Įkraunama...
Įkraunama...

Kada einat dekretinių?

QUOTE(2009rugsėjukas @ 2009 01 25, 20:30)
o jeigu išeini vėliau į dekretą, ar tada sutrumpėja dekretinių laikas ar vis tiek lieka 126 dienos?

svarbiausia suspėti išeiti bent vieną dieną iki gimdymo mirksiukas.gif antraip nuplauks priklausančios 70 dienų iki gimdymo ir teliks 56 dienos po gimdymo. Na komplikuoti gimdymo atveju 70 dienų po gimdymo.
Atsakyti
O as galima pasakyti dekretiniuose nuo 10 sav. blush2.gif , Netiketai mire mano tevelis ir po laidotuviu blogai jauciausi, seimos gydytoja israse biliuteni, taip "ant biliutenio" 5 men. ir prasedejau blush2.gif , o po to jau i tikrasias dekretines thumbup.gif
Atsakyti
As tai planuoju iseiti i dekretines likus 3 sav. iki numatytos gimdymo datos.Reikia butinai iki balandzio men atidirbti,kad po to daugiau pinigeliu gauciau...
Atsakyti
cituoju: "svarbiausia suspėti išeiti bent vieną dieną iki gimdymo mirksiukas.gif antraip nuplauks priklausančios 70 dienų iki gimdymo ir teliks 56 dienos po gimdymo. Na komplikuoti gimdymo atveju 70 dienų po gimdymo."


Kaip suprantu is sio paaiskinimo, jei as iseinu atostogu pries gimdyma tarkim 3 savaites (21 diena), ir nespeju isnaudoti 70 dienu, tai man gaunasi, kad 49 dienos dingsta? ar taip suprantu? Nes as tai maniau svarbiausiai spet iseiti atotogu pries gimdant, ir tos 126 dienos vistiek priklauso tau.
Atsakyti
kiek aš žinau, kai išeini į dekrtetą, pinigėlius iškart ir perveda už visas 126 dienas - visą sumą, taigi tiksli gimdymo data čia neutri įtakos.
Jei ne taip yra, pataisykit.....
Atsakyti
QUOTE(irutav @ 2009 01 26, 18:08)
Kaip suprantu is sio paaiskinimo, jei as iseinu atostogu pries gimdyma tarkim 3 savaites (21 diena), ir nespeju isnaudoti 70 dienu, tai man gaunasi, kad 49 dienos dingsta? ar taip suprantu? Nes as tai maniau svarbiausiai spet iseiti atotogu pries gimdant, ir tos 126 dienos vistiek priklauso tau.

blogai supratai mirksiukas.gif gi ir parašiau, kad svarbiausia spėti išeiti iki gimdymo mirksiukas.gif Tada net jei ir gimdymas kitą dieną prasidės, bet jau gausi pinigus už 126 dienas ir vaiko priežiūros atsotogos prasidės praėjus tom 126 dienom. Tačiau jei nespėsi iki gimdymo išeiti dekretinių, tada nuplauks tos 70 dienų ir gausi pinigus tik už 56 dienas po gimdymo. Viskas paprasta ir aišku kaip 2x2 ax.gif todėl ketinančios ilgėliau padirbėti labai pasiskaičiuokit ir pasverkit viską, kad nebūtų taip kad tiesiai iš darbo važiuojat gimdyti.
Atsakyti
o kada anksčiausiai galima išeiti į dekretą
Atsakyti
Ar as kazkokia doh.gif ,ar as nesuprantu kazko... g.gif
Esu girdejusi kad apsimoka dirbti kuo ilgiau iki gimdymo (pinigine prasme). Bet galvojau taip: ar as dirbsiu - gausiu tuos pacius pinigus,ar busiu dekrete- gausiu tuos pacius pinigus... tai geriau eit laiku i dekreta ir viskas.. Bet dabar paskaiciau ir nesuprantu.. Tai jei as tarkim dirbsiu ne iki 30sav,o iki kol liks menuo iki gimdymo,ir iseisiu i dekreta,tai gausiu ismoka tokia pat lyg buciau dekrete nuo 30sav? Tai gaunasi gaunu ir atlyginima ir ismoka tokia pati lieka? Ar as kazko nesupratau? Padekit.. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Beautiful Life @ 2009 01 26, 17:28)
O as galima pasakyti dekretiniuose nuo 10 sav.  blush2.gif , Netiketai mire mano tevelis ir po laidotuviu blogai jauciausi, seimos gydytoja israse biliuteni, taip "ant biliutenio" 5 men. ir prasedejau  blush2.gif , o po to jau i tikrasias dekretines  thumbup.gif



Atsiprasau uz klausima, bet ar pagalvojai kad nuo to nukentejo tavo finansine puse? g.gif Aisku jei tikrai reikejo tai niekur nebesidesi unsure.gif , bet jei tik siaip, kad pasedet penkis menesius namie, tai atleisk, giliai nesupratau...
Atsakyti
[quote=aiskauda,2009 01 27, 21:44]
Atsiprasau uz klausima, bet ar pagalvojai kad nuo to nukentejo tavo finansine puse? g.gif Aisku jei tikrai reikejo tai niekur nebesidesi unsure.gif , bet jei tik siaip, kad pasedet penkis menesius namie, tai atleisk, giliai nesupratau...

(nors cia visai ne man adresuota, o Beautiful Life) ax.gif

na siaip prarandi 20 procentu, nes uz biuleteni gauni 80 proc. algos, tai pvz jei tingi dirbti, tai kaip ir nelabai daug prarandi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laura01: 27 sausio 2009 - 22:38
QUOTE(*kineziuke* @ 2009 01 27, 20:21)
Ar as kazkokia  doh.gif ,ar as nesuprantu kazko...  g.gif 
Esu girdejusi kad apsimoka dirbti kuo ilgiau iki gimdymo (pinigine prasme). Bet galvojau taip: ar as dirbsiu - gausiu tuos pacius pinigus,ar busiu dekrete- gausiu tuos pacius pinigus... tai geriau eit laiku i dekreta ir viskas.. Bet dabar paskaiciau ir nesuprantu.. Tai jei as tarkim dirbsiu ne iki 30sav,o iki kol liks menuo iki gimdymo,ir iseisiu i dekreta,tai gausiu ismoka tokia pat lyg buciau dekrete nuo 30sav? Tai gaunasi gaunu ir atlyginima ir ismoka tokia pati lieka? Ar as kazko nesupratau? Padekit..  4u.gif

jei tavo atlyginimas pastovus visą laiką, tai tada šita sąlyga negalioja. Apsimoka ilgiau dirbti tik tuo atveju, jei nesenai pakėlė atlyginimą ir nori kad kaip galima daugiau mėnesių su didesniu atlyginimu pakliūtų į tuos mėnesius iš kurių skaičiuos pašalpą. Bet vėlgi, reikia nepamiršti kad įstatymai keitėsi ir pagal dabar galiojantį dar reikia atsižvelgti, kad iki liepos skaičiuos iš 9 mėnesių vidurkio, o paskui jau iš metų. Tai jei į dekretą kaip tik apie birželio pabaigą ir atlyginimas keltas nuo metų pradžios, tai labiau apsimoka anksčiau išeiti. Vienu žodžiu, reikia susirašyti kiekvieno mėnesio pajamas ir modeliuoti situaciją kada labiausiai apsimoka išeiti į dekretą.
Atsakyti
QUOTE(*kineziuke* @ 2009 01 27, 21:21)
Ar as kazkokia  doh.gif ,ar as nesuprantu kazko...  g.gif 
Esu girdejusi kad apsimoka dirbti kuo ilgiau iki gimdymo (pinigine prasme). Bet galvojau taip: ar as dirbsiu - gausiu tuos pacius pinigus,ar busiu dekrete- gausiu tuos pacius pinigus... tai geriau eit laiku i dekreta ir viskas.. Bet dabar paskaiciau ir nesuprantu.. Tai jei as tarkim dirbsiu ne iki 30sav,o iki kol liks menuo iki gimdymo,ir iseisiu i dekreta,tai gausiu ismoka tokia pat lyg buciau dekrete nuo 30sav? Tai gaunasi gaunu ir atlyginima ir ismoka tokia pati lieka? Ar as kazko nesupratau? Padekit..  4u.gif

Na, cia kiekvienos situacija skirtinga. Pvz. mano atveju i ismokos skaiciavimo laika ieina 2 men, kai gavau l.mazas pajamas, darbo birzos ismoka. Taigi, jei as isenu ne 30sav i gimdymo atostogas, o 32sav i ismokos skaiciuojama laika iena jau tik 1menuo is darbo birzos. Tuo paciu aisku sutrumpeja vaiko auginimo atostogos, bet mano atveju irgi taip yra geriau del tu paciu pinigeliu. O siaip reik ziureti kokia mamytes sveikata!
Tikiuosi nesupyksit, idedu nuoroda is kito tinklapio, ten yra skaiciuokle jei norite tiksliai suzinoti kiek pinigeliu gausit pagal dabartinius istatymus. Pasiskaiciuokit, kaip geriau iseina. smile.gif http://www.tax.lt/po...334-0-2140.html
Atsakyti