Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 43

QUOTE(linuke_ @ 2009 04 24, 11:39)
<...>
Aga, nedidelis.

jei apsisprendei dėl rododendro ( ar azalijos), tai pasityrinėk LT pasiūlą ir jei yra galimybių - kaimynų. Prieš velykas kaimynų medelynuose teko matyti žaliai-baltais lapais rododendrų ( 'variegata' tipo). Mažai info medelyno/prekybvietės tinklapy - internete laisvai galima susirasti charakteristikas ir jau pagal galimybes įsigyti wink.gif

O dėl persodinimo - mažai imčiau į galvą, gerai palieti prieš iškasant ir jau duobę būti pasiruošus ir psio wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 24 balandžio 2009 - 11:46
Labutis visoms gėlynų mylėtojoms.
Tikiuosi labai nesutrukdysiu ir įsiterpsiu tarp jūsų.
Esu pradedančioji. Perskaičiau visą temą nuo 1 iki 43, užtrūkau daugiau nei dvi savaites bigsmile.gif . Pasisėmiau daug žinių. Visoms didelis ačiū už patarimus.
Nors daug skaičiau, bet dar liko klausimų.
Pernai nusipirkome sodą. Pasisėjom veją. Šį pavasarį jau matosi rezultatas. Man ji atrodo retoka, bet visi ramina, kad pradėjus pjauti ji sutankės. Vejos plotas 3 a. Jos vidury mama nupynė iš vytelių krepšį, pailgą su lanku. Ten galvoju prisodinti pelargonijų ir svyrančių ir ne. Dar gal kokią tramažolę įkyšiu. Kaip jums atrodo ar bus gerai?
O dabar pagrindinis mano klausimas. Mama nupirko rožę iš Maksimos ant labai aukšto koto. Patarkite ar man ją vejoje sodinti ir apačioje kuom nors apželdinti, ar daugiamečių gėlių darželyje, kuris yra pasodintas po kriauše, ten jau yra dvi žemaūgės rožės?
Nežinau ar ką nors suprasite iš mano paaiškinimų.
iš anksto dėkoju už patarimus.
Atsakyti
O mano rododendrams kazkas atsirtiko ir nezinia su kuo tai susije. Ar su ziemojimu, ar su maistinemis medziagomis.

Pernai ziemojo eglisakem apdangstyti ir buvo grazus. O simet pagal Kraft'o modeli ir lapukai aprude nuo krastu. Skaiciau sodo spalvu priede apie rododendrus, tai ten versiju n ir zinok kuri tinka:
1) Truksta maisto medziagu (netinkama dirva)
2) Perdaug trasu
3) Apdege nuo saules
4) Per maza dregmes

Viskas tinka lapu rudavimui. Tai dabar lieju gausiai, o ar pertresti ar nedatresti neturiu supratimo schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 04 24, 12:45)
jei apsisprendei dėl rododendro ( ar azalijos), tai pasityrinėk LT pasiūlą ir jei yra galimybių - kaimynų. Prieš velykas kaimynų medelynuose teko matyti žaliai-baltais lapais rododendrų ( 'variegata' tipo). Mažai info medelyno/prekybvietės tinklapy - internete laisvai galima susirasti charakteristikas ir jau pagal galimybes įsigyti wink.gif

O dėl persodinimo - mažai imčiau į galvą, gerai palieti prieš iškasant ir jau duobę būti pasiruošus ir psio wink.gif

Kaip tik ryt planuoju aplankyti kaimynus, tai pažiūrėsiu gal ką ir rasiu įdomaus ax.gif Margalapio rododendro dar nesu mačiusi bigsmile.gif Gerai sakiau, kad šiais laikais jau visko yra biggrin.gif

Ačiukas dėl persodinimo 4u.gif

QUOTE(fazanas @ 2009 04 24, 12:52)
Labutis visoms gėlynų mylėtojoms.
Tikiuosi labai nesutrukdysiu ir įsiterpsiu tarp jūsų.
Esu pradedančioji. Perskaičiau visą temą nuo 1 iki 43, užtrūkau daugiau nei dvi savaites bigsmile.gif . Pasisėmiau daug žinių. Visoms didelis ačiū už patarimus.
Nors daug skaičiau, bet dar liko klausimų.
Pernai nusipirkome sodą. Pasisėjom veją. Šį pavasarį jau matosi rezultatas. Man ji atrodo retoka, bet visi ramina, kad pradėjus pjauti ji sutankės. Vejos plotas 3 a. Jos vidury mama nupynė iš vytelių krepšį, pailgą su lanku. Ten galvoju prisodinti pelargonijų ir svyrančių ir ne. Dar gal kokią tramažolę įkyšiu. Kaip jums atrodo ar bus gerai?
O dabar pagrindinis mano klausimas. Mama nupirko rožę iš Maksimos ant labai aukšto koto. Patarkite ar man ją vejoje sodinti ir apačioje kuom nors apželdinti, ar daugiamečių gėlių darželyje, kuris yra pasodintas po kriauše, ten jau yra dvi žemaūgės rožės?
Nežinau ar ką nors suprasite iš mano paaiškinimų.
iš anksto dėkoju už patarimus.

Aš irgi labai pradedančioji blush2.gif Prie stiebinės rožės būtų gražu levandų pasodinti ax.gif O dėl vietos tai sunku patarti, kai nematai
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2009 04 24, 14:04)
Kaip tik ryt planuoju aplankyti kaimynus, tai pažiūrėsiu gal ką ir rasiu įdomaus  ax.gif Margalapio rododendro dar nesu mačiusi  bigsmile.gif Gerai sakiau, kad šiais laikais jau visko yra  biggrin.gif

Ačiukas dėl persodinimo 4u.gif
Aš irgi labai pradedančioji blush2.gif Prie stiebinės rožės būtų gražu levandų pasodinti ax.gif O dėl vietos tai sunku patarti, kai nematai

Šiandien važiuosiu į sodą. bandysiu pafotografuoti savo sklypą. Gal tada bus aiškiau. Tik nežinau ar pavyks įkelti nuotraukas.
Atsakyti
QUOTE(dista @ 2009 04 24, 10:40)
kad tik visi tiek vogtų  lotuliukas.gif nors nemanau, kad brūzgynų retinimas yra vagystė  mirksiukas.gif
kaip pirštu į akį  biggrin.gif juk jie atžalomis ir dauginasi
na, jei per vėlu, tai tiek jau to...  ax.gif


4u.gif Tai prasom negasdinti. Taip ir sakyti, kad atzalas issikasem. O tai taip ir isivaizdavau kaip patamsy kazkieno sodintus zagrenius kasat..
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 04 24, 12:45)
jei apsisprendei dėl rododendro ( ar azalijos), tai pasityrinėk LT pasiūlą ir jei yra galimybių - kaimynų. Prieš velykas kaimynų medelynuose teko matyti žaliai-baltais lapais rododendrų ( 'variegata' tipo). Mažai info medelyno/prekybvietės tinklapy - internete laisvai galima susirasti charakteristikas ir jau pagal galimybes įsigyti wink.gif


rododendru ir azaliju klausimais geriausia konsultuotis ir pirkt Virziu medelyne-jo savininkai tame ir specializuojas .As is ju pirkus-augalai tikrai geri.
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2009 04 24, 13:04)
Margalapio rododendro dar nesu mačiusi  bigsmile.gif

margalapis rododendras claydian variegata 4u.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(rozamunda @ 2009 04 24, 15:00)
rododendru ir azaliju klausimais geriausia konsultuotis ir pirkt Virziu medelyne-jo savininkai tame ir specializuojas .As is ju pirkus-augalai tikrai geri.

bet Lenkijoj turbūt pigiau būtų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2009 04 24, 15:58)
bet Lenkijoj turbūt pigiau būtų  smile.gif

ale iki jos nuvaziuot irgi kainuoja mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(fazanas @ 2009 04 24, 12:52)
Esu pradedančioji. Perskaičiau visą temą nuo 1 iki 43, užtrūkau daugiau nei dvi savaites bigsmile.gif .


As taip pat tik pradedu, kassuosi prie 14 temos g.gif Informacijos tikrai daug ir labai vertingos - kopijuoju viska, kas manu, kad pravers... Bet cia viskas tokiais tempais blush2.gif

QUOTE(rozamunda @ 2009 04 23, 08:41)
oi,nesismulkink tai,spurgut!palik ta kampeli ramybej,pakoreguok ir kvitas,o toliau ir sodink kas prie sirdies,visokias levandas ,aguonas,zaluma.Tik dar neatsakei kur dar pas tave yra vietos( cia zona,kur uz namo)...



Aciu dar karta Rozamunda ir kitos merginos uz tokius nuosirdzius patarimus... tikrai klausiu ne karta, nes sklypas 15 aru 4u.gif

Siais metais planas - grazi veja ir preliminarus augalu planas. Turiu preliminaru sarasa, skaitau apie juos, ziuriu, ar dera ir pan.

QUOTE(Bijuna @ 2009 04 23, 08:54)
Sveikos. Spurga577 tai apie tuos "kalviskus balkonelius" placiau galima? ax.gif Nu man tokiu reikia, bet niekur as ju nerandu. Gal kaina orientacine galima.  4u.gif  Gal kai kaina suzinosiu tai ir norai praeis  bigsmile.gif


Jau lyg ir minejau, kad gamino Kauno restauratoriai, o MB nepamena, ar 2 ar 3 tuks. mokejo (geras, ne?) uz 9 langus. Nezinau, ar cia brangu, bet mes turejome nokokia patirti su kalviais, tai mes dziaugemes, kad padare plius dar ir kokybiskai ir graziai


QUOTE(linuke_ @ 2009 04 23, 09:02)
gal gali pasakyti, kiek kainavo vienas toks balkonėlis  blush2.gif Man kažkaip reikėtų lovelius pritvirtinti prie lauko palangių ir niekaip nesumąstau kaip  g.gif tik man reikėtų minimalistinio varianto smile.gif


Tvirtinimas priklauso nuo sienos tipo: jei plytine - lengva (prigrezi ir viskas), o pas mus tinkuotas putu polistirolas, tai kol nebuvo jokiu tinku ir siltinimu grezeme tokius labai ilgus varztus ir prie ju tvirtinime.


QUOTE(Tina* @ 2009 04 24, 09:59)
Taip paciai. Nezinau ar ne per velu juos jau kasti.
Girdeta istorija labai  ax.gif


As tikrai labai rimtai domiuosi platanu. Kiek turiu info, tikrai ruosiuosi sodinti, tik reikia susiderinti likusiu augalu stilistika (del to ir klausineju jusu 4u.gif )

Vaje, kiek daug gavosi...bet taip svarbu viskas blush2.gif

Atsakyti
Sunku pradėti, o dar kai vaizduotės ne marios g.gif
O dar žiopla doh.gif doh.gif , sakiau pasiimsiu fotiką į sodą važiuodama, bet tik pabgau iš darbo ir iš karto į gamtą, net apie fotiką pamiršau. Ir vėl nieko patarti negalsite, kol mano dirvonų nepamatysite unsure.gif
Mano bakopa ant palangs stovėdama apmirė, gal per karštą jai buvo?
Ir dar. Nusipirkau šiandien dolomitmilčių, atrodo toks pavadinimas, sakykit ar daug jo barstyti reikia ir kam jis vertingiausias? Žemė pas mane - molis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fazanas: 24 balandžio 2009 - 20:04