Įkraunama...
Įkraunama...

Rąstiniai namai 10

QUOTE(*Sausutė* @ 2010 03 23, 12:51)
na cia tai zmogus pavare smile.gif dabar visi pradekime i lietaus kanalizacija leisti skalbimo masinos vandeni,o gal dar ir is toleto blink.gif .


nu bet ir tu duodi. Aš į ritinį įmesiu bacilų ir jos išvalgys tuos tavo chemikalus, jomajo. Tu gal tik dabar gimei? Pažiūrėk kas dedasi aplinkui - neveikia pas žmogų bio-įrenginiai - pumpuoja į gatvę su visais kvapais. Plauna tepaluotas mašinas ir t.t. O čia iš skalbiankės nuleisiu į ritinį vandenį, kuris bus skiedžiamas liataus vandeniu ir bakterijomis ir supykdysiu visą lietuvą. Nepyk, bet nėra prasmės ginčytis su tamsta... sleep.gif Kai praeisi ir pažiūrėsi kas dedasi aplinkui, kaip yra įrengti lauko tualetai kaimuose, kaip kaimuose žmonės be bio-įrenginių iš viso am-ius gyvena, tada reikšk savo nuomonę. O, tarp kitko, ar esi girdėjusi, kad visos bio-įrenginių licenzijos LT žemėj yra nupirktos??? Jaučiu, kad net nenutuokei. Labanakt.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2010 03 23, 12:47)
Priklauso nuo medienos apdorojimo ir impregnavimo, taip pat nuo svaros namuose mirksiukas.gif Blakes, blusos, uteles atsirasti gali ir plytiniam daugiabutyje, uodai, masalai irgi atskrenda, visi kiti vabaliukai minta augalais zaliais mirksiukas.gif Tai jei medis zalias-didele tikimybe, kad metus sulauksit vabaliuku, kurie keliaus ir i jusu lova paragauti biggrin.gif o jei chemikalais nupurkstas medis, isdziuves, tai ne vienas vabalas chemijos nemegsta biggrin.gif

švara tai čia visai kas kitą, aš aišku dėl medienos turėjau omeny lotuliukas.gif

QUOTE(aistuzka @ 2010 03 23, 12:58)
kvapas medžio. Aš nejaučiu, kitiems kvepia. smile.gif

Vabalai: gyvenant pirmam aušte, netikiu, kad įmanoma atsigint, kad neįliptų koks vienas kitas iš lauko.

Pačių rąstų - reik pabelst - kol kas nekramto.



aišku 4u.gif

o kaip dėl vidaus apdailos g.gif man vien medis visur gal kiek per daug.... g.gif ar yra pas ką pvz. pertvaros ne medinės, o gipso plokštė ir t.t. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 12:43)
aišku. O kaip dėl visokių vabaliukų  g.gif  teko girdėt, kad pavasarį atsiranda visokių mažiukų gyvūniukų, jei pradeda landyt iš visų plyšiukų? ar čia tik "pletkai"? mirksiukas.gif


Visur pilna vabaliukų, vienur daugiau, kutur mažiau. Priklauso kokią chemiją naudojai apdirbant medį tokie vabaliukai ir bus. jei nieko nenaudojai - bus kokių tik nori, je apdirbai silpnesne, kuri nesusigeria giliau - bus vienokių, chemija, kuri daugiau geriasi ir dar kelis kartus nuvarei - bus mažiau arba iš viso nebus. O musių, uodų ir kitko ir plytiniam name, ir šlakbetoniniam ir kokiam tik nori name rasi... smile.gif
Papildyta:
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 13:08)

o kaip dėl vidaus apdailos  g.gif  man vien medis visur gal kiek per daug....  g.gif  ar yra pas ką pvz. pertvaros ne medinės, o gipso plokštė ir t.t.  blush2.gif


Pas mus pirmas aukštas medinis, jame gipsine/osb pertvara atskirtas dušas. Visas antras aukštas bus gipsinis arba iš osb (dar nesugalvojau)....
Atsakyti
nu chwbra skaitau ir pati netikiu kad i tokias kalbas leidziates.... su toookiais faktais kad pypiec



QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 11:35)
Kvapo ir spalvos nebūna tik kokius puse metų (žinau, mačiau, stebėjau), vėliau atsiranda kvapukas ir spalva. Nesvarbu, ar įrenginys augusto ar traidenio ar kitko. O skalbenkės drenažas bus nuvestas į sklypo kampe esantį užkastą gisoną, ten atsiskies su vandeniu ir bus tvarkinga. Bent jau veiks panašiai kaip visi bio tik už kainą žmoniškesnę...

neskleisk gandu, jeigu tavo vienas kaimynas padare nesamone. as jau metai laiko naudoju augusto irenginius, isleidziamas vanduo neturi jokio kvapo ir spalvos. kadangi ne iki galo sutvarkyta, leidom vandeni kiemo gale - ciuozykla ziema gavosi, grazus baltas ledukas - dabar atitirpo - viska isvaiksciojau ir isuostinejau visiskai jokio kvapo, labiau dumblu nesa nuo tvenkinio kur labai stipri srove viena kranta ardo.

QUOTE(sena pažįstama @ 2010 03 23, 11:54)
1. Jei is apvaliu rastu ir zaliu-tai keltis negalima, nes medis-gyvas, nuo karscio, salcio raitosi kaip ir gamtoj, atsiranda skyles ten, kur ju buti neturejo. vasara gal ir nieko, nesalta(todel ir sako, kad apvalus rastai be vidines apdailos tinka daugiau vasarnamiams), bet ziema atsiranda salcio tiltai, kampuose vejai kosia.

as netiksliu ziniu nedrisciau taip rimtai destyti... kas sako kad apvalus vasarnamiam? seip didziausias skirtumas rastu sukirtime, ne tiek nuo formos priklauso.... tekinti - taip piestukai per kuriuos dazniausiai pucia, rankinio sukirtimo
tikslesni.
vejus cia kazkokius rasot doh.gif
as zaliu apvaliu rastu name gyvenu, isirengiau tik pastacius ir isikeliau. nesusiduriau nei su vienu jusu isvardytu dalykyu.

QUOTE(sena pažįstama @ 2010 03 23, 14:47)
Tai jei medis zalias-didele tikimybe, kad metus sulauksit vabaliuku, kurie keliaus ir i jusu lova paragauti biggrin.gif o jei chemikalais nupurkstas medis, isdziuves, tai ne vienas vabalas chemijos nemegsta biggrin.gif

kas cia per vejai doh.gif is kur jus tas tikimybes traukiat apie vabalus lovoj????? cia filmu itaka ar ko?
metai laiko gyvenu, ant langu turim tinklelius, vienintelis dalykas - namie kartais randu koki voriuka.
mes nama tik is lauko chemija tepem, viduj tik dazem, kazkaip nesinori kasdien kvepuoti tuo, kad vabalus zudo.

nesuprantu, ar cia pavasaris visus veikia ar kas.... nu bet paskatau tai net rankos nusvyra
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2010 03 23, 13:53)

1. as zaliu apvaliu rastu name gyvenu, isirengiau tik pastacius ir isikeliau. nesusiduriau nei su vienu jusu isvardytu dalykyu.
2. kas cia per vejai  doh.gif is kur jus tas tikimybes traukiat apie vabalus lovoj????? cia filmu itaka ar ko?
metai laiko gyvenu, ant langu turim tinklelius, vienintelis dalykas - namie kartais randu koki voriuka.
mes nama tik is lauko chemija tepem, viduj tik dazem, kazkaip nesinori kasdien kvepuoti tuo, kad vabalus zudo.



1. na dėl rąstų susistovėjimo tai skaičiau 2-ąją rąstinukų temą ir ten bildukas666 aiškiai kelis kartus mini kad reikia leisti žaliems rąstams susistovėti, netgi langų ir durų nedėti. čia ir logiškai pagalvojus manau, tikrai džiūvantis medis traukiasi, ir atsiranda plyšiai, o juos kamšyt paskui.... doh.gif

2. Čia, kaip aš supratau, juokais apie tuos vabaliukus lovoj..... mirksiukas.gif
o kaip realiai yra, žino tik tie kurie gyvena 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 16:13)
1. na dėl rąstų susistovėjimo tai skaičiau 2-ąją rąstinukų temą ir ten bildukas666 aiškiai kelis kartus mini kad reikia leisti žaliems rąstams susistovėti, netgi langų ir durų nedėti. čia ir logiškai pagalvojus manau, tikrai džiūvantis medis traukiasi, ir atsiranda plyšiai, o juos kamšyt paskui.... doh.gif

1. bildukas yra pardavejas. retorinis klausimas ar visada pardavejo tiesa yra vienintelė tikra ir nenugincyjama, paremta dideliu noru padaryti klientams gera, o ne nauda sau?

as sutinku, kad dziovinti rastai yra gerai, juose uzmusamas grybelis, jie maziau seda. bet mano akimis ju dziovinimo kaina neverta situ privalumu. as jau eriau nukirstus rastus pusmeti po saulyte palaikyciau....

man idomu kaip jus isivaizduojate "rastams susistoveti"? juos atveza sudeda vienaip, o po metu ateinate ir ziurite, kad jie jau guli kitaip?
kazkaip dar nesusidurusiem zmonem tas rastu sedimas daznai atrodo tikras baubas, kuris neduos ramybes. realiai gyvendama name as jokio sedimo nejauciu, jis pasimato tik kai nuimi langu apvadus ir pamatai kad tarpelis sumazejo.
medis yra gyvas - ar dziovintas ar ne jis judes visada. ziema plysiai name issiplecia, o plysiai lauke susitraukia, vasara atvirksciai, viduje plysiai pamazeja, lauke padideja - tai naturalu, ir ne prie ko cia tas kamsymas.
o jei namas nekokybiskas - cia visai kita kalba.
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2010 03 23, 13:53)
nu chwbra skaitau ir pati netikiu kad i tokias kalbas leidziates.... su toookiais faktais kad pypiec
neskleisk gandu, jeigu tavo vienas kaimynas padare nesamone. as jau metai laiko naudoju augusto irenginius, isleidziamas vanduo neturi jokio kvapo ir spalvos. kadangi ne iki galo sutvarkyta, leidom vandeni kiemo gale - ciuozykla ziema gavosi, grazus baltas ledukas - dabar atitirpo - viska isvaiksciojau ir isuostinejau visiskai jokio kvapo, labiau dumblu nesa nuo tvenkinio kur labai stipri srove viena kranta ardo.


Gorada, su tavimi man nesinori ginčytis tuo labiau.
Pas kaimyną stovi tie patys augustai (jei ką, tai jų bazė šalia mūsų sodų), tai vat jų įrenginiai ir neveikia. Nesiginčykim. Jų įrenginiai veikia ten, kur įra infiltracija. Kur infiltracijos nėra - neveikia. Pas mus molis - infiltracija tik savaitę palaikius lauke +30, kai molis išdžiūna ir vandu išgaruoja. mano tas variantas su ritiniu ir bakterijom toks pats kaip ir už keliasdešimttūkstančiųlitų nupirkti plastmasiniai įrenginiai. Veikimo principas tas pat, tik pas mane ten bėgs paprastas vanduo + kartą į savaitę skalbiankės 60Ltr. nx man mokėti už tai n tūkstančių, jei galiu pasidaryti "perelyvą" iš visno gisono į kita? (na, lietuviškai iš ritinio į ritinį). Vanduo išbėgs toks pats "čiuožyklinis" kaip ir pas tave. Tik jis pas mane ne susigers, o tiesiog stovės žemės pafiršiuj, nes absoliutus molis pas mus.

šiuo klausimu diskusiją baigiau. Pakalbėsim po metetų kelerių, kai pradės strigti augustai, traideniai ir visas kitas gėris. Kažin, Gorada, Ar buvai nunešusi vandenį ištirti, kaip sakei, kad neši... (Iš augusto)...
Papildyta:
QUOTE(Gorada @ 2010 03 23, 14:25)
kazkaip dar nesusidurusiem zmonem tas rastu sedimas daznai atrodo tikras baubas, kuris neduos ramybes. realiai gyvendama name as jokio sedimo nejauciu, jis pasimato tik kai nuimi langu apvadus ir pamatai kad tarpelis sumazejo.

jei pas mane būtų plyšiai užvaryti permačinku irgi taip kalbėčiau mirksiukas.gif kadangi dabar natūralu visur - matosi kiekvienas rąsto pasikėlimas bei kiekvienas mm plyšelis ties rąsto pilvu. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2010 03 23, 15:53)
nesuprantu, ar cia pavasaris visus veikia ar kas.... nu bet paskatau tai net rankos nusvyra

Cia vis KRIZES itaka... lotuliukas.gif
Atsakyti
tu mano simpatija ir su tavim as irgi gincytis nenoriu
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 16:37)
Gorada, su tavimi man nesinori ginčytis tuo labiau.
Pas kaimyną stovi tie patys augustai (jei ką, tai jų bazė šalia mūsų sodų), tai vat jų įrenginiai ir neveikia. Nesiginčykim.
1. Jų įrenginiai veikia ten, kur įra infiltracija. Kur infiltracijos nėra - neveikia. Pas mus molis - infiltracija tik savaitę palaikius lauke +30, kai molis išdžiūna ir vandu išgaruoja.
2. mano tas variantas su ritiniu ir bakterijom toks pats kaip ir už keliasdešimttūkstančiųlitų nupirkti plastmasiniai įrenginiai. Veikimo principas tas pat, tik pas mane ten bėgs paprastas vanduo + kartą į savaitę skalbiankės 60Ltr. nx man mokėti už tai n tūkstančių, jei galiu pasidaryti "perelyvą" iš visno gisono į kita? (na, lietuviškai iš ritinio į ritinį). Vanduo išbėgs toks pats "čiuožyklinis" kaip ir pas tave. Tik jis pas mane ne susigers, o tiesiog stovės žemės pafiršiuj, nes absoliutus molis pas mus.

3. šiuo klausimu diskusiją baigiau. Pakalbėsim po metetų kelerių, kai pradės strigti augustai, traideniai ir visas kitas gėris. Kažin, Gorada, Ar buvai nunešusi vandenį ištirti, kaip sakei, kad neši...  (Iš augusto)...
Papildyta:

4. jei pas mane būtų plyšiai užvaryti permačinku irgi taip kalbėčiau  mirksiukas.gif kadangi dabar natūralu visur - matosi kiekvienas rąsto pasikėlimas bei kiekvienas mm plyšelis ties rąsto pilvu. biggrin.gif

1. nu pas mane infiltracija nepadaryta. pavirsiuj pusmetris zemes, pusmetris smelio ir toliau molis, tai vasara matyt pakako tokio kiekio kad susigertu viskas nes balos mestovejo.
2. jeigu viskas butu taip paprasta argi ne visi taip darytume, ir nemetytume pinigu specializuotiem irengimam? as kazkaip nusiteikus kad kiekvienam savo morka, tai kiekvienas ir darykim savo darba
3. jeigu buciau turejus babkiu temovizijai manau ir vandens tyrimam babkiu butu atsirade lotuliukas.gif klaiki krize
4. o pa smane tik puse namo uztepta tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 15:08)
o kaip dėl vidaus apdailos  g.gif  man vien medis visur gal kiek per daug....  g.gif  ar yra pas ką pvz. pertvaros ne medinės, o gipso plokštė ir t.t.  blush2.gif

Pas mus ir pirmam ir antram aukstuose yra tapetuotu sienu. Nenorejom deti GK, kol dar namas sedasi, kad netrukinetu, nes paskui vargo ten su juo. Dejom OSB plokste, ir ja klijavau tapetais, ateityje, galbut desim GK ir dazysim. Statem is dziovintu apipjautu rastu. Nei jie apvalus, nei jie keturkampiai smile.gif Namas tikrai vaiksto, vat po to vejo, kur cia buvo sekmadienio nakti, tai pradejo vidines durys gerai neuzsidarineti, teks reguliuoti. O siaip truputi kamsem, bet nera ten tu plysiu, kaip cia kiti gazdina, ir vejas tikrai viduj "nestugauja"
Su vabalais tai taip... voru rasta, kelios skurzdelytes pasirode kai atsilo. Daugiausiai pas mus tos "vienadienies" su kuriom vis kovojam. Bet sako, kad jos nepavojingos. Siaip kitu vabalu, kad medi graustu nei is laiko nei is vidaus nepastebejom. Jokia chemija netepem visu rastu, tik kelias vietas, kur rastai buvo pajuode tepem berzu. Daugiau tepta tik giluminiu impregnantu ir dazais.

O apie namo sandaruma ir siluma jame, vat kurem paskutini karta sekmadieni vakare, vakar ryte buvo 20 silumos, grizau po darbo 19, taip ir nekurenom vakar visai. Siandien ryte buvo 17 laipsniu. Nezinau kiek rasiu grizus siandien, bet siaip jau tai pas mus gana silta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nida0511: 23 kovo 2010 - 15:41
Gal kam burokėlių sriubos su rūkytais šonkauliukais, kad nekiltų pyktis? 4u.gif 4u.gif 4u.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif


Labau ačiū už išsamią info drinks_cheers.gif nuvat visgi namas "juda" ar džiovinti rąstai ar žali smile.gif Nida, labai gera mintis su tapetais thumbup.gif

o šiaip sudėję visus +- ar tie kurie turi rąstinukus, jeigu vėl reiktų statyt namą vėl rinktųsi rąstinį, ar visgi apgalvotų ir kitokį variantą? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikusedo: 23 kovo 2010 - 15:42
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 17:41)
Gal kam burokėlių sriubos su rūkytais šonkauliukais, kad nekiltų pyktis?  4u.gif  4u.gif  4u.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Labau ačiū už išsamią info  drinks_cheers.gif nuvat visgi namas "juda" ar džiovinti rąstai ar žali  smile.gif Nida, labai gera mintis su tapetais  thumbup.gif

o šiaip sudėję visus +- ar tie kurie turi rąstinukus, jeigu vėl reiktų statyt namą vėl rinktųsi rąstini, ar visgi apgalvotų ir kitokį variantą?  ax.gif

Norim rūkytų šonkauliukų... thumbup.gif
Tik rastinį statytume, be jokių svarstymų.
Atsakyti