Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka-58

QUOTE(smth1 @ 2010 09 08, 15:14)
Gali buti ir kitokiu priezasciu - pvz. per didelis dirvos Ph. Per daug kalkinga dirva, truksta gelezies.

vat apie ka as nuo vakar mastau, ar spygliuociams gali trukti gelezies g.gif ?
Akivaizdziai pagelto, o kai kur ir parudavo mano zirniavaisiai puskiparisiai, o mazylis sliauziantis kukmedukas visai prarado zaluma, virsutines sakeles rusvos (dziustanciu saku) spalvos.
Nufotkinsiu ir pasirodysiu, nes labai jau susinervinau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 08 rugsėjo 2010 - 16:17
QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 17:12)
o kaip pažiūrėt? Bandyt iškelt? Matyt šaknų pajudinimas nei niekas jau labiau jai nepakenks... Pas mus dirva neužmirkusi, nes ant kalno ir nemažai smėlio po veja vežėm, bet pilta viskas ant riebaus akmenuoto molio. Pagal piktžoles ir kitus bujojančius ir vegetuojančius augalus sprendžiu, kad rūgštoka žemė gavosi



Prakapstyk. Pagal mano išmintingiausią katalogą rūgšti dirva jai turėtų nekenkti.
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 09 08, 16:13)
Raganėle, pušytę pernešti į gryną smėlį gal nereikėtų, bet smėlį sumaišius su žeme ir pagerinus dirvą būtų idealus variantas. smile.gif

Jei kartais nuspręsi persodinėti, tai parašysiu kaip tiksliai tai padaryti.  mirksiukas.gif

Kaip? Ji atrodo tikrai gelbėtina, jei įmanoma dar ją išlaikyti tik persodinant, tai persodinsiu. Spygliuočių sodinimas tik jau į pabaigą, tai reikia arba daryt arba palikt pasimirt...
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2010 09 08, 16:38)
Mano apylinkėse irgi paprastosios pušys gryname molyje neblogai kabinasi  g.gif, taigi turbūt ne vien smėlio joms reikia. O su mandresnėm eksperimentuoju, kol kas rezultatai irgi visai nieko  g.gif

Pas mane taip pat sunkus molis, vietomis šlynas. Pušys auga ir vargo nemato. Viso turiu 14 pušų, balkaninės dėja ne. Čia gali būti spygliakritis. Jei šakelių galiukai žali, o gelsta iš vidaus, tai greičiausiai ši liga. Nuo jo pagelbės: ditanas, penncocebas, eminent star,euparen multi, scoras, sarfunas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Knifofija: 08 rugsėjo 2010 - 18:21
QUOTE(vida777 @ 2010 09 08, 17:16)
vat apie ka as nuo vakar mastau, ar spygliuociams gali trukti gelezies  g.gif ?
Akivaizdziai pagelto, o kai kur ir parudavo mano zirniavaisiai puskiparisiai, o mazylis sliauziantis kukmedukas visai prarado zaluma, virsutines sakeles rusvos (dziustanciu saku) spalvos.
Nufotkinsiu ir pasirodysiu, nes labai jau susinervinau.


Taip, gali. remiuosi dendrologe V. Baroniene.
Atsakyti
Pas mane irgi molyne. Tiesa pusaites dar mazutes, tai negaliu teigti, kad auga be vargo. Labiausiai dziaugiuos himalajine. Kolkas auga puikiai thumbup.gif
Tiesa per sia vasara pukenis, kad issinese, jam matyt molyne patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 09 08, 19:12)
Pas mane taip pat sunkus molis, vietomis šlynas. Pušys auga ir vargo nemato. Viso turiu 14 pušų, balkaninės dėja ne. Čia gali būti spygliakritis. Jei šakelių galiukai žali, o gelsta iš vidaus, tai greičiausiai ši liga. Nuo jo pagelbės: ditanas, penncocebas, eminent star,euparen multi, scoras, sarfunas.

Labai ačiū už tokią išsamią informaciją aciuks.gif, kol kas dar neatrodo, kad joms būtina pagalba, bet ką čia gali žinoti, kada prisireiks 4u.gif
Tiesa, jei ir yra kai kur gelstelėjusių spygliukų, tai dažniausiai viršūnėlės g.gif , kažin kas čia galėtų būti?
QUOTE(Tina* @ 2010 09 08, 22:05)
Pas mane irgi molyne. Tiesa pusaites dar mazutes, tai negaliu teigti, kad auga be vargo. Labiausiai dziaugiuos himalajine. Kolkas auga puikiai  thumbup.gif
Tiesa per sia vasara pukenis, kad issinese, jam matyt molyne patiko smile.gif

Himalajinė tai taip drinks_cheers.gif, sprinterė kaip reta. Pasodinau prieš keletą metų tokią mažutę šakelytę, o dabar jau visa gražuolė wub.gif . Bet apakinta grožio, turbūt būsiu per arti namo pasodinusi doh.gif , nes tokiais tempais greitai tikrai pasieks literatūroj žadamus 40 m ūgio doh.gif


Ne į temą ax.gif , šiemet prisidirbau su rododendrais... pavasarį ir vasarą taip vešliai ir sveikai atrodė, tiek ūglių prileido, kad nusprendžiau netręšti doh.gif O dabar lenda rezultatas, labai gelsta ir byra apatiniai lapai, matyt žemėj kalkės ima viršų (nors auga po pušimis, užmulčiuoti žieve, bet matyt maža). Tręšti jau vėlu, bet gal dar galiu bandyti rūgščiu vandeniu laistyti? Nepakenks?
Mistika, bet pas kaimynę, didžiausi rododendrai tokioj pačioj žemėj auga kuo vešliausiai, nors pasodinti labai atviroj vietoj, tiesiog vejoj (į duobę įpylus kažkiek substrato ax.gif niekada nepastebėjau, kad gelstų...O juk turėtų taip pat rūgštingumas palaipsniu kristi mastau.gif negi rododendrai mūsų sąlygomis vien trąšomis gyvi g.gif?
Atsakyti
Maniskis rododendrus surugusia sula palaiste, tai kad atsigavo nuo rugsteles. Nors simet jie ir taip visai puikiai atrodo, bet kai gauna rugsties papildomai - akyse pagrazeja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 08 rugsėjo 2010 - 22:10
QUOTE(Tina* @ 2010 09 08, 23:09)
kai gauna rugsties papildomai - akyse pagrazeja.

Vat to pagražėjimo prieš žiemą ir bijau ax.gif , kad neprileistų prieš šalčius naujų ūglių, jei dabar rūgštimi pavaišinsiu g.gif
Bet jei nevaišinsiu, tai žydėjimas kitais metais kuklokas nusimato, nes pumpurų irgi negausiai. Taip ir nenusprendžiu, kaip pasielgti mastau.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 08 rugsėjo 2010 - 22:28
QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 08:51)
Pavasarį sodinau uolinių kadagių eilutę ir rinkausi augalus jų "papėdei", na nelabai man dabartinis rezultatas - šilokus iškelsiu, išdalinsiu, o vietoj jų noriu rožių

Jungiuosi prie siloku frakcijos.
kadagiai paaugs/suaugs, nebus prie ko prikibt, tik kas kelis metus siloku kerus pamazint jei noresit.
o kol kas sibiriniai vilkdalgiai ar eraicinai melsvieji atrodo tinkamiausias pasiulymas, mano nuomone.
vietoje sibiriniu vikgalgiu galima viendieniu rusi siaurais lapais, smulkiais ziedais.
jei tai butu tokie sibiriukai ir tokia viendiene, kuria as turiu, tai ju lapija labai panasi, ziedai forma susisaukia, spalva ir zydejimo laikas skiriasi - tai abu augalai greta gerai tiktu.

QUOTE(raganele @ 2010 09 08, 11:07)
Prie terasos vijoklinę pasodinau - poros metrų šakas išaugino, bet žydėjo minimaliai šiemet, tikiuosi žiemą atlaikys ir kitąmet žydės

dabar ugliu virsunes reik nuznaibyt - labiau medes stiebai - geriau ziemos.

QUOTE(bitule @ 2010 09 08, 22:26)
Vat to pagražėjimo prieš žiemą ir bijau  ax.gif , kad neprileistų prieš šalčius naujų ūglių, jei dabar rūgštimi pavaišinsiu  g.gif
Bet jei nevaišinsiu, tai žydėjimas kitais metais kuklokas nusimato, nes pumpurų irgi negausiai. Taip ir nenusprendžiu, kaip  pasielgti  mastau.gif

jei pamenat, pavasari irgi tris stukas rododendru sodinau.
dabar panasu kaip pas tave - ir del apatiniu lapu, ir del negausiu pumpuru...
tai issinagrinejau visas rugsciamegiu trasas vienoje parduotuveje, kur labai gausus trasu asortimentas biggrin.gif - issirinkau vienas, kuriu santykis artimas rudeninems trasoms apskritai, N - tik 5.5.
Nusipirkau, ir tresiu siomis dienomis.
Amonio sulfate (t.y. rugsciamegiu trasose) azoto yra apie 20 - tai jau niekaip tokiu metu schmoll.gif
Jei panagrinetume atidziau ivairiu gamintoju trasas ''temiskai'' - pvz, trasos braskems, trasos rugsciamegiams, trasos spygliuociams - NPK santykiai gali gan stipriai skirtis! Kai kur yra mikroelementu, kai kur ner. reikia rinktis pagal situacija (ko augalui ar dirvai reiktu) ir sezono laika.
jei domina, parasysiu apie tas pasirinktas trasas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2010 09 08, 23:53)
Kai kur yra mikroelementu, kai kur ner. reikia rinktis pagal situacija (ko augalui ar dirvai reiktu) ir sezono laika.
jei domina, parasysiu apie tas pasirinktas trasas smile.gif

Tamsokas miškas man čia blush2.gif , bet parašyk, jei nesunku 4u.gif būčiau dėkinga, nes iki šiol naudojau tik kažkokias spec. rododendrų trąšas iš Kikos (šiaip esu labai neblogos nuomonės apie jas: nedidelė išeiga ir rezultatas labai matydavosi), aišku krūvos kitų, geresnių, nesu ir girdėjusi blush2.gif
Tačiau nuo tręšimo dabar gal susilaikysiu ax.gif, kad ir kiek nedaug, bet azoto šiuo metų laiku gal jau nebereikia mastau.gif . Nebent tik rūgštingumą sunormalizuoti norėčiau kokiu rūgščiu vandenėliu.
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2010 09 07, 10:46)
1.Ragane vazone siaurineje puseje nelabai perziemos...reiktu kazko kantresnio, kad ir maziau dekoratyvaus ( na cia skonio klausimas). Gebene turetu gyventi vazone, apsiltintame polistiroliu ( is vidaus). O gal nupurksti dazais tuos mazus pabegimus butu..paprasciau? blush2.gif
2.Del grezinio. Svarbu kurioje kiemo vietoje tai yra, ar nebus tas pasodintas augalas kaip koks taskas ar blynas neaisku kodel atsirades viduryje pieveles. O gal tai tinkama vieta (uzuomazga) kokiai zeldiniu kompozicijai? O gal kokia pauksciu girdyklele ar vandens pompa rastu sau vieta salia grezinio, taip ji uzmaskuodama?
www.dekor.lt

1.Dabar paziurejau vis tik ner grynai siaurine puse,iki pietu saule ten tikrai sviecia,vis tik daugiau pasukta sien i ritine puse...ar neuztektu raganem? o jei as ziemai vazonus i garaza pernesciau? ar neimanoma cia taip?pora metu vasara augtu cia,o paskui galeciau lauke pasodint blush2.gif su nupurskimu siuo metu doh.gif geriausiu atveju po metu...
2.grezinys tokios biski durnoj vietoj,ne per viduri lauko,o pora metru i prieki nuo trinkelemis isdetos terasos ir apie metra i sona... kaip tik pro valgomojo langa jis matos,tai gal koki krumeli g.gif

QUOTE(Oli_vija @ 2010 09 07, 16:53)
maskuojant gręžinį  doh.gif šalia nereikomenduočiau  sodinti vertingų daugiamečių augalų, nes esant reikalui remontuoti gręžinį....augalus galite prarasti..
kadangi iš aplinkos matosi, kad kieme laksto mėgstantys paspardyti kamuolį vaikai, tai pasirenkami augalai turėtų būti be dyglių ir patrauklūs vaikams (?). Galbūt čia derėtų didelis kelmas Miskanto, kurio dekoratyvios šluotelės ?..,.

Del Miskanto ir as masciau,visai nieko man 4u.gif

Atsakyti