Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(mamkaa @ 2011 07 19, 08:13)

As jau uzmarinavau 6 litrus agurku pagal Dziunkos recepta, pernai pabandziau si recepta, labai patiko, tai siemet dauguma stiklainiu taip ir darysiu.

O siandien laukia manes pomidoru marinavimas, o ryt vel varysiu i soda agurku skinti.

O koks tas Dziunkos receptas? g.gif

Vakar sudejau 12 litru agurku thumbup.gif Vienus bulgarisku, o kitus pabandymui Uspaschiko receptu, savaites pabaigoj atidarysiu, paragausiu, jei patiks-ir toliau Uspaschiko padarysiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 07 19, 08:23)
O koks tas Dziunkos receptas? g.gif

Vakar sudejau 12 litru agurku thumbup.gif Vienus bulgarisku, o kitus pabandymui Uspaschiko receptu, savaites pabaigoj atidarysiu, paragausiu, jei patiks-ir toliau Uspaschiko padarysiu drinks_cheers.gif

idedu:)
Dziunkos receptas:

,,mano firminis.....trilitriniam stiklainiui....t.y. apie1.5 litro vandens
60gr.druskos
100gr. cukraus
3arbat.saukstel. citrinos rugsties arba 170gr. acto
krapai, cesnakai, serbent. vysniu lapai,dedu krienu saknies (jei turiu),jei ne tai lapu, pipiru ir kvapiu ir karciu zirniukais, garstyciu seklu, (dar jei kam patinka pagal skoni dedu gvazdikeliu...i stiklaini kokius 3-4 vnt) man visai nieko.
pirma karta uzpilu is arbatinio verdanciu ,po to is stiklainio i puoda ir dar 2 katus su marinatu, tarp tu visu triju uzpylimu agurkus palaikau po kokias tris minutes.
gero konservavimo!"
P.S. pamirsau parasyti, kad man dar tiko pernai daryti su garstyciu kosele agurkeliai is pirmo psl. tik kazkaip pamenu kad garstyciu koseles normai dejau per puse maziau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 19 liepos 2011 - 07:55
Noriu marinuoti agirkus, pagal šį receptą




http://www_jovita_lt...ti-agurkai.html


rašoma, kad reikia užpilti vandenį, o vėliau padaryti iš jo marinatą, tarkim, jei aš pilsiu 6 lt. vandens, vėliau kelis kartus jį užvirinsiu ir supilstysiu to vandens jau liks mažiau g.gif
be to į vieną stiklainį telpa mažiau, į kitą daugiau vandens, kaip tiksliai apskaičiuoti?

Nes vėliau taip ir gaunasi, kad viename stiklainyje vienoks agurkų skonis, o kitame kitoks wacko.gif nors daryti tą pačią dieną ir su tuo pačiu marinatu g.gif
Atsakyti
O kaip stiklainius kaitinat ar ne ?Padariau ,bet stiklainiu nekaitinau nei dangtelių rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Elijana @ 2011 07 19, 20:39)
Noriu marinuoti agirkus, pagal šį receptą
http://www_jovita_lt...ti-agurkai.html
rašoma, kad reikia užpilti vandenį, o vėliau padaryti iš jo marinatą, tarkim, jei aš pilsiu 6 lt. vandens, vėliau kelis kartus jį užvirinsiu ir supilstysiu to vandens jau liks mažiau  g.gif
be to į vieną stiklainį telpa mažiau, į kitą daugiau vandens, kaip tiksliai apskaičiuoti?

Nes vėliau taip ir gaunasi, kad viename stiklainyje vienoks agurkų skonis, o kitame kitoks wacko.gif nors daryti tą pačią dieną ir su tuo pačiu marinatu  g.gif

Labai paprastai: kai jau nupilineju vandeni nuo agurku marinato virimui, pilu i puslitrini stiklainiuka, na kaip koki matavimo inda ji pasirenku. Du puslitrukai-vadinasi litras i puoda. Kiek gaunasi tu litru, nupylus i puoda, tiek atitinkamai didinu marinato ingridientus.
Kai jau nupilu paprasta vandeni, tai nuplikyti agurkeliai sukrenta stiklainyje, perdedu is kito stiklainio, kad butu pilnas. Ir tada jau uzpilu normaliu marinatu.
Kitos mamos nededa i stiklaini, o pliko kokiam inde agurkus. O paskui jau pries marinato uzpilima sudeda tampriai i stiklainiukus ir uzpila marinatu.

QUOTE(Boruze5 @ 2011 07 20, 11:21)
O kaip stiklainius kaitinat ar ne ?Padariau ,bet stiklainiu nekaitinau nei dangtelių  rolleyes.gif

Jei uzpilineju marinatu-nekaitinu schmoll.gif Dangtelius visada degtine prateliuskuoju, taip ismoke mane, taip darau iki siol drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 07 20, 11:29)
Kitos mamos nededa i stiklaini, o pliko kokiam inde agurkus. O paskui jau pries marinato uzpilima sudeda tampriai i stiklainiukus ir uzpila marinatu.


Aš vakar išbandžiau naują receptą,tai būtent ir reikėjo juos atskiram inde užplikytus laikyti. Žiūrėsim kas gausis g.gif


Šiandien darysiu pagal Dziunkos receptą. Pernai dariau-dėjau citrinos rūgštį. Gavos tikrai neblogi. Dabar bandysiu actą pilti.
Atsakyti
as saliciliniu pravalau ir dar i stiklaini imetu kelis laselius 4u.gif
Atsakyti
Atidariau Uspaschiko receptu marinuotus agurkus siandien. Liuks thumbup.gif thumbup.gif Aisku, vis tik vyras ir vaikai paragave nusprende, kad bulgariskam receptui lygiu nera, bet ir uspaschiko receptu skanus, svelniai rugstus(man gal norejosi rugsteles ir daugiau vos vos blush2.gif ).
Atsakyti
O ka reiskia SM receptuose žvirti du kartus.Tai užpilti verdančiu vandeniu ir palaukti kol atauš tada vel ,ar užpilti ir palaukti keleta min g.gif
Atsakyti
QUOTE(Boruze5 @ 2011 07 20, 18:32)
O ka reiskia SM receptuose žvirti du kartus.Tai užpilti verdančiu vandeniu ir palaukti kol atauš tada vel ,ar užpilti ir palaukti keleta min g.gif

Uzvirti vandeni ir uzpilti. Palaikyti apie 20 minuciu, kol praaus. Tada nupilti, vel uzvirti, uzpilti ir uzsukti.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus labai pravetė.Dar klausimas iškilo o islindes agurkas ore viršuje nieko tokio ,kur truputį vandens gal per mažai pyliau.Sukau pirmą kartą tai net nežinau kaip ten juos užsukt su tuo aparatu ,nu gal laikys.
Atsakyti
QUOTE(Boruze5 @ 2011 07 20, 18:50)
Ačiū už atsakymus labai pravetė.Dar klausimas iškilo o islindes agurkas ore viršuje nieko tokio ,kur truputį vandens gal per mažai pyliau.Sukau pirmą kartą tai net nežinau kaip ten juos užsukt su tuo aparatu ,nu gal laikys.

O tai uzsukusi dangteliu apvertet stiklaini? Agurkas tas pasislepe vandeny? Jei taip-viskas gerai drinks_cheers.gif
Atsakyti