Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka-58

QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 11:07)
Ačiū, dar kartą skaitinėsiu apie sidabrakrūmius, patiko man jų nuolatinis žydėjimas, bet rožinis spalvą įgavo tik pasibaigus karščiams, balti ir geltoni ryškūs, bet vien iš jų man spalvų vėl gali pritrūkti... Namas tai jokiu būdu neangliškas biggrin.gif ir nelietuviškas, tiesiog salota teletabiška lotuliukas.gif
Prie terasos vijoklinę pasodinau - poros metrų šakas išaugino, bet žydėjo minimaliai šiemet, tikiuosi žiemą atlaikys ir kitąmet žydės smile.gif fasadinės pusės pas mus galima sakyti nėra- tik ilgas įvažiavimas, kurio pakraštį vyras užsimanė užsodinti pilnavidurių erškėčių gyvatvore (iškart už jos tinklinė permatoma tvora ir eilė kaimyno smaragdinių tujų).
Man eglišakiais dengti kalniukai visai nieko  g.gif dar ir rūgštelės mėgėjai tiek kadagiai tiek rožytės - visiem spygliukai byrantys nekenkia.
man jie patys irgi gražūs, bet ne tam patvory...

Jei bus medine tvora, kam tada kadagiu siena g.gif , arba jei kadagiu gyvatvore, kam tada tvora?

As kaip visuomet (ar cia tokia natura, ar tinginyste, pati dar vis su savim neissiaiskinu rolleyes.gif ) - pries ka nors keiciant is pagrindu (mano akimis cia jau didelis darbas taves laukia), pabandyti pataisyti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Be mano minetu viksvu ar vilkdalgiu i kadagiu tarpus, galima pasvarstyti dar viena varianta - kadagius palikti taip kaip yra, o dali siloku "integruoti" i alpinariuma. Nuo alpinariumo puses apsodinant siloku apacia alpinariuminiais (tame tarpe ir viksviniais) augalais, taip prapleciant alpinariumini gelyna i patvori.

As snekesiu, ka matau as - kampas ir patvoris, skiriasi kaip diena ir naktis. Patvoris labai tvarkingai apsodintas ir labai krenta i akis, kampe - viskas liejasi laisvai. Isvada: arba pasirenki daugiau ar maziau "tvarka" ir toliau nuo tvoros, arba patvoriui suteiki daugiau laisvos formos ir sumazini grieztuma. Tau reiketu atsisedus ir pasvajojus apsispresti, koki noretum tureti savo "svajoniu soda" - ne siandien, nebutinai kitamet, tiesiog pagauti vizija, svajone (jei ji jau susiformavusi). Jau aisku, kad nori spalvu. Daugiausia spalvu galima isgauti is zoliniu augalu ir krumeliu (tame tarpe ir rozes). Taip pat svarbu zinoti - nori labiau vertikalaus (vijokliai, kamieniniai augalai, gyvatvores) ar horizontalaus (alpinariumai, zoliniai, sliauziantys augalai) sodo.

Atsakyti
Tvorą darysis kaimynai, jie nori vienodos aplink savo valdas, o aš noriu augalų, nemėgstu sterilumo, įmanyčiau mišką užsodinčiau, tik kad vietos nėr biggrin.gif Tikrai, galima gi "suliet" alpinariumo kelis augaliukus ir patvorio kepures, bandysiu dėliotis, dar turiu muilinių gubojų - man gražūs jų debesėliai, bandysiu tuos, ir su viksvom susipažint, puiku, kad jūs esat smile.gif
Pušis sodinta prieš metus, nežinau, kas jai nepatinka - gal molis, pušims gi smėlio reikia... gelsvėja nuo pat pavasario, maniau pavasarinė saulė apdegino, bet ji ir dabar negerėja tik prastėja... Išleido pavasarį ūgliukus, kiek žaliavo - ir vėl praranda spalvą sparčiai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 15:02)
Pušis sodinta prieš metus, nežinau, kas jai nepatinka - gal molis, pušims gi smėlio reikia... gelsvėja nuo pat pavasario, maniau pavasarinė saulė apdegino, bet ji ir dabar negerėja tik prastėja... Išleido pavasarį ūgliukus, kiek žaliavo - ir vėl praranda spalvą sparčiai unsure.gif


Pati ir atsakei į savo klausimą. Kuo greičiau persodinkit pakeičiant kuo daugiau grunto. O ir paskui kai pamatysit šitokį vaizdelį reiks iš šonų vis atkasinėt ir lengvint dirvožemį. Molis po truputį valgys tą lengvą žemę.
Žymiai lengviau sodinti augalus kurie tokiam dirvožemy natūraliai gerai auga. Bet man jie nėra tokie žavingi kaip balkaninė pušytė.
Atsakyti
persodint g.gif sunkoka, didelė, pirma šovusi mintis - į smėliadėžę lotuliukas.gif ten daaaug giliai smėlio, be to ją žadu naikint, nebegaliu daugiau blush2.gif gaus vaikai šventėmis tik dėžikę smėlio ir viskas
Atsakyti
Nepulkit nesti i smelio deze tiktai tos puses. Gali buti ir kitokiu priezasciu - pvz. per didelis dirvos Ph. Per daug kalkinga dirva, truksta gelezies.
Pusys uzaugina dideles saknis. Kad ir kiek to grunto pakeisi, peraugs ji ji. Tai jei labai molinga, tiesiog visai negiliai pakasus molis, tada vertetu palengvinti grunta, kad lengviau butu jai adaptuotis. Kad pusys auga tik smelyje - MITAS.

Jei ka ir darysi su ja, tais siemet tik iki rugsejo vidurio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smth1: 08 rugsėjo 2010 - 15:19
QUOTE(smth1 @ 2010 09 08, 16:14)
Nepulkit nesti i smelio deze tiktai tos puses. Gali buti ir kitokiu priezasciu - pvz. per didelis dirvos Ph. Per daug kalkinga dirva, truksta gelezies.
Pusys uzaugina dideles saknis. Kad ir kiek to grunto pakeisi, peraugs ji ji. Tai jei labai molinga, tiesiog visai negiliai pakasus molis, tada vertetu palengvinti grunta, kad lengviau butu jai adaptuotis. Kad pusys auga tik smelyje - MITAS.

Jei ka ir darysi su ja, tais siemet tik iki rugsejo vidurio.


Problemėlė negaunančios pakankamai oro šaknys. Balkaninės pušys labai jautriai į tai reaguoja. Joms tinka ir silpnai šarminė dirva.

Pasitikrinau. Balkaninei pušiai dirva nuo rūgščios iki vidutiniškai šarminės, bet būtinai turi būti pakankamai puri. Ši pušis labai jautri šaknų užmirkimui. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 08 rugsėjo 2010 - 15:47
QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 11:06)
rezultato noriu - gražaus pakraščio

Jungiuosi prie šilokų gerbėjų ax.gif tik ūgio ir masės trūksta kadagiukams...
Jei vistik norisi daugiau spalvų, dar berods liko nepaminėtos japoninės lanksvos (`Golden Princess`, `Goldflame` ), derinys gal būtų daug kur matytas, panašus kaip čia, bet ryšku - ilgam 4u.gif, ir prižiūra minimali. Tarpeliuose dar gerai atrodytų kas nors violetiškai žydintis (kad ir juozažolė).
Daugiau kaip ir neturiu ką pridurti, nes viską, ką pagalvojau pažiūrėjusi nuotraukas, jau, vienaip ar kitaip, radau paminėta (tiesiog kokie tai telepatiniai ryšiai biggrin.gif )

Mano apylinkėse irgi paprastosios pušys gryname molyje neblogai kabinasi g.gif, taigi turbūt ne vien smėlio joms reikia. O su mandresnėm eksperimentuoju, kol kas rezultatai irgi visai nieko g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 08 rugsėjo 2010 - 15:40
QUOTE(bitule @ 2010 09 08, 16:38)

Mano apylinkėse irgi paprastosios pušys gryname molyje neblogai kabinasi  g.gif, taigi turbūt ne vien smėlio joms reikia. O su mandresnėm eksperimentuoju, kol kas rezultatai irgi visai nieko  g.gif


Su paprastom pušim truputy kitaip. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 09 08, 16:48)
Su paprastom pušim truputy kitaip.  smile.gif

Tai reiškia, kad mano juodąją ir balkaninę pušis anksčiau ar vėliau ištiks galas unsure.gif ? Ar būna išimčių g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2010 09 08, 16:55)
Tai reiškia, kad mano juodąją ir balkaninę pušis anksčiau ar vėliau ištiks galas  unsure.gif ? Ar būna išimčių  g.gif ?


Būna.
Kad augalas gerai jaustūsi turi būti kelios sąlygos. Tinkama šviesa, dirva, oras šaknims. Jei tik kažkas truputy ne taip kaip reikia, tai tas augaliukas gal ir iškentės, jei labai ne taip parodys taip kaip Raganėlės pušytė.
Aišku, ph labai svarbus, bet Raganiukės atveju balkaninių pušų ph spektras labai platus pirma pažiūrėčiau kaip šaknys laikosi. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 09 08, 16:05)
Būna.
Kad augalas gerai jaustūsi turi būti kelios sąlygos. Tinkama šviesa, dirva, oras šaknims. Jei tik kažkas truputy ne taip kaip reikia, tai tas augaliukas gal ir iškentės, jei labai ne taip parodys taip kaip Raganėlės pušytė.
Aišku, ph labai svarbus, bet Raganiukės atveju balkaninių pušų ph spektras labai platus pirma pažiūrėčiau kaip šaknys laikosi. mirksiukas.gif

o kaip pažiūrėt? Bandyt iškelt? Matyt šaknų pajudinimas nei niekas jau labiau jai nepakenks... Pas mus dirva neužmirkusi, nes ant kalno ir nemažai smėlio po veja vežėm, bet pilta viskas ant riebaus akmenuoto molio. Pagal piktžoles ir kitus bujojančius ir vegetuojančius augalus sprendžiu, kad rūgštoka žemė gavosi
Atsakyti
Raganėle, pušytę pernešti į gryną smėlį gal nereikėtų, bet smėlį sumaišius su žeme ir pagerinus dirvą būtų idealus variantas. smile.gif

Jei kartais nuspręsi persodinėti, tai parašysiu kaip tiksliai tai padaryti. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 08 rugsėjo 2010 - 16:15