Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 47 tema

QUOTE(zmogs @ 2009 07 11, 23:39)
Na, čia buvo praktinis sprendimas - iki šito kampo sunku būtų nusitaraškint su žoliapjove. Gal nuotraukose neryškiai matosi - įvažiavimas į garažą kylantis, tai pratęsimui nelabai yr vietos, o ir trinkelės man kažkaip pernelyg sausas ir nejaukus sprendimas. Dėl skonio nepasiginčysi  mirksiukas.gif Bet čia darnos ir išbaigtumo tikrai trūksta. Dėl to į jus ir kreipiuosi  ax.gif


nenusimink,palaipsniu viska sudėliosi i vietas ir tikrai bus gražu,idėjos kyla bedirbant bigsmile.gif dar keli metukai viskas bus puiku,sėkmės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zmogs @ 2009 07 11, 20:19)
smth1, kaip pirštu į akį.. Man pačiai jau nuo pat pradžių nepatinka formos ir išdėstymas.

Dėl formų pritariu smth1, kad neblogas variantas būtų išdėstyti skirtingus kvadratėlius (didesnius, mažesnius). Vienas iš variantų (bet nebūtinai šis): rožių ir levandų derinys, galbūt papildytas vienu kitu spygliuočiu. Levandos gražiai atrodo tokių akmenėlių kaip pas jus fone. Bet nedaryčiau daug skirtingų augalų plotelių - tegu atsikartoja tie patys augalų deriniai. Nuo gatvės nesodinčiau kadagių juostos - nemanau, kad verta aklinai užsitverti, plotelis mažas, atliks reprezentacinę funkciją, o privati zona juk lieka kieme už namo. O kur yra daržas, pirmąją lysvę sodinčiau gėlėmis ar spygliuočiais (kur dabar auga agurkai), kad paslėptų daržą. Be to, tie patys augalai (ar bent dalis jų) turėtų atsikartoti ir kitapus įvažiavimo į garažą (tarkim, labiau spygliuočių kampas su šliaužiančiomis rožemis ir keletu levandų krūmelių).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 12 liepos 2009 - 07:06
QUOTE(Tina* @ 2009 07 11, 15:44)
vida777, vis knieti ant liezuvio galo paklausti, kaip tu is po tu stambiu akmenu piktzoles isrankioji? juk tiesiai ant zemes juos sudejai? mano alpinariumo pirminis variantas toks buvo, tai metelius pavargus viska perdariau (tiksliau akmenu apvada aplink ji). Klojau plevele ir sudejau akmenis ant jos. Nebent ten pas tave labai mazas plotelis ir kasdien ji apskabai.
Papildyta:
dar karta atkeliu klausima, gal kuri auginat ar zinot atsiliepimu is praktines puses apie siuos augalus?

1 augaliukas - calamintha nepeta, auga kompaktišku kupsteliu, žiedeliai gali varijuoti nuo ryškiai violetinių iki visiškai balkšvų, arbata labai aromatinga.
2 - kalmia angustifolia - žinau, kad rūgščiamėgis, o apie vaistines ar skonines savybes nieko negirdėjau.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 07 11, 15:44)
vida777, vis knieti ant liezuvio galo paklausti, kaip tu is po tu stambiu akmenu piktzoles isrankioji?

Tinute, ten zoles neauga!
tame plotely beveik nebuvo zemes, tik zvyras, betono gabalai, grumstai... as ji tiesiog uzpyliau akmenimis, virsu siek tiek palyginau. O kiekvienam augalui atskirai israusiau po duobe ir pripyliau zemiu ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(zmogs @ 2009 07 11, 19:19)
Atleiskit, kad tiek daug nuotraukų užverčiau, bet kažkaip knieti pagaliau pradėt tvarkyt  ax.gif

va dabar jau galima kazka galvoti mastau.gif ...
atrodo visai nepriekaistingai, o del akmenines sieneles, dengiancios kompostine, tai is viso ideja, verta pagyrimo 4u.gif .
Mano pastebejimai butu tokie :
- nedaryti jokiu zonu, palikti taip kaip yra
- prie sulinio, vietoj glazutes prisodinti levandu, ant sulinio dangcio - dideli vazona su kamienine roze pastatyti
- apvaluji gelyneli palikti taip kaip yra, tik nuimti "karolius" ir eraicina palikti... o salia jo (vietoj bordines alunes) pasodinti raudona sliauziancia rozyte smulkiais lapais
- bordine alune iskelti i prieki priesais rasakilas
- rozyna prie sieneles daryciau apvalu (t.y.puslanki)
- i desine nuo akmenines sieneles (rozyno) pasodinti kalnine pusele
- baseinelis labiau tiktu i vidine kiemo puse, bet cia ne esme - jis juk mobilus
Taigi, pas mane formos gaunasi apvalios biggrin.gif - apvalus sulinys, apvalus didelis vazonas, stiebine roze apvaliu vainiku, apvalus gelynas vidury, apvalus rozynas lotuliukas.gif ...
Rozes siulau todel, nes tu nori ziedu, o jos zydi turbut is visu dagiameciu augalu ilgiausiai, o be to, tokiam mazam plotely atsikartojantys vienos rusies augalai butu idealiausia... Ir fonas - akmenys, spygliuociai labai tinkamas rozems.

Kas kliuna labiausiai, tai perejimas (griezta linija) tarp trinkeliu ir akmeneliu dangos. Ikomponuociau cia nors pora dideliu ploksciu akmenu "a la laiptu" :
http://i199.photobuc...777/lppk117.jpg
http://i199.photobuc.../louiesteps.jpg
http://i199.photobuc...ida777/lp12.jpg

Ai tiesa, dar... nedengciau tvoros jokia gyvatvore (jei tai nera ypatingai butina). Gyvatvore labai sumazins erdve prie namo, o jos ir taip mazai ax.gif . Toje juostoje sodinciau tik kiliminius sukulentus (taipogi ziedu butu pakankamai) ir svogunines (krokus, narcizus), o uz ju einantis keliukas lyg ir naturaliai pratestu esama plota prie namo.
Kaip jau ss minejo - geriau darzo zona atskirti aukstaugemis gelemis, viksvomis..., kad nesimatytu nuo gatves.

Ir dar vienas klausimelis - asmeninis ax.gif . Ar jus patys liejot tas betonines angas rusio langams ir kaip ten padaryta g.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 12 liepos 2009 - 11:04
QUOTE(Tina* @ 2009 07 11, 16:44)
[Papildyta:
dar karta atkeliu klausima, gal kuri auginat ar zinot atsiliepimu is praktines puses apie siuos augalus?


Apie gresvi yra RS forume.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 07 12, 10:48)
va dabar jau galima kazka galvoti  mastau.gif ...
atrodo visai nepriekaistingai, o del akmenines sieneles, dengiancios kompostine, tai is viso ideja, verta pagyrimo  4u.gif .
Mano pastebejimai butu tokie :
- nedaryti jokiu zonu, palikti taip kaip yra
- prie sulinio, vietoj glazutes prisodinti levandu, ant sulinio dangcio - dideli vazona su kamienine roze pastatyti
- apvaluji gelyneli palikti taip kaip yra, tik nuimti "karolius" ir eraicina palikti... o salia jo (vietoj bordines alunes) pasodinti raudona sliauziancia rozyte smulkiais lapais
- bordine alune iskelti i prieki priesais rasakilas
- rozyna prie sieneles daryciau apvalu (t.y.puslanki)
- i desine nuo akmenines sieneles (rozyno) pasodinti kalnine pusele
- baseinelis labiau tiktu i vidine kiemo puse, bet cia ne esme - jis juk mobilus
Taigi, pas mane formos gaunasi apvalios  biggrin.gif - apvalus sulinys, apvalus didelis vazonas, stiebine roze apvaliu vainiku, apvalus gelynas vidury, apvalus rozynas  lotuliukas.gif ...
Rozes siulau todel, nes tu nori ziedu, o jos zydi turbut is visu dagiameciu augalu ilgiausiai, o be to, tokiam mazam plotely atsikartojantys vienos rusies augalai butu idealiausia... Ir fonas - akmenys, spygliuociai labai tinkamas rozems.

Kas kliuna labiausiai, tai perejimas (griezta linija) tarp trinkeliu ir akmeneliu dangos. Ikomponuociau cia nors pora dideliu ploksciu akmenu "a la laiptu" :
http://i199.photobuc...777/lppk117.jpg
http://i199.photobuc.../louiesteps.jpg
http://i199.photobuc...ida777/lp12.jpg

Ai tiesa, dar... nedengciau tvoros jokia gyvatvore (jei tai nera ypatingai butina). Gyvatvore labai sumazins erdve prie namo, o jos ir taip mazai  ax.gif . Toje juostoje sodinciau tik kiliminius sukulentus (taipogi ziedu butu pakankamai) ir svogunines (krokus, narcizus), o uz ju einantis keliukas lyg ir naturaliai pratestu esama plota prie namo.
Kaip jau ss minejo - geriau darzo zona atskirti aukstaugemis gelemis, viksvomis..., kad nesimatytu nuo gatves.

Ir dar vienas klausimelis - asmeninis  ax.gif . Ar jus patys liejot tas betonines angas rusio langams ir kaip ten padaryta  g.gif ?

Ss, Vida, ačiū už kritiką, pagyrimus, o svarbiausia - idėjas bigsmile.gif
Vadinas, reik apsispręst ar daryti apvalias ar stačiakampes formas. Bet man panašu, kad išbaigsiu apvalias - mažiau perdarymų. Dėl laiptų - liuks idėja.
Karoliai - man irgi nepatinka, bet dar labiau nepatinka ta plastmasinė skirianti juosta už jų.. išsikišusi gal 7cm, ypač bjauriai atrodo žiemą. Kaip ją slėpti? Prie šulinio levandos man laaabai patiktų, bet žiemą kas bus? g.gif Gal levandas pamaišyt su viksvom, gal rugiaveide (ji man labai patiko, nepaisant plėtimosi wub.gif )? Šios užstotų ir žiemą, be to, nebūtų mano akmenynas toks plikas tuomet, nes rudenį ir pavasarį, kai nėr sniego, aš irgi žiūriu pro langą ir viskas atrodo doh.gif Jei viksvas sodinčiau ir daržo uždengimui, tai būtų ir atsikartojimas.
Kadagių gyvatvorė.. nugis be jos niekaip, nors ir labai nesinori erdvę susimažint. Du virtuvės langai, dideli dar be to - kas eina keliu, mums tiesiai į bliūdus žiūri doh.gif O jau ką kalbėt, kad norisi į virtuvę kartais vienais triusikais ateiti.. Bet tam ir rinkausi kadagius, kad jie nėr visiškai neperšviečiama siena, gal dar pamaišyt rsu kokiais kitais labiau ažūriniais augalais? Ten vidury tos eilės jau yra vienas eglūnas. Tiesa, galima dar tą plotą tolyn nuo eglūno link kompostinės palikti be gyvatvorės, nes jau ne priešais pat langus - kąžką žemo galima ten sodinti, tik nžn ką.
Kalninė pušelė man patiktų, o ar būna tokių, kurios neaugtų aukštesnės nei 0,5-1 metro?
Betoninės angos lietos uošvio prieš kokia 20 metų (jie sau statėsi, bet nebaigė, o paskui mums atidavė ir pabaigėm statytis), tai mes jų nekeitėm. Dar viena panaši yra iš namo šono, tai ją liejo jau dabar darbininkai. Vis pasvarstau, kaip čia jas uždengus, nes vaikai gali įkristi. Šuo jau ten pabuvojo lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zmogs: 12 liepos 2009 - 12:50
QUOTE(zmogs @ 2009 07 12, 13:46)
Ss, Vida, ačiū už kritiką, pagyrimus, o svarbiausia - idėjas  bigsmile.gif
Vadinas, reik apsispręst ar daryti apvalias ar stačiakampes formas. Bet man panašu, kad išbaigsiu apvalias - mažiau perdarymų. Dėl laiptų - liuks idėja.
Karoliai - man irgi nepatinka, bet dar labiau nepatinka ta plastmasinė skirianti juosta už jų.. išsikišusi gal 7cm, ypač bjauriai atrodo žiemą. Kaip ją slėpti? Prie šulinio levandos man laaabai patiktų, bet žiemą kas bus?  g.gif Gal levandas pamaišyt su viksvom, gal rugiaveide (ji man labai patiko, nepaisant plėtimosi  wub.gif )? Šios užstotų ir žiemą, be to, nebūtų mano akmenynas toks plikas tuomet, nes rudenį ir pavasarį, kai nėr sniego, aš irgi žiūriu pro langą ir viskas atrodo  doh.gif Jei viksvas sodinčiau ir daržo uždengimui, tai būtų ir atsikartojimas.
Kadagių gyvatvorė.. nugis be jos niekaip, nors ir labai nesinori erdvę susimažint. Du virtuvės langai, dideli dar be to - kas eina keliu, mums tiesiai į bliūdus žiūri  doh.gif O jau ką kalbėt, kad norisi į virtuvę kartais vienais triusikais ateiti.. Bet tam ir rinkausi kadagius, kad jie nėr visiškai neperšviečiama siena, gal dar pamaišyt rsu kokiais kitais labiau ažūriniais augalais? Ten vidury tos eilės jau yra vienas eglūnas. Tiesa, galima dar tą plotą tolyn nuo eglūno link kompostinės palikti be gyvatvorės, nes jau ne priešais pat langus - kąžką žemo galima ten sodinti, tik nžn ką.
Kalninė pušelė man patiktų, o ar būna tokių, kurios neaugtų aukštesnės nei 0,5-1 metro?
Betoninės angos lietos uošvio prieš kokia 20 metų (jie sau statėsi, bet nebaigė, o paskui mums atidavė ir pabaigėm statytis), tai mes jų nekeitėm. Dar viena panaši yra iš namo šono, tai ją liejo jau dabar darbininkai. Vis pasvarstau, kaip čia jas uždengus, nes vaikai gali įkristi. Šuo jau ten pabuvojo  lotuliukas.gif


As pakomentuosiu tik techninius dalykus, nes del kurybiniu vistiek darysi kaip tau atrodys, nepasaint kas ka sakys smile.gif
1.Rugiaveide uzgos levandas, o darzo slepimas vien ja, irgi manau nera gera ideja - kiekvienam kupstui po kibira kiauru dugnu? g.gif Kam taip apsikraut...
2.Del plastmases- o kodel butina ja naudoti? Jei jau labai atrodo, kad reikia, tada geriau gal sita: http://www.simtaside...preke=98#apacia. Jis daug tvarkingiau atrodo, isikasa, taip, kad pasislepia visas. Naudoja apzeldintojai. SKirtas ne tik trinkelems nuo vejos atskirti!
3.Pinus mugo. Mazutes puseles.
4.Man labai patiko mintis sulini slept glazute. Neitartum, kad kazka slepi, be to labai naturalistiskai atrodo. Beda tik, kad nuzydeje jos, kaip matai ,bais nedekoratyvios. Gali tekti galvoti apie alternatyva.
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 07 12, 14:09)
3.Pinus mugo. Mazutes puseles.

Jei įsigis tiesiog pinus mugo, tai bus kalninė pušelė, kuri laisvai užauga 3m. Reiktų pirkti kalninės pušelės žemaūges formas, pvz. kad ir pinus mugo var mughus (1-2m), pinus mugo var. pumilio (1-2m), pinus mugo 'Mops'(1m), pinus mugo 'Gnom' (1m), yra visokių dekoratyvių tankių rutuliukų, geltonspyglių ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 07 12, 19:45)
Jei įsigis tiesiog pinus mugo, tai bus kalninė pušelė, kuri laisvai užauga 3m. Reiktų pirkti kalninės pušelės žemaūges formas, pvz. kad ir pinus mugo var mughus (1-2m), pinus mugo var. pumilio (1-2m), pinus mugo 'Mops'(1m), pinus mugo 'Gnom' (1m), yra visokių dekoratyvių tankių rutuliukų, geltonspyglių ir t.t.


Atsiprasau, norejau parasyt Pinus pumila. Žemoji pušis. Ne varietetas, rusis. Uzauga iki 3m krumas. Auga labai letai. 10m metu amziaus pasiekia 0.3m. 50meties- 1.5 metru auksti.
Atsakyti
Is Knifofijos pirktas gencijonas prazydo wub.gif
My Webpage
Papildyta:
QUOTE(rasiuks30 @ 2009 07 11, 23:49)
Labukas,kas per grožisTina* Jūsų augalų, wub.gif  wub.gif  kad bežiūrint seilė nutyso ir padėkoti už tokį regini privalėjau  aciuks.gif maloniai praleidau vakarą vaikštinėdama po Jūsų aplinka,sėkmės tiek augaliukų apžiūrint clap_1.gif

Aciu 4u.gif man malonu, kad ne tik man grazu, ir kad ne tik man sukelia geras emocijas smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2009 07 12, 09:37)
1 augaliukas - calamintha nepeta, auga kompaktišku kupsteliu, žiedeliai gali varijuoti nuo ryškiai violetinių iki visiškai balkšvų, arbata labai aromatinga.
2 - kalmia angustifolia - žinau, kad rūgščiamėgis, o apie vaistines ar skonines savybes nieko negirdėjau.

Gal turite kuri nors is siu augaliuku? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aistutėlė @ 2009 07 09, 18:41)
kaip ši vadinasi?  bigsmile.gif  wub.gif


"Kamanių džiaugsmas" - tai rusmenė mirksiukas.gif

Rokoko,
taip ramunė tokia karpytais žiedlapiais biggrin.gif

Kiek visokių grožių vėl prikrovėt per savaitgalį - kol perskaitysiu blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti