Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 11:38)
matai kazkada esu padariusi viena klaida: kai atsikelem i nama dar nebuvo sutvarkyta aplinka ir kaimynas pasiule pasikelti sklypa, aisku mintis mane suviliojo ir dali juodzemio nustumiau dejau siokio tokio molio, o ant virsaus ta nustumta juodzemi, paskui baisinis viksrinis traktorius sklypa islygino...tai siai dienai turiu pakelta sklypa ir gana kieta zeme, tai kartais ta zolyte ir palepinu trasomis, nors tikrai nepersistengiu. kartais kjai reikia sodinti koki vaismedi tai kasu didele duobe ir ten dedu naujos geros zemes


molis yra gerai.. molinga dirva yra riebi, derrlinga.. Butu beda, jei vietoj molio butu smelis arba zvyras..
Atsakyti
QUOTE(Srove @ 2008 09 03, 22:33)
Va mano naujoji augintine ir mazuliu ''aleja'',
user posted image

Srove , kokia graži tavo šita juka wub.gif Dar ir šiandien sugrįžau pasižiūrėti bigsmile.gif Užsimaniau ir aš tokios blush2.gif ir vietą jau radau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rozamunda @ 2008 09 04, 18:27)
mergos,a jus girtos? blink.gif niu klaust ar krokas yr krumas?....medelis? unsure.gif


rozamunda, su visa pagarba, o tu negerus bajeriu nesupranti? lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 07:11)
o tavo sodas labai grazus, toks grynas sodas as visada apie toki svajojau

Ačiū 4u.gif
ten iš tiesų sodas, juk sodų bendrijoj gyvenam lotuliukas.gif . Na, o laikmetis, kaip žinome, iš tų sodų gyvenamuosius kvartalus išvystė...
Laikui einant, man vis labiau patinka sodai, nes čia pas mus taip žalia, jauku, o jau žydėjimas pavasarį sklypų rolleyes.gif wub.gif

QUOTE(Ingerele @ 2008 09 04, 08:31)
Turiu kvaila klausima. Baisiai nebarkit ir nesijuokit. Prazydejo lelija ir viendienes. Liko ant prazydejusiu stiebu Keli zali tokie gumbeliai. tai ten gal seklos? kaip jas saugoti?

Knifofija labai tiksliai atsakė, tik noriu pridurt - jei nori daugintis augaliuką kokį patikusį - tai iš dukterinių svogūnėliu greičiau bus, arba kero dalimis [ ne svogūninį augalą].
Aš nukerpu praktiškai VISAS užsimezgančias sėklas po žydėjimo.
Išskyrus piliarožes, tagetes, t.y. nedaugiametes.

QUOTE(sidabrinekuoja @ 2008 09 04, 10:56)
Rokoko, gal gali mane paprotint   kam reikia baltint obelaites ir ar butina tai daryt? Mano obelaite siemet 8 obuoliukus subrandino , bet jau kokie skanus buvo : . Noreciau teisingai ja pasirupint.

Ačiū už pasitikėjimą 4u.gif , betgi nesu aš sodininkė. blush2.gif
Iš bendro išprusimo galiu pasakyt, kad balinimas saugo vaismedžių žievę nuo skilinėjimo [ko ir telaukia ten norintys ilįsti kenkėjai] plius šiais laikais į tą ''baliklį'' dedami priedai nuo kenkėjų. Čia pavasarį forume sužinojau 4u.gif , kodėl būtent rudenį svarbiau balinti - žiemą nuo saulės ir šalčio tamsi žievė skyla; balinto kamieno saulė vaiskią dieną taip nekaitins, kaip tamsaus, taigi ir šaltuko kontrastas nebus pavojingas. Pavasarinis balinimas irgi , žinoma, nepakenks, bet jis ne toks naudingas, kaip rudeninis.
Dabar jau aš klausiu: kada [kokį mėnesį] balinti vaismedžius rudenį?
Mb jau apmokslintas šiuo klausimu, laukia mano šuvio, griebs šepetį... [iki šiol balinom tik pavasarį blush2.gif ]

jei ką suklydau, protingesni lai pataiso smile.gif

QUOTE(rena @ 2008 09 04, 15:30)
o kada tulpes galima sodint

Spalį.
jei įkiši lapkritį, irgi bus gerai.
Čia paslėpta mintis, kad aš laukiu svogūninių išpardavimų , reikia DAUG krokų [tokie sumedėję augaliniai kenkėjai liemenine šaknim, panašūs į kurklius lotuliukas.gif ]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 04 rugsėjo 2008 - 22:56
QUOTE(rozamunda @ 2008 09 04, 07:34)
drinks_cheers.gif pritariu,SROVE,nedelsiant perkelk,juk vijoklius liepia sodinti 30-40 cm nuo sienos,o cia tau medeliai,ju dar apacios plesis unsure.gif kol maziukai,nelabai pajus,o suaaugusius kankinsi-ir anukai uz tai nepagirs,be to taip arti betono pagrindo,saknims nelabai tokia artima kaimynyste,cia tau ne gelytes su  mazom saknytem schmoll.gif

O jetus, perkelti doh.gif verysad.gif verysad.gif verysad.gif .Ar labai dideles tos egles saknys gali buti?Betono pagrindo kaip ir nera, tvora daryta beveik ant zemes su armatura, bet galvoji, kad gali iskilnoti? g.gif Dabar jau pradejau pergyventi, kad ir obelis ir kriause reik lupt lauk, juk visai prie pat namo unsure.gif Kazkaip niekada nepagalvojau apie tai.O ttujos?Tokia gyvatvore, tai gal ir trinkeles gali iskilnoti? blink.gif Visai susibalamutinau doh.gif

Papildyta:
QUOTE(išdykėlė @ 2008 09 04, 22:26)
Srove , kokia graži tavo šita juka wub.gif Dar ir šiandien sugrįžau pasižiūrėti bigsmile.gif  Užsimaniau ir aš tokios blush2.gif ir vietą jau radau lotuliukas.gif

Patinka ir man ji, ir zieda toki didiuli turi sukrovusi, tik nezinau ar suspes ji parodyti? g.gif

Papildyta:
QUOTE(jolaxus @ 2008 09 04, 08:43)
manau, kad laistymus su visokiomis trąšomis ir kitais papildais reikėtų atidėti iki kito sezono, kai augalas pilnai įsikabins šaknimis ir tik tada galės įsissavinti duodamą gėrį.
o dėl atstumo iki tvoros ir aš tave pakutensiu - pati pirmoji mintis pamačius foto ir buvo tokia, kad gražu, tačiau laaabai per arti tvoros unsure.gif Eglės iš tiesų auga palyginus greitai, jau po 3-5 metų šita tau atsirems į tvorą, o kas toliau blink.gif

Jolaxus, as ne apie tas eglaites, del tu trasu, apie kitus spygliuocius teiraujuosi, suprantu, kad joms dar anksti su tuo.
O del atstumo, jau nieko nebesakyk, sutinku, kad nukvailiojau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2008 09 04, 07:54)
Jei atvirai, tai man ten tie akmenukai nu nilabai, nesirisa jie ten ir viskas. Manau, kad rastum gerai pagalvojus jiems tinkamesne vieta. Siaip tai originalu ir perkunrope ten itubdei, bet ne ten jiems ta vieta ax.gif
Nu man kaip grazu jukos patapo tai nigaliu rolleyes.gif , pavasari ir as pirksiu,ant ziemos nesiryztu, stebesiu, kaip jums perziemos

Nu wo, bigsmile.gif sykis jau Sobieska sako, kad akmenai nilabai, tai jau ka cia ir bekalbeti.O jei rimtai, tai ir man paciai nei sis, nei tas, ale gaila to triuso, kad vilkau, kad vilkau anuos nuo begiu prancuzijoje lotuliukas.gif , o dabar kaip ir nebereikalingi patapo, ech, reiks uz namo nesti, kalniuka gal koki supilti g.gif
O ten ne perkunrope Sobieska, ten kazkokia daugiamete, zydinti raudonai, kerpe.
Atsakyti
QUOTE(Srove @ 2008 09 04, 23:21)
Dabar jau pradejau pergyventi, kad ir obelis ir kriause reik lupt lauk, juk visai prie pat namo unsure.gif

kad tik nepamiščiau nufotkint pavyzdį iš savo kiemo, kas ten namą braižo - kirvio dalia laukia.. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2008 09 04, 23:06)
rozamunda, su visa pagarba, o tu negerus bajeriu nesupranti? lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

pasirodo- ne blush2.gif mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 21:37)
tai galiu drasiai dar svarstyti kur juos pasodinti nes labai jau grazius lenkijoj pirkau...tai taip ir norisi kad visi matytu  mirksiukas.gif

butinai pasisodink snieguoliu-pacios pirmos kuklias galvas iskels 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(rokoko @ 2008 09 04, 23:48)
Čia pavasarį forume sužinojau 4u.gif , kodėl būtent rudenį svarbiau balinti - žiemą nuo saulės ir šalčio tamsi žievė skyla; balinto kamieno saulė vaiskią dieną taip nekaitins, kaip tamsaus, taigi ir šaltuko kontrastas nebus pavojingas. Pavasarinis balinimas irgi , žinoma, nepakenks, bet jis ne toks naudingas, kaip rudeninis.
Dabar jau aš klausiu: kada [kokį mėnesį] balinti vaismedžius rudenį?
Mb jau apmokslintas šiuo klausimu, laukia mano šuvio, griebs šepetį... [iki šiol balinom tik pavasarį blush2.gif ]

siulau tai padaryti spalio men 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Srove @ 2008 09 05, 00:37)
Nu wo, bigsmile.gif  sykis jau Sobieska sako, kad akmenai nilabai, tai jau ka cia ir bekalbeti.O jei rimtai, tai ir man paciai nei sis, nei tas, ale gaila to triuso, kad vilkau, kad vilkau anuos nuo begiu prancuzijoje lotuliukas.gif , o dabar kaip ir nebereikalingi patapo, ech, reiks uz namo nesti, kalniuka gal koki supilti g.gif
O ten ne perkunrope Sobieska, ten kazkokia daugiamete, zydinti raudonai, kerpe.

is tu graziuju akmenu gali padaryti "kompozicija" link jukos nuo tvoros kampo,kur dabar stovi gele vazonelyje salio akmens.Manau prie jukos gerai ziuresis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2008 09 04, 21:48)
molis yra gerai.. molinga dirva yra riebi, derrlinga.. Butu beda, jei vietoj molio butu smelis arba zvyras..

sakai gerai, bet kai jis sukieteja tai neina kauptuko i zeme ikisti
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 05, 08:03)
sakai gerai, bet kai jis sukieteja tai neina kauptuko i zeme ikisti

gerai, kie yra kažkiek molio dirvoje, bet jo ne per daug. jei daugoka molio, tai tikrai įdžiūvusi žemė kaulu pavirsta. Pas mus irgi užvežinėjo grunto lyginant sklypą, tai kliuvo kai kur molingos žemės - kai stipriau palyja minkšta, o kai įdžiūva tai nepajudinamai. doh.gif Bet vienas privalumas dėl sodo - sakoma, kad vaismedžiai mėgsta molingą dirvą, vistik ji geriau nei koks smėlis. Taigi, tame kampe, kur turi molio, planuok sodą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 04, 23:48)
1. Mb jau apmokslintas šiuo klausimu, laukia mano šuvio, griebs šepetį... [iki šiol balinom tik pavasarį blush2.gif ]
2. Čia paslėpta mintis, kad aš laukiu svogūninių išpardavimų , reikia DAUG krokų [tokie sumedėję augaliniai kenkėjai liemenine šaknim, panašūs į kurklius lotuliukas.gif ]

1. pirmą kartą lapkričio mėn, antrą kartą - vasario mėn. Svarbu, kad lauke būtų pliusinė temperatūra wink.gif

2. Aha! bigsmile.gif Sakiau, sakiau! bigsmile.gif Taip pasąmonėj ir kirba, kad čia labai tampriai siejasi su kurkliais didis.gif

pirmą pastraipa be bajerių tongue.gif
Atsakyti
Klausyk, pagelbėkit apsispręsti... Kūrybinės kančios užgraužė lotuliukas.gif

Turiu sodą, kuriame po medžiais yra vaiskrūmiai. Niekaip neapsisprendžiu, ar aš noriu sodo, kuriame būtų erdvė po medžiais ir pvz. pavasarį akstyvosios svogūninės gėlės ten karaliautų wub.gif (tektų serbentus su agrastais iškraustyti, bet jie jauni, išgyventų), ar visgi palikti kaip yra ir naujai sodinamam sodo gabaliuke irgi tą patį principą pritaikyt - tarp medžių serbentų prikaišioti. Gal yra kokie "moksliškai pagrįsti" privalumai/trūkumai vieno ir kito varianto (nes man tik gražumo argumentas ateina į galvą lotuliukas.gif ) g.gif
Atsakyti