Įkraunama...
Įkraunama...

Bankrotas!

as buvau vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sueis 2 m, ir mano imone bankrutavo. paskambinau i sodra paklaust, tai sake kad reikia pazyma kad atleista is darbo del bankroto pristatyt, ir gausiu tuos dekreto pinigus toliau. ta pazyma gavau, nunesiau, o man darbuotoja ir sako, kad nesuprantu kam ji reikalinga biggrin.gif
tai va,- dekreto pinigus gausit ir atleisti is darbo del bankroto.
Atsakyti
QUOTE(julada @ 2009 09 01, 17:07)
as buvau vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sueis 2 m, ir mano imone bankrutavo. paskambinau i sodra paklaust, tai sake kad reikia pazyma kad atleista is darbo del bankroto pristatyt, ir gausiu tuos dekreto pinigus toliau. ta pazyma gavau, nunesiau, o man darbuotoja ir sako, kad nesuprantu kam ji reikalinga  biggrin.gif
tai va,- dekreto pinigus gausit ir atleisti is darbo del bankroto.


Aš esu panašioje situacijoje ir skambinausi į Sodrą. Sakė, kad nuo mano atleidimo dienos pašalpos mokėjimas nutraukiamas. Norint pratęsti reikia į Sodrą pristatyti darbo sutartį su įrašu dėl atleidimo įmonei bankrotavus arba įsakymą. Parašyti ir vėl prašymą dėl atostogų. Tą ir ketinu padaryti artimiausiu metu, nes tik šiandien gavau visus reikalingus dokumentus.
Atsakyti
Gal man kas nors gali patarti...Kai pastojau buvau moksleive,o vyras dirbo,susituokem,kad jis galetu iseiti i dekreta,bet likus porei savaiciu iki gimdymo firma,kurioje dirbo vyras bankrutavo.Iki to laiko jo stazas buvo 5metai,o algos vidurkis apie 2000litu.Bandem eiti i sodra i socialini skyriu,bet visur "uztrenke duris".Turim visus popierius susijusius su bankrotu,firma liko daug skolinga,bet viskas tempiasi jau metai laiko.Patarkit ka daryti?Tik siandiena suzinojau,kad vyrui dekretas priklause ar dar galima susigrazinti prarastus pinigus?Vaikui tuoj sueis metukai,per ta laikotarpi vyras jokio darbo nebuvo rades,bet stovejo darbo birzoje.Labai prasau pakonsultuokite,nes nebezinome ka daryti ir kur kreiptis.
Atsakyti
QUOTE(vaida89 @ 2009 09 16, 01:25)
Gal man kas nors gali patarti...Kai pastojau buvau moksleive,o vyras dirbo,susituokem,kad jis galetu iseiti i dekreta,bet likus porei savaiciu iki gimdymo firma,kurioje dirbo vyras bankrutavo.Iki to laiko jo stazas buvo 5metai,o algos vidurkis apie 2000litu.Bandem eiti i sodra i socialini skyriu,bet visur "uztrenke duris".Turim visus popierius susijusius su bankrotu,firma liko daug skolinga,bet viskas tempiasi jau metai laiko.Patarkit ka daryti?Tik siandiena suzinojau,kad vyrui dekretas priklause ar dar galima susigrazinti prarastus pinigus?Vaikui tuoj sueis metukai,per ta laikotarpi vyras jokio darbo nebuvo rades,bet stovejo darbo birzoje.Labai prasau pakonsultuokite,nes nebezinome ka daryti ir kur kreiptis.

vadinamasis "dekretas" yra nėštumo ir gimdymo atostogo. o nėščia gali būti ir gimdyti gali tik moteris ax.gif jūsų vyras gali eiti tik vaiko auginimo ir priežiūros atostogų nuo vaiko gimimo.
kadangi vaikui beveik metukai, manau, jokių šansų nebėra 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vivafresh: 23 rugsėjo 2009 - 12:56
Kadangi pati užvedžiau temą, tai ir pasidalinsiu info 4u.gif
Mano darbovietė bankrutavo, o aš buvau atleista nestuke.gif rugpjūčio 25 dieną. Pasiėmiau iš bankroto administratoriaus pažymą, kad atleista pagal bankroto straipsnį. Spalio 12 dieną man priklausė išeiti į dekretą, tik gydytoja nenorėjo rašyti man nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimo, bet maždaug per pusvalandį aš jai įrodžiau savo tiesą ir pažymėjimą gavau. Kitą dieną nukeliavau į Sodrą, pridaviau visus turėtus dokumentus ir priėmėja papasakojo, kad procedūra tokia:
dokumentus atiduoda medikų komisijai, kad ši nustatytų, ar aš tikrai atleidimo dieną laukiausi;
jei nustato teigiamai, priskaičiuojami pinigėliai ir pervedami pagal įstatymo numatytus terminus;
reziume - šiandien gavau pinigus thumbup.gif

Jei jūsų gydytoja nenorėtų rašyti nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimo, kovokite už savo teises, nes pasak Sodros - gydytoja privalo Jums tokį išduoti.

Vistik yra dar kas gina nestuke.gif teises thumbup.gif
Atsakyti
labukas mamukai.gal kas galit man atsakyti tokia situacija.esu vaiko prieziuros atostogose,girdeju viena ausim kad uab kurioje dirbau ant bankroto ribos.kaip bus su manimi?po 2 metu neturesiu kur grysti,atostogas isnaudojau.ar mane turi informuoti {laisku} ar man dar priklausytu kokia kompensacija iki dekreto buvo isdirbta apie 7 metai.ar po 2 metu motinystes iskart stoti i birza?jei kompensacija priklauso ar man nieko nebus su motinystes pasalpa?
Atsakyti
QUOTE(meskioke @ 2009 10 24, 13:46)
labukas mamukai.gal kas galit man atsakyti tokia situacija.esu vaiko prieziuros atostogose,girdeju viena ausim kad uab kurioje dirbau ant bankroto ribos.kaip bus su manimi?po 2 metu neturesiu kur grysti,atostogas isnaudojau.ar mane turi informuoti {laisku} ar man dar priklausytu kokia kompensacija iki dekreto buvo isdirbta apie 7 metai.ar po 2 metu motinystes iskart stoti i birza?jei kompensacija priklauso ar man nieko nebus su motinystes pasalpa?

gausite pranešimą, kad būsite atleista iš darbo pagal bankroto straipsnį. Jums bus priskaičiuota dviejų mėnesio vidutinio darbo užmokesčio kompensacija, kurią išmokės garantinis fondas (tai trunka ilgai). Pasiimsite pažymą iš bankroto administratoriaus, kad esate atleista iš įmonės dėl bankroto ir pristatysite ją Sodrai, tokiu būdu pašalpos mokėjimas bus atnaujintas. Tik deja po dviejų metų jau nebebus kur grįžti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vivafresh @ 2009 10 24, 16:02)
gausite pranešimą, kad būsite atleista iš darbo pagal bankroto straipsnį. Jums bus priskaičiuota dviejų mėnesio vidutinio darbo užmokesčio kompensacija, kurią išmokės garantinis fondas (tai trunka ilgai). Pasiimsite pažymą iš bankroto administratoriaus, kad esate atleista iš įmonės dėl bankroto ir pristatysite ją Sodrai, tokiu būdu pašalpos mokėjimas bus atnaujintas. Tik deja po dviejų metų jau nebebus kur grįžti 4u.gif

aciu,dar kai ka noriu suzinoti.o jeigu gavus pranesima is karto pranesiu sodrai tai gal mokejimo nenutrauks?o kodel tik 2 men kompensacija?ar cia nepriklauso nuo darbo stazo?kokiu budu skaiciuojasi tos kompensacijos,gal galite dar info?aciukas.
Atsakyti
QUOTE(meskioke @ 2009 10 24, 16:59)
aciu,dar kai ka noriu suzinoti.o jeigu gavus pranesima is karto pranesiu sodrai tai gal mokejimo nenutrauks?o kodel tik 2 men kompensacija?ar cia nepriklauso nuo darbo stazo?kokiu budu skaiciuojasi tos kompensacijos,gal galite dar info?aciukas.

sodra mokėjimą nutrauks automatiškai gavus pranešimą apie Jūsų atleidimą iš darbo,jokie perspėjimai iš anksto čia nepadės.
kompensacijos dydį nustato įmonių bankroto įstatymas:
19 straipsnis. Darbo santykių reguliavimas
1. Administratorius per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo raštu įspėja įmonės darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ir po 15 darbo dienų nuo tokio įspėjimo nutraukia su jais darbo sutartis. Apie būsimą darbuotojų atleidimą administratorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo dienos praneša teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams.
2. Nutraukus darbo sutartį, atleistam darbuotojui išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.
3. Su atleidžiamu darbuotoju atsiskaitoma šio įstatymo 35 straipsnyje nustatyta tvarka.
4. Darbuotojų, su kuriais bus sudarytos terminuotos darbo sutartys dirbti įmonės bankroto proceso metu, skaičių pagal pareigybes nustato kreditorių susirinkimas. Šių darbuotojų sąrašą sudaro administratorius.
Atsakyti
QUOTE(vivafresh @ 2009 10 24, 17:07)
sodra mokėjimą nutrauks automatiškai gavus pranešimą apie Jūsų atleidimą iš darbo,jokie perspėjimai iš anksto čia nepadės.
kompensacijos dydį nustato įmonių bankroto įstatymas:
19 straipsnis. Darbo santykių reguliavimas
1. Administratorius per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo raštu įspėja įmonės darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ir po 15 darbo dienų nuo tokio įspėjimo nutraukia su jais darbo sutartis. Apie būsimą darbuotojų atleidimą administratorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo dienos praneša teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams.
2. Nutraukus darbo sutartį, atleistam darbuotojui išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.
3. Su atleidžiamu darbuotoju atsiskaitoma šio įstatymo 35 straipsnyje nustatyta tvarka.
4. Darbuotojų, su kuriais bus sudarytos terminuotos darbo sutartys dirbti įmonės bankroto proceso metu, skaičių pagal pareigybes nustato kreditorių susirinkimas. Šių darbuotojų sąrašą sudaro administratorius.
dar truputuka...ar as nenervinu jusu?o as kazkur skaiciau kad, kas isdirbe nuo 5-10 metu tai daroviete turi ismoketi uz 4 men.
Atsakyti
QUOTE(meskioke @ 2009 10 24, 17:46)
dar truputuka...ar as nenervinu  jusu?o as kazkur skaiciau kad, kas isdirbe nuo 5-10 metu tai daroviete turi ismoketi uz 4 men.

nenervinat lotuliukas.gif matot, šiuo atveju, įmonei jau iškelta bankroto byla ir ji savo lėšomis nebedisponuoja. Valstybės garantinis fondas išmokės šią kompensaciją, tačiau tai gali užtrukti ir iki metų. o terminas dviejų mėnesių yra visiems vienodas, nes darbo kodeksas kaip ir netenka galios iškėlus įmonei bankroto bylą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vivafresh @ 2009 10 24, 17:07)
sodra mokėjimą nutrauks automatiškai gavus pranešimą apie Jūsų atleidimą iš darbo,jokie perspėjimai iš anksto čia nepadės.



g.gif
Nu čia tai kaip jau pasiseks. Teoriškai, Sodra aišku turi nutraukti mokėjimus. Bet praktiškai, jei iškart pristatysit reikiamus dokumentus, to nutraukimo net ir nepasijaus mirksiukas.gif
Bent jau man pašalpa "atėjo" sekantį mėnesį laiku, lyg niekas jos ir nebūtų nutraukęs.
Svarbu nesėdėt rankų sudejus cool.gif
Atsakyti