Įkraunama...
Įkraunama...

Bankrotas!

DK 129 str. 2 dalyje minima, kad /.../ Darbo sutartis gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežaščių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežaščių.
Tačiau 132 str 2 dalyje yra aiškiai apibrėžta, kad su darbuotojais auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės. DK 132 str. 2 dalyje įtvirtintos garantijos darbuotojams, dirbantiems ir kartu auginantiems vaiką iki trejų metų: darbo sutartis su šiais darbuotojais negali būti nutraukta pagal DK 129 straipsnį. DK 134 str. 5 dalyje nurodyta, kad darbuotojai, atleisti iš darbo pažeidžiant šiuos reikalavimus, darbo ginčus nagrinėjančio organo sprendimu turi būti grąžinami į pirmesnį darbą.


Išvados: Jums grįžus po motinystės atostogų darbdavys turi Jums atitinkamai pasiūlyti kitą darbo vietą, atitinkančią Jūsų kvalifikacijos laipsnį ir specialybę. Jei taip atsitiktų, kad darbdavys neturės Jums pasiūlyti darbo vietos, tuomet turi Jus atleisti pagal 125 str (šalių susitarimu) ir išmokėti Jums išeitinę kompensaciją.

Jos dydis - derybų objektas, tačiau priklauso nuo to asmens turimo nepertraukiamojo darbo stažo trukmės toje darbovietėje. Tokia išmoka išmokama, turint nepertraukiamąjį darbo stažą:

1) iki vienerių metų – vieno mėnesio;
2) nuo 1 iki 3 metų – dviejų mėnesių;

3) nuo 3 iki 5 metų – trijų mėnesių;

4) nuo 5 iki 10 metų – keturių mėnesių;

5) nuo 10 iki 20 metų – penkių mėnesių;

6) daugiau negu 20 metų – šešių mėnesių to darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio dydžio.


Ginčai dėl darbo sutarties nutraukimo

Darbuotojas, nesutikęs su atleidimu iš darbo, per vieną mėnesį gali kreiptis su ieškiniu tiesiogiai į apylinkės teismą. Jis, nagrinėjant darbo bylas, yra atleidžiamas nuo žyminio mokesčio mokėjimo. Turėtina galvoje, kad, teisme nagrinėjant grąžinimo į darbą bylą, įrodyti, jog su darbuotoju darbo sutartis nutraukta pagrįstai ir teisėtai, visada privalo darbdavys.
Atsakyti
aciu uz issamu atsakyma thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
Sveikos.Gal galesit man paaiskint.Mano vyras siuo metu yra tevystes atostogose kol vaikui sukaks 2 metai,tai bus spalio men.beda yra tame,kad jo darbdavys bankrutuoja.del dekretiniu lyg tai aisku,kad ir toliau gaus.o kas su iseitine kompensacija?ar bankroto atveju irgi ismokama iseitine kompensacija,nes juk netures kur grizti po dekretiniu g.gif Bet jo darbdavys aiskina jog jokia komp.nepriklauso.aciu blush2.gif
Atsakyti

bankroto atveju priklauso išeitinė, bet ją paskaičiuos jau bankrot administratorius, taip pat dar priklauso kompenacija už nepanaudotas atostogas
Atsakyti
QUOTE(sssvetacka59 @ 2009 06 24, 16:43)
Sveikos.Gal galesit man paaiskint.Mano vyras siuo metu yra tevystes atostogose kol vaikui sukaks 2 metai,tai bus spalio men.beda yra tame,kad jo darbdavys bankrutuoja.del dekretiniu lyg tai aisku,kad ir toliau gaus.o kas su iseitine kompensacija?ar bankroto atveju  irgi ismokama iseitine kompensacija,nes juk netures kur grizti po dekretiniu g.gif Bet jo darbdavys aiskina jog jokia komp.nepriklauso.aciu blush2.gif


Įmonių bankroto įstatymas

9 straipsnis. Darbo santykių reguliavimas

1. Administratorius per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo raštu įspėja įmonės darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ir po 15 darbo dienų nuo tokio įspėjimo nutraukia su jais darbo sutartis. Apie būsimą darbuotojų atleidimą administratorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo dienos praneša teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams.

2. Nutraukus darbo sutartį, atleistam darbuotojui išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

3. Su atleidžiamu darbuotoju atsiskaitoma šio įstatymo 35 straipsnyje nustatyta tvarka.

35 str.
7. Šio straipsnio 2 dalyje nurodytų bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės darbuotojų reikalavimai, susiję su darbo santykiais, gali būti tenkinami iš Garantinio fondo lėšų, o fizinių ir juridinių asmenų reikalavimai apmokėti už perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją gali būti tenkinami Vyriausybės nustatyta tvarka. Darbuotojo ar fizinio ir juridinio asmens patvirtinti reikalavimai mažinami iš nurodytų fondų sumokėtos sumos dydžiu.
Atsakyti
Aciu uz atsakymus.tik vat kazkaip idomu su tuo bankrotu,darbdavys sako kad jam sodra paskelbe bankrota.ar taip gali but?jis vyrukams skolingas lb dideles sumas,ir jau nemoka ilgai ilgai...Gal taip bando pameluoti,galvoja kad niekas nesiaiskins.reikes turbut vyra i sodra issiust,kad issiaiskintu kas ir kaip
Atsakyti
Reikia konsultacijos. Gavau registruota laiska kad imone kurioje dirbau bankrutavo (esu vaiko auginimo atostogose kol sueis 3m). Zinau kad mane "perims" Sodra. Ar turiu i Sodra pristatyti kokius papildomus dokumentus? Ir ar turiu bankroto adminisratoriui pateikti koki dokumenta jei neturiu jokiu finansiniu pretenziju buvusiai darbovietei?

Aciu uz konsultacijas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keas @ 2009 07 10, 15:42)
Reikia konsultacijos. Gavau registruota laiska kad imone kurioje dirbau bankrutavo (esu  vaiko auginimo atostogose kol sueis 3m). Zinau kad mane "perims" Sodra. Ar turiu i Sodra pristatyti kokius papildomus dokumentus? Ir ar turiu bankroto adminisratoriui pateikti koki dokumenta jei neturiu jokiu finansiniu pretenziju buvusiai darbovietei?

Aciu uz konsultacijas  4u.gif


Pirmiausia kreipkis į bankroto administratorių, juk atleidžiant iš darbo bankroto atveju priklauso išeitinė, o gal dar nepanaudotų atostogų turėjai, tai ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas sumokės.
Jei įmonė neturės pinigų, tai išmokės garantinis fondas, gal ne viską, ten yra apribojimai.
Negi pinigėlių nenori gauti smile.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(airin @ 2009 07 10, 18:02)
Pirmiausia kreipkis į bankroto administratorių, juk atleidžiant iš darbo bankroto atveju priklauso išeitinė, o gal dar nepanaudotų atostogų turėjai, tai ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas sumokės.
Jei įmonė neturės pinigų, tai išmokės garantinis fondas, gal ne viską, ten yra apribojimai.
Negi pinigėlių nenori gauti smile.gif  smile.gif


Noriu susirinkti visa info pries kreipianti i bankroto administratoriu.
Visas atostogas pries "dekreta" isnaudojau, o iseitine manau nepriklauso nes nepilnus metus ten isdirbau sad.gif

O kaip su Sodra?

Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(keas @ 2009 07 10, 19:02)
Noriu susirinkti visa info pries kreipianti i bankroto administratoriu.
Visas atostogas pries "dekreta" isnaudojau, o iseitine manau nepriklauso nes nepilnus metus ten isdirbau sad.gif

O kaip su Sodra?

Aciu  4u.gif



na kadangi pas mane tokia pati situacija, galiu tiksliai pasakyt, kad reikia susirast bankroto administratoriu. yra psl, kur bankrutuojancios imones ir joms paskirti administratoriai http://www.bankrotod...tas.php?Tipas=1 . esme: jie turi tave atleisti su irasu, kad del bankroto. jiems reikes, kad parasytum finansines pretenzijas, jei yra. ir pati su jais pasikonsultuok del iseitines. jei kas priklauso, turetu tau pasakyt.

pranesime bus data, nuo kada esi atleidziama. nuo tada sodra gaus pranesima, kad baigesi tavo atostogos ir nesigilindami nutrauks tau motinystes ismokas (sake, jog galvojo kad grizau i darba). todel patariu neuzdelst su sodra. nes jei praziopsosi pagrindini mokejima, savo pinigeliu lauksi ilgai, nors jie ir turetu but ismokami skubos tvarka. man pavyzdziui zada sumoket dabar jau 2 men pasalpas vienu metu. laiku nesusitvarkiusi, turejau visa menesi gyventi is tevu ir t.t. skolintu pinigu. o kai bepaklausdavau sodros kada, atsakydavo sia savaite, kol galu gale nutese iki sekancio men mokejimo...

sodrai reikes irodymo, kad imone bankrutavo. tai gali buti tavo darbo sutartis su irasu, kad tu atleista pagal bankroto staripsni. arba kito dokumento, kur matytusi kodel esi atleista ir kad imone bankrutavusi. nepamirsk, kad jiems reikia originalo arba patvirtinimo kopija tikra (cia jau bankroto administratorius turi tvirtint savo arba imones vardu).

siaip bankroto administratorius pats turetu dar patikrint del imones isiskolinimu. jei nutuoki, kad imone skolinga, tai gali pati nurodyt. nebijok, ir paskambink. nera ten nieko ypatingo.

sekmes wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gelyte_voveryte: 10 liepos 2009 - 22:24
esu motinystes atostogose mano visas bendradarbes polesavo kas bus su manim?kaip su iseitine ?ar nutraukti MA ir gristi i darba kad iseitine gauciau ar toliau buti MA!
Atsakyti
Šiaip kartais reikia bent šaip nepatingėt jau esamas temas peržiūrėt, o neužvedinėt be reikalo naujas mirksiukas.gif 4u.gif

jums
Atsakyti