Įkraunama...
Įkraunama...

Visa tiesa apie skiepus

QUOTE(MAMarija @ 2009 06 19, 14:25)
Nelabai supratau ką visgi norėjai pasakyti apie tymus kaip ligą. Supratau, kad dėl kolektyvinio imunitezavimo jais susirgti tėra maža tikimybė. Tačiau tarkim neskiepyčiau vaiko ir jis vistik pasigautų šią ligą. Kaip sunkiai ja dažniausiai sergama vaikystėje ir vėlesniame amžiuje? Ką turėjai omeny "po jos einančio imuniteto slopinimo būklės" g.gif?
Pamenu būdama gal dešimties sirgau tymais, dabar įdomu ar abskritai buvau nuo jų skiepyta g.gif

Tymams kaip ligai yra būdinga užsitęsusio imuniteto slopinimo būklė, trunkanti iki pusės metų po pasveikimo. Tai reiškia, kad vaiko, persirgusio tymais, imunitetas kurį laiką nėra pajėgus kovoti su banalia bakterine infekcija: pasikartojantys tonzilitai, pneumonijos, otitai, TBC ir kt bakterinės infekcijos.
Atsakyti
Aš prisipažinsiu, man taip pat vis dažniau norisi išgerti kavos ir apelsinų sulčių prieš sėdant prie SM. Jaučiuosi ,,pensininkė" forumietė tongue.gif
Todėl stebiuosi danges ištverme ir noru dalyvauti diskusijoje apie skiepų naudą ir žalą jau kelintus metus. Turbūt medikų mėgstama kava suteikia jėgų ir entuziazmo rolleyes.gif
Dange, aš ir nesakau, kad DTP vakcina gali sukelti difteriją ar kokliušą.
Aš bandau suprasti. Skiepijant tuo, kas sergant natūraliai tik dėl antitoksino nesuleidimo gali sukelti komplikacijas, tikimasi apsaugoti nuo tų komplikacijų. Juk tai, kuo skiepijama - į kraują patekę bakterijų toksinai - ir sukelia komplikacijas po vakcinacijos, kaip ir sergant. Ar ne?

MMR - kitokia, gyvoji vakcina. Ją sudaro 3 gyvųjų virusų padermės.
,,Susilpnintų vakcinų gamybai naudojamos mažai patogeninės organizmų padermės. Kultivuojant neįprastomis sąlygomis vakcinų mikroorganizmai praranda savo patogeniškumą, todėl įskiepyti žmogui, organizme dauginasi, skatina antikūnų gamybą, bet ligos nesukelia. Pagrindinis šių vakcinų trūkumas yra tai, kad jos sukelia daug nepageidaujamų poveikių, o žmonėms, kurių imuninės sistemos funkcija sutrikusi, gali būti patogeniški. Dažniausiai vartojamos gyvos susilpnintos vakcinos yra BCG vakcina, skirta tuberkuliozės profilaktikai, tymų, raudonukės, parotito..,:
http://www.medicine....e...t&strid=333

Tai kaip dauginasi virusai žmogaus organizme? Man žinomas vienas būdas - infekuodami ląsteles. Jei yra kitokių jų dauginimosi būdų, prašau, paaiškinkite išsamiau.

Todėl man kyla klausimas: ar ne geriau jei po MMR visgi pakyla temperatūra ir pasirodo tymų, raudonukės ir kiaulytės simptomai? Gal tokiu būdu organizmas efektyviau kovoja su virusais, ir susidarys geresnis imunitetas nuo tų ligų g.gif Ar gali taip būti?

O dėl imuniteto slopinimo po tymų... Nemažai skiepytų vaikų serga beveik be pertraukų visokiom virusinėm ir bakterinėm ligom.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AlfaBeta: 19 birželio 2009 - 20:11
mes ligoninėj nepaskiepijom mergytės nuo TBC, mus informavo, kad vėliau šitų skiepų nebegausim niekur. gal galit paaiškinti, kuri žinot, ar čia dėl to, akd speipyt galima tik pirmąsias paras, ar kaip? kodėl vėliau nebegalėsim pasiskiepyt?
Atsakyti
QUOTE(AlfaBeta @ 2009 06 19, 20:32)
1.Aš prisipažinsiu, man taip pat vis dažniau norisi išgerti kavos ir apelsinų sulčių prieš sėdant prie SM. Jaučiuosi ,,pensininkė" forumietė  tongue.gif 
Todėl stebiuosi danges ištverme ir noru dalyvauti diskusijoje apie skiepų naudą ir žalą jau kelintus metus. Turbūt medikų mėgstama kava suteikia jėgų ir entuziazmo  rolleyes.gif 
2.Dange, aš ir nesakau, kad DTP vakcina gali sukelti difteriją ar kokliušą.
Aš bandau suprasti. Skiepijant tuo, kas sergant natūraliai tik dėl antitoksino nesuleidimo gali sukelti komplikacijas, tikimasi apsaugoti nuo tų komplikacijų. Juk tai, kuo skiepijama - į kraują patekę bakterijų toksinai - ir sukelia komplikacijas po vakcinacijos, kaip ir sergant. Ar ne?

3.MMR - kitokia, gyvoji vakcina. Ją sudaro 3 gyvųjų virusų padermės.
,,Susilpnintų vakcinų gamybai naudojamos mažai patogeninės organizmų padermės. Kultivuojant neįprastomis sąlygomis vakcinų mikroorganizmai praranda savo patogeniškumą, todėl įskiepyti žmogui, organizme dauginasi, skatina antikūnų gamybą, bet ligos nesukelia. Pagrindinis šių vakcinų trūkumas yra tai, kad jos sukelia daug nepageidaujamų poveikių, o žmonėms, kurių imuninės sistemos funkcija sutrikusi, gali būti patogeniški. Dažniausiai vartojamos gyvos susilpnintos vakcinos yra BCG vakcina, skirta tuberkuliozės profilaktikai, tymų, raudonukės, parotito..,:
http://www.medicine....e...t&strid=333

4.Mano vaikas niekaip akivaizdžiai nesureagavo į MMR. Tai kaip dauginasi virusai žmogaus organizme? Man žinomas vienas būdas - infekuodami ląsteles. Jei yra kitokių jų dauginimosi būdų, prašau man paaiškinkite išsamiau.
Praėjus 2 metams, susirgo virusiniu susirgimu, kurio visi simptomai kaip raudonukės. Sakysite, galima tik tyrimais išsiaiškinti, ar tai buvo raudonukė. Paaiškės po kelių metų, kai vakcinos imunitetas jau turėtų būti pasibaigęs. Jei tai buvo raudonukė, imunitetas liks visam gyvenimui. Tad nėštumo metu jokio pavojaus susirgti.

5.Todėl man kyla klausimas: ar ne geriau jei po MMR visgi pakyla temperatūra ir pasirodo tymų, raudonukės ir kiaulytės simptomai? Gal tokiu būdu organizmas efektyviau kovoja su virusais, ir susidarys geresnis imunitetas nuo tų ligų  g.gif  Ar gali taip būti?

6.O dėl imuniteto slopinimo po tymų... Tai daug skiepytų vaikų serga ir serga be pertraukų visokiom virusinėm ir bakterinėm ligom.

1.Na aš jau su kava- po ilgų vartojimo metų ji mane veikia labiau raminančiai nei tonizuojančiai biggrin.gif
2. Ne, ne visai taip. Toksoidas(neutralizuotas toksinas) nesukelia konkrečios infekcinės ligos simptomų, o jo sukeliamos galimos komplikacijos nėra tapatintinos su ligos komplikacijomis.
3.Taip.
4.Taip, tik nei tymų, nei raudonukės, nei parotito virusai ar jų susilpninti vakcininiai štamai nepasižymi savybe išlikti organizme ilgesnį laiką(skirtingai pvz nei vėjaraupių ar citomegaloviruso sukėlėjai).Todėl net sukėlus gilią imunosupresiją(pvz medikamentinę) žmogui, kuris kažkuomet jomis persirgo ar buvo vakcinuotas, šios infekcinės ligos neatgis. Jūsų vaiko atveju- arba tai buvo ne raudonukė, arba vakcina dėl kažkokių priežasčių nesuformavo imuniteto ir vaikas, užsikrėtęs raudonuke, ja persirgo.
5.Ne.Simptomų po vakcinavimo pasireiškimas nekoreliuoja su antikūnių kiekiu imuninio atsako metu.
6.AlfaBeta, juk suprantate, kad esant pakankamai intensyviam skiepų kalendoriui, viskas kas vyksta, vyksta tarp arba po skiepų rolleyes.gif Kalbu ne apie paprastą imlumą infekcinėms viršutinių kvėpavimo takų ligoms, o apie aiškią laboratoriškai nustatomą imuninio slopinimo būklę. Infekcija ne tik "kimba", organizmas tampa nepajėgus jos apriboti.Todėl tais laikais, kai antibiotikų prieinamumas buvo menkas, vaikai mirdavo ne nuo pačių tymų, o būtent nuo bakterinių ligų komplikacijų. Suaugusiajam, kurių dauguma turi infektuotumą TBC mikobakterijomis, persirta tymų infekcija grėsdavo staigiai "išsisėjusia" TBC, kuri iki tol ramiai sau "miegojo".
Papildyta:
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 19, 21:26)
mes ligoninėj nepaskiepijom mergytės nuo TBC, mus informavo, kad vėliau šitų skiepų nebegausim niekur. gal galit paaiškinti, kuri žinot, ar čia dėl to, akd speipyt galima tik pirmąsias paras, ar kaip? kodėl vėliau nebegalėsim pasiskiepyt?

Jei atsisakėt, vadinasi žinojot, kokiam tikslui vakcina skiriama, nuo ko ji saugo ir nuo ko ne. mirksiukas.gif Kuo vyresnis amžius, tuo mažesnė vakcinos nauda. Nors.... emigruojant į tam tikras užsienio šalis, gali būti reikalaujama vakcinavimosi BCG.
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 15:13)
Tymams kaip ligai yra būdinga užsitęsusio imuniteto slopinimo būklė, trunkanti iki pusės metų po pasveikimo. Tai reiškia, kad vaiko, persirgusio tymais, imunitetas kurį laiką nėra pajėgus kovoti su banalia bakterine infekcija: pasikartojantys tonzilitai, pneumonijos, otitai, TBC ir kt bakterinės infekcijos.




Sveikos merginos 4u.gif noreciau isiterpti, bet juk po kiekvieno skiepo, liga yra ivedama i organizma, paskaiciuokim kiek per metus vaikui subadoma skiepu, kuo daugiau skiepu, tuo vaiko organizmas silpnesnis. Isivaizduojat, kaip mazycio vaikelio organizmas turi apdoroti tiek informacijos, gaudamas tiek ligu sukeleju, o paskui stebimes, kodel vaikas negali eiti i darzeli, kad serga ir serga. As asmeniskai savo dukryte skiepijau su dideliais tarpais, bet vistiek tai nepasiteisino, po kiekvieno skiepo visokios baisybes, tai bronchitas, tai alergija, tai plauciu uzdegimas ir tikrai tai nesutapimai schmoll.gif Beje MMR vakcinos neskiepysiu visai, arba skiepysiu tik koki 10 metu, mes prasirgome tomis ligomis ir nemireme 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Naminė @ 2009 06 19, 14:46)
aš irgi 9-erių sirgau tymais.Iš pradžių nustatė anginą,vėliau kai išbėrė perkėlė į infekcinę ligoninę,labai skaudėjo gerklę,ir ŽIAURIAI niežtėjo tie bėrimai,draskydavausisu plaukų šepečio metaliniais danteliais...Esu parašiusi postą temoje SKIEPŲ KALENDORIUS,bet ten komentarų nesulaukiau.Mano vyras paauglystėj sirgo parotitu[kiaulyte]bet komplikacijų lygtai nėra g.gif


Mano abu broliai taip pat sirgo parotitu (kiaulyte) ir abu vaisingi - turi savo vaikucius(jiems buvo tuomet 10 ir 6metai). As taip pat nuo broliu buvau uzsikretusi bet viskas praejo gan lengvai, komplikaciju nebuvo.
Kiek zinau nevaisingumas kaip kiaulytes komplikacija pasitaiko lb retai. Galbut greiciau nevaisingu berniukas gali tapti del pastoviai padidejusios seklidziu temperaturos- cia reik kaltinti pampersus doh.gif blink.gif
Atsakyti
Globaliai priimta, kad tuberkuliozė yra infekcinis susirgimas, ir kad tuberkuliozinio proceso sukėlėjas- mikobakterija, ta pati garsioji Kocho lazdelė. Ši teorija laikoma neginčytina ir neliečiama.
Visiems gerai žinoma, kad mikobakterija (Kocho lazdelė) priskiriama saprofitų klasei. Biologijoje aiškiai nustatyta, kad saprofitai gamtoje atlieka mirusių, bet ne gyvų, organinių audinių „utilizatorių“ vaidmenį. Tai kodėl tada gydytojai teigia, kad mikobakterija yra tuberkuliozės sukėlėjas? Juk tokiu atveju jie paneigia biologus. Tokie prieštaringi teiginiai moksle negalimi. Iki dabar nerasta nė viena medžiaga, kuria mikobakterija galėtų pažeisti gyvas struktūras. Tada, jei reikalas tik joje, kaip ir kuo ji pažeidžia gyvas struktūras?

Mikobakterija, kuriai šiandien priskirta tuberkuliozės sukėlėjos rolė, dėl savo prigimties negali pažeisti gyvų organinių audinių, o tai reiškia, kad negali būti ir tuberkuliozinio proceso sukėlėja.
Mikobakterija nėra tuberkuliozės sukėlėjas, nes jos mineralizuoja mirusias organines medžiagas, bet ne gyvas.

Kodėl susidarė klaidinga ir priešinga nuomonė? Tik todėl, kad tyrėjai atliko neteisingus ekperimentus – jie augino mikobakterijas gyvose mitybinėse terpėse. Ir kai tik ėmė papildyti jas nekrobiozės produktais (mirusiais organiniais junginiais), tai iš kart mikobakterijos atsigaudavo ir padidėdavo mitotinis aktyvumas. Tai tik patvirtina teisingą biologų išvadą apie saprofitų (tame tarpe ir mikobakterijų) vaidmenį gamtoje.
Gal mikobakterija atlieka naudingas funkcijas organizme? Ir toks procesas realybėje vyksta! Tai štai – Gamta pasirodo nuostabi. Mikobakterijos likviduoja tuberkuliozinių ląstelių nekrozės pasekmes, ko pasekmėje tuberkulas suyra be uždegimo - štai tas realus vaidmuo, kurį atlieka mikobakterijos.


Ką, Dange, manote pie šį straipsnį? Tikrai nieko nei teigiu, nei neigiu. Bet tikrai įdomu, jei Miko bakterijos paskirtis mineralizuoti negyvus audinius, tai ar gali ji būti žalinga gyvam organizmui?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Izolda: 20 birželio 2009 - 10:11
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 19, 20:26)
mes ligoninėj nepaskiepijom mergytės nuo TBC, mus informavo, kad vėliau šitų skiepų nebegausim niekur. gal galit paaiškinti, kuri žinot, ar čia dėl to, akd speipyt galima tik pirmąsias paras, ar kaip? kodėl vėliau nebegalėsim pasiskiepyt?


Juk ne visose šalyse skiepijama nuo TBC. Pvz. Ispanijoje tokio skiepo vaikams išvis nėra g.gif
Atsakyti
QUOTE(Amica @ 2009 06 21, 00:45)
Juk ne visose šalyse skiepijama nuo TBC. Pvz. Ispanijoje tokio skiepo vaikams išvis nėra  g.gif

Vokietijoje irgi visiskai neskiepija nuo TBC.
skiepyti vaikus pradeda nuo 3 menesiu arba veliau kitais butinais skiepais.
Papildyta:
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 20:33)

Jei atsisakėt, vadinasi žinojot, kokiam tikslui vakcina skiriama, nuo ko ji saugo ir nuo ko ne.  mirksiukas.gif Kuo vyresnis amžius, tuo mažesnė vakcinos nauda. Nors.... emigruojant į tam tikras užsienio šalis, gali būti reikalaujama vakcinavimosi BCG.

Kad reikalautu netikiu, nes vokieciai tikrai nesiskiepija siuo skiepu. lotuliukas.gif Vykstant i kitas salis galima pasidometi , pasikonsultuoti su gydytoju,kokios ligos vyrauja i vykstancia sali, ir savo noru pasiskiepyti, taciau reikalauti niekas nereikalauja.
Beje i kokias salis, Dange, manot gali prireikti sio skiepo. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo meinherz: 21 birželio 2009 - 08:42
QUOTE(dange @ 2009 06 19, 21:33)

Jei atsisakėt, vadinasi žinojot, kokiam tikslui vakcina skiriama, nuo ko ji saugo ir nuo ko ne.  mirksiukas.gif Kuo vyresnis amžius, tuo mažesnė vakcinos nauda. Nors.... emigruojant į tam tikras užsienio šalis, gali būti reikalaujama vakcinavimosi BCG.

tai del atsisakymo mes ir ramus, nesiruosiu sia skiepyt, tik hepB zymiai veliau pasiskiepysim. bet idomus pats faktas, kodel perzengus ligonines slenksti tbc niekur nebegautum, jei noretum, ar tik pagasdinimas toks?...

QUOTE(Amica @ 2009 06 21, 01:45)
Juk ne visose šalyse skiepijama nuo TBC. Pvz. Ispanijoje tokio skiepo vaikams išvis nėra  g.gif


na, taip, daug kur, kur maziau serganciuju jo nera.
Atsakyti
Jus cia apie privalomuosius(galimaatsisakyt) skiepus?kur poliklinikoje nemokami?Ar apie roto,vejaraupiu?
Atsakyti
Privalomų skiepų kiek žinau iš viso nėra. wink.gif
Atsakyti