziau kankorezi nuo labai grazios kalnines pusies ir seklytes pasejau, sudygo po menesio bigsmile.gif , o ka man dabar su jom daryt kad sekmingai perziemotu, ikast vazona i zeme, ar po viena issodint?pridengt ziemai? dar savo tikros vietos jos neturi, kiek jos vazone galetu augt? gal kas irgi pacios puseles is seklyciu uzsiauginot, pasidalinkit patirtim 4u.gif


Pasėjus pavasarį, daigeliai pakankamai ūgteli, sustiprėja ir sumedėja, juos galima išpikuoti į atskirus vazonėlius (į smėlį, pageidautina miško) ir įkasti į žemę, iš viršaus dar apkaupiant iki viršūnėlių durpėmis. Juk miške pasisėję daigai žiemoja, ar ne? Tai mano asmeninė patirtis. Tavo daigeliai atrodo (o gal tik atrodo?) dar šiek tiek mažoki, gal vėlai sėtos sėklos? Yra du variantai: bandyti daryti kaip aprašiau, o jei galimybės leidžia, galima daigelius patalpinti vėsioje (maždaug kaip šaldytuve, bet ne daugiau kaip +10 - 12 laipsnių), bet šviesioje patalpoje. Jie turi grūdintis kuo artimesnėje gamtai sąlygomis, gyvenamoji patalpa per šilta ir blogiausia per sausa. Man ne kartą taip žiemojo paprastųjų miško pušų ir miškinių eglių sėjinukai, nesu profesionalas, bandžiau tik savo įdomumui, bet pavyko puikiai, daugybę daigų išdalinau ir pasisodinau pati. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 08 22, 00:24)
sudomino zieme margais lapais [juk viszale turi but],
meta su lapais baltu pakrasteliu  wub.gif ypac dekoratyvi,  siaip nemazai prieskoniniu, ir augaliukai geros formos....

sakai žiemė sudomino smile.gif pas mane margos žiemės nors vežimu vežk mirksiukas.gif prašoms užsukti mirksiukas.gif
dar pas mane mėta yra net nežinau kokia jos rūšis, tačiau ne ta klasikinė, tokia apvaliais lapeliais ir jie visi minkšti, pūkuoti, kone kaip vilnotoji notra tas pūkelis, tik ne toklie stori tie lapai. Žodžiu ir skani ir gana dekopratyvi, tik labai jau plinta požeminiais ūgliais, tai kasmet aš ją praraunu ir apdalinu kaimynes arba kompostinėn iškomadiruoju... ax.gif
dar juozažolės (Hyssopus) keras nemažas... ax.gif
mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 22 rugpjūčio 2008 - 07:34
o kada Vilniuje bus augalų paroda?
Atsakyti
QUOTE(drieziukas @ 2008 08 22, 08:36)
o kada Vilniuje bus augalų paroda?

turbūt Kojelavičiaus gatvėj rugsėjo mėn, štai čia detalės
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 22 rugpjūčio 2008 - 07:50
QUOTE(kasiopeja @ 2008 08 21, 15:01)
Knifofija, o per kelis metus supūna piktžolių šaknys? Ar realu, kad per porą metų?

Laikausi tos nuostatos,kad reikia saugoti gamtą,taigi atliekas vežti į mišką arba mesti nuo šlaito į niekieno teritoriją doh.gif nono.gif
Aksčiau turėjom dviejų dalių duobę,du metus meti viską į vieną pusę,du metus į kitą,bet labai varginga po to iškasti,be to ten duobėje oras neprieina,blogai pūva.Dabar iš lentučių sukalam dėžę ir ten viską metu,išskyrus saulėgrąžų stiebus,braškių lapus ir daigus taip pat nemetu virto maisto atliekų,varpučių šaknys per du metus gal ir nesupus,pas mane dabar trys komposto dėžės blink.gif ir jas sustatėm ten kur prastesnė žemė,taigi kai nuardysiu beliks tik paskleisti biggrin.gif Tome Philipse yra priemonė pagreitinanti komposto puvimą,pirkau,žiūrėsiu ar pasiteisins,be to yra gražios dėžės kompostui,su durelėm apačioje,kad galima būtų išsikapstyti jau perpuvusių žemių.
Ten kur kelis metus buvo komposto dėžės šįmet pasodinau kopūstus ir kalafijorus,tai tokio dydžio daržovių mano darže dar nebuvo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(maidana @ 2008 08 22, 09:23)
Laikausi tos nuostatos,kad reikia saugoti gamtą,taigi atliekas vežti į mišką arba mesti nuo šlaito į niekieno teritoriją  doh.gif  nono.gif

aš sutinku su tavimi, tačiau yra didžiulis skirtumas, kur miškuose ar pakelėse voliojasi plastiko tara ir kitos nepūvančios atliekos, o kur organinės kilmės atliekos, per kelis metus suyrančios ir nesukeliančios neigiamų pasekmių ax.gif
o dar miške tarkim apgedusių daržovių ar vaisių atliekos ir gyvūnams maistu gali būti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 22 rugpjūčio 2008 - 08:40