Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lauko, balkono gėlės
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Baltupyte
Aha,perskaiciau straipsni ir supratau,kad gali ziemoti ir kambaryje thumbup.gif Tik neaisku kurios yra skydines ,o kurios rabatines ,gal skydines tai ir yra tos svyrancios g.gif Na, paeksperimentuosim siemet,gal kas gausis,begu parsinest gelyciu,kol dar nenusalo biggrin.gif
Beje,labai graziai atrodo ir tos nesvyrancios.Jau antri metai,pas kaimynus priesais musu langus jos zydi gausybe ziedu ir gana ilgai,net pasirodzius sniegui jos dar labai nuostabiai atrodo,visas balkonas,apie desimt kvadratu thumbup.gif Aisku,jos istiklintame balkone.Na,matyt moteriske irgi tas pacias augina,nes ir pernai,ir siemet tos pacios spalvos smile.gif
deize
QUOTE (Miglute @ 2004 11 10, 11:02)
As supratau,kad sviesos reikia. Pas mus garazas sveisus, tai problemos nebus. Patamsyje turetu ugliai tyst, augti negraziai. O persodint nereikia . Tik retkarciais truputi palieti

Deize, oho kiek tu turi ivairiu smile.gif As tik pabandymui viena nusipirkau . Siaip pas mane 2 balkonai, is ju viens i siaures vakarus, tai ten ne kazin kas auga.... Pietiniam auginu surfinijas, o tam tamsiam - kas sauna i galva. Siemet auginau smulkiaziedes petunijas . O kitais metais - nezinau dar g.gif

Nepirkau nei vienos tongue.gif -kai dirbi moterishkame kolektive tai nekada nebuna receptu ir atzhalu stygiaus, thumbup.gif tad visas spalvas gavau darbe.Pamatitai kas pavasary dedasi blink.gif :keichiantis pamainom atrodo kad geliu turgelis-tiek visos sunesha ir pasikeichia.Jei pavyks ishlaikyti iki pavasario-duosiu ir tau atzhalu. smile.gif

*Mari*
pas mus darbe irgi oranzerija. geliu netruksta, kai kam netgi per daug.

tik aisku vasarines geles islaikyti per ziema yra problematiska sad.gif
deize
QUOTE (mari4 @ 2004 11 12, 10:04)
pas mus darbe irgi oranzerija. geliu netruksta, kai kam netgi per daug.

Geliu nemegsta tinginiai-geras rodiklis darbdaviui. g.gif
Kielytė
Sveikos,

Senukuose jau nusipirkau svyrančių pelargonijų daigelių, bet pernai man jos pakankamai neišsišakojo. Gal kartais žinote kada ir kaip jas reiktų genėti?
Jūržolė
Genėti reikėtų tiesiog nulaužiant viršūnėles, kad daugiau šakotųsi. Kaip smagu girdėti, kad jau galima nusipirkti daigelių, dūmsiu ir aš į senukus mirksiukas.gif tongue.gif
Milia
o kokio aukscio jas jau pradeti geneti? maniskes apie 15 cm, ar jau gnaibyti, ar dar per anksti? ir ar svyrancias reikia geneti irgi tokias mazutes, ar leist uzaugti aukstesnems?

Tiesa, kaip jums sekesi geles per ziema islaikyti? ar jau turite kuri prigijusiu auginiu?
Jūržolė

"Tiesa, kaip jums sekesi geles per ziema islaikyti? ar jau turite kuri prigijusiu auginiu?"

Praeitą vasarą turėjau svyrančią pilnavidurę pelargoniją, tačiau per žiemą nepavyko išlaikyti, nudžiūvo.

O šiais metais až jau pasodinau su išleistom šaknelėm paprastąsias pelargonijas, tikuosi prigis.
Liuduk
QUOTE(Kielytė @ 2005 02 27, 11:16)
Sveikos,

Senukuose jau nusipirkau svyrančių pelargonijų daigelių, bet pernai man jos pakankamai neišsišakojo. Gal kartais žinote kada ir kaip jas reiktų genėti?
*

O kiek kainuoja senukuose sodinukai? Ermitaze maciau po 1,5 lt...
Milia
Kainos ir Senukuose, ir Ermitaze tos pacios, gal 1 cnt. tik skiriasi. Petunijos po 1,59 ar 1.60, o pelargonijos - 2.99. Va tik spriges nepamenu ar 1.60, ar 2.99. Tiesa, Ermitaze yra bakopu ir chrizantemu, ko nemaciau Senukuose.
Liuduk
QUOTE(Milia @ 2005 03 03, 08:57)
Kainos ir Senukuose, ir Ermitaze tos pacios, gal 1 cnt. tik skiriasi. Petunijos po 1,59 ar 1.60, o pelargonijos - 2.99. Va tik spriges nepamenu ar 1.60, ar 2.99. Tiesa, Ermitaze yra bakopu ir chrizantemu, ko nemaciau Senukuose.
*

Nusiprikau vakar ermitaze surfiniju clap.gif Auginsiu pirma karta g.gif
Siandien pasodinau, tai kada jas dabar reikia geneti (jos dabar (10-15 cm)? Patarkit, prasau blush2.gif man jos taip patinka, o pavasari taip[ brangiai kainuoja, kad noriu pabandyt isaugint pati ax.gif

ir dar, ka reiskia zodis "sprige"? blush2.gif
Rimute T
QUOTE(Liuduk @ 2005 03 03, 09:41)
Nusiprikau vakar ermitaze surfiniju  clap.gif Auginsiu pirma karta  g.gif
Siandien pasodinau, tai kada jas dabar reikia geneti (jos dabar (10-15 cm)? Patarkit, prasau  blush2.gif  man jos taip patinka, o pavasari taip[ brangiai kainuoja, kad noriu pabandyt isaugint pati  ax.gif

ir dar, ka reiskia zodis "sprige"?  blush2.gif
*

sprige, tai tokia gele.Jei nori pamatyti kaip ji atrodo, per googli ivesk pavadinima impatiens walleriana. smile.gif O apie surfinijas pasiskaityk www.rojaussodai.lt tik ten ieskok aprasyma apie petunijas, o surfinija yra petunijos hibridas.
Liuduk
QUOTE(Rimute T @ 2005 03 03, 10:04)
O apie surfinijas pasiskaityk www.rojaussodai.lt tik ten ieskok aprasyma apie petunijas, o surfinija yra petunijos hibridas.
*

Bet ten nera konkrecios informacijos, viskas labai apibendrintai g.gif
Gal kas is praktikos gali patarti? ax.gif
Susiena
Surfinijų nereikia nei genėti, nei laužyti. Jos pačios kerojasi. Bent jau aš niekada negeniu ir nelaužau, nes ir taip išauga didžiausi svyrantys krūmai. O apie tai, kaip aš jas auginu, detaliai esu parašiusi į temą "Puošiame balkonus" - gai pasiskaityti, gal ką naudingo atrasi. mirksiukas.gif
Rimute T
Vakar nusipirkau pokeli Tunbergijos( sparnuotoji vijokline) seklu.Niekad dar nesodinau tokio vijoklinio augalo.Kaip ant pokelio parasyta, tai ziedai 5cm skersmens, kad gausiai zydi, bet kaip yra is tikruju, gal kas pernai turejo pasisejes sita vyjokline gele? Is anksto dekoju uz informacija smile.gif
Aja
Auginau vienais metais tunbergiją. Tiesa, ne balkone, o sodyboj prie tvorelės. Žiedai man labai gražūs, kerojosi gerai. Tik manyčiau - bet čia daugumai gėlių galioja - negalima per anksti išnešt jų į lauką. Tunbergija man labai graži.
Milia
As irgi pernai pora seklu buvau susidaiginus, tai ziedai - fantastiski, kaip is paveikslelio. Apraizge man visa tvorele. Liux. Siemet pasisesiu daugiau
Raima
Man irgi labai graži gėlytė tunbergija. Ypač tos tamsios akutės vidury žiedo thumbup.gif Buvau pasodinusi prie nudžiūvusio ir nužievinto medžio kamieno, tai neturėjo gėlytės už ko įsikibti. Padariau atramėles ir tada augo visai puikiai. biggrin.gif
Milia
Jezusmarja, SOS, HELP!!!! Gal kas zinot, kodel mano spriges apatiniai lapeliai nudziuvo g.gif , nors lieju kaip ir pakankamai? Nei supuve, nei ka- paprasciausiai sudziuve kaip popierius verysad.gif cry.gif
Jūržolė
Sprigių augintojos, kas esate išsiauginę sprigių iš sėklų? Mano dabar jau išleidę antrą porą tikrųjų lapelių, tačiau jos pakankamai ištysę, kaip manot ar turėsiu gražius augalėlius?
Rimute T
QUOTE(XMamaX @ 2005 03 14, 12:59)
Sprigių augintojos, kas esate išsiauginę sprigių iš sėklų? Mano dabar jau išleidę antrą porą tikrųjų lapelių, tačiau jos pakankamai ištysę, kaip manot ar turėsiu gražius augalėlius?
*

As auginu spriges is seklu, bet mano neistyse. Manau kad nieko blogo, kad bus didesni , nes reikia jiems veliau nugnybt virsune, kad sakotusi, panasiai kaip surfinijom. smile.gif
Jūržolė
Kaip gerai, kad paklausiau kaip su tom sprigėm elgtis, nes tikrai nebūčiau pagalvojusi, kad ir jas reikia nugnybti smile.gif
Susiena
Dažniausiai augalai ir daigai ištysta, kai trūksta šviesos. O ankstyvą pavasarį jos neperdaugiausiai... Statyk į kuo šviesesnę vietą, tada ir daigai sustiprės ir ne taip tįs į šviesą. mirksiukas.gif
Jūržolė
QUOTE(Susiena @ 2005 03 15, 13:43)
Dažniausiai augalai ir daigai ištysta, kai trūksta šviesos. O ankstyvą pavasarį jos neperdaugiausiai... Statyk į kuo šviesesnę vietą, tada ir daigai sustiprės ir ne taip tįs į šviesą. mirksiukas.gif
*

Jau šviesesnės vietos savo bute nerandu, aš vis tikuosi, kad tas pavasaris ateis ir savo augaliukus galėsiu išnešti į įstiklintą balkoną
laukinukė
QUOTE(Rimute T @ 2005 03 14, 15:39)
As auginu spriges is seklu, bet mano neistyse. Manau kad nieko blogo, kad bus didesni , nes reikia jiems veliau nugnybt virsune, kad sakotusi, panasiai kaip surfinijom. smile.gif
*

Tai pasakykite, kaip ten iš tiesų yra su surfinijom - reikia nugnybti viršūnėlę, ar ne? Pernai negnybau, tai kai kurios pačios išsišakojo ir per kraštus lovelio lipo, o kitos ne. Žiūriu viena nedidelė, o jau pumpurą sukrovė, tai jį irgi naikinti? Pelargonijas jau nugnaibiau, nors labai gaila buvo.
Rimute T
QUOTE(laukinukė @ 2005 03 16, 11:45)
Tai pasakykite, kaip ten iš tiesų yra su surfinijom - reikia nugnybti viršūnėlę, ar ne? Pernai negnybau, tai kai kurios pačios išsišakojo ir per kraštus lovelio lipo, o kitos ne. Žiūriu viena nedidelė, o jau pumpurą sukrovė, tai jį irgi naikinti? Pelargonijas jau nugnaibiau, nors labai gaila buvo.
*

As tai nugnybu, tada labiau sakojasi, bet manau pati matysi pagal augala, jei grazus ir pats sakojasi-negnybk smile.gif o jei auga ilgyn ir jokiu sakeliu arba tik viena kita -tada gnybk drasiai smile.gif Nugnybtas pelargonijas galejai pamerkt i vandeni-butum pasidauginus. As taip padauginau pelargonijas paprastas nevijoklines.
dracena
Gal galite patarti kokius augalus sodinti pavėsyje??Norisi kad ilgai ir gražiai žydėtų arba būtų dekoratyvūs lapai.
Man tai labai patinka ir labai gerai auga visiškai pavėsyje po rododendronais sprigės.Žydi labai ryškiai ir gausiai ir žydi visą vasarą iki užšąlant.
Na tik norėtųsi dar kažko daugiau ir įvairiesnių gėlyčių.
Ką sodinate jūs??dėkoju
Odre
QUOTE(dracena @ 2005 03 31, 12:22)
Gal galite patarti kokius augalus sodinti pavėsyje??Norisi kad ilgai ir gražiai žydėtų arba būtų dekoratyvūs lapai.
Man tai labai patinka ir labai gerai auga visiškai pavėsyje po rododendronais sprigės.Žydi labai ryškiai ir gausiai ir žydi  visą vasarą iki užšąlant.
Na tik norėtųsi dar kažko daugiau ir įvairiesnių gėlyčių.
Ką sodinate jūs??dėkoju
*

Pas mane ant šiaurinių palangių irgi tik spirgės auga cry.gif cry.gif Daugiau nieko net nebebandau sodint.....
Milia
Siaurine puse:

neprastai turetu jaustis kukmedis, gebene, rektazole, gumbine begonija, neuzmirstuole, naslaite, seseli toleruoja visos spriges.
vilma Liu
Kazin ar verbenoms irgi reikia nugnybti virsunes?
ginaja
Gal tema ir sena, bet norečiau sužinoti kai ką apie hortenzijas. Neseniai iš pokalbio su viena moteriške sužinojau, kad priklausomai nuo žemės rūgštingūmo galima pakeisti hortenzijos žiedų spalvą- rožinę arba žydrą. Tik nelabai supratau ar galima pakeisti paprastos hortenzijos spalvą. Gal kas bandė? Ar ką nors žinot?
elos
QUOTE(ginaja @ 2005 10 13, 14:21)
Gal tema ir sena, bet norečiau sužinoti kai ką apie hortenzijas. Neseniai iš pokalbio su viena moteriške sužinojau, kad priklausomai nuo žemės rūgštingūmo galima pakeisti hortenzijos žiedų spalvą- rožinę arba žydrą. Tik nelabai supratau ar galima pakeisti paprastos hortenzijos spalvą. Gal kas bandė? Ar ką nors žinot?
*

Na, reikia apsispręsti kas yra "paprasta hortenzija" smile.gif hortenzijas norint kad būtų mėlynos reikia laistyti alūno tirpalu. Užsieny mačiau tirpalus parduodamus prie gėlių trąšų irgi plastikiniuose buteliuose. Bet ar dažosi tos kur pas mus auginamos lauke, tai nežinau, gal turėtų g.gif

Dar iš hortenzijų temos - tai kur pas mus auginamos lauke žiedus formuoja ant šiųmetinių ūglių, todėl jeigu ir apšala ant naujai išaugusių šakų būna žiedai ir žydi kasmet. O vat tos kitos, rožinės ir pan. formuoja žiedus ant pernykščių ūglių, todėl pasodintos pas mus lauke, dažniausiai apšąla šakas ir nebežydi sad.gif

ginaja
Tai pavasary reikes eksperementuoti. Pabandysiu palaistyti sode hortenziją kokiu dažančių skysčių. Gal kas ir gausis. Tik dabar reikia pasidomėti, kas pas mus siūloma parduotuvėse tokiems dalykams.
elos
QUOTE(ginaja @ 2005 10 13, 15:01)
Tai pavasary reikes eksperementuoti. Pabandysiu palaistyti sode hortenziją kokiu dažančių skysčių. Gal kas ir gausis.
*

nesigaus. čia ne gvazdikai, kuriuos galima į kokį rašalą merkti. reikia alūnų (įtariu aliuminio-geležies). čia tokia cheminė medžiaga- mineralas, būna natūraliai gamtoje (ne pas mus).
o iki pavasario gali ir pas mus užvežti ko nors tokio hortenzijoms... kol kas dar nemačiau, bet gan sparčiai visokie geri dalykai atkeliauja pastaruoju metu..
alūnų galima pas chemikus gauti iš kokios nors laboratorijos.. arba nusipirkti kaip cheminį reagentą ax.gif
ginaja
QUOTE(elos @ 2005 10 13, 15:08)
nesigaus. čia ne gvazdikai, kuriuos galima į kokį rašalą merkti. reikia alūnų (įtariu aliuminio-geležies). čia tokia cheminė medžiaga- mineralas, būna natūraliai gamtoje (ne pas mus).
  o iki pavasario gali ir pas mus užvežti ko nors tokio hortenzijoms... kol kas dar nemačiau, bet gan sparčiai visokie geri dalykai atkeliauja pastaruoju metu..
  alūnų galima pas chemikus gauti iš kokios nors laboratorijos.. arba nusipirkti kaip cheminį reagentą  ax.gif
*

gaila jeigu sakai, kad nesigaus. O kokiu skysčių tada laisto gvazdikus?
elos
QUOTE(ginaja @ 2005 10 13, 15:13)
gaila jeigu sakai, kad nesigaus. O kokiu skysčių tada laisto gvazdikus?
*

nuskintus baltus gvazdikus galima pamerkti į spalvotą vandenį, kuris tekėdamas per vandens indus paklius ir į žiedus, kurie įgaus atspalvį..

turbūt pastebėjote, būna dažytos chrizantemos, gvazdikai pirkti..
elos

Dirstelėjau kas yra i-nete apie hortenzijų spalvas:

Hydrangea macrophylla Color and pH(*)

pH Flower Color
4.5 deep, vivid blue
5.0 medium blue
5.5 lavender-purple
6.0 purplish-pink
6.5 mauve-pink
6.8 medium pink
7.0 deep, vivid pink
(*)Because of genetic variations of individual varieties of H. macrophylla, both the pH ranges and color descriptions are approximate. Individual plants may yield different results.

Ir čia parašyta, kad baltų spalvos pakeisti negalima g.gif g.gif :
http://www.hydrangeashydrangeas.com/colorchange.html

ginaja
[quote=elos,2005 10 13, 15:29]

Aciū už info. Bet jeigu pasodinsiu spalvotas hortenzijas sode, jos arba nušals per žiemą arba nežydės. Spalvotos hortenzijos labiau tinka auginti namuose. Ar aš teisingai supratau.
elos
[quote=ginaja,2005 10 13, 16:20]
[quote=elos,2005 10 13, 15:29]

Aciū už info. Bet jeigu pasodinsiu spalvotas hortenzijas sode, jos arba nušals per žiemą arba nežydės. Spalvotos hortenzijos labiau tinka auginti namuose. Ar aš teisingai supratau.
*

[/quote]
augina žmonės ir soduose.. sodo kaimynka gyrėsi, kad pas ją žydi..

mano močiutė nuo senų laikų augindavo- vasarą lauke su visu vazonu, o žiemą vėsiam kambarį, ir žydėdavo kasmet.. man kol kas atkartoti nepavyko, nors ne kartą bandžiau aš jas prisijaukinti ir iš močiutės imant ir iš parduotuves perkant schmoll.gif
zigzag
QUOTE(elos @ 2005 10 13, 14:32)
O vat tos kitos, rožinės ir pan. formuoja žiedus ant pernykščių ūglių, todėl pasodintos pas mus lauke, dažniausiai apšąla šakas ir nebežydi sad.gif
*

QUOTE(elos @ 2005 10 13, 16:27)

mano močiutė nuo senų laikų augindavo- vasarą lauke su visu vazonu, o žiemą vėsiam kambarį, ir žydėdavo kasmet.. man kol kas atkartoti nepavyko, nors ne kartą bandžiau aš jas prisijaukinti ir iš močiutės imant ir iš parduotuves perkant  schmoll.gif
*

Kol augindavau rožines hortenzijas lauke, man jos niekada nežydėdavo - apšąldavo. Pernai susodinau į vazonus ir rudenį juos sutempiau į rūsį, nieko gero nesitikėdama. Pavasarį prisiminiau jas tada, kai visur jau žaliavo. Išnešiau į lauką tokias apgailėtinas, kad atrodė, tik į šiukšlyną mesti reikia. Bet neišmečiau, pagailo, pagalvojau, kai visai nudžius, tada ir išmesiu. O jos ėmė ir atsigavo. Ir visą vasarą žydėjo didžiuliais žiedais.
ginaja
Dar turiu kitą klausimą- apie lelijas. Sode lelija kikviena pavasarį pradėda gražiai augti, siformuoja žiedus, bet jie neišsiskleidžia, o nunyksta. Kas su ją negerai? Kas pasakys? Gal žemė nepatinka? Nes pas mane toj vietoj priemolis. Gal ja reikėtu persodinti?
zigzag
QUOTE(ginaja @ 2005 10 14, 10:02)
Dar turiu kitą klausimą- apie lelijas. Sode lelija kikviena pavasarį pradėda gražiai augti, siformuoja žiedus, bet jie neišsiskleidžia, o nunyksta. Kas su ją negerai? Kas pasakys? Gal žemė nepatinka? Nes pas mane toj vietoj priemolis. Gal ja reikėtu persodinti?
*

Nepamačius sunku pasakyti. Lelijos labai neatsparios pilkajam puviniui (botryčiui). Tai dažna lelijų liga. Jei vasara drėgna, tai labai plinta, arba kai pavasarį stipriai nušala. Reikia pavasarį purkšti fungicidais, kol dar ligos požymiai nepasirodė, t. y. profilaktiškai. Galima būtų naudoti fungicidus, kurie tinka bulvėms nuo maro (pvz. akrobatas). Ši lelijų liga pažeidžia tik antžeminę augalų dalį, o svogūnai lieka nepažeisti. Bet dirva gali būti užkrėsta. Gal būtų ir neblogai lelijas į kitą vietą persodinti?
ginaja
QUOTE(zigzag @ 2005 10 14, 10:27)
Nepamačius sunku pasakyti. Lelijos labai neatsparios pilkajam puviniui (botryčiui). Tai dažna lelijų liga. Jei vasara drėgna, tai labai plinta, arba kai pavasarį stipriai nušala. Reikia pavasarį purkšti fungicidais, kol dar ligos požymiai nepasirodė, t. y. profilaktiškai. Galima būtų naudoti fungicidus, kurie tinka bulvėms nuo maro (pvz. akrobatas). Ši lelijų liga pažeidžia tik antžeminę augalų dalį, o svogūnai lieka nepažeisti. Bet dirva gali būti užkrėsta. Gal būtų ir neblogai lelijas į kitą vietą persodinti?
*

Aciū, reikes savaitgalį užsiimti pesodinimu.
vilma Liu
Kaip reikalai su pelargonijomis? Maniskes dar zydi ir laikau balkone. Gal jau reiktu nesti i vidu g.gif Ka dabar su jomis daryti, ar sakas patrumpinti?
Fikuselis
Mano irgi dar žydi balkono lovely.Svarstau,ką daryt-ar visas išknisus įnešti,ar naujus auginukus bandyt įšaknydint.Jei galvoji senas įnešti,tai reikia pritrumpint ūglius,nuskabyt visus žiedus ir pumpurus.Per žiemą rečiau laistyt,tręšt pradėti vasario-kovo mėn.Pernai nežinojau,susodinau visas,kai pradėjo šildyt,ir numirė visos. cry.gif Šiemet ilgas ruduo,galima džiaugtis.
zigzag
QUOTE(Fikuselis @ 2005 10 19, 12:17)
Svarstau,ką daryt-ar visas išknisus įnešti,ar naujus auginukus bandyt įšaknydint.Jei galvoji senas įnešti,tai reikia pritrumpint ūglius,nuskabyt visus žiedus ir pumpurus.
*

Tas pelargonijas, kurias esu numačiusi išlaikyti per žiemą, su visais loveliais parsinešiau namo. Trumpai "apkirpau" ir laikau ant palangės. O auginukus įšaknydint jau vėloka, bet galima pabandyti. Aš rugpjūčio pabaigoje - rugsėjo pradžioje dauginu auginiais, tai prigyja visi.
Fikuselis
Tai vat kad mano lovelis įtvirtintas ir nenusiima,reikia iškasti augalus.O šiaip tai aš irgi vasarą auginiais lengvai užsiveisiu,gal kiek sunkiau duodasi našlaitinės.
Skimija9015

Merginos gal kas lauke augina dekoratyvinius česnakus? Saulutėje buvo šių svogūnėliu išpardavimas , nusipirkau keleta retesnių , bet gal jau vėloka sodinti lauke?
zigzag
QUOTE(Skimija9015 @ 2005 10 21, 18:27)
Merginos gal kas lauke augina dekoratyvinius česnakus? Saulutėje buvo šių svogūnėliu išpardavimas , nusipirkau keleta retesnių , bet gal jau vėloka sodinti lauke?
*

Auginu keletą rūšių. Nemanau, kad būtų dabar per vėlu sodinti. Galų gale, jeigu jau nusipirkai, tai vistiek reikia pasodinti. ax.gif
Regila
Sodink dabar,juk pasodinus-kitais metais zydes.O nesodinti tik sudzius.Juk nera taip salta.Kitais metais su pirstinem salta rugseji..Taip,kad rami sodink.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.