Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčiukai - receptai

QUOTE(kristynka* @ 2011 12 10, 13:52)
turbut pas jus nerasti ant stalo nei sausainiu ne, pyrageliu, nes i juos ir naudojamas sviestas.. o tuo labiau i naminius meduoliukus

Alexxandra jau atsake i jusu teigini. Kuciu diena yra pasninkas, todel jokie riebalai nevalgomi, galbus maisote su Kaledu patiekalais. Pasigilinkite i Kuciu paprocius ir tradicinius patiekalus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ruta_zalia @ 2011 12 11, 09:16)
Alexxandra jau atsake i jusu teigini. Kuciu diena yra pasninkas, todel jokie riebalai nevalgomi, galbus maisote su Kaledu patiekalais.  Pasigilinkite i Kuciu paprocius ir tradicinius patiekalus  biggrin.gif

patikslinsiu - kūčių dieną nevalgomi jokie gyvulinės kilmės produktai. Aliejų naudoti galima, nes jis augalinės kilmės. Taipogi ir margariną naudoti galima, nes kiek žinau margarinas iš aliejaus daromas.

Pas mus močiutė, nors ir baisi davatka ir labai visų pasnikų žiūrėdavo, jei kūčios išpuldavo savaitgalio dieną, tai leisdavo kažkiek grietinės ar pieno kūčių patiekalams naudoti. Nežinau iš kur ji šitą ištraukė. Iš kitos pusės savotiška atrakcija pagaminti skaniai nenaudojant pieno, kiaušinių.
Aš kūčiukus gaminu kaip užplaukia - kartais griežtai be jokių pieno produktų, o kartais normalią bandelinę tešlą užmaišau. Man kur kas svarbiau išlaikyti pačią kūčiukų kepimo tradiciją, o ne nusipirkti juos parduotuvėj. Na ir be abejo verta žinoti tikrųjų tradicinių kūčiukų receptą.
Atsakyti
Alexxandra, kokie dailūs kūčiukai, būtinai išbandysiu. O jie iškepę būna šiek tiek guminiai ar traškūs. Man norėtusi guminių
Atsakyti
QUOTE(likta @ 2011 12 11, 11:31)
Alexxandra, kokie dailūs kūčiukai, būtinai išbandysiu. O jie iškepę būna šiek tiek guminiai ar traškūs. Man norėtusi guminių


traškesni tokie. tikrai ne guminiai. bet jei kepsit aukštesnė temperatūroje ir trumpiau - ne taip išdžius ir bus minkštesni. Keletą dienų palaikius sandariai užsuktus maišelyje turėtų dar suminkštėti. bet jie tikrai nėra tie guminiai.
Atsakyti
QUOTE(alexxandra @ 2011 12 11, 12:38)


Ačiū
Atsakyti
QUOTE(likta @ 2011 12 11, 11:31)
Man norėtusi guminių

Vien iš vandens ir miltų guminiai nebus niekada schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 06, 20:53)
Tikslus mano kūčiukų receptas:
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr. cukraus, 80gr. margarino arba sviesto, 70gr. aguonų, 40gr. mielių, druskos, puodelis vandens, puodelis pieno.
Mieles ištrinam su cukrumi, druska, margarinu, tada įpilam pašildyta pieną+vandenį, maišant sudedam persijotus miltus ir aguonas. Pastatom šiltai, kad pakiltų. Porąkart kylančią tešlą permaišom.


Darau pagal si recepta, ir turiu klausima g.gif ar ta tesla turi buti skysta? nes man su tokiu kiekiu miltu tai ji kaip blynu tesla tokia tirstesne gavosi g.gif ir nesuprantu kame cia reikalas...arba as tiesiog per dideli puodeli paemiau g.gif emiau standartini 200ml...taigis sakau gal per didelis...o dar kai reikia 2 puodelius pilti g.gif na vnz iskepsiu dabar pridejusi daugiau miltu o sekanti karta imsiu mazus puodelius smile.gif

O gal tepaluota pakomentuos ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Tešla turi būti tokia kaip plastilinas, vos minkštesnė. Dėkit miltų, jei trūksta, nebijokit mirksiukas.gif Va taip turėtų gautis:

Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 12, 19:14)
Tešla turi būti tokia kaip plastilinas, vos minkštesnė. Dėkit miltų, jei trūksta, nebijokit mirksiukas.gif Va taip turėtų gautis:


pridejau dar miltu dabar kildinu 4u.gif

Dekui uz operatyvuma drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Jei bus paprasčiau, įkeliu kelias foto, kaip turi atrodyti tešla - tik užminkyta (3), iškilusi (1)ir perminkyta (2) (perminkom 2 - 3 kartus):
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tepaluota: 12 gruodžio 2011 - 20:11
Na stai pirma skarda iskepta thumbup.gif superiniai minkstuciai thumbup.gif dar daug darbo laukia tad kepu biggrin.gif bet verta tikrai tikrai tai pirmieji metai kai as prisiruosiau kepti kuciukus, zinoma, ju tikriausiai iki kuciu neliks bet dabar zinau kad kepsiu tik siuos thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2011 12 12, 19:14)
Tešla turi būti tokia kaip plastilinas, vos minkštesnė. Dėkit miltų, jei trūksta, nebijokit mirksiukas.gif Va taip turėtų gautis:


Kepiau pagal Jusu recepta, bet kad taip padaryti virvutes is teslos man buvo neimanoma, nes tesla labai greitai susitraukdavo. Perminkiau tik viena karta, gal cia nuo to priklauso g.gif
Atsakyti