Įkraunama...
Įkraunama...

Kada einat dekretinių?

Aciu labai mergaites uz pagalba! drinks_cheers.gif Dabar susideliojo viskas i vietas. Tai kadangi mano atlyginimas fiksuotas,tai tikrai neapsimoka man dirbt ilgiau,nes is esmes nieko nepasikeis wink.gif
Dar karteli aciukas! 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *kineziuke*: 28 sausio 2009 - 20:09
Sveikos, ir as nuo 30 savaites, bei dar turiu pora savaiciu atostogu, tai ir jas pries dekreta pasiimsiu. nebeturiu jokio noro dirbt, jau geriau issimiegot, prigult po pietu, i baseina nueit. nes kai darbas sdimas grizus po pilnos darbo dienos ir kojos patinsta, ir meslungis patraukia... darbe nelabai kam idomu, kad laukiesi.
laukiu nesulaukiau, nes jau tiek ir beliko smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasute_klp: 29 sausio 2009 - 11:52
QUOTE(jurguze @ 2009 01 25, 14:28)
Nuo kada oficialiai reikia eit dekretiniu?


Sveika, oficialiai dekretinių reikia eiti 30 sav. ar daugiau, kiek daugiau pagal įstatymą neparašyta ir čia jau reikia skaičiuoti kaip kam naudinga, aš pvz. eisiu 32-33 sav., jei bus viskas gerai, nes iki paskutinių dienų nenoriu dirbti, nes dirbu mokykloje ir labai įtemptas darbas
Papildyta:
QUOTE(jurguze @ 2009 01 25, 19:05)
o butinai nuo 7 men? Jei as pvz noriu nuo 8? ax.gif


nebutinai, bet tau neišmokes pinigelių dekretinių, jeigu tu pagimdysi, o po to eisi dekretinių kam valstybei dovanuoti savo pinigus geriau pailsėti namuose, nes jeigu tu išeini 8 mėnesį tai gauni už 126 dienų dekretinių, o jei pagimdysi ir po to dekretinių tai tik už 56d. tai mano manymu po gimdymo neapsimoka
Atsakyti
O jei as dekreta imsiu pries du men. ir plius paimsiu kasmetiniu atostogu 1 men., man nuo to ismoka nesumazes unsure.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Laura01 @ 2009 01 27, 22:34)
na siaip prarandi 20 procentu, nes uz biuleteni gauni 80 proc. algos, tai pvz jei tingi dirbti, tai kaip ir nelabai daug prarandi...

Deja, kiek suprantu, nuostolis gerokai didesnis, jei imi biuletenį, nes sodros ligos pašalpa neįskaičiuojama į to mėnesio pajamas. Man jau turėtų skaičiuoti iš 12 mėn., tai per juos oi kiek sėdėta su mažąja dėl ligų, bet ką padarysi verysad.gif
Atsakyti
noreciau paklausti gal kas zino mano draugei darbdavys neisleido atostogu ir dar pries iseinant i dekreta pasake atostoginius mokesiu po to kai grysi is poto vaiko auginimo atostogu ar taip galima ar reikia eiti iesko savo teisybes smile.gif
Atsakyti
O tai is tiesu nesiskaiciuoja ligos pasalpa i vidurki? unsure.gif Jei taip, tai kazkokia tai nesamone... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(reduciukas @ 2009 02 04, 11:56)
O tai is tiesu nesiskaiciuoja ligos pasalpa i vidurki?  unsure.gif  Jei taip, tai kazkokia tai nesamone... doh.gif

Paklausiau dar karta mamos buhalterės - skaičiuojasi tik pajamos, nuo kurių moki mokesčius, o sodros pašalpos nebe.
Atsakyti
QUOTE(laukinukė @ 2009 02 04, 11:25)
Deja, kiek suprantu, nuostolis gerokai didesnis, jei imi biuletenį, nes sodros ligos pašalpa neįskaičiuojama į to mėnesio pajamas. Man jau turėtų skaičiuoti iš 12 mėn., tai per juos oi kiek sėdėta su mažąja dėl ligų, bet ką padarysi  verysad.gif

labai klysti. Sodros mokama ligos pašalpa apmokestinama tokiais pačiais mokesčiais. Grubiai tariant skaičiuojant ligos pašalpą mechanizmas toks: sodra paima tavo "popierinį atlyginimą" (nu iš tiesų išvedamas popierinio atlyginimo tam tikrą ketvirtį vidurkis), paskaičiuoja kiek nuo to popierinio atlyginimo bus 80% ir tada jau nuo to ką gauna atskaičiuoja tuos pačius pajamų ir sodrinius mokesčius ir tai kas lieka išmoka tau. Šiaip ar taip rezultate ligos atveju į rankas gauni 80% to ką gaudavai su atlyginimu. Bet kaip jau sakiau - ligos pašalpa apmokestinama tokiais pačiais mokesčiais ir skaičiuojant kitas pašalpas (ligos, motinystės, tėvystės) įskaičiuojama kaip gautos pajamos.
Atsakyti
QUOTE(Nuska @ 2009 02 04, 13:23)
labai klysti. Sodros mokama ligos pašalpa apmokestinama tokiais pačiais mokesčiais. Grubiai tariant skaičiuojant ligos pašalpą mechanizmas toks: sodra paima tavo "popierinį atlyginimą" (nu iš tiesų išvedamas popierinio atlyginimo tam tikrą ketvirtį vidurkis), paskaičiuoja kiek nuo to popierinio atlyginimo bus 80% ir tada jau nuo to ką gauna atskaičiuoja tuos pačius pajamų ir sodrinius mokesčius ir tai kas lieka išmoka tau. Šiaip ar taip rezultate ligos atveju į rankas gauni 80% to ką gaudavai su atlyginimu. Bet kaip jau sakiau - ligos pašalpa apmokestinama tokiais pačiais mokesčiais ir skaičiuojant kitas pašalpas (ligos, motinystės, tėvystės) įskaičiuojama kaip gautos pajamos.

Gal ir klystu, būtų gerai unsure.gif
Tuomet gaunasi, kad slaugydama vaiką ir gaudama 100 proc. aš beveik niekuo nenukentėsiu, skaičiuojant motinystės pašalpą g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukinukė: 04 vasario 2009 - 13:41
QUOTE(laukinukė @ 2009 02 04, 13:34)
Gal ir klystu, būtų gerai  unsure.gif
Tuomet gaunasi, kad slaugydama vaiką ir gaudama 100 proc. aš beveik niekuo nenukentėsiu, skaičiuojant motinystės pašalpą  g.gif

va, ištrauka iš ligos ir motinystės įstatymo (aktualios versijos), kur nurodoma kas yra daudžiamosios pajamos:
2. Apdraustojo asmens draudžiamosios pajamos – visos asmens pajamos, nuo kurių buvo mokamos arba turėjo būti mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui, šio įstatymo nustatytos ir apdraustajam priskaičiuotos ligos (įskaitant darbdavio mokamas 2 pirmąsias ligos dienas), profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpos, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos pašalpos, mokamos vadovaujantis Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymu, taip pat priskaičiuotos nedarbo socialinio draudimo išmokos, mokamos vadovaujantis Nedarbo socialinio draudimo įstatymu.

o nukentėsi tiek, kad jei į tą laikotarpį iš kurio skaičiuos pašalpas pateks gana daug nedarbingumo dienų, tai kadangi už jas gavai 80% savo pajamų, tai tai kažkiek pamažins vidurkį. O jei dar biuletenio pašalpa paskaičiuota iš ketvirčio, kuriame taip pat turėjai nedarbingumą, tai dar labiau gali kirsti per vidurkį.
Biuleteniai niekada finansiškai neapsimoka. Tiek kad juos imam ne todel kad norisi, o todel kad reikia.
Atsakyti
Kiekviena karta turite pasiskaiciuoti kurie menesiai jums naudingiausi ir pagal tai spresti kada iseiti i dekreta. Aisku nepamirskite, kad jei atlyginimas pastovu, tai eidamos veliau i dekreta gausite maziau ismoku, nes sutrumpes vaiko prieziuros mokejimas. Taigi turite viska apsvarstyti g.gif .
Atsakyti