Įkraunama...
Įkraunama...

Užtepai, kremai, padažai - saldūs, naminiai

Anksčiau pardavinėdavo tokius savo darbo karamelinius saldainius ant pagaliuko (aišku, privaryti būdavo dažų visokių). Tai va, gal kas žinot, kaip pasigamint? Valgiau karamele užpiltų sezamo sėklų (tokie kieti saldainiukai). Gal kas galit patart, kaip jų pasigaminti namuose?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 26 kovo 2012 - 19:08
vaikystėj darydavomės saldainius... rolleyes.gif į "rundeliuką" įpildavom cukraus, jį užpildavom, kad sudrėktų vandeniu arba grietinėlė, pienu ir ant ugnies pirma išlydydavom, paskui dar pavirdavom ir supildavom į sviestuotas lėkšteles, formeles... Tai jei su vandeniu užpilta-tai išeidavo ledikukai, o jei su grietinėle ar pienu-saldainis karvutė, tik pastoviai reik maišyti ir karvutę ilgai virti.
Atsakyti
Mano vaikas su auke viena karta vire, tai man grizus teko indus pridziuvusius "grauzt", ciut atsiplove biggrin.gif O dare taip:
keptuvej istirpde puse stiklines cukraus, po to dejo dideli sauksta sviesto ir tiek pat grietines, vire kol parudavo, paskui kai pradejo stingt vyniojo ant pagaliuku (dantu krapstuku) ir dar gare tokius kaip makaronus, vyniojo juos i celofanini maiseli ir salde kameroj.
Visai skanu, bet keptuve reik iskarto issiplaut tongue.gif
Atsakyti
Sveikos šeimininkės! smile.gif
Gal kas žinote kaip pasigaminti prie štrudelio ar kito kokio pyrago vanilinį padažą, tą kur būna Piza Jazz? Pasidalinkit patirtim... 4u.gif
Atsakyti
o kaip paadaryt kad karameles butu tirshta na skysta, kad nesukietetu?achium 4u.gif
Atsakyti
tada dėti daugiau grietinės 4u.gif
Atsakyti
Sveikos Šeimininkėlės,
Gal kas žinot kaip pasigaminti vanilini padažą? g.gif Ech yra toks pyragėlis Čili picoj, trupininis su vaniliniu padažu.... Labai būčiau dekinga gal jei kas pasidalintu padažo receptu. 4u.gif
Atsakyti
niekada neragavau koks padažas būna čili picoje, bet kai kepu varškės ar kokį kitokį pudingą kartais darau prie jo vanilinį padažą. ne visada jis man pavyksta, nes nelabai žinau proporcijų, o padažas - kaprizingas dalykas smile.gif
tiesa, nors visi ir visur kala į galvą, kad žalias kiaušinis = salmoneliozei = mirtis, kaip ir žalia jautiena = kempinligė=mirtis, kažkaip spaunu aš į visą tai biggrin.gif

taigi padažas:
iki baltumo ištrinu su cukrumi vieną kiaušinio trynį. imu pieno kokią pusę stiklinės, užvirinu su geru šaukšteliu vanilinio cukraus, į verdantį pieną įmaišau ant šaukščiuko galo krakmolo. čia ir yra sudėtingiausia dalis (bent jau man) - jei krakmolo bus per mažai, padažas nesutirštės, jei per daug - pavirs kisielinio pavidalo drebučiais, kuriais pasidžiaugs tik klozetas:), bet kelis kartus pamėginus, tikiu, pavyks. taigi, kai tas visas pieniškas kisielius kiek praaušta, mikseriu ji suplaku su kiaušinio tryniu. tik reikia, kad nebūtų per karštas, o tik šiltas, nes gali viskas pavirsti saldžia gardžia kiaušiniene:). apskritai, nėra taip sunku kaip atrodo ir gana greitai galima padaryt.

P.S. taip pat galima gaminti ir šokoladinį padaža, tik verdant pienišką kisielių iki dedant krakmolą reikia įberti tarkuoto šokolado.

sėkmės ir skanaus. o jei ir koks patobulinimas rasis, labai smagu būtų sulaukt žinutės:)
Atsakyti
g.gif Aš dažnai darau šį skanėstą,bet man visada išeina tirštas gan.Niekada kietas.Bet man patinka labai drinks_cheers.gif .Dedu arba sviesto,arba grietinės,o kartais abu.Na ir aišku,daug cukraus.Labai daug rolleyes.gif Mmm,tikras gardėsis,patariu paragaut.Na o paskui indus reikia užmerkti,tai nereikės sunkiai gramdyti karamelės likučius cool.gif
Atsakyti
O mes visada darome tik su cukrum ir vandeniu... Kadangi, kai paruduoja greit stingsta, tai gerų indų nenaudojame. Būna paimame kokią nuo konservų metalinę dėžutę, ją gerai išplauname ir joje darom. Paskui su šaukštais apvyniojam, tą karamelės masę ir graužiam šaukštus biggrin.gif Taip ir indai nesusigadina ir nereikia paskui šveisti stipriausiai, kad nusišveistų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pingvinka @ 2006 06 09, 16:21)
o kaip paadaryt kad karameles butu tirshta na skysta, kad nesukietetu?achium 4u.gif


Aš pati niekad nesu dariusi karamelės, vis neprisiruošiu, bet bandyčiau daryti pagal Mišelės receptą (žr. kekso recepte).
Turiu išsivertusi, gal kam pravers:

KARAMELINIS PADAŽAS:

1 st. cukraus
1/4 st. vandens
2/3 st. grietinėlės
1 v. š. sviesto.

Nerūdijančiame inde su storu dugnu (ši sąlyga pageidautina dėl tolygaus paviršiaus su cukrumi kaitimo) ant vidutinės ugnies kaitinti iki virimo cukrų su vandeniu. Kol sirupas neužvirė, jį galima pamaišyti, kol cukrus pilnai ištirps. Po to, kai jis užvirs, maišyti negalima, reikia tik šepetėlio pagalba drėkinti šaltu vandeniu indo sieneles, kad verdant sirupui ant sienelių nesustotų cukraus kristalai. Leisti sirupui virti ~7–10 min., kol taps sodrios karamelinės spalvos. Po to puodą nukelti nuo ugnies ir lėtai, pamaišant šluotele, supilti grietinėlę (ji turi būti kambario temperatūros) ir sviestą. Išmaišyti, atvėsinti iki kambario temperatūros ir apšlakstyti iškeptą pyragą.
Šį padažą galima laikyti šaldytuve iki 2-jų savaičių ir naudoti su ledais, blynais, sklindžiais ir kitais desertais.

Jei kas darysit, būtinai parašykite kaip gavosi.

Atsakyti
mes su broliu tokius greitus saldainius darydavom biggrin.gif reikia su saukstu pasemti siek tiek cukraus ir ilasinti truputi vandens, tada sauksta pakaitinti virs ugnies, kol cukrus istirps, kad greiciau atvestu kisdavom po saltu vandeniu, nu super saldainiai mum budavo thumbup.gif
Atsakyti