Įkraunama...
Įkraunama...

kai kišenėse švilpia vėjai

o tu įvesk tradiciją valgyti darbe, ypač jei yra tam sąlygos mirksiukas.gif tiek, kad ištrūkimas į kavinę ar parduotuvę padeda trumpam atitrūkti nuo darbų ir pailsėti.
Atsakyti
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2005 11 16, 20:20)
o tu įvesk tradiciją valgyti darbe, ypač jei yra tam sąlygos  mirksiukas.gif  tiek, kad ištrūkimas į kavinę ar parduotuvę padeda trumpam atitrūkti nuo darbų ir pailsėti.


Būtent drinks_cheers.gif, tą tradiciją bandžiau įvesti... Pas mus vyrų daugiau negu moterų, dar yra viengungių, tai jie iš namų nieko neatsineš... juos mat reikia kad aptarnautų... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(adele3 @ 2005 11 16, 19:55)
Labai įdomi tema thumbup.gif
Nors aš pati ne iš taupiųjų. Bet pastebėjau, kad, kaip daugelis minėjo, geriausia į parduotuvę eiti su sąrašiuku, o taip pat, bent maždaug apsiskaičiuota, pinigų suma. Nes man dažniausiai būna, kad perku tol, kol baigiasi pinigai arba panešu.
Ir stengiuosi būti atsargesnė su išpardavimais. Akcijos tai dar nieko, nes jeigu žinai daikto kainą, o šiandien jis pigesnis ir tau reikalingas, tai puiku. Bet kai būna išpardavimai, kai kalnai visokių niekučių už mažą kainą, atrodo, ai pigu, pravers, o poto gaunasi, be reikalo išleisti pinigai, arba niekam nereikalingi, o dažnai ir ne kokybiški daiktai.


drinks_cheers.gif Mano mintys.
Atsakyti
Man sąrašai taupyt nepadeda doh.gif Nes jei būna akcijinių prekių, tai kartais vos ne visą meniu tenka apverst aukštyn kojom......... verysad.gif

O taupyt mums irgi nesiseka

QUOTE(a79 @ 2005 11 15, 12:51)
Yra specialios.
Dega lygiai tris minutes, o paskui ... einama į parduotuvę ir vėl nusiperkama normalių. biggrin.gif
O čekiai per kraustymusis kažkur išgaravo.
Viena lemputė kainavo virš 15 Lt.
Žodžiu, PRITAUPĖM  doh.gif

jei turit čekius, tai galit sutaupyt, net ir pasitaikius brokui. Anytai pirkom lemputes su 6mėn. garantija tai perdegė kažkur po 4-5mėn. Ir pakeitė senukuose, aišku nenoriai, bet kadangi čekį turėjom, tai dabar gaunasi, kad dvi lemputės už vienos kainą thumbup.gif
Jei nesišildom elektriniu šildytuvu, tai 2 kambarių bute, kur kas 2-3 dieną sukasi skalbianke, per mėn. išleidžiam apie 20Lt

QUOTE(Kristinka @ 2005 11 15, 16:32)
Kiekvieną šeštadienį važiuoju į turgų, kur perku mėsos produktus ir daržoves.  Gaunasi tikrai pigiau nei pirkti parduotuvėje. 
Nesuvartotą batoną visada džiovinu. Visai nieko kartais prie arbatos, arba sumalus naudoti kepimams.

Kaune mėsa pigiau tik vos 1/0,5Lt (čia kiek man teko susidurt). Tik aišku, gal šviežesnė mėsytė turguje.
O jei lieka batono, ir namie turiu kiaušinių ir bent šlakelį pieno, tai pamirkau batoną piene, po to kiaušinyje (galima ir bendrą plakinį pasidaryti, priklauso ko ir kiek turima) ir būna va toks thumbup.gif niam niam. Čia mano vaikystės desrtas 4u.gif


QUOTE(Ryziuke @ 2005 11 15, 16:34)
- mokescius moku paste, kad nereiketu moketi po 2lt uz lapeli

mokesčius moku tik internetu. Už kai ką išvis neima papildomo mokesčio, o daugiausiai ima po 0,80Lt. Tai paskaičiuokit, kiek susitaupo. Be to, labai patogu sekti savo kortelės balansą
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2005 11 15, 16:33)
O aš beveik niekada neperku Maximose ir kitose parduotuvėse maišelių, nes visą laiką rankinuke turiu porą vnt.  - Susitaupo ant maišelių.  mirksiukas.gif


O iš kur gauni tų maišelių, na tuos porą, kuriuos rankinuke turi? Suprantu, kad iš namų pasiimi, bet namuose iš kur jie atsiranda?


QUOTE(Bajm @ 2005 11 15, 16:18)
mes neperkam tokios smulkmenos kaip  šiukšlių maišai
į kibirą patiesti naudojam laikraščius
smulkmena, bet vis tiek ax.gif


QUOTE(Bajm @ 2005 11 15, 16:56)
kai peršalu nepuolu pirkti vaistų
bandau gydytis natūraliais metodais

dar žinau, kad pažįstama taupo taip: kiekvieną rytą plauną galvą virš kibiro (pastatyto vonioje), o vandenį sunaudoja tualete


QUOTE(Bajm @ 2005 11 15, 17:03)
tai aš nejungiu šildytuvo, o įpilu karšto vandens į plastikinį butelį ir einu su juo miegoti
šilta, greitai užmiegu ir eletros gadinti nereikia blush2.gif


Bajm, ar čia jumoras toks, ar aš kažko neįkirtau?
Mūsų kaimynai irgi, matyt, taupo šiukšlių maišelių sąskaita - kai pila šiukšles iš savo laikraščiu įtiesto kibiro - ir aplink šiukšlių kaminą viską apdrabsto, o ir konteinerį kai kiemsargis ant rampos išveža - suprantu, kad labai daug mūsų name tokios smulkmenos, kaip maišeliai, neperka.
Gaila, kad taupo galimybės gyventi švaresnėje aplinkoje sąskaita. cry.gif cry.gif

Su vaistais - nesupratau. Apie kokius vaistus ir kokius natūralius metodus kalbi? Kuo pakeisti antibiotikus vaikui plaučių uždegimo atveju?
Su tuo galvos plovimu - tai g.gif blink.gif . Gal ir taupu, bet ar nesinori gyventi nors įmanomai "oriai".

Nesakau, kad taupyti - blogai. Pati taupau kur galiu, kaip galiu ir kiek galiu.
Žinot, kurios labai jaunos gal neatsiminsit, bet kažkada labai seniai rodė tokią laidą apie "Žaliąją akciją - taupyti". Veiksmas vyko, berods Olandijoje (jeigu klystu, prašau mane pataisyti). Dalyvavo kelios šeimos. Užduotis - kasdiene veikla padaryti kuo mažiau žalos gamtai. Už realius energijos sutaupymus, taršos sumažinimus šeima "gaudavo žalią lapelį". Žiūrėti buvo labai įdomu. Kodėl pasakoju - viena šeima prisigalvojo iki to, kad vandenį tualete nuleidinėjo ne kiekvienas juo pasinaudojęs, o kas antras, ar kas trečias. doh.gif doh.gif doh.gif Toje šeimoje patys vaikai skandalą pakėlė dėl kvapo.....
Apie ką aš čia... blush2.gif Apie tai, kad kas per daug, tas nesveika....
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2005 11 16, 18:29)
Nors temą ir hobo pasiūlė, bet netaikiau vien tik jai. Sakiau, jei šeimyna didelė... Net ir subproduktus išmetus (o taip gal visi ir daro), manau, grynos mėsos kaina būtų mažesnė nei parduotuvėje (reiktų paskaičiuoti).
Galų gale, jeigu yra žmonių, kuriems tenka vien kruopom mist, tuleta nuoplovom nuleist, tai gal ne iš gero gyvenimo. Džiaugiuosi, kad to neteko patirti nei Tau, nei man, bet niekada nesakau niekada.

As ir netaikiau asmeniskai mirksiukas.gif Tik kaip pavyzdi blush2.gif Pritariu Safarikids, kad net ir taupyti reikia oriai. Karta girdejau kaip pensininke guodesi kitai, kaip ji beveik vien oru gyva, kaip vandeni taupo, o galiausiai paaiskejo, kad gyvena viena triju kambariu bute, vaikams mat taupo, mazu po 20 metu kokiam anukui prireiks schmoll.gif Juokas ima is tokiu kalbu ir tiek. Pirma , kad du kambarius ji eina tik dulkiu valyt, o uz sildyma kaip gera moka. Antra, po 20 metu, jos butas blokiniame name bus keliu litu vertas cool.gif

QUOTE(mamagitana @ 2005 11 16, 18:45)
atsimenu iš vaikystės- tėvai pirko su seneliais per pusę paršą. Ir mes, ir jie butuose, blokiniuose...Kur darinėjo,pjaustė, kur rūkė-nežinau..Bet dešrų skanumėlis...Bet aromatas, nukėlus didžiulio puodo balkone, kuriame jos rinkėmis dailiai sugulusios, laukė savo eilės, dangtį , mano atminty -amžiams... Nei vienas rimtas veikalas tokių pėdsakų mano sąmonėje (o gal net pasąmonėje/) neįrėžė...


Menu ir as vaikystes biggrin.gif Ketvirta menesi prasem mamos nupirkt slapdesres ir ja sukapojom kaip baisulini delikatesa laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agotukas: 16 lapkričio 2005 - 22:33
Va tau ir akcija lemputems, tik va nezinau nei ar maloni ju sviesa, nei ar jos kokybiskos.

user posted image
Atsakyti
Hobo, jei vis dar nemetei rūkyti, cigaretes pirk blokais (turguje, beje, pigiau nei parduotuvėje) - vis keli pinigėliai lieka.
Tiksliai nežinau, koks ten skirtumas, bet man rodos, kad perkant bloką išeina apie 3 lt pigiau mirksiukas.gif
Nors aš pati tai taip nedarau, nes man vis atrodo, kad jei pirksiu po vieną pokelį, tai tada bet kada sugalvosiu ir mesiu doh.gif O jei nusipirksiu bloką, tai jau tikrai nemesiu, kol jo nesurūkysiu doh.gif Nesąmonė aišku. Na bet taip ramiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(safarikids @ 2005 11 16, 22:03)
Bajm, ar čia jumoras toks, ar aš kažko neįkirtau?


aš taupau ten, kur man gaila pinigų
šiaip mano nuomone, kiekvienas turi savus finansinius prioritetus unsure.gif

va kolegė darbe - vyras uždirba 5-7 tūkst.
o kiek pastebėjau taupo dar labiau negu aš ax.gif

kaip ji sako, taupymas gėdos nedaro
visi pasiturintys skaičiuoja ir žiūri kur išleidžia kiekvieną centą

dėl šiukšlių - aš visada tvarkingai išmetu, čia priklauso nuo žmogaus kultūros

dėl vaistų - kalbu apie peršalimo ligas (kai padeda arbata, medus, t.t.), o ne apie rimtas ligas

dėl galvos plovimo - čia ne aš taip taupau - o vienas žmogus dirbantis mokesčių inspekcijoje

va taip biggrin.gif
Atsakyti
ojej kokie blokai, kai kasdien metu rūkyt:)
nu bet dabar kai paskaičiau apie tuos blokus, tai taip kraupiai nuskambėjo kaip kokiai kandžiulnikei. šianakt net sapna sapnavau, kad nuėjau į pasimatyma su naujuoju gerbėju, o jis taip keistai į mane žiūri ir sako kiek tau metų, o sakau kiek duotum sako keturiasdešimt (o man 27), po to sapnuoju, kad su kokia drauge besusitinku visos sako, nu bet ir susenai, atrodai kaip 40.
o dar sian nuo pat ryto ziauriai skrandį skauda.
nu viskas ka aš kokia bevalė būtybė, jei mečiau gert, tai galiu ir rukyt mest. juo labiau, kad jau nuo to baisingo rukymo ir fiziskai tragiskai jauciuosi.
Atsakyti
beje, acacia labai ačiū už tokį patarimą, jis mane privertė rimtai susimastyti.
Atsakyti
QUOTE(safarikids @ 2005 11 16, 23:03)

Apie ką aš čia... blush2.gif  Apie tai, kad kas per daug, tas nesveika....

drinks_cheers.gif Sutinku. Jei tik finansai leidžia netaupyti savo orumo ir patogumo sąskaita. Juk tam ir dirbi, kad turėtum už ką gyventi. Mens uždirbame pakankamai daug, kad galėtume sau leisti neskaičiuoti kiekvieno cento - taupau tik ten, kur tas taupymas nesudaro nepatogumų, pvz pasirenku pigiausią pieną (vis tiek tik į kavą jį pilamės), į troškinius pilu pigesnį kečupą ir pan.
Bet jei viskas apsiverstų ir reiktų pragyvent už, pvz, minimalų atlyginimą - nenustebčiau, jei ir aš galvą plaučiausi virš kibiro... unsure.gif Nors kita vertus, dabar tikrai nėra neįmanoma susirasti papildomą darbelį, kuris pridėtų vieną - kitą litą prie patogesnio gyvenimo mirksiukas.gif
Va pvz, bendradarbė ieškosi auklės: jau pora mėnesių neranda blink.gif Vienoms per toli važinėti, kitoms per mažai moka, trečios atsisako namų ruošoje padėti, ketvirtoms atrodo problema, kad vaiką iš mokyklos reikia pasiimti - na jei reiktų pinigų, manau nesunku būtų skalbinius iš mašinos ištraukti ir padžiauti? doh.gif
Atsakyti