Įkraunama...
Įkraunama...

Rąstiniai namai 10

QUOTE(profas @ 2010 03 22, 21:35)
Shadow , kokios kubaturos dejai kakuliabacka ? ir per kiek laiko vienas asmuo prigamina pvz kuba kakuliu su visais ingredientais ?  fuj... smile.gif


Pas mus 10m3 bačka. Į ją bėga viskas: tulikas, kriauklės, duškabinė, indaplovė, skalbiankė. Vasarą skalbiankei išvesiu kitą išėjimą iš namo ir nuvesiu tiesiog į drenažą, nes per 1 skalbimą su papildomu skalavimu išnaudojam apie 60 ltr vandens. Šiek tiek vandens susitaupo plaunant indus ne rankom, o su indaplove, nes indaplovė naudoja tik 12 ltr vandens itin užteržtiems indams plauti, o jei plaunu pats ar žmonelė - tikrai daugiau išbėga. Šiaip primečiau, kad 10m3 galima išvežti 2-3 kartus per metus. Jei būtų mažas vaikas, tai dažniau vežtumėme, nes pas kaimynus analogiška bačka + mažas lialius, tai veža kas 2-3 mėn. Bet jie ir netaupo vandens... Tik vat išvežimas brangokai kainuoja... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shadow_man: 23 kovo 2010 - 08:06
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 09:06)
Vasarą skalbiankei išvesiu kitą išėjimą iš namo ir nuvesiu tiesiog į drenažą, nes per 1 skalbimą su papildomu skalavimu išnaudojam apie 60 ltr vandens.


g.gif Su visom skalbimo priemonėm tiesiai į aplinką?
Atsakyti
shadow, prasitrink SM pašto dėžutės laiškus, sako nebepriima SHadow_man, nes persipildžius dėžė.
Atsakyti
QUOTE(Ju' @ 2010 03 23, 08:54)
g.gif Su visom skalbimo priemonėm tiesiai į aplinką?


g.gif tiksliai.. Reikės ir savo motinai pasakyti, kad vasarą neskalbtų lauke drabužių, nurašysiu kaimynams pi.z.dziulei, kad plauna mašiną su kercheriu, kad kitas kaimynas tręšia augalus trašomis visokiomis ir t.t. lotuliukas.gif
manau, kad iš vadinamų bio-įrenginių išeinantis skystis irgi nėra jau labai švarus wink.gif jei jis būtų švarus (bent jau 98 proc. kaip deklaruoja), tai nebūtų kvapo jokio ir spalvos. Kvapo ir spalvos nebūna tik kokius puse metų (žinau, mačiau, stebėjau), vėliau atsiranda kvapukas ir spalva. Nesvarbu, ar įrenginys augusto ar traidenio ar kitko. O skalbenkės drenažas bus nuvestas į sklypo kampe esantį užkastą gisoną, ten atsiskies su vandeniu ir bus tvarkinga. Bent jau veiks panašiai kaip visi bio tik už kainą žmoniškesnę...

Aistuzka, prasitryniau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 21, 12:31)
mes planuojam statyt rąstinį namuką, tiksliau svarstom. Norėčiau tų kurios jau turi tokius namelius paklausti, kokia technologija statomi tie namai? turim draugus, kurie stato tokius namus, jau mum pastatytų, bet man kažkaip nepatikimai jų tos statybos atrodo  g.gif  paprasti rąstai, sukabinami, jokio džiovinimo nieko, apšiltinimo taip pat jokio, eini ir gyveni sau  g.gif  esu dar visai žalia tam reikale, paaiškinkit man iš kur tos kojos dygusios  blush2.gif

girdėjau kad metus laiko reikia palikt be vidaus apdailos kad rąstai susistovėtų, paskui tik rengti pradėt  g.gif  jie sako kad nesamonė...  g.gif

Geriausias patarimas-nuvykite pas tuos zmones, kuriems draugai state rastinuka ir pasiziurekite, pasikalbekite 4u.gif Geriau atsisakyti, nei susipykti mirksiukas.gif
1. Jei is apvaliu rastu ir zaliu-tai keltis negalima, nes medis-gyvas, nuo karscio, salcio raitosi kaip ir gamtoj, atsiranda skyles ten, kur ju buti neturejo. vasara gal ir nieko, nesalta(todel ir sako, kad apvalus rastai be vidines apdailos tinka daugiau vasarnamiams), bet ziema atsiranda salcio tiltai, kampuose vejai kosia.
2. Jei is apdirbtu rastu, t.y. keturkiampiu(nu nemoku ivardinti), isdziovintu iki tam tikro dregnumo, impregnuotu ir kitaip paruostu-sudeda is karto ir eik gyvenk, dek apdaila, langus ir panasiai drinks_cheers.gif Tevu pirtis(na tik ant popieriu pirtis, realiai ten su pokyliu sale) buvo pastatyta ir irengta per menesi, is karto leista i trasa naudojimui, praejo pora metu-jokiu pakitimu, "vaiksciojimu" ir panasiu dalyku, nors kainavo nepigiai drinks_cheers.gif

Noriu paklausti ismananciu 4u.gif Statyti noriu nama pagal KPP, nereikia man didelio, nes tai butu daugiau vila poilsiui, bet kaip ten su tais 80kv? g.gif Jei namas su mansarda, tai i Nesudetingu statiniu savoka ieina, jei pirmas aukstas butu 40kv ir tiek pat antras aukstas? Ar cia turima galvoje isoriniu sienu kvadraturos suma? mastau.gif Ar man leis ji kaip gyvenama nama registruoti?
Atsakyti
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 10:35)
g.gif tiksliai.. Reikės ir savo motinai pasakyti, kad vasarą neskalbtų lauke drabužių, nurašysiu kaimynams pi.z.dziulei, kad plauna mašiną su kercheriu, kad kitas kaimynas tręšia augalus trašomis visokiomis ir t.t.  lotuliukas.gif
manau, kad iš vadinamų bio-įrenginių išeinantis skystis irgi nėra jau labai švarus wink.gif jei jis būtų švarus (bent jau 98 proc. kaip deklaruoja), tai nebūtų kvapo jokio ir spalvos. Kvapo ir spalvos nebūna tik kokius puse metų (žinau, mačiau, stebėjau), vėliau atsiranda kvapukas ir spalva. Nesvarbu, ar įrenginys augusto ar traidenio ar kitko. O skalbenkės drenažas bus nuvestas į sklypo kampe esantį užkastą gisoną, ten atsiskies su vandeniu ir bus tvarkinga. Bent jau veiks panašiai kaip visi bio tik už kainą žmoniškesnę...

Aistuzka, prasitryniau  smile.gif


Na, nusipirkau bakterijų tableckų seniuose, 1 tabletė kas dvi savaites. Kvapo nėr. Spalva išbėgančio skaidri, nei kvapo nei turinio - vanduo. Ar švarus, nežinau, neragavau. Traidenis stovi.

Ir nerandu niekur ant pakuočių užrašų - tručina bakterijas ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 22, 20:39)

nesamon4\ė yra tie meistrai, kurietaip kalba. Pas manr iš šlapių statyta ir dar dabar (po 2 metų pastatymo) tebesėda namas ir traška, pokši kasdien. Didžiausias pokšėjimas ir sėdimas buvo pirmų metų pabaigpj. Virš langų/durų buvau palikęs cielus 15 cm, dabar tarpeliai visur ~5/7cm.  O jei pasidarysi iš karto apdailą - viską reikės išmes lauk, nes sėdantys rąstai arba sulaužys, arba pasikabins patys rąstai.


aikšu. Ir MB taip pat paaiškinsiu 4u.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2010 03 23, 09:54)
Geriausias patarimas-nuvykite pas tuos zmones, kuriems draugai state rastinuka ir pasiziurekite, pasikalbekite 4u.gif Geriau atsisakyti, nei susipykti mirksiukas.gif
1. Jei is apvaliu rastu ir zaliu-tai keltis negalima, nes medis-gyvas, nuo karscio, salcio raitosi kaip ir gamtoj, atsiranda skyles ten, kur ju buti neturejo. vasara gal ir nieko, nesalta(todel ir sako, kad apvalus rastai be vidines apdailos tinka daugiau vasarnamiams), bet ziema atsiranda salcio tiltai, kampuose vejai kosia.
2. Jei is apdirbtu rastu, t.y. keturkiampiu(nu nemoku ivardinti), isdziovintu iki tam tikro dregnumo, impregnuotu ir kitaip paruostu-sudeda is karto ir eik gyvenk, dek apdaila, langus ir panasiai drinks_cheers.gif Tevu pirtis(na tik ant popieriu pirtis, realiai ten su pokyliu sale) buvo pastatyta ir irengta per menesi, is karto leista i trasa naudojimui, praejo pora metu-jokiu pakitimu, "vaiksciojimu" ir panasiu dalyku, nors kainavo nepigiai drinks_cheers.gif




Taiva dabar žinok kam jei statė, o kam ne g.gif

o dėl rąstų tai čia didelė dilema. MB nori apvalių, o aš vienpusio pjovimo, jam vienaip, man kitaip gražiau doh.gif


dar vienas klausimėlsis.... blush2.gif man, logiškai mąstant iškilo tokia mintis... ar gyvenant rąstinuke viduje nejaučiate specifinio medienos kvapo????? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikusedo: 23 kovo 2010 - 12:33
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 12:31)
dar vienas klausimėlsis.... blush2.gif  man, logiškai mąstant iškilo tokia mintis... ar gyvenant rąstinuke viduje nejaučiate specifinio medienos kvapo?????  g.gif


po dviejų savaičių pripranti ir nesijaučia. Tik kiti kai ateina sako: oooooooo kaip kvepia medžiu. Man tai iš viso nebesijaučia. Pasijautė tik kai savaitę nebuvom namie (pas tėvus buvom išlėkę), tai grįžus toks malonus prisiminimas aplankė.. Po pusvalandžio vėl išnyko kvapas. Nosis pripranta ir nebesijaučia....
Atsakyti
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 12:36)
po dviejų savaičių pripranti ir nesijaučia. Tik kiti kai ateina sako: oooooooo kaip kvepia medžiu. Man tai iš viso nebesijaučia. Pasijautė tik kai savaitę nebuvom namie (pas tėvus buvom išlėkę), tai grįžus toks malonus prisiminimas aplankė.. Po pusvalandžio vėl išnyko kvapas. Nosis pripranta ir nebesijaučia....



aišku. O kaip dėl visokių vabaliukų g.gif teko girdėt, kad pavasarį atsiranda visokių mažiukų gyvūniukų, jei pradeda landyt iš visų plyšiukų? ar čia tik "pletkai"? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusedo @ 2010 03 23, 13:43)
aišku. O kaip dėl visokių vabaliukų  g.gif  teko girdėt, kad pavasarį atsiranda visokių mažiukų gyvūniukų, jei pradeda landyt iš visų plyšiukų? ar čia tik "pletkai"? mirksiukas.gif

Priklauso nuo medienos apdorojimo ir impregnavimo, taip pat nuo svaros namuose mirksiukas.gif Blakes, blusos, uteles atsirasti gali ir plytiniam daugiabutyje, uodai, masalai irgi atskrenda, visi kiti vabaliukai minta augalais zaliais mirksiukas.gif Tai jei medis zalias-didele tikimybe, kad metus sulauksit vabaliuku, kurie keliaus ir i jusu lova paragauti biggrin.gif o jei chemikalais nupurkstas medis, isdziuves, tai ne vienas vabalas chemijos nemegsta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Shadow_man @ 2010 03 23, 10:35)
g.gif tiksliai.. Reikės ir savo motinai pasakyti, kad vasarą neskalbtų lauke drabužių, nurašysiu kaimynams pi.z.dziulei, kad plauna mašiną su kercheriu, kad kitas kaimynas tręšia augalus trašomis visokiomis ir t.t.  lotuliukas.gif
manau, kad iš vadinamų bio-įrenginių išeinantis skystis irgi nėra jau labai švarus wink.gif jei jis būtų švarus (bent jau 98 proc. kaip deklaruoja), tai nebūtų kvapo jokio ir spalvos. Kvapo ir spalvos nebūna tik kokius puse metų (žinau, mačiau, stebėjau), vėliau atsiranda kvapukas ir spalva. Nesvarbu, ar įrenginys augusto ar traidenio ar kitko. O skalbenkės drenažas bus nuvestas į sklypo kampe esantį užkastą gisoną, ten atsiskies su vandeniu ir bus tvarkinga. Bent jau veiks panašiai kaip visi bio tik už kainą žmoniškesnę...

Aistuzka, prasitryniau  smile.gif

na cia tai zmogus pavare smile.gif dabar visi pradekime i lietaus kanalizacija leisti skalbimo masinos vandeni,o gal dar ir is toleto blink.gif .
Atsakyti
kvapas medžio. Aš nejaučiu, kitiems kvepia. smile.gif

Vabalai: gyvenant pirmam aušte, netikiu, kad įmanoma atsigint, kad neįliptų koks vienas kitas iš lauko.

Pačių rąstų - reik pabelst - kol kas nekramto.

Soduose nuotėkų problema yra ir nemaža. Visų pirma - nori nenori neįtalpinsi apsauginėms zonoms neišeinant už ribų. O 80% sodų pusę metų dergia į duobes ir vargo nemato. Jau nekalbu apie 6x stiprumo chemikalų koncentratus purškiamus. Taip kad nereikia mūsų auklėt.
Atsakyti