Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kūčiukai - receptai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Saldumynai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
~Z@R@~
Kūčiukai
50g mieliu( arba 2.5pokelio sausu 7g)
1 stikline silto pieno(neuzvirinti)
0.5kg miltu(pradziai deti maziau,nes gali buti kieta tesla)
4sauktai aguonu
5 saukstai aliejaus
5 saukstai cukraus.
Miltus,aguonas su truputi druskos ir mieles(jei sausos) supilti ir gerai ismaisyti.
Piene istirpinti cukru,susmulkinti mieles( cia jei tos normalios)ir supylus
piena i stiklaini gerai suplakti(geriau issimaisys).I miltus (ismaisytus)
ipilti alieju ir piena su istirp.mielem.Uzmaisius pastatyti siltai,kad pakiltu.
Kai pakils,rankas susivilgyti aliejum ir jei dar reiks ideti miltu.Jei ne,tai
kocioti kuciukus ir kepti 220C,kol paruduos

Manieji wub.gif

user posted image

P.S dabar zinau kur padariau klaida kai pirma karta kepiau , trumpai palaikiau tesla ,antra kart buvau kantresne blush2.gif
lauke
kad tešla greičiau iškiltų š dedu į šiltą orkaitę, tik man ji vis vien gaunasi skystoka, daug miltų reik pridėt, tikrai ne 100g.
JusRuMa
QUOTE(*Elmyra* @ 2011 12 13, 23:31)
galiu konstatuoti fakta kad man su tokiu kiekiu miltu 400ml skysciu per daug buvo ryskiai, siandien dejau tik 200ml tai gerai buvo  thumbup.gif  dabar va triauskinam susede  cool.gif
*

Ačiū 4u.gif
Tepaluota
QUOTE(JusRuMa @ 2011 12 13, 21:28)
Kaži kokio kiekio Tepaluotos puodelis? g.gif
*

Mano puodelis standartinis kepimo "kaušiukas". Nežinau, ten gal kokie 130-150ml skysčio telpa mastau.gif
sukute
Na sikart nesusilaikiau ir isdrisiu pakomentuoti, nors rizikuoju buti apmetyta pomidorais pomidorai2.gif
Praeitais metais kepem su vyru kuciukus pagal Tepaluotos recepta. Vos tik uzmetes aki i kuciuku recepta, mano vyras pasake, kad cia arba miltu per mazai, arba tie puodukai labai nedideles talpos. Kadangi mano vyras megsta terliotis su mieline tesla, kepa bandeles ir ragaisius, tai jis taip pakomentavo recepta is savo patirties kepimo. Jeigu buciau kepus as viena, kuri, tarkim, pirma karta susiduria su mieline tesla, tai man ir i galva nebutu sove, kad recepte kazkas ne taip blush2.gif
Taigi, jau ne pirma karta pastebiu ir ne tik sioje temoje, kad kai kurios kepejos ir virejos lyg ir paraso savo recepta, bet ne iki galo tiksliai ir aiskiai, ko pasekoje ne visiems viskas gaunasi, kiti gal prideda savo, kad gautusi, bet nebekomentuoja kas ir kaip...
Yra toks prietaras, kad negalima savo receptu atskleisti iki galo... Na, bet jeigu jau dedat tuos receptus, tai gal galima visus kiekius tiksliai surasyt ax.gif arba gal tada neverta isvis det...
Nes vienos puodukas 130 ml, kitos 180 ml, arbatos gal net visas 220 ml doh.gif
Tepaluota
Dažnai virtuvėje besisukiojančios niekada recepto tiksliai neparašys, nes niekada nedaro pagal receptą, viskas dedama "iš akies". Aš visada kepu iš naminių miltų - jei dėčiau tiek, kiek rašoma bet kuriame miltinio kepinio recepte, kepiniai būtų akmens kietumo.

Ir dar pastebėjimas. Jei būtumėt perskaičiusi visą temą, o ne paskutinius porą puslapių, pretenzijų dėl tikslaus recepto parašymo/ neparašymo reikšti nebūtų reikėję, nes viskas kalbėta/ apkalbėta/ išsiaiškinta daug kartų ir ne viena pasidalijo savo patirtimi.
sukute
Na tai apie ka as ir kalbu, kad ne visos cia receptu uzsukancios mamos yra labai igudusios kepejos, kurios is akies gali nustatyti gera ta tesla, ar ne ax.gif
na tiesiog noretusi, kad ikelti receptai butu kuo tikslesni. Tarkim jei naudojamas puodelis, kad butu nurodyta apytiksle talpa, jei naminiai miltai, tai taip ir rasyti, kad pirktiniu reiketu daugiau. Tiesiog tokie dalykai kita karta nera nurodomi...
nesakau, kad butinai tycia, ar is piktos valios ax.gif
o visa tema perskaityti ne visi turi laiko, todel ir klausimai, kaip pastebejote, kartojasi, tad butu paprasciau tiesiog surasyti kiekius tiksliai wink.gif 4u.gif
Jogailė
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 14, 11:53)
Mano puodelis standartinis kepimo "kaušiukas". Nežinau, ten gal kokie 130-150ml skysčio telpa  mastau.gif
*

O siaube blink.gif Tai kodėl neparašoma recepte? Nes paprastai imama standartas (stiklinė 200ml) doh.gif

QUOTE(sukute @ 2011 12 14, 15:43)
Na sikart nesusilaikiau ir isdrisiu pakomentuoti, nors rizikuoju buti apmetyta pomidorais pomidorai2.gif
Praeitais metais kepem su vyru kuciukus pagal Tepaluotos recepta. Vos tik uzmetes aki i kuciuku recepta, mano vyras pasake, kad cia arba miltu per mazai, arba tie puodukai labai nedideles talpos. Kadangi mano vyras megsta terliotis su mieline tesla, kepa bandeles ir ragaisius, tai jis taip pakomentavo recepta is savo patirties kepimo. Jeigu buciau kepus as viena, kuri, tarkim, pirma karta susiduria su mieline tesla, tai man ir i galva nebutu sove, kad recepte kazkas ne taip blush2.gif
Taigi, jau ne pirma karta pastebiu ir ne tik sioje temoje, kad kai kurios kepejos ir virejos lyg ir paraso savo recepta, bet ne iki galo tiksliai ir aiskiai, ko pasekoje ne visiems viskas gaunasi, kiti gal prideda savo, kad gautusi, bet nebekomentuoja kas ir kaip...
Yra toks prietaras, kad negalima savo receptu atskleisti iki galo... Na, bet jeigu jau dedat tuos receptus, tai gal galima visus kiekius tiksliai surasyt ax.gif arba gal tada neverta isvis det...
Nes vienos puodukas 130 ml, kitos 180 ml, arbatos gal net visas 220 ml doh.gif
*

Drįstu pritarti

QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 14, 17:51)
Ir dar pastebėjimas. Jei būtumėt perskaičiusi visą temą, o ne paskutinius porą puslapių, pretenzijų dėl tikslaus recepto parašymo/ neparašymo reikšti nebūtų reikėję, nes viskas kalbėta/ apkalbėta/ išsiaiškinta daug kartų ir ne viena pasidalijo savo patirtimi.
*

Perskaičiau viską, kai jau buvau išsikepusi. Ar tiksliau kai užsimaišiau tešlą ir pamačiau, kad iš tokios kūčiukų tikrai nepagaminsi lotuliukas.gif Nesu kepėja, todėl paskaičius receptą pasakyti negalėčiau kada jis geras, kada nelabai, o ir visą temą skaityti blink.gif kiek laiko reikt turėt blink.gif jei susirandi receptą ir varai per visą temą žiūrėt ar jis geras. Sorry, bet nelogiška ax.gif

Ir čia ne pretenzija 4u.gif tiesiog pastebėjimas. Kam dėti tokį receptą, iš kurio paskui rutuliojama visa tema, nes kas trečiai (jei ne dažniau) nesigauna biggrin.gif
Vikciukee
Labuka, darysiu kuciukus pagal Tepaluota recepta, tai klausimas kada juos gaminti, kad butu skanus per kucias? blush2.gif 4u.gif ir turbut gerai supratau kad bendrai skysciu turi buti 200 ml? blush2.gif
Tepaluota
Galima kepti iš vakaro, galima ir anksčiau. Aš, kadangi laiko kitą savaitę neturėsiu, kepsiu poryt. Atvėsinusi supilsiu į maišelį, užrišiu, kad nesukietėtų smarkiai ir nieko jiems neatsitiks.
Skysčių kiekis - 200ml nėra tikslus, viskas priklauso nuo produktų ir šeimininkės.
Vikciukee
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 16, 11:38)
Galima kepti iš vakaro, galima ir anksčiau. Aš, kadangi laiko kitą savaitę neturėsiu, kepsiu poryt. Atvėsinusi supilsiu į maišelį, užrišiu, kad nesukietėtų smarkiai ir nieko jiems neatsitiks.
Skysčių kiekis - 200ml nėra tikslus, viskas priklauso nuo produktų ir šeimininkės.
*

dekui 4u.gif
drugelis.
QUOTE(veriru @ 2006 12 20, 14:56)
ir as siandien bandysiu kuciukus kepti, pagal Ciocia Polia receptuka smile.gif

O kucioms jau issikepsiu kuciskesniu  tongue.gif kuciuku be sviesto ir pieno (recepta radau internete) :
Kūčiukai
0.5 kg miltų
ne pilna stiklinė vandens (pieno)
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
20-30 g mielių
ketvirtis stiklinės aguonų
100 g cukraus
2/3 miltų, nurodytų receptūroje, išsijojami į dubenėlį. Jų viduje padaroma duobutė, į kurią supilamos nedideliame cukraus kiekyje išleistos mielės, truputį pašildytas skystis. Viskas išmaišoma, paviršius apsijojamas miltais ir uždengus drobele, pastatoma šiltai, kad pakiltų. Į pakilusią tešlą supilamas aliejus, įberiamas cukrus, druska, įsijojami miltai ir viskas gerai išminkoma. Tešla minkoma apie 20 min. Jei tešla atrodo per minkšta, dar įsijojama miltų. Minkoma, kol tešla nebelimpa prie rankų ir įgauna gražų blizgesį. Pridengus drobele, dar kartą kildinama. Iš pakilusios tešlos daromi 1 cm storio voleliai, kurie supjastomi aštriu peiliu skersai maždaug 1 cm gabalėliais. Kad nesuliptų, kūčiukai pabarstomi miltais. Sudedami į miltais išbarstytą skardą ir kepami vidutinio karštumo orkaitėje (180 laipsių), kol gražiai pagelsta. Kad gražiai apkeptų iš visų pusių, kepant pavartomi mediniu šaukštu.
*

Kūčiukai pagal šį receptą, tik cukraus daugiau dėjau - 150g. mirksiukas.gif Skanūs, traškūs, kepu kasmet šiuos.

user posted image
ruttaly
QUOTE(kristynka* @ 2011 12 10, 12:52)
turbut pas jus nerasti ant stalo nei sausainiu ne, pyrageliu, nes i juos ir naudojamas sviestas.. o tuo labiau i naminius meduoliukus
*

kiekvienas pasirenka savaip, arba kaip yra įpratę...pas mus pvz, niekada nebūdavo jokių mėsos patiekalų, saldumynų ant kūčių stalo..ir man labai keista, kai kiti stebisi, kaip čia nėra bandelių ir kt dalykų...žinoma, nepeikiu, pas jus matyt taip įprasta..bet kažkaip nemaloniai nuskambėjo skaitant ax.gif man kaip tik tai yra didžiausias įdomumas, kai vakare tą dieną toks lyg ir draudimas, kad negalima valgyt..tai jūs tik įsivaizduokit, kaip lauki to Kalėdų ryto, kai gali valgyti..na nežinau, bet man būdavo labai smagu..ir dabar yra smagu..aišku, yra kad vaikai nevalgo to ir ano...bet mano mamai matyt pasisekė, mes kažkokie neišrankūs lotuliukas.gif

bandysiu šiemet ir aš kepti kūčiukus..tikiuosi pavyks..paskui pasigirsiu smile.gif ir viliuosi, kad bus minkšti, nes kietų negaliu valgyti, baisiai jau neskanu man.. lotuliukas.gif anksčiau dar parduotuvėj būdavo galima rasti minkštų, o dabar akmenukus pardavinėja doh.gif
Uogulencija
QUOTE(alexxandra @ 2011 12 10, 19:51)
O aš esu įsitikinusi, kad patys tikriausi kūčiukai turėt būti kepami be pieno, sviesto. Juk per Kūčias ant stalo nededam nei pieno, grietinės, sviesto - nieko. Tikri kūčiukai kepami tik iš miltų, vandens, aliejaus, mielių, cukraus. Visada tik tokius ir kepam.

user posted image

450 g miltų
180-200 ml vandens
2 šaukštai aguonų
6 šaukštai cukraus
10 g šviežių mielių
žiupsnelis druskos
2 šaukštai aliejaus

Mieles ištrinkite su cukrumi. Vandenį pašildykite, suberkite pusę persijotų miltų ir su cukrumi ištrintas mieles. Viską išplakite (plakiau šluotele), pavirščių pabarstykite miltais ir pastatykite šiltoje vietoje, kad pakiltų. Suberkite likusius miltus, aguonas, supilkite aliejų ir minkykite, kol tešla nebelips prie rankų. Tešlą palikite uždengtą šiltoje vietoje, kad pakiltų. Iš tešlos iškočiokite piršto storio volelius, supjaustykite nedideliais, vienodo dydžio gabaliukais, sudėkite į miltais pabarstytą (arba kepimo popieriumi išklotą) skardą. Kepkite 180 °C temperatūroje, kol gražiai pagels.

NB! Jei mėgstat trapius ir kietus, kepkite 180 °C temperatūroje, jei minkštesnius - 200 °C, kol pagels. Ištraukę palikite atvėsti ir galėsite skanauti.

Kočiokite labai plonomis juostelėmis ir supjaustytkite mažais gabaliukais - kūčiukai bus nedideli ir dailūs. Mielinė tešla gerai pučiasi, tad jei supjaustysite didesniais gabalėliais iškeps nebe kūčiukai, o  drambliukai smile.gif Geriausia pirmą skardą kepti pasibandymui, o tada jau matysite kokio dydžio kūčiukai jums skaniausi ir priimtiniausi.

Iš nurodyto kiekio iškepsite 3-4 kepimo skardas nedidelių kūčiukų.
*

QUOTE(Uogulencija @ 2011 12 10, 21:06)
Alexxandra, kaip nuostabiai atrodo kuciukai tavo  wub.gif Gundausi isbandyt  ax.gif
*

Nu va, gundziausi, gundziausi ir jau antra kart ju prikepiau ir abu kartus is dvigubos normos, nes ne tik savo seimynai, bet ir kitiem zmogeliukam apdalinau:

user posted image

Tesla kilo kuo puikiausiai thumbup.gif absoliuciai viskas pavyko puikiai. Kepiau 200 laipsniu karstumo orkaiteje, nes megstam minkstus. Pravesusius sudejau i hermetinius indelius ir uzdariau - pakolkas islike minksti.
Skirtumo nuo anskciau keptu kuciuku (kurio receptas visgi adaptuotas is Tepaluotos recepto, pagal kuri dariau ir preitais metais, ir siemet viena karta kepiau, bet jau buvau pakoregavus recepta del tu visu netikslumu, nes kiek prisiminiau, tai preitais metais irgi buvo komentaru, kad kazkas nesigauna) skirtumo kaip ir nera. Kad vieni geresni, kiti blogesni negaleciau pasakyt - abu vienodai geri 4u.gif

*Elmyra*
Sveikos 4u.gif

Pareinu ir as smile.gif vakar priekpiau 2 maisus kuciuku, o tesla maisiau pagal tepaluotos recepta smile.gif dariausi dviguba norma, bet uzmaisiau tesla 5dieni ryte, 5dienio vakare grizus is miesto permaisiau ir palikau per nakti dar kilti tai 6dienio ryte radau ja labai gerai sikilusia bet apdziuvusia, kaip zinia tokia apdziuvusia tesla sunku buvo suminkyti naujai...tad pamasciusi nusprendziau kocioti bigsmile.gif visa gabala dejau antstalo ir kociojau plonai labai plonai po truputi, ir pjausciau juostelemis su picos peiliu o tada kubeliais tuo paciu peiliu ir gavosi visi labai grazus, vienodi kvadratines paduskytes tokios wub.gif super tikrai atrodo thumbup.gif gal kai bus geresnis oras, nufotografuosiu ir imesiu, nes dabar dienos sviesos apskritas 0 doh.gif o tas dirbtinis apsvietimas tai schmoll.gif

Sios kucios ir kaledos bus vienos is tokiu isskirtiniu, nes labai daug dalyku darau joms pirma karta blush2.gif
Edmė
Aš taip pat kepiau pagal tepaluotos receptą. Skysčių pyliau 300ml, bet reikėjo dar miltų dadėti daugiau. Labai skanūs gavosi. Dar kepsiu iš dvigubos normos. biggrin.gif
tyliai_tyliai
QUOTE(alexxandra @ 2011 12 10, 21:51)

450 g miltų
180-200 ml vandens
2 šaukštai aguonų
6 šaukštai cukraus
10 g šviežių mielių
žiupsnelis druskos
2 šaukštai aliejaus

Mieles ištrinkite su cukrumi. Vandenį pašildykite, suberkite pusę persijotų miltų ir su cukrumi ištrintas mieles. Viską išplakite (plakiau šluotele), pavirščių pabarstykite miltais ir pastatykite šiltoje vietoje, kad pakiltų. Suberkite likusius miltus, aguonas, supilkite aliejų ir minkykite, kol tešla nebelips prie rankų. Tešlą palikite uždengtą šiltoje vietoje, kad pakiltų. Iš tešlos iškočiokite piršto storio volelius, supjaustykite nedideliais, vienodo dydžio gabaliukais, sudėkite į miltais pabarstytą (arba kepimo popieriumi išklotą) skardą. Kepkite 180 °C temperatūroje, kol gražiai pagels.

NB! Jei mėgstat trapius ir kietus, kepkite 180 °C temperatūroje, jei minkštesnius - 200 °C, kol pagels. Ištraukę palikite atvėsti ir galėsite skanauti.

Kočiokite labai plonomis juostelėmis ir supjaustytkite mažais gabaliukais - kūčiukai bus nedideli ir dailūs. Mielinė tešla gerai pučiasi, tad jei supjaustysite didesniais gabalėliais iškeps nebe kūčiukai, o  drambliukai smile.gif Geriausia pirmą skardą kepti pasibandymui, o tada jau matysite kokio dydžio kūčiukai jums skaniausi ir priimtiniausi.

Iš nurodyto kiekio iškepsite 3-4 kepimo skardas nedidelių kūčiukų.

*

Kepiau siandien pagal si recepta. labai skanus gavosi kuciukai. gal kiek perkepiau, nes namie abu vaikai serga, tai kos susisgribau... na bet man patiko visai, kepiau 180 °C is puses normos, gavosi dvi skardos.
man regis tikrai vykes receptukas ir kas svarbiausia, labai tinka kucioms, be pieno, margarino ir kitu priedu.
parodau kas gavosi

user posted image
Vikciukee
kepiau pagal Tepaluotos recepta, mmmm kaip skanu bigsmile.gif bet as tai gnybau parutuliojau ir i skarda blush2.gif
user posted image
dekui 4u.gif
Malena30
As siandien irgi kepiau kuciukus pagal Tepaluotos recepta,gavosi labai labai skanus mirksiukas.gif Aciu 4u.gif
Tepaluota
QUOTE(Vikciukee @ 2011 12 18, 22:55)
kepiau
*

Va va va bigsmile.gif Patys tikrieji pagal spalvą ir išvaizdą. Ir iškart matau, kad minkšti tongue.gif
Vikciukee
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 20, 08:36)
Va va va  bigsmile.gif Patys tikrieji pagal spalvą ir išvaizdą. Ir iškart matau, kad minkšti  tongue.gif
*

va kaip gerai kad gerai nugaminau, nes vis buna nenusiseka virtuvej, o ir su mielem pirma karta dariau kazka blush2.gif bigsmile.gif tikrai minkstuciai ir skanus, aciu uz receptuka 4u.gif
mam
Man tai patys skaniausi tai aguonėlės kūčiukai. Tokie tikri, be jokio sviesto ir pieno, traškus viršus, o vidus minkštas. Visada kepu dvigubą normą. Išeina 4 skardos.
receptas čia:
http://aguonele.blogspot.com/2010/12/kuciukai.html
Ačiū aguonėlei už nuostabų receptą 4u.gif

Darfe
Paneles, gal turit guminiu kuciuku recepta? 4u.gif

Kokie kuciukai gaunasi pagal Tepaluotos recepta?
Rituxx
QUOTE(Darfe @ 2011 12 20, 19:56)
Paneles, gal turit guminiu kuciuku recepta?  4u.gif

Kokie kuciukai gaunasi pagal Tepaluotos recepta?
*

Ir mane domina tie tokie guminiai,labai skanu essen.gif Lauksim receptuko 4u.gif
agotas
sakykit, o per kiek mazdaug laiko tesla pakyla g.gif Galvoju kada cia uzsimaisyti, nes kepti zadu tik velai vakare rolleyes.gif O iki to laiko teks isvaziuoti, tai tesla palikciau kilti:)
Tepaluota
Gali maišyt dabar, tik palik gilesniam dubenyje, kad "neišliptų" mirksiukas.gif
irenairsavi
Nu panos, kepiau vakar ir as kuciukus pagal Tepaluotos recepta - galvojau gala gausiu virtuveje karsta.gif
prisiskaiciau kad kai kas kepat is dvigubos normos, nu ir as pagalvojau, kad gi mums tai amziais maza, tai net nesusimascius uzsimaisiau tesla is dvigubos normos , palikau kilt ir islekiau vaiko is darzo parsivest. Griztu, o virtuve plaukia tesloje, jos tiek iskilo, kad eme ziauriai lipt per krastus (nors puodas, kuriame kildinau, buvo tikrai didelis) bash.gif kol sugrudau as ja atgal, suminkiau ir apsitvarkiau virtuve, nusivaliau ne viena lasa prakaito.
Zodziu, ziuriu as i ta puoda su tesla ir verkt norisi doh.gif jos tiek daug, nu galvoju sianakt pamiegot neteks... paprastai is teslos darydavau tokias virveles ir tada supjaustau mazyciais gabaliukais - is tokio kiekio koks gavosi pas mane galejau nuo galvos iki koju kaip mumija virvelese susiraityt. Tai teko susipaprastint - kociojau paprasta teslos blyna, pjausciau kvadrateliais, ne taip grazu, bet vis greiciau biggrin.gif
Iskepiau...
nakti sapnavau, kad darau kuciukus doh.gif
sakiau, net neragausiu, sitaip nusibodo doh.gif
bet is ryto pailsejus paragavau, ir tikrai galiu pasakyti, kad skanus biggrin.gif tik kazkodel visi skirtingi - vieni traskus, kiti minksti ir guminiai biggrin.gif bet skonis geras, valgom, dziaugiames smile.gif
ziuriu - ne tiek ir daug cia ju gavosi lotuliukas.gif
Elzė
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 06, 20:53)
Tikslus mano kūčiukų receptas:
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr. cukraus, 80gr. margarino arba sviesto, 70gr. aguonų, 40gr. mielių, druskos, puodelis vandens, puodelis pieno.
Mieles ištrinam su cukrumi, druska, margarinu, tada įpilam pašildyta pieną+vandenį, maišant sudedam persijotus miltus ir aguonas. Pastatom šiltai, kad pakiltų. Porąkart kylančią tešlą permaišom.
*

as kelis klausimus Tepaluotai:

-cia tos "slapios" mieles? o jei sausu deti, tai kiek butu?
-kiek ml pas jus puodelis?
-kiek iseina kuciuku is tokio kiekio kg?

Vikciukee
QUOTE(irenairsavi @ 2011 12 21, 18:54)
Nu panos, kepiau vakar ir as kuciukus pagal Tepaluotos recepta - galvojau gala gausiu virtuveje  karsta.gif
prisiskaiciau kad kai kas kepat is dvigubos normos, nu ir as pagalvojau, kad gi mums tai amziais maza, tai net nesusimascius uzsimaisiau tesla is dvigubos normos , :
*

lotuliukas.gif as su viena norma keikiau darydama ir galvojau kada galas, o cia is dvigubos doh.gif biggrin.gif saunuole 4u.gif

QUOTE(Elzė @ 2011 12 21, 19:12)

-kiek ml pas jus puodelis?
-kiek iseina kuciuku is tokio kiekio kg?
*

as galiu pasidalint patirtimi, pyliau 100 ml vandes ir 100 ml pieno, tai nereikejo nei dadet miltu nei nieko g.gif
ir man 4 skardos isejo, ikelus neseniai nuotrauka buvau mirksiukas.gif
Tepaluota
QUOTE(irenairsavi @ 2011 12 21, 17:54)
Iskepiau...
*

lotuliukas.gif thumbup.gif
QUOTE(Elzė @ 2011 12 21, 18:12)
cia tos "slapios" mieles? o jei sausu deti, tai kiek butu?
*

7g sausų mielių atitinka 20g paprastų (šlapių) mielių maišant. Tačiau aš pati niekada nenaudoju sausų mielių, nepatinka man jos schmoll.gif
jele25
va katik su mama iskepem kuciukus pagal Tepaluotos recepteli smile.gif aciu labai uz recepteli notworthy.gif tikrai neliks ju,nes tevas su mano dukryte sukasi per kuciukus kaip turi but thumbup.gif
blakstiena5
kai darau pagal tepaluotos recepta dedu 11 gr mieliu sausu...pirma kart dejau daugiau,bet ir miltu perdejus buvau....antra kart maziau mieliu,maziau miltu ir viskas liuks
Elzė
QUOTE(blakstiena5 @ 2011 12 21, 22:59)
kai darau pagal tepaluotos recepta dedu 11 gr mieliu sausu...pirma kart dejau daugiau,bet ir miltu perdejus buvau....antra kart maziau mieliu,maziau miltu ir viskas liuks
*

o tesla nelimpa labai?

As vakar (sianakt doh.gif ) su Kuciukais daviausi, pagal Tepaluotos recepta. Tai man miltu mazai pasirode. Ta prasme ne tai kad limpa prie ranku, ji net nesiformavo. (aisku puodelis puodeliui nelygu). Tai va pridejau miltu daugiau. Viskas butu puiku, bet man cukraus mazoka pasidare...
Darfe
Ziuriu visos vakar davemes su kuciukais Tepaluotos biggrin.gif Iskepiau ir as is trigubos porcijos. Gavosi didelis rimi maisas thumbup.gif Skonis superinis, man tesla niekur nelipo, nieko netruko ir nieko nebuvo per daug.Aciu tepaluotai, kad neleis numirt is bado 4u.gif biggrin.gif ir geru svenciu visoms newyear.gif
Sauluciux
Sveikos,
Receptas, pagal kuri vakar kepiau kuciukus, recepta iskasiau senose temose, tik kiekius gamybos eigoje paderinau siektiek:
• 1000ml (640g) miltu
• 200ml (160g) cukraus
• 300ml vandens ir 50ml pieno
• 80gr sviesto
• Aguonu is akies (apie 100gr)
• Ziupsnelis druskos
• Siektiek miltu kociojimui
• 40 gr svieziu mieliu

I inda sudeti mieles, gabaliukais supjaustyta kambario temperaturos sviesta, cukru ir druska. Viska istrinti sakute ar saukstu iki vientisos mases. Tuomet supilti vos vos silta piena su vandeniu, ir viska gerai ismaisyti iki vientisos mases. Miltus sumaisyti su aguonomis ir mazdaug daugiau nei puse supilti i tesla, gerai ismaisyti. Viskas. Inda pastatyti siltai, kad tesla pakiltu. As teslai kilti leidau 2 valandas, niekur neskubejau smile.gif per ta laika, tesla permaisiau 3 kartus supildama likusi kieki miltu. Pakilusia tesla siektiek pakociojau, supjausciau juostelemis ir susukus I virveles supjausciau. I orkaite 180 laipsniu, apie 10-13 min.
Skanaus, jie ganasi minksti, tokie traskus is virsaus ir minksti viduje, kuo daugiau kepsit tuo kietesni ir traskesni bus, kuo maziau, tuo minkstesni.
user posted image
*saules_zuikutis*
uzsiminkiau Tepaluotos kuciukus.praejo 2val,bet kad tsla kiltu ,visai nesimato unsure.gif jauciu ir nebeiskils,ane? unsure.gif kas kepete,kaip jusu tesla ''veike''? kazin ka negerai padariau g.gif
*Elmyra*
QUOTE(*saules_zuikutis* @ 2011 12 22, 16:49)
uzsiminkiau Tepaluotos kuciukus.praejo 2val,bet kad tsla kiltu ,visai nesimato unsure.gif  jauciu ir nebeiskils,ane?  unsure.gif  kas kepete,kaip jusu tesla ''veike''? kazin ka negerai padariau  g.gif
*

Gali buti kad per salta, kad per silta vandeni ar piena uzpylet ant mieliu, senos mieles ir taip toliau ir panasiai, net jei tesla per kieta gali nekilti... darykit is tos teslos ir viskas iskils orkaiteje wink.gif

Na berods mes anksciau apatarinejom ta puodelio dydi ir isaiskejo kad Tepaluotos puodelis apie 100ml yra tad bendari mazdaug turetu butu apie 200ml skysciu, man irgi pirma karta buvo taip kad tesla buvo per skysta, tada pridejau dar miltu o tada jau ir cukraus mazokai pasidare biggrin.gif taciau antra karta kepant jau nebepadariau tos klaidos ir gavosi viskas super thumbup.gif

Mano kuciukai saugiai padeti, kad nebutu suvalgyti anksciau laiko biggrin.gif
*saules_zuikutis*
kepa mano kuciukai,ale cia jau nebe kuciukai,o visos bandutes gavosi biggrin.gif bet skanu smile.gif
*Elmyra*
QUOTE(*saules_zuikutis* @ 2011 12 22, 20:41)
kepa mano kuciukai,ale cia jau nebe kuciukai,o visos bandutes gavosi  biggrin.gif  bet skanu  smile.gif
*

reikejo mazulyciais gabaliukais pjaustyti wink.gif na dabar jau nieko nebepadarysit, teks bandutes valgyti lotuliukas.gif
*saules_zuikutis*
QUOTE(*Elmyra* @ 2011 12 22, 20:44)
reikejo mazulyciais gabaliukais pjaustyti wink.gif na dabar jau nieko nebepadarysit, teks bandutes valgyti  lotuliukas.gif
*

tai as jau maciau,kad tokie gigantukai gausis,bet man tesla plonai nesikociojo,tai gavosi kas gavosi biggrin.gif .jauciu miltu reikejo maziau,tesla butu buvus ''lengvesne''. bet ai,gerai ir tokie eina i skrandi biggrin.gif
lengvute
as vakar pirmakart kepiau kuciukus, bijojau, kad nepavyks. Negavau kitokiu mieliu apart sausu, uzmaisiau viska pagal i recepta: http://snieguoles.blogas.lt/naminiai-kuciukai-238.html
Pieno jokio nenaudojau, vanilinis cukrus minimaliai, gavosi labai daug minkstu skaniu kuciuku smile.gif 4u.gif , o jau buvau supanikavus, net puse teslos sudejau i pyrago forma, nes tesla atrode per skysta, tai gavos ir superine bulka, ir kuciukai, kaip 5 asmenims - sotu ir skanu mirksiukas.gif
nataliuncik
Ateinu ir aš pasidalint receptų, pagal kurį jau daugelį metų kepam kūčiukus wub.gif Gaunasi minkšti, be tuo pačių metų ir traškus ax.gif
regna
QUOTE(nataliuncik @ 2011 12 23, 09:39)
Ateinu ir aš pasidalint receptų, pagal kurį jau daugelį metų kepam kūčiukus   wub.gif  Gaunasi minkšti, be tuo pačių metų ir traškus  ax.gif
*

Nataliuncik 4u.gif 4u.gif
Su artėjančiomis šventėmis 4u.gif gražaus,samaus švenčių laukimo Visas 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Kūčiukus darau panašiais daviniais,gaunasi minkštučiai,pjaustau kepinių peiliu

Vakar dariau iki vidurnakčio biggrin.gif
magute
oho kiek jusu cia kepanciu thumbup.gif , o as jau galvojau, kad parduotuviniai kuciukai karaliauja. pasirodo tikrai ne. visoms po 4u.gif
nataliuncik
QUOTE(regna @ 2011 12 23, 09:09)
Nataliuncik 4u.gif  4u.gif
Su artėjančiomis šventėmis 4u.gif  gražaus,samaus švenčių laukimo Visas 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Kūčiukus  darau panašiais daviniais,gaunasi minkštučiai,pjaustau kepinių peiliu

Vakar dariau iki vidurnakčio biggrin.gif
*

wub.gif
Gražiu švenčiu 4u.gif 4u.gif

egllute
QUOTE(editamm @ 2007 12 20, 22:51)
o kaip iškepti tokius kūčiukus kaip Rimi - traškius, bet nekietus
*

man irgi tokie patys skaniausia, būtų įdomu sužinoti kaip tokius pagaminti g.gif
tie kūčiukai nėra minkšti, tiesiog nereikia dantų laužytis ir šiaip jie labai skanūs ax.gif

O gal žinote kiek reikia kildyti mielinę tešlą g.gif ar per naktį nėra per ilgai?
sivita
QUOTE(egllute @ 2012 12 06, 23:38)
O gal žinote kiek reikia kildyti mielinę tešlą g.gif ar per naktį nėra per ilgai?

Per naktį gali būti per ilgai. Užteks kelių valandų. Aš jau kepiau tokius traškius kaimiškoj krosny... Dvi dideles skardas... (šeimai užteko vienam vakarui).
nataliuncik
QUOTE(egllute @ 2012 12 07, 00:38)
man irgi tokie patys skaniausia, būtų įdomu sužinoti kaip tokius pagaminti  g.gif
tie kūčiukai nėra minkšti, tiesiog nereikia dantų laužytis ir šiaip jie labai skanūs  ax.gif
*

prieš porą postu buvau įdėjusi receptą kučiuku, jie traškus, o viduje minkšti
Mielinei tešlai gerai iškilt reikia nuo 1val. iki max 2val.,o jei kildinsit per nakt, tai sugadinsit tešlą
dziugena
Nesu tikra, ar kuciukams toks variantas tinka, bet mieline tesla galima kildinti saldytuve per nakti.
egllute
Jau prisigaminau kuciuku, pagal nataliuncik ir Ciocia Polia receptu hibrida ax.gif dėjau 10 g sausų mielių, 150 g cukraus (nors vis tiek man jo kaip ir truksta) ir aliejaus pirma karta kildinant ax.gif
Kombainas minke tai tas darbas nebuvo labai sunkus rolleyes.gif bet vis idedavau miltu ir pjausciau jau mazai limpancius prie peilio gabaliukus
Dabar jie yra kieti o pastoveje sandariame inde beveik visi jau minksti. O as noreciau puriu ir traskiu nuo pluteles iki viduriuko, kaip man juos tokius padaryti g.gif gal kepimo milteliu dar ideti, o gal pieno vietoj vandens, o gal reikia sviesto vietoj aliejaus g.gif

Ir kita karta dvimetuko nebesitelksiu i pagalba, nes daug daug miltu kelis kartus buvo nuvalyti ant zemes ir aisku zalia tesla apvalgyta biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.