Įkraunama...
Įkraunama...

Kada einat dekretinių?

As isejau kaip ir priklauso 30sav ir 1 d biggrin.gif
Atsakyti
sveikutes norejau paklausti jeigu i dekreta reikia iseit liepos men antroje pusej,tai uz kuriuos menesius skaiciuos dekretines?o jeigu turiu apie du men kasmetiniu atostogu ,ar apsimoka jas pasiimti pries dekretines?aciu 4u.gif
Atsakyti
Mano situacija panaši, turėsiu 54 dienas atostogu, i dekreta birželį, kada jas geriau išnaudot? Kaip skaičiuoja, jei atostogas imčiau po vaiko priežiūros atostogų? Norisi bent kažkiek laimėt, pinigine prasme smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eaglute: 22 vasario 2009 - 22:56
Sveikos merginos,

jei nesunku atsakyti ir yra žinančių noriu paklausti:
1) į dekretines eisiu nuo 2009-06-08, taip kaip suprantu motinystės pašalpa bus skaičiuojama pagal 9 mėn. pajamas? Ar aš ką blogai paskaičiavau ar kaip, kad pagal ankstesniuose forumo puslapiuose duotą ekselinę lentelę, man dabar ant popieriaus gaunančiai maždaug 3100 Lt, pašalpa bus apie 10 000 Lt. Ar gali būti tiek daug? Kažkaip netikiu... g.gif

2) gimdymas numatytas 2009-08-15, tai vaiko priežiūros pašalpą skaičiuos pagal 12 mėn. iki gimdymo dienos? O kokį NPD dydį taikys kai gims vaikas? Nes dabar neturiu vaikų ir jokio NPD netaiko nuo sausio 1 d. Gal 50 Lt?

Ačiū jei kas atsakys 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fortuneafilius: 23 vasario 2009 - 10:58
QUOTE(fortuneafilius @ 2009 02 23, 11:57)
Sveikos merginos,

jei nesunku atsakyti ir yra žinančių noriu paklausti:
1) į dekretines eisiu nuo 2009-06-08, taip kaip suprantu motinystės pašalpa bus skaičiuojama pagal 9 mėn. pajamas? Ar aš ką blogai paskaičiavau ar kaip, kad pagal ankstesniuose forumo puslapiuose duotą ekselinę lentelę, man dabar ant popieriaus gaunančiai maždaug 3100 Lt, pašalpa bus apie 10 000 Lt. Ar gali būti tiek daug? Kažkaip netikiu... g.gif

2) gimdymas numatytas 2009-08-15, tai vaiko priežiūros pašalpą skaičiuos pagal 12 mėn. iki gimdymo dienos? O kokį NPD dydį taikys kai gims vaikas? Nes dabar neturiu vaikų ir jokio NPD netaiko nuo sausio 1 d. Gal 50 Lt?

Ačiū jei kas atsakys 4u.gif

Sveika,
1.Motinystės(gimdymo) pašalpa yra už keturis mėnesius, tiksliau 126 kalendorines dienas, tai todėl tiek daug atrodo, ji išmokama vieną kart. Taip, tau skaičiuos iš 9mėn vidurkio.
2.Vaiko priežiūros pašalpą skaičiuos jau iš 12 mėn nuo to mėnesio, kurį išeisi vaiko priežiūros, tiksli gimimo data nesvarbu, t.y kai baigsis gimdymo atostogos ir nuėjusi į Sodrą turėsi parašyti prašymą dėl NPD taikymo, jei santuokoje auginate vaikutį NPD abiems po 50lt, jei viena- 100lt. tai nepriklauso nuo pajamų dydžio, o tik nuo vaikų skaičiaus smile.gif Tiksliau ne NPD, o papildomas NPD, PNPD vadinamas čia bus pritaikytas. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(undinele72 @ 2009 02 22, 22:17)
sveikutes norejau paklausti jeigu i dekreta reikia iseit liepos men antroje pusej,tai uz kuriuos menesius skaiciuos dekretines?o jeigu turiu apie du men kasmetiniu atostogu ,ar apsimoka jas pasiimti pries dekretines?aciu 4u.gif


dekretines skaičiuos nuo 2008-07-01 iki 2009-06-30 už 12 mėn (naujas įstatymas įsigalijoja nuo 2009-07-01, iki 2009-07-01 skaičiuoja už 9 mėn.).
Kasmetines atostogas ar apsimoka, reikia pagal pajamas žiūrėti.
Pas mane atlyginimas pastovus kiekvieną mėn. ir pakilęs nuo 2008-12-01 (eisiu į dekretą 2009-06mėn.), tai man apsimoka.
Atsakyti
QUOTE(Eaglute @ 2009 02 23, 00:55)
Mano situacija panaši, turėsiu 54 dienas atostogu, i dekreta birželį, kada jas geriau išnaudot? Kaip skaičiuoja, jei atostogas imčiau po vaiko priežiūros atostogų? Norisi bent kažkiek laimėt, pinigine prasme smile.gif


Jei atlyginimas pastovus ir nesikeite, tai gali eiti atostogu pries dekreta - galesi daugiau pailseti. Atostoginius paskaiciuos pagal pries tai buvusiu triju menesiu atlyginima, t.y. jei iseisi atostogu geguze, tai atostoginius gausi pagal vasario-kovo-balandzio atlyginimo vidurki.
Dekretines skaiciuos pagal rugsejo-geguzes menesiu atlyginimus, o vaiko auginimo prieklausomai kada tiksliai i dekreta iseini reik paskaiciuot.
Jei dar neaisku - klausk smile.gif
Atsakyti
SVEIKUTES VISOS,NOREJAU PAKLAUSTI PAS JUS,O KAIP GI BUS SU MANIM?MANO PROBLEMA YRA TAME KAD DIRBTI PRADEJAU SPALIO 30 2008,GIMDYMO DATA TURETU BUTI GEGUZES 15 2009,TAD AS NEZINAU IKI KADA MAN REIKETU DIRBTI KAD GAUCIAU NORS SIOKIA TOKIA PASALPA.AS LYG IR GIRDEJAU KAD REIKIA BUTINAI ISDIRBTI 6MENESIUS O SKAICIUOS 9MENESIU ATLYGINIMA,TAI TAIP ISEIS KAD 3 MENESIUS PASKAICIUOS KAIP NULIS ALGOS?ESU "ZALIA"SITUOSE REIKALUOSE,TAIGI JEIGU GALITE PADEKIT
Atsakyti
QUOTE(mazutesaule @ 2009 02 24, 13:54)
SVEIKUTES VISOS,NOREJAU PAKLAUSTI PAS JUS,O KAIP GI BUS SU MANIM?MANO PROBLEMA YRA TAME KAD DIRBTI PRADEJAU SPALIO 30 2008,GIMDYMO DATA TURETU BUTI GEGUZES 15 2009,TAD AS NEZINAU IKI KADA MAN REIKETU DIRBTI KAD GAUCIAU NORS SIOKIA TOKIA PASALPA.AS LYG IR GIRDEJAU KAD REIKIA BUTINAI ISDIRBTI 6MENESIUS O SKAICIUOS 9MENESIU ATLYGINIMA,TAI TAIP ISEIS KAD 3 MENESIUS PASKAICIUOS KAIP NULIS ALGOS?ESU "ZALIA"SITUOSE REIKALUOSE,TAIGI JEIGU GALITE PADEKIT


Reikia isdirbti min 3 men, bet dekretines atstogas skaiciuos pagal 9 menesius. Tai kuo ilgiau dirbsi tuo geriau tau bus tik ar istemsi su sveikata? Bet turi iseiti dekretiniu pries gimdyma bent kelios dienos.
tada dekretines skaiciuosis pagal rugpjucio-balandzio menesius, na trys menesiai pirmi nulis verysad.gif , vaiko auginimo atostogos skaiciuosis pagal rugsejo-rugpjucio menesius, tai tik du men nulis verysad.gif
Atsakyti
šiaip jau tokie klausimai nagrinėjami kitame forume - Socialinių reikalų labirintas mirksiukas.gif ten net atskira tema yra nėštumo ir vaiko priežiūros pašalpų mokėjimo klausimams mirksiukas.gif pasiskaitykit - rasit daug aktualios informacijos.
Atsakyti
QUOTE(Nuska @ 2009 02 24, 14:21)
šiaip jau tokie klausimai nagrinėjami kitame forume - Socialinių reikalų labirintas  mirksiukas.gif ten net atskira tema yra nėštumo ir vaiko priežiūros pašalpų mokėjimo klausimams  mirksiukas.gif pasiskaitykit - rasit daug aktualios informacijos.


kazkaip nerandu as to forumo.... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(IBO @ 2009 02 24, 12:30)
kazkaip nerandu as to forumo.... wub.gif

4u.gif
Forumas socialinių reikalų labirintas
va čia pati tema apie nėštumo pašalpas
Atsakyti